Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) beteg válasza Laraxior (#500) üzenetére


beteg
őstag

köszi, de nem nehéz nem oda figyelni :) baszott hangos rajta a venti. sajna be kell vizenem a lapot is.

Csak futni kell!

(#502) Rajjmen válasza beteg (#501) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen a víz megoldja.

Nekem 40-45°C fölé nem megy húzás alatt sem. Pontosat nem tudok, de kb 43°C.

(#503) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Ma újra teszteltem. 21x215MHz BCLK-ig jutottam.
Az eddigi maximum az 21 x 220 MHz. Hivatalos link.

Egy SuperPI 1M teszt:

(#504) beteg válasza Rajjmen (#503) üzenetére


beteg
őstag

szép! :C

Csak futni kell!

(#505) Rajjmen válasza beteg (#504) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszönöm :R

Te mennyinél jársz?

(#506) Rajjmen válasza Rajjmen (#503) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ez tegnap lemaradt:

SuperPI 32M az már csak 21x218-n futott le, de így is szép az eredmény:

(#507) Tirexi


Tirexi
addikt

Hi all. :R

A napokban szereztem be egy EVGA X58 3X SLI Classified-et és lenne pár negatív észrevételem a lappal kapcsolatban.

-Északi híd 60-70 fok között van ekkora hűtőbordával. Érdekes a 40k-s Giga lapomon ez a fele volt pedig azon elég gyengus hűtés volt. Ez miért van amúgy tudja valaki? Pedig nincs extrém tuning sehol.
-Az északi híd hűtőbordája hozzáér a CPU bordájához ami így csak melegíti azt. Nem elég hogy maga a CPU is elég meleg még ez is tesz rá egy keveset.
-Az AWARD BIOS jó csak nem ebben a "béna" elrendezésben. A Gigánál csukott szemmel be tudtam állítani mindent itt meg keresgélni kell meg találgatni na most ez az opció mi lehet.
-A CMOS reset-nek mi értelme van ha be van süllyesztve? Mindenképpen ki kell húznom egy kicsit a gépházat hogy toll heggyel be tudjam nyomni. Giga ezt is rendesen megoldotta simán ujjal is meg lehetett nyomni.
-Ami egy vicc, hogy nincsen BIOS autorepair. Próbálgattam állítgatni a dolgokat és valamit elrontottam a gép bekapcsol és csak megy egy helyben se kép se hang. Gigánál ez simán működött és vissza állt alapra csak a CPU tuning része és indult a gép ha nem elsőre de harmadikra. Itt csak reset van de az MINDENT nulláz.
-A legnagyobb pofon akkor ért amikor nem rájöttem hogy bizony nem lehet a ventilátorokat felrakni a CPU hűtőre a hozzáadott kapcsokkal mert nem lehet hozzáférni sehogy. Egyik oldalról a gépház a másik oldalon meg ott az északi híd bordája. Így maradt a postás gumi megoldás...
-ATX vagy nem ez nem egy CM690-be való lap. A CPU túl fent van és nem lehet hozzáférni rendesen a dolgokhoz.

Most akkor feltenném a költő kérdést:
Mi kerül ezen a lapon 87K-ba a nevén meg a 10 év gyártói garin kívül? :F
De ha legalább támogatná a 3X SLI X16-ot de még azt sem... (E760)
Érdekes dolgok vannak itt. Látni, hogy ezzel a lappal már a vízhűtésre koncentráltak csak hát nem mindenkinek van lap-ra is, gépházra is meg hűtésre is lóvéja

Ha most ezen az UD4P-n ami nekem volt a slot-ok elég messze lettek volna egymástól akkor semmi pénzért nem cseréltem volna le erre az EVGA lapra.
Bocs srácok de többre tartom a Gigát... Ráadásul ott a DUAL BIOS meg a Windows-os BIOS frissítés. Itt meg szórakozni kell a Flash-el holott ez is Award BIOS-os...

Ez nem hiszem, hogy 2011-ben megér 87k-t. Elvárnám, hogy ennyiért már ne kelljen a fent említett hülyeségeken fennakadni.

(#508) Cybertrone válasza Tirexi (#507) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor vegyél gigát barátom... ennyit tudok mondani rá! Olyan okokat sorolsz fel a melegedésen kívül amik vicc kategóriába sorolhatók... Az hogy neked nem jön be a kutyát nemérdekli, másnak bejöhet... mellesleg nem egy kis házba szánták a lapot, feltételezték hogy aki sli-re fogja használni az vesz egy szép szellős nagy házat is mellé, már csak józan paraszti észből is! Az a dolog hogy nem fér el a hűtőd megint elég nagy baromság, és neharagudj de ha kicsit is előre gondolkoznál, és nem rinyálnál akkor rájönnél magadtól is hogy ha tudtad hogy ilyen lapot veszel minimum figyelembe veszed azt hogy ezen a lapon bizony ilyen nagy borda van, és neked nem fog elférni a CPU hűtője... tehát akkor ki a hibás a lap , vagy te aki kénytelen vagy előre gondolkozni, és csak veszed hegyre halomra a cuccot, de értelme nincs... :W

Mellesleg segítek:
A melegedés nagyon könnyen kordában tartható, csak be kell szerezni egy olyan házat amiben nem úgy állnak az alkatrészek mint a heringek a konzervben ;) Hidd el csodákra képes... nekem csak terhelésre nyaldossa a 70 fokot, amúgy elvan 60fok körül! :K
Bár ha megint csak előre gondolkoztál volna, utána olvashattál volna ebben a topikban, mert mindenki leírta hogy igen melegedik, vagy víz, vagy venti... :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#509) Cybertrone válasza Cybertrone (#508) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azt pedig még hozzá szeretném tenni hogy belül is van CmosReset... nemkell hátul böködni... ... de ha nem tetszik hát erre mondom azt hogy van olyan lap amin meg nincs is...!
Mellesleg a gigának a fasza kis bioshelyreállító dolgát meg haggyuk, nem mindíg fasza az, sőt ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#510) Tirexi válasza Cybertrone (#509) üzenetére


Tirexi
addikt

nem mindíg fasza az, sőt
Sőt eddig mindig bevált. :)

Ja igazad van gondolkozzak előre és vegyek 50k-ért egy HAF X-et is. Végül is igaz. Tök alap dolog egy ilyen házat megvenni. Minden hónapban veszek egyet. :W

Viccet félretéve ez nem így működik. Lehet hogy ti zsákszám kaptok havonta fizetést de én nem. Vagy az egyik vagy a másik. Ez van.
De pont ma néztem meg a HAF X méreteit (magasságát) és pont 1 cm híján nem fér be a réginek a helyére. Pech... Szal ezen is agyalhatok.

A belső C-Mos reset-nek sincsen sok értelme mert az alsó VGA rá lóg és nem tudom megnyomni mert ott van a táp is szal újabb EPIC fail. Meg hát meg kell bontani akkor a gép oldalát is.

205 BCLK-ig tudtam tolni az UD4P-met. :Y De tök mind1 ez is mert most is csak 182-n van szal nekem még a húzható BLCK-t sem tudod a lap előnyeihez rakni és még így is 70 fok az é.h.

Azt egy szóval nem mondtam, hogy nagy a lap hanem azt mondtam hogy a CPU foglalat feljebb van rajta mint az előzőn.
Amúgy meg sztem nincs semmi baj a mostani házammal a 690 is elég jó (volt) mindenre csak néhány cég baxik szabványt gyártani. Az meg már megint nem User Error nem de?

De a legnagyobb epic FAIL ez volt: [link]
A nyavalyás csilli-villi északi híd bordától NEM LEHET használni a 4X PCI-E slot-ot rendesen. A hangkártyát nem tudom belerakni a helyére.

Szted ez is User Error? Na ne röhögtessél már barátom... Ez egy vicc.

Persze van olyan kari is ami bele megy mint pl az X-Fi Titanium HD ami potom 40k.... Csak... vagy a X-Fi Titanium Fatal1ty ami szintén 30k körül megy.

Az volt a mázlim hogy a régi sima PCI-os X-Fi hangkarimat még nem adtam el.

De oké.
Most nézzük a te szemszögedből és gondolkodjunk előre:
-Mielőtt megveszem ezt az amúgy is drága lapot mondjuk 82k-ért, kell egy normális gépházat is ami potom 50k. Ha azt akarom, hogy tényleg jó legyen akkor ez a minimum.
-Vegyek hozzá másik CPU hűtőt ami potom 23K vagy több ha azt akarom, hogy hűtsön is.
-Vegyek hozzá olyan hangkarit ami 30k-nál kezdődik és belemegy a megfelelő foglalatba.

Aszongya számoljunk csak: 82k + 50k + 20k + 30k = Az cirka 182k és csak azért mert vettem egy EVGA alaplapot amin egy csillivilli villogó hűtőborda van ami még hűtésre sem alkalmas és még a helyet is elveszi.

Hát gratulálok. :R
Ha adsz pénz egy szót nem szólok. :C

De ráadásul ez még nem is vízhűtés, az még rá dobna pár 10k-t...

Oké elismerem jó kis lap meg minden lehet is benne tuningolni rendesen de ezek az apró bakik akár mit is mondasz piszkálják a szememet.

A tökéletes lap SZÁMOMRA nem ez de kellett valami, hogy a VGA-k ne süljenek meg egymás mellet és most volt egy jó kis alkalom amit nem lehetett elszalasztani.

(#511) Whit3Rav3n válasza Tirexi (#510) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Ilyen ez, ez inkább bench lap ahogy nézem mondjuk felszereltségben is kicsit régimódi. èn is néztem ezt a lapot, nekem azért esett ki mert láttam hogy abba az 1x-es slotba nem fog beleférni a hangkártya, más slot meg nem jöhet szóba a 3 vga miatt. Nekem az Asus Rampage elrendezése emiatt jobban tetszik, abba akár 4 vga is befér.

(#512) beteg válasza Tirexi (#507) üzenetére


beteg
őstag

Én még azt is hozzátenném, hogy olyan baszott gyors a bootolása, hogy egyszerűen a reclusával nem tudom megnyomni a dell gombot, hogy bemenjek a biosba :D rá kellett kötnöm még egy usb-s billentyűt, ami egy tized másodperccel hamarabb éled és ad ennyi időt, hogy bemenjek a biosba…
Szóval tény, hogy ez a lap nem a kényelmet szolgálja. Azt, hogy mit, azt hiába magyarázzuk, Magadnak kell rájönnöd.
Én nem akarok úgy neked rontani, mint Cyber kolléga, nem is vagyok elfogult, kb. két napja van meg életem első evga lapja, (sokat kellett érte dolgoznom), de azt tanácsolom Neked, hogy add el és vegyél egy Gigát! De komolyan, azzal boldogabb leszel és az a lényeg!

Közben írtál:
A 4x-es hangkarid próbáltad 16x-os Slot-ba tenni? Ott is mennie kell!

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#513) Cybertrone válasza Tirexi (#510) üzenetére


Cybertrone
veterán

Barátom... arról még nem halottál hogy a píszíájszabvány visszafelé is működik? talán nincs elég foglalat a lapon, és csak a legfelsőbe tudod betenni? Rakd be szépen egy másikba, és ott is menni fog! ;) Mellesleg vaélamit még mindíg nem értesz... az ember úgy vesz alkatrészeket hogy kiválasztja mi kell neki, megnézi milyenek azok az alkatrészek, és úgy próbálja megvenni őket hogy ne ütközzenek egymással... namost te homlokegyenest a visszáját csinálod... megvettél egy 570-et... vettél még egyet, de nem ref hűtésűt, és ugye itt sem gondolkoztál, csak megvetted mert tetszik... (aztán persze leesett a tantusz hogy de nagy baromságot csináltam, hát megsülnek... :W )
Aztán néztél lapot ugye, ami képes is meghajtani a kariaidat, meg nem utolsó sorban van helye is a kariknak... találtad az evga-t megint mi történt megvetted, mert gyorsan kelle hogy az előző baklövést javítsad... De arra megint nem gondoltál hogy fog viszonyulni a lap a te alkatrészeidhez...
És most mivan.... megint sírsz hogy nem fasza semmi :U
Mellesleg alapból úgy indulok neki egy sli rendszer építésnek hogy házat veszek, és lehetőleg olyat ami nem kicsi, és szellőzik... vagy ha nincs rá keret akkor nem veszek, mert hát 1 nincs rá keret, 2 nem akarom kinyirni a cuccaimat azzal hogy egy konzervdobozban tartom őket...
Mellesleg, még mindíg elmondom neked hogy nekem a mugen 2 elfért a házamban, és a lapon is... annál nagyobb hűtő nem tudom van e, de szerintem a legnagyobbak közt ott van...
Mellesleg ez egy olyan lap amihez idomulni kell, ha ez neked nem megy akkor add el!
Lenne is rá vevőm mitszolsz hozzá, és akkor nemkell itt feszengened hogy ez sem jó meg az sem jó! 50k-ért elviszi tőled egy haverom... ennyire egyszerű!
De azt hozzáteszem hogy 210-es bclk-n használom a lapot egy éve mióta megvan, és belőttem, eddig nem volt gond a hőmérséklet, és instabil sem volt egyszer sem... ennyit arról hogy neked a tuning sem felel meg... Tudod csak kicsit érteni kell hozzá! :K

Whit3Rav3n:
Még jó hogy régimódi (ami a sata 3, és az usb 3 nemlétével ki is merül... azigen micsoda érvégés)... nem mostani vas... és nekem kényelmes... mellesleg elfér benne 3 vga, és egy 1 slotos kari fizikának... de mindenkinek mások az előnyök, és mások a hátrányok... ezzel a kis "nekirontással" nem akartam megbántani senkit, csak kicsit helyrebillentettem már a kollégát, mivel már olyan hibékat is ír ami lehet csak neki hiba... a hangkariját meg nemhiszem hogy nemtudja hova tenni, elég sok slot van a lapon, az hogy nemtudja azt hogy visszafelé is kompatibilis, nos hát erre mit mondjak, olvasson többet! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#514) Tirexi válasza beteg (#512) üzenetére


Tirexi
addikt

Ott nem próbáltam de már nem is fogom hisz az X-fi ami benne van most, az jobb mint a Xonar. Legalább is hangzásban.
Csak azért kellett annó másik foglalatú hangkari mert a Gigában nem volt PCI hely a VGA-k miatt.

(#515) Cybertrone válasza Tirexi (#514) üzenetére


Cybertrone
veterán

beteg:

A bootal nekem sincsen gondom... bár most meghalt az ssd-m de a sima vinyorol is ugy bootol hogy ha nem fekszem rá a delre a biosba esélyem nincs bemenni :DDD

Még annyit a macerás kollágának írnák hogy win alól biost flesselni elég nagy hülyeség... az okát most nem fejtem ki... de legyen elég annyi hogy EVGA lapnál fogod kiírod a kis biost egy 150ft-os újraírható cd-re, és arról bootolsz, meg fogsz lepődni de fel fogja frissíteni a biost, és restart... kb ennyiből tellik 2 perces művelet... De persze utánnaolvasni ennek sem kell :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#516) beteg válasza Tirexi (#514) üzenetére


beteg
őstag

értem. és emlékszem az x-fi-re. Egy jobb hangkarim volt azóta, egy e-mu 1616M, de az 100k. Hangzásban simán azután már az x-fi jön! :) Szóval azzal ne bánkódj :)

Cybertrone: Persze, nekem ezzel nincs gondom! Cserébe, ami nekem fontos volt, azt tudja a lap, ezért ezeket a nekem is szokatlan dolgokat simán elnézem neki...

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#517) Laraxior válasza Cybertrone (#515) üzenetére


Laraxior
titán

kicsit lekezelő a stílus... csodálom,hogy ilyen birkatürelme van a kollegának..

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#518) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#513) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Arra vonatkozik a régimódi hogy pl felesleges dolgok vannak rajta mint ide port, pci slot. Abba az 1x-es slotba meg a nagy hűtés miatt kb semmilyen normális kártya nem fér. További design hiba 3 vga-nál hogy nem lehet hozzáférni a lapon lévő gombokhoz és a debug kijelzőt sem látni. Nekem egyébként is csak Sata 3-as lap jöhet szóba a Sata 3-as SSD miatt. Szóval annyi a lényeg hogy 3 vga-hoz vannak jobb lap design-ok is.

(#519) Cybertrone válasza Laraxior (#517) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jah... veled szemben is sok embernek volt már birka türelme... nem is tudom miért, talán a stílusban magadra ismertél? ;)

Mellesleg ha megbántottam elnézést, bár igazság szerint a szűk mondanivaló leszűrhető belőle, a stílus ellenére is! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#520) Tirexi válasza Cybertrone (#515) üzenetére


Tirexi
addikt

elég nagy hülyeség...

Azt mond meg konkrétan, hogy miért hülyeség? :F Azért mert te nem így csinálod attól még nem hülyeség.
A program saját maga megkeresi az alaplaphoz tartozó legújabb BIOS-t és két kattintással kész a művelet.

Ez miért hülyeség? Nem kell kiírogatni semmit. Nem kell pendrive-al sem szórakozni.

De ami a legfontosabb, hogy 100% hogy a laphoz tartozó BIOS-t teszi fel nem valami mást.

Tudjuk milyen az internet és nem mindig azt kapjuk amit várunk. Annó és is manuálisan szedtem le a BIOS-t egy Giga laphoz aztán bele is halt szegény mert rossz volt a link vagy a file nem volt jó mert nem indult el tőle a lap.
Igen, a revízió szám is megegyezett a letöltés leírásánál mert ELOLVASTAM.

Ráadásul ott a Dual BOS a Gigán ha netán még is csak elbaxnál valamit még az sem gond mert nem kell elküldeni szerelőhöz hanem még egy restart és BIOS Restored!...

(#521) Cybertrone válasza Tirexi (#520) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kérdezd Laraxior kollégát... ő majd mesél neked milyen fasza is a dual bios... Épp nem giga fronton, hanem foxconn fronton :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#522) Laraxior válasza Cybertrone (#519) üzenetére


Laraxior
titán

értelmetlenül fosod a hszeket,napi 10et,ha kiszámolod..a mondanivaló meg éppen nulla...
tehát inkább pszt.
dual biosról meg annyit hogy jó dolog...mi azzal a gond? érdemi hsz? nincsen.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#523) Tirexi válasza Laraxior (#517) üzenetére


Tirexi
addikt

Már megszoktam, hogy így beszélnek velem no para. :K
Nem sértődtem meg csak Cyber kolléga most tudta meg, hogy az EVGA márka is hagy maga után kívánni valót és nem mindenkinek tetszhet egy alaplap elsőre.

Lehet hogy később már áldani fogom a sorsot, hogy hozzájutottam jó áron a laphoz. Most egyenlőre még csak a hajamat téptem tőle. :D

Neki tuningra kell nekem meg általános alap használatra ennyi az egész.

(#524) beteg válasza Whit3Rav3n (#518) üzenetére


beteg
őstag

tök igazad van és szerintem nem is baj, ha kibeszéljük ezeket itt a lap totyikjában:
én pl. az első pci-e slotba tett karit ki sem tudom venni, csak ha zseblámpával bevilágítva lapos fejű csavarhúzóval nyomom meg a kis pöcköt :DD Sokkal jobb lett volna a másik oldalra tenni a kis kallantyút, ami fogja a videókarit.
De most komolyan, nem lehet ezt is elnézni egy lapnak?? Milyen gyakran kell vga-t cserélgetni? Max 2 havonta :DDD
A PCI Slottott viszont meg kell védenem!! AZ nagyon kell!!
És ami miatt én pl. a k... jó érzés mellett még megvettem, hogy ez az egyetlen lap, ami egyszerre tudja a sata3-at, a 2x16 +1x4 pcie-t, az usb 3-at és a 2x giga lant! Ilyen nincs több senkinél. Nekem meg ezek nagyon fontosak. Közben meg gyönyörű a lap és persze simán megy 200-as bclk fölött...

Csak futni kell!

(#525) Cybertrone válasza Laraxior (#522) üzenetére


Cybertrone
veterán

Oké mester... :C Ha te mondod úgy van ;)

Tirexi:
A hagy kívánni valót az egy dolog, más máshogy közelíti meg a dolgokat... általános használatra ott volt az előző lap, csak ott sem volt mindenben fasza a cucc ugye, és itt legalább nem főnek meg a karik, csak egy kicsit barátkozni kell, adni neki esélyt tudod, ki pozitívumot is kicsikarhatnál a lapból, és akkor talán a mérleg nyelve is egálban lenne! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#526) Laraxior válasza Cybertrone (#525) üzenetére


Laraxior
titán

:D :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#527) Tirexi válasza Cybertrone (#525) üzenetére


Tirexi
addikt

Hogy válaszoljak az általad felvázolt "homlok egyenest veszek mindent" dologra:

Nos.
Igen lehet hülyén csinálom a dolgokat de minden egyes lépésemnek meg van a maga oka/magyarázata.

Mondom is sorba:
-Kezdetben volt egy VGA-m a 9800GX2 amihez a Giga lap simán alkalmas volt szal nem volt gond és a CM690 is teljesen jó volt minden elfért benne.
-A VGA megsülés sem mindig volt hisz a két GTX285 egymás mellett tökéletesen ment 70 fok körül és még hangjuk sem volt a ház még mindig jó volt.
-Aztán jött a VGA csere ugye először egy REF kari-ra ami egyedül szintén jól ment. De csak azért lett REF mert NEM TUDTAM hogy MO-n is kapni lehet speckó tuningos karikat. Sőt amikor kinéztem ezt a VGA-t akkor még nem is volt az általam megnézett boltokban tuningos. (hardverker, ipon, stb..) Több ilyen nagyobb üzletet meg nem ismertem sajnos. Google sem dobott ki semmi extrát. A ház még mindig jó.
-Aztán ha már veszek még egyet akkor az legyen tuningos. Akkor találtam egy elkallódó linket egy boltról ahol lehet venni tuningos VGA-kat és később már hardverker-ben is lehetett. Oké akkor lett egy Palit mert biztos jól hűt.
-Aztán akkor jött a fekete leves hogy a két karinak egymás mellett NEM szabad lennie mert elégnek nyáron de a tesztek nem ezt mutatták. Sehol nem láttam 90fok-os SLI tesztet nekem meg percek alatt a 90-et verdeste a belső kari. De a ház még mindig jó volt hisz nem karik miatt kell most sem cserélnem.
-Na most ugye kellett egy új alaplap, hogy meg legyen a távolság és lett ez mert jó árban volt és mert nem is egy utolsó lap. De hát ugye ez nem volt betervezve hogy nem elég neki egy 19k-s CM690 ház...
-Szal akár hogy is nézem az alaplap miatt kell most ház-at cserélnem. De egy olyat ami meg nem biztos hogy el fog férni a másik helyén.

A végére pedig had említsem meg, hogy CPU hűtő is mindenhol jó volt csak itt ennél a lapnál nem.

Szal érted itt mindennek meg van a magyarázata még ha elég hülye is de meg van. :))

(#528) Cybertrone válasza Tirexi (#527) üzenetére


Cybertrone
veterán

Milyen a cpu hűtőd... csak azért mert a mugen elfért, sőt elforgatva is elfért... :K Bár azt tegyük hozzá nekem több helyem van, de akkor sem ütköztem bele az északi híd bordájába.

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#529) Tirexi válasza Cybertrone (#528) üzenetére


Tirexi
addikt

Ilyen van: [link] :Y

(#530) Cybertrone válasza Tirexi (#529) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szép, de szerintem a mugen 2 ennél nagyobb vagy robosztusabb ha úgy tetszik... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#531) Tirexi válasza Cybertrone (#530) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem tudom akkor biztos én raktam rossz helyre a hűtőbordát. :DD :C

(#532) Cybertrone válasza Tirexi (#531) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tessék ezeket megkukkantani... ha ez nekem gond nélkül elfért, pedig most még meg is van fordítva 90fokkal akkor nem értem...
[link]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#533) Whit3Rav3n válasza Cybertrone (#532) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mondjuk ezzel nem értem mit akarsz mondani, nyilván úgy van hogy nem fér el az a noctua. :D Be kell látni hogy az a nagy borda a lapon nem éppen előnyös kompatibilitási dolgokban.

(#534) Tirexi válasza Cybertrone (#532) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát de az én CPU hűtőbordám szélesebb nem is kicsivel. :D :Y
A te két ventilátorod lelóg oldalt az enyémen meg pont hogy be van süllyesztve a bordába.
Így már érthető... :C

Szerk.: Csinálok képet. :)

[ Szerkesztve ]

(#535) Cybertrone válasza Tirexi (#534) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mikor elforgattam 90fokkal is elfért... :R De lényegtelen, ha úgylátod nem fér el próbálkozz másképp, valahogy csak elfér, sajnos ezeket ilyen böszme bordákkal gyártották, és ezen nem segít csak egy vizesblokk... :K
Legalább bedubunk pár HSZ-t ebbe a topikba, csóró Rajjmen egyedül vitte az egész topikot idáig, mert hiába nemsok ilyen lapja van az usereknek... mellesleg meglátod majd hogy nagyon stabil, és szerethető jószág, még akkor is ha valakinek nemtetszik hogy nincs rajta sata3, meg usb 3 meg az hogy van rajta ide... a hátlapi bios resit meg fogd fel úgy hogy lehetne roszabb is... jumperelni ssoem szerettem... mellesleg mondtam neked lehet rendelni kis künyüt amivel pont azt védték ki hogy ha eltakarja a kari a gombokat, lehessen akkor is nyomkodni őket! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#536) Tirexi válasza Cybertrone (#535) üzenetére


Tirexi
addikt

Képek a szövegbe rejtve:

Na szal most így néz ki a dolog távolról: [link]

Látod azokat a kis bevágásokat a borda oldalán? Na oda kéne tenni azokat a kis "kampókat" amiket most a borda tetejére eszkábáltam hogy fogják a ventiket. Alul meg ott a piros gumi. :DDD

Tisztán látni hogy hozzá ér és nem fér oda a kis lefogató kampó.

Szted ha elforgatnám 90fok-ban az egészet milyen értékeket kapnék hőfokra?
Jobbat vagy rosszabbat?

(#537) Cybertrone válasza Tirexi (#536) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ki kell próbálni, sokkal roszabbat biztos nem... Csak 1 észrevétel...: az egyik képen látszik hogy elvan hajolva a borda a lapon... ennyire nyomja a cpu hűtő? :U És a helyedbe sürgősen megfordítanám, nem egésséges az ha ilyen ferde a borda, nem érintkezik stb stb stb... :R
De lehet már én vagyok álmos és haluzok itt össze vissza! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#538) Tirexi válasza Cybertrone (#537) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem nyomja egyáltalán. Pont hogy hozzáér de nem feszít semmit.
Talán ha jobban megnézem 1mm hely van köztük. :)

(#539) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Sziasztok

Becsatlakoznék, bár javarész megbeszéltétek a dolgokat.
Igaz nekem egy E762-m van,de azért lenne néhány észrevételem.

A BIOS téma, az olyan amilyen. Ki mit szokott meg. Annyó az ASUS lap után a DFI BIOS-a kínai volt. Lassan megismertem és már nem okozott gondot. A DFI után jött az EVGA és már nem is volt bonyolult. A frissítése... Tényleg kiírod CD-re vagy USB-re és pillanatok alatt megcsinálja, de mielőtt ezt megtenné LEELLENŐRZI, hogy megfelelő és hibátlan-e a BIOS amit fel szeretnél tenni, így nem rak fel hibásat! Win alól, pedig inkább ne... "Nehogy vírososan rakd fel".
A tuning terén... mint láthattad nálam 215 BCLK stabilan megy, bár ezt a sebességet csak tuningolásoknál használom, mert nekem se kell ennyi.
A melegedés... igan az ellen megfelelő szellőztetés kell, de ez nem csak ezeknél a lapoknál van, hanem a DFI x58-nál is. Ezt sajna el kell fogadni és tenni kell ez ellen ha zavar. Szóba került a víz... igen nem olcsó, de ha nagyon zavar a magas hőfok, akkor meg kell lépni és utána már nem lesz az se gond, hogy a felső PCI-e-t nem tudod használni, ráadásul a hőmérsékletek DRASZTIKUSAN LEJJEBB MENNEK (csak egy példa: annó a 2900PRO-m léghűtéssel tuning alatt 105°C-ig ment el, megkapta a vizet és 44°C-re lement terhelés alatt).
A CMOS gomb szerintem jó, hogy el van rejtve, így nem lehet "véletlenül megnyomni"! Ha annyi kártyát használsz, hogy az alaplapon az alsót nem látod és nem férsz hozzá, akkor miér nem olyan változatot választottál, amihez van EPC? Az megoldotta volna a gondodat!

A hűtő gondodra, lehet hogy egy hűtőcsere lehet gyógyír.
Itt van pár kép a gépemről és eredmények is... Nem rossz lap az EVGA, csak meg kell barátkozni vele!

(#540) Cybertrone válasza Rajjmen (#539) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azért nem tudot EPC set venni, mert ez volt hírtelen olcsón.... :U Melesleg a hangkártyát még most sem értem miért nem tudta berakni valahova... :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#541) Tirexi válasza Cybertrone (#540) üzenetére


Tirexi
addikt

Leszállhatnánk már a hangkártya témáról mert meg lett oldva a dolog és mindenképpen lecseréltem volna új X-Fi-re a Xonar-t mert a Xonar nem hozta az elvárt minőséget.

A mázlim csak annyi volt, hogy a régi X-Fi-m meg volt ami jobb a Xonar-nál hang minőségben és meg is lett a helye a két kari között a PCI foglalatba.

Szal most minden Happy. :K

Ennyi a történet. :R

(#542) Cybertrone válasza Tirexi (#541) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#543) Rajjmen válasza Tirexi (#541) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Akkor kellemes ismerkedést a lappal. Próbálgasd csak, és amint ráérzel, hozni fogja a teljesítményt.

(#544) Tirexi válasza Rajjmen (#543) üzenetére


Tirexi
addikt

Az az igazság hogy félek vele ismerkedni meg egyszerűen nem bírom rászánni magam mert ha valami nem tetszik neki nem indul el és megint reset és megint előröl az egész. :(((

(#545) Cybertrone válasza Tirexi (#544) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát írjad mi a gondod oszt segítünk... néma gyereknek tudod anya se érti bla bla...
Mi a kitűzött eredmény mennyit szeretnél kihozni belőle? Ettől a leállástól nemkell félni, nekem sem sokszor ált még le csak mikor nagyon elmértem magamat... legtöbbször az volt hogy belőttem boot nem bírta reboot... aztán go bios finomítani... írjad mit szeretnél eérni, és segítünk... egyből nem fog dalolni, mint ahogy egyik lap sem! :R Ez egy ilyen dolog, ha nem megy nem megy neki, kezdeni kell előről... tuninglapot vettél 1000+1 beállítási lehetőséggel, vicces lenne ha egyből be tudnád lőni, senki nem tudta, csak hozzávetőlegesen, én még mai napig is csiszolgatom a feszeket, hogy min stabil a cucc még, és van hogy resart után nem indul, mert azon már nem stabil! Kísérletezni kell, és türelmesnek lenni... Róma sem 1 nap alatt épült! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#546) Rajjmen válasza Tirexi (#544) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen egyetértek, hogy a jó beállításhoz idő kell és rengeteg türelem.
Múlt pénteken teszteltem a lapom szerintem egy jó eredményt értem el... most pénteken megint volt egy kis időm újabb próba teljesen más beállításokkal és egybő +8MHz BCLK és +12MHz max érték.

A próbálgatásokhoz én azt javasolnám, hogy egyszer állíts be mindent, mentsd el az egyik profilba és utána állj neki a tuning beállításnak. ha vhol már stabilizáltad metsd el újra és így tovább. (Nálam a 8 profilból 7-re van állítva egy-egy tuningbeállítás + egy alap).

De igen, írd le hogy mi a kitűzött célod és segítünk! Nekünk se ment egyből.

(#547) Tirexi


Tirexi
addikt

Az első és legfontosabb célom az hogy megtaláljam azt a feszt amin még stabil minden.
Egyenlőre CPU 1.28V-on van 4Ghz-en. Ez nem is gond.

A gond az Uncore órajel.

Na most ennek is van egy szorzója amit lehet állítgatni fel vagy le.
Ezt meddig érdemes emelni? Annyit tudok, hogy minimum a memó Mhz duplája legyen.
Tulajdonképpen mi is ez az Uncore Mhz dolog? Azt tudom, hogy több pontot érek el a 3DMark-ban ha feljebb emelem.
Ennek is kell feszt emelni? A QPI-t vagy a VTT-t?

A VDROP-ról sem tudok szinte semmit. Az maradjon bekapcsolva vagy ne?
Mi van ha be van és mi van ha ki van kapcsolva?

Van aszondja még itt valami Performance dolog is, az mi?

Ja és a vége az Intel StepUp vagy mi a rák. Na az micsoda? :D

Hát kb ennyi lenne. :C

[ Szerkesztve ]

(#548) Cybertrone válasza Tirexi (#547) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elsőnek ki kell tesztelni a processzort... 4ghz-hez szvsz nekem elég 1.21v-is de ez processzorföggő...
Unicore minimum a ram órajel duplája, afölé lehet menni, de ez is a procin múlik mennyit visel el... a jobb procik 4ghz-s uncire felett is bírják a közepesek 3.6ghz, esetleg 3.8ghz a nem annyira tuningosok 3.4ghz-3.6ghz közt talán!
Én használom a V-DROPPOT méghozzá bekapcsolva, ez biztosítja azt hogy a procifesz ne ingadozzon, esetleg csak minimálisat... más lapokban load line claibráció a neve!
A performance dolgot azt hagyyad kikapcsolva, nemdob semmit, csak egy ficsőr...
intel step up:
Ez is mint minden x58-as lap támogatja az intel féle ficsőröket... ez talán a dinamikus órajelvisszavétel lesz, de ez nem bitos... én ezeket kikapcsolta, illetve ha amugy is kivan haggyad!
Jelenleg az hogy stabilan müködjön a cucc az én meglátásom szerint a procit kell kitesztelni!
QPI jelenleg nálam 4.4ghz-n QPI 1.32v vtt:1.29v de ez is proci föggő valamejk kéri a feszt, valamejk nem... lődd be az értékeket olyanra hogy biztos stabile legyen, és teszteld a cuccot, ha atbil vegyél kicsit visszáb az értékekből, és megint teszt! :K
Nálam a relatzíve magas 24/7-es BCLKhoz kellenek az általam leírt feszek, meg a procim is elég jó darab... Neked is lehet jó procid van, csak ki kell tesztelni, viszont a lapot nemkell nálad széthajtani, mert ahogy látom extreme procid van... ott van szorzó dögivel!

Végezetül, egy kis olvasgatnivaló, kezdő tuningosoknak kötelező, magam is átnyálaztam annak idején, ajánlom neked is...[link]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#549) Tirexi válasza Cybertrone (#548) üzenetére


Tirexi
addikt

A linken található leírásban végre megtaláltam a kérdéseimre a választ. :) (Uncore, stb.)
THX Cyber. :D :R

Amint végzek a videó konvertálással megyek is a BIOS-ba. :P
Aztán linkelek pár eredményt.

Ja még annyi hogy mivel teszteljem a CPU-t? Melyik stabilitás tesztelő progival és milyen beállításokon?

(#550) Cybertrone válasza Tirexi (#549) üzenetére


Cybertrone
veterán

LINX-el tessék tesztelni.. 20 körre állítsd, és legalább 4096mb memóriára! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.