Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Tirexi


Tirexi
addikt

Jó reggelt emberek. :D :R

Jelentem a memóriák megérkeztek de sokkal nehezebb a kezelésük mint gondoltam...
Próbálnám én több Mhz-re beállítani de mindig meg fog valami.

Ezek a régi memók: [link]

Ezek meg az újak: [link]

Nos a gond az lenne hogy egyszerűen nem tudom úgy belőni őket hogy legalább az 1800Mhz-et elérjem velük 4Ghz-es CPU-val...

Ez azért van mert ha a memó szorzójával babrálok akkor az Uncore szorzója is változik és nem lehet annyira visszaosztani.
Ne de ha az Uncore osztója jó akkor meg a BCLK szab határt.

Az alsó képen is jól látni, hogy már 200-nál tartok és még csak 1600Mhz.

Tudtok nekem egy olyan beállítást mondani ami 4Ghz-es CPU-hoz és 1800Mhz-es memókhoz jó? De úgy hogy az Uncore ne legyen 3700 fölött. :(

Ez nehezebb lesz mint gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#652) Rajjmen válasza Cybertrone (#650) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Lehetséges. :DD

Remélem így is van...

Én is barátkoztam egy kicsit még. Itt vannak az eredmények, amiket elértem a gépemmel.

(#653) Rajjmen válasza Tirexi (#651) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szép eredmények, gratu!

Sajna én se találok olyan beállítást, mert tudtommal nincs is. Nekem is ez a gondom, hogy 208-ig tudom 2:10-be vinni a memóriát, utána vissza kell vennem 2:8-re, akkor meg 1800MHz alá esik a memória.

(#654) Tirexi válasza Rajjmen (#653) üzenetére


Tirexi
addikt

Szép eredmények, gratu!

Sztem ezek koránt sem szép eredmények. Sőt. Eléggé hervasztóak. :(

Hát ha nincs 4Ghz-es kombó akkor marad a BLCK emelés és kénytelen leszek átállni 4.1Ghz-re vagy fölé 24/7-ben.
Ennek nem örülök. :(

Na a te eredményeid viszont tényleg szépek. :C Bírom azokat a nagy csöveket a gépben olyan mintha egy Fűrész által készített kínzó gép lenne. :DDD

Cyber merre van??? Kell a tudás!!!!!!!! :Y :Y

(#655) Rajjmen válasza Tirexi (#654) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszönöm!

Nem tudom, hogy merre járkál.
Én nem akartam 4,1GHz környékére menni, így inkább a 186MHz BCLK-t választottam. Így legalább nem kell feszeket emelni. :)

(#656) Tirexi válasza Rajjmen (#655) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát BCLK-t azt nekem sem "kell" annyira emelnem mert Unlimited CPU szorzóm van.
De még azzal sem jön ki a 4Ghz-ez kombó... :(

(#657) Cybertrone válasza Tirexi (#656) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nocsak hiányzom?
:D Megsúgom hogy én 210-es BCLK-val használom a gépet *21-en tehát 4.4ghz-n szalad a kis 920-as mint az álom... ennek az az oka hogy a memókat így tudom járatni Majd 1700mhz körül.. Namost ha a memóriaórajelre akarsz rámenni barátom akkor tessék alacsonyabb Bclk-t stabilizálni, és a memórákat felosztani... Fejből nemtudom hogy mennyire, de holnap ígérem délután utánnanézek! Namost én magas CPU órajelre mentem rá, magas unicorral... Tehát nálam most az unicore 3780mhz-re van belőve... A dulpája kell legyen minimum a ram órajelének, én a biztosnág kedvéért adtam még neki egy kicsit... Az én észrevételeim szerint a magas CPU órajel, és a magas unicore órajel több hasznoit hoz mint a magas memória órajel... itt annyira nem feltétel hogy mennyen a memória mint a barom, mivel sávszélből megoldja a rá eső részeket... Ellenben magas CPU órajellel, és unicore órajellel az alkalmazáspok száguldanak!
Biztonságosan komolyabb bios búvárkodás nélkül 215-ös BCLK hozható ki a lkapból, afelett kicsit feszelni kell a dolgokat, és nem árt a PCI-E-t 100mhz-ről kicsit feljebb tenni 106mhz-re (leszögezem hogy kb 112mhz-ig semmki baja nem élesz a VGA-nak...) Ez növeli a stabilitást, de én amondó vagyok hogy 210-215 már szvsz elég 24/7-re, természetesen akinek több szorzója bvan annak nemkell ennyin járatni én 920-al tolom még, és annak 21 a max turbóval, viszont a proci megy mint a barom, így magas BCLK-n járatom! Remélem tudtam segíteni! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#658) Rajjmen válasza Tirexi (#656) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

És a 22x180 az nem jó neked 2:10-es memória beállítással?
Az 3980MHz és 1800-s memória sebesség.

(#659) Cybertrone válasza Rajjmen (#658) üzenetére


Cybertrone
veterán

Épp erre céloztam... fel kell áldozni valamenyit a CPU órajelből, ha kell a memória órajel.. Mellesleg ez mindegyik x58-as lapnál így van! :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#660) Tirexi


Tirexi
addikt

Köszi a Help-et emberek. :)

Megyek azt meglesem mit tudnak a memók. :P

(#661) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Rajjmen:
Nagyon fasza géped van főnök... komolyan igényes szép munka.. az én vizem inkább home made mint igényes, de teszi a dolgát! :B :R :R :R

Tirexi:
Ha gond van visíccsá ;] ;] ;] :C :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#662) Rajjmen válasza Cybertrone (#661) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszönöm szépen! Volt vele munkám rendesen. :D

(#663) Rajjmen válasza Rajjmen (#662) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Most is épp dolgozok rajta, az egyik előlap helyére szerkesztem be az EPC-t egy kevlár burkolatos előlapba. Már csak a 2 lefogatófül hiányzik (sajna nincs itthon M3-s anyám :( ).

(#664) Tirexi


Tirexi
addikt

Nem hiszem el amit látok. A videó konvertálás enyhén szólva jobb lett.
Ami 45 perc volt az most 35 perc lett. :C :C

Pedig még nem is tuningoltam semmit. :B

(#665) Rajjmen válasza Tirexi (#664) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ez már jól hangzik...
Akkor várd meg mennyi lesz miután belőtted a gépet.

(#666) Tirexi


Tirexi
addikt

Hi all.

Most itt tartok: LINK

Tudom nem sok, de meg akarom találni azt a pontot ahol még nem kell feszelnem még is jól megy a cucc.
Ha hiba lesz, szólok róla. :U

Feszültségek:
CPU: 1.28V (HT off)
Ram: 1.6V
QPI: 1.30V
VTT: 1.25V (alap)

(#667) Rajjmen válasza Tirexi (#666) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szép.
Gratu hozzá.

(#668) Tirexi válasza Rajjmen (#667) üzenetére


Tirexi
addikt

THX. Haladok, haladok. :)

Eddigi észrevételek:
-39 perc videó konvertálás után sem dobott ki.
-2 óra játék után sem dobott ki.

Eddig ez faja. :C

(#669) Rajjmen válasza Tirexi (#668) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Eddig akármilyen beállítást is használtam, nem tudtam a bűvös 20000-s határt átlépni memó olvasásnál.

(#670) Tirexi


Tirexi
addikt

Ideje belőni a cuccot 4.1Ghz-re 24/7-ben. :P :C :Y
Meg kipróbálni viszi e CL7-et. :K

[ Szerkesztve ]

(#671) Tirexi


Tirexi
addikt

Na most már 4.1Ghz. :Y
Kíváncsi leszek hogy lesz-e hiba az elkövetkezendő pár órában.

Amúgy CL7-ben ugyan ezen a Mhz-en 1.6V-on már Windows indításkor kék halál volt. :C

(#672) Tirexi


Tirexi
addikt

Hát 1 óra játék és 40 perc videó konvertálás után is stabilnak tűnik.
Lehet hivatalos lesz a 4.1Ghz 24/7-ben. :) :U

(#673) Tirexi


Tirexi
addikt

Na megvolt az első hiba. :(
De ez már megint a hihetetlen kategóriába tartozik nálam.
Semmi gond nem volt eddig még a videó konvertálás is tökéletesen lefutott ami azért valljuk be eléggé CPU + RAM igényes.

Left 4 Dead-be az első 3 perc után megfagyott a game. (nem kék halál)

Na most toltam feljebb a feszt egy kicsit:

CPU: 1.287V
QPI: 1.32V (Uncore 3520Mhz)

Go vissza Left 4 Dead. :C

(#674) Rajjmen válasza Tirexi (#673) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ha van egy kis időd, akkor futtass egy hosszabb LinX-et min. 4gb ram felhasználással.
Nézd meg arra mit reagál.

Közbe elkészült az "új" előlapom, majd később rakok fel képet.

(#675) Tirexi


Tirexi
addikt

Nem nagyon akarom futtatni a Linx-et mert elég silány a hűtésem és nem szeretném ha károsodna a CPU.
Játékok alatt néztem max 76 fokra megy fel így, Linx-el meg 82Fok...

Am most nem dob ki L4D alatt sem ezzel a kis emeléssel. :C

(#676) Cybertrone válasza Tirexi (#673) üzenetére


Cybertrone
veterán

Lesz még ilyen, rá se ránts... :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#677) Tirexi


Tirexi
addikt

Na most, hogy nagyjából sikerült bestabilizálnom 4.1Ghz-en ideje elfoglalnom a 4.2Ghz-et is. :)
Eddig ilyen:
Memó: [link]
CPU-Z: [link]

Azt nem tom, hogy itt a QPI miért ennyi. BIOS-ban csak 35XXMhz volt. :F

Feszültségek:
CPU: 1.29V (HT off)
VTT: +25mV
QPI: 1.35V
RAM: 1.64V

Megyek 3DMark-ozni annál jobb tesztelő nincs. :C

Sztetek van még tartalék a CPU-ban? :)

[ Szerkesztve ]

(#678) Rajjmen válasza Tirexi (#677) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szép... Csak így tovább!

Meddig akarod vinni?

(#679) Tirexi válasza Rajjmen (#678) üzenetére


Tirexi
addikt

Igazából nem tudom. Egyenlőre csak nézegetem hogy mit bír. :U
Bár az eléggé zavar hogy HT off és már 1.29V-nál tartok ami még nem is biztos hogy stabil...

Megint kifogtam a bénán tuningolható CPU-t... :(

(#680) Rajjmen válasza Tirexi (#679) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hát... Akkor én mit szóljak?
Nekem a 4,6-hoz 1,45V kellett, bár nekem ment a HT is.

(#681) Tirexi válasza Rajjmen (#680) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor csak Cyber ilyen mázlista, hogy kifogja a jó CPU-kat? :K

[ Szerkesztve ]

(#682) Rajjmen válasza Tirexi (#681) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Úgy tűnik.
Ehhez sajna sose volt szerencsém, mindig a gyengébb procikat fogtam ki.

(#683) Cybertrone


Cybertrone
veterán

:D Hát igen úgy látom a "kis" 920 elveri ám az EE procit ;] ;] Szépen haladol a lappal, most ott jársz mint én 24/7, csak nekem a szorzó 21-es a cpu fesz pedig 1.35v HT-on... A 4.2ghz-hez nekem HT on 1.253v-kell Azzal linx stabile :DDD
Ma már nem mert álmos vagyok, de holnap lövök fel pér kitesztelt képet :B :R És mielőtt azt hinnétek válogatott darabom van, megsúgom boltból vett dobozos cucc ;)

Rajjmen:
Mester a te procid fasza cucc ahogy nézegettem az eredményeket... nagyon megy az uncore része, én arra nem panaszkodnék! :K Kb hasonló példányunk van 4.5ghz fölött nekem is megjön az étvágya, és tegyük hozzá hogy ez ugyan megy mint a barom, de léggel elég lehetetlen kordában tartani, víz kell neki, úgy megmarad linx alatt 80fokos... 1.2v a vidje pedig :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#684) Tirexi


Tirexi
addikt

Hát az előzőleg leírt beállítással 5 perc után dobott kék halállal a Crysis Warhead. :(

Ne de most egy nagy ugrás: [link]

CPU: 4.38Ghz (1.37V) (HT on)
QPI: 1.37V
RAM: 1.64V (CL8)
VTT: +25mv

Megyek 3DMark-ozni. :C

(#685) Rajjmen válasza Cybertrone (#683) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Attól, mert boltból vetted, lehet hogy nagyon jó tuninggal bír. Ki lehet fogni.

Jogosz a következő hozzászólás. A feszekre figyelj! És léggel jó venti mellett se nagyon ajánlott a magas feszek használata.

[ Szerkesztve ]

(#686) Cybertrone válasza Tirexi (#684) üzenetére


Cybertrone
veterán

QPI-vel 1.35v fölé nem megyünk! :U Degradálódhat a cucc... Ha nem megy nem kell erőltetni!
Mellesleg léggel 1.35v fölé nem mennék... hírtelen ugrik meg a hőmérséklet, és ha nincs rajta gyorsan pörgő nagy légszállítású venti akkor a hőmérséklet nagyon felmegy... :(

Rajjmen:
Persze hogy ki lehet fogni... :DDD Sikerült is... :R :R :R De tartom hogy a te cuccod is van olyan mint az enyém...! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#687) Rajjmen válasza Tirexi (#684) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Kellemes eredmény...

Tényleg jó úton haladsz. Lassan átléped a maximumomat. :DDD

(#688) Tirexi válasza Cybertrone (#686) üzenetére


Tirexi
addikt

Értem uram!! Akkor megyek is vissza BIOS-ba. :R
Mellesleg majdnem lefutott a 3DMark11. :Y
A végén a kombó teszt közepén működés leállt de nem fagyott ki a gép.

Közben néztem a hőmérsékleteket. A Fizikai tesztnél pár másodperc alatt ugrott fel a CPU hőfok 65-ről 85-re. :Y

(#689) Rajjmen válasza Tirexi (#688) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen, erről volt szó.
Az azért már soknak számít. Arra mindenképp figyelj oda.
Ha nem tartóshoz, csak max teszteléshez akarod megnézni hogy mit tud, akkor tudom javallani, hogy használj plusz ventiket a hűtéshez és akár ablaknyitást is, de tartós használathoz ne használd így.

(#690) Cybertrone válasza Tirexi (#688) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az instabilitás könnyen kiszúrható... win betöltése közben hiányosan jönnek be a minialkalmazások, usb-s egér nem megy, vagy a bill nem megy... win felállás után egyből hibaüzenet... gamek, alkalmazások appcrassolnak... ez mind mind insatbilitás... nem elég ha csak feláll a win tartania kell magát :K
Mellesleg nekem a qpi fesz 1.3v nem kell oda szvsz még 1.35v-sem a vtt-hez sem nyúltam még 4.2ghz-n 1.26v-on megmaradt, de annak sem szabad 1.33-1.35v-nál többet adni! ramnak 1.65v cpu-nak nagyon max 24/7 1.45v ez az intel maximum északi híd 1.1v cpu pll 1.8v+ 1 kicsi ;] :R Majd kitapasztalod, de ha komolyabban akarod tuningolni vágd le a hútőről az a noctua ventit mint a taknyot és tegyél rá ultra kaze 3000rpm-es ventit... kicsit hangos lesz de legalább van légszállítása, nemcsak dísznek forog... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#691) Tirexi válasza Rajjmen (#689) üzenetére


Tirexi
addikt

A tartós használathoz elég a 4.1Ghz de még a 4Ghz is mert néztem és szinte nincs különbség.

Na most megyek megint tesztelem egyet de most már visszavettem a QPI-t 1.32V-ra a CPU-t pedig emeltem 1.38V-ra és 4.4Ghz-re.

(#692) Tirexi válasza Cybertrone (#690) üzenetére


Tirexi
addikt

Erre gondoltál Cyber? :F

(#693) Cybertrone válasza Tirexi (#691) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kicsit gyors nekem a haladás, és bevallom meg is lepődnék ha stabil lenne, de sok sikert... Mindenesetre a ház oldalát vedd le, és több feszt azzal a hűtésrendszerrel ne adj neki!
Hiába húzod meg annyira, ha nincs lehűtve nem dobja markba pl azt az eredményt amit szeretnél, mert melegedik, és minél jobban melegedik, annál jobban hibázik, és minél jobban hibázik annál jobban kell magát javítania, és a végén megfagy vagy kék halál! :K
Viszont ha nem melegedik, akkor kevésbé hibázik!
90fok naggyából a maglassulási küszöb kezdete, efölött a teljesítmény már csak csökkenni fog, 105 foknál a rendszer kikapcsol, és csak a proci ventillátor fog menni addig míg vissza nem hűti a cuccost megfelelően, addig vissza sem fogod tudni kapcsolni... Nagy valószinűséggel itt már degradákódhat a processzor az-az gyengülnek a tranzisztorok ellenállásai, és nembírja majd a tempót tuningban, és lassan amortizálódik lefelé szerencsétlen mint egy bad sectoros vinyó!
Ezt csak úgy leírtam, gondoltam jobb ha tudod! :R

Igen ilyen ventikre gondoltam... fülest javaslok melléjük, elég hangos darabok, és vastagabbak mint az átlag 12-es ventik... de 223köbméter az szerintem magáért beszél! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#694) Tirexi válasza Cybertrone (#693) üzenetére


Tirexi
addikt

THX a leírást. :R
Bevallom most egy kicsit megijedtem de addig nem fekszek le amíg le nem futtatok egy 3DMark-ot 4.4Ghz-el. :P

(#695) Cybertrone válasza Tirexi (#694) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nyárra nemkizárt hogy beszerzek 2 ilyen kis ventit hátra a mostani 2db 1200rpm-es helyett... :DDD Elég brutál! :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#696) Rajjmen válasza Tirexi (#694) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Akkor jó tesztelést és vegyél elő (jó)pár ventit a szekrényből.

Kitartást én léptem aludni, korán lesz reggel... :(

Szokták mondani, hogy sok kicsi sokra megy... középső oszlop, fentről a 3. kép :DDD ennyivel már lehet hűteni. Tuningnál lehet hangos de, általános használatnál szinte hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#697) Tirexi válasza Cybertrone (#695) üzenetére


Tirexi
addikt

Cyber!!!!!! Need help!!! :R

Na szóval ez keményen kifagyott a fizikai tesztnél 1.32V-os QPI-vel. :C
-Na már most ha eggyel lejjebb állítom az Uncore szorzót akkor mi fog változni?
-Azt tudom, hogy a memória sebesség csökken de ez a 3DMark fizikai tesztnél is látszani fog?
-Szal ha ki fagy 4.4Ghz-en 35XXMhz Uncore-al 1.32V-on akkor ki fog fagyni 4.4Ghz-en 33XXMhz-al is szintén 1.32V-on?

Amúgy kell egy jobb hűtés mert ez így nem fog menni. :(

(#698) Cybertrone válasza Rajjmen (#696) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Kinéztem magamnak én is egy MO-RA3-at egy 9*120-ast ahogy látom itt az élő példa előttem... már csak elosztókat kell vennem, és 9db ultra kaze 3000rpm-et... meg egy új lakást mert az asszony kivág ha bekapcsolom a gépet :DDD
Mellesleg sanszos lenne hogyha Y elosztóval 3 ultra kkaze ventit rádugnék a lapon egy ventidugaszra akkor szépet füstölne a cucc... ;]

Tirexi:
Minimum a ram 2*-ese kell hogy legyen a uncore... Gultownál van olyan hogy lehet 1.5*-e is! Tehát kiszámolod szépen mennyi a mostani ram órajeled 2*-se és szépen az a minimum amennyi lehet! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#699) Tirexi válasza Cybertrone (#698) üzenetére


Tirexi
addikt

Azt én értem, csak ez a csökkentés kihat-e a CPU sebességére 3DMark-ban? :F
Ez itt a kérdés. :K

(#700) Cybertrone válasza Tirexi (#699) üzenetére


Cybertrone
veterán

Minimálisan ki igen! De megsúgom hogy kaphatol kicsit több pontot:
Kapcsold be a c-statek közül a C6-ot mielőtt futtatod a tesztet... megfogsz lepődni dob vagy 300pontot rajta, ne kérdezd miért de így van több embernél köztük nálam is! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.