Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) TomiLi válasza HSM (#400) üzenetére


TomiLi
addikt

Ebben bízom, hogy hibás volt a lap...
Az is igaz, hogy ilyen extrém körülmények a mindennapi használatban nem fordulnak elő, mint egy órás Prime alatt..
Még az is lehetett a baj, hogy a cpu hűtő is úgy volt elhelyezve a lapra, hogy a termelt hőjét a venti az északi hídra és környékére fújta...

Bogyóka

(#402) Himym


Himym
senior tag

Szevasztok.

Én bécsben lakom és tudok nekdtek egy pár jó megbízható boltot és gariztatás szempontjából is a csúcson vannak!

DitechIgazából házakban és Notikban nagyon nagyon gazdag a választék

AlternateMinden ami kell legföbb képpen ramokból van hatalmas kinálat nagyon sok de minden másból is gazdag

Én eddig ebből a két boltból vettem és már gariztatnom is kellet valamit ami nem volt országban boltban két nap alatt a kezemben volt sértetlenül! :R Azt hiszem még külföldre is szállítanak.

Tudja valaki mikro jelenik már meg az EVGA ftw3 x58 ? :F

(#403) Воланд válasza Himym (#402) üzenetére


Воланд
titán

Köszönöm! :R Hogy én mióta kerestem egy normális osztrák boltot.

Jó kérdés, még a honlapjukon is csak előrendelhető. Lehet, hogy nyár vége felé, de nem biztos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#404) Himym válasza Воланд (#403) üzenetére


Himym
senior tag

Na ne már én azt hittem már nemsokára itt lesz. :(
Alternate tutira szállít külföldre Ditechet meg kell kérdezni. :R

(#405) Воланд válasza Himym (#404) üzenetére


Воланд
titán

Nincs egy hónapja, hogy bejelentették, úgyhogy szerintem még várni kell vele.

Szállítás nem gond, van kint ismerős, csak most az eur/huf árfolyam ami nem éppen kellemes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#406) Rajjmen válasza Himym (#404) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szerintem augusztus, szeptember környékére fog megérkezni.

(#407) Himym


Himym
senior tag

Ez nem jó hír mert már nyár elején akartam venni gépet és ez az EVGA lap a lehető leges legjobb lap számomra. :O Itt marad egy PCI hely ami nekem nagyon fontos különben nincs entem jah meg Cross is van de akk lehet kénytelen vagyok az Asus ROG Rampage 3mat vennem plsuz 35k árért. :( :(((

(#408) Himym válasza Himym (#407) üzenetére


Himym
senior tag

Nem asus lesz hanem akkor Giga ud7-es x58as lap. :R

(#409) Zé_Mester válasza Himym (#408) üzenetére


Zé_Mester
őstag

az UD7 lapot ha nem akarsz megbolondulni, akkor elfelejted nagy ívbe.
én most cseréltem le egy Rampage 3 Extreme-re, kb mint ha egy másik dimenzió lenne ez a lap, már-már olyan mint egy EVGA, sőt......

az UD7-ben az i7 980X 1,324V VCore-ral és 1,43V VTT-vel volt hajlandó stabilan menni 4000-en (191x21).
ugyanezt a 191x21-et az ASUS lapba 1,225V VCore-ral és 1,18V VTT-vel viszi, és kb 16 fokkal hűvösebb a proci terhelés alatt.........
igaz hogy jelen esetben gulftown prociról van szó, de a többivel se rózsásabb a helyzet :F
én nagyon nem javasolnám :(

[ Szerkesztve ]

(#410) Himym válasza Zé_Mester (#409) üzenetére


Himym
senior tag

hmm okés köszi, hogy szoltál bár én vizezni fogom az egészet a lapot kivéve de akkor átírom a listát asus lapra vagy várok mégis az evga lapra... :( :K

(#411) HSM válasza Himym (#410) üzenetére


HSM
félisten

És a "régi" E758-as sima X58 SLI? Nekem elég jól bevált, ha levizezed, szerintem nagyon meghálálná...
Az USB3 meg SATA3 szvsz még egy jó darabig csak parasztvakítás marad... :U
Pláne ezekkel az elsőgenerációs fosvezérlőkkel....

[ Szerkesztve ]

(#412) Himym válasza HSM (#411) üzenetére


Himym
senior tag

Szai.

Én úgy veszek gépet ha már veszek, hogy legyen minden féle benne nem izgat engem, hogy parasztvakítás ha beleteszek egy normális ssd-t akk már másképp néz ki a helyzet. Jó lesz ez az Asus lap. :R

Azt meg ne mondd, hogy ellentkeznél hogy neked bojanak egy ilyen Asus lapot egy jó kis 128gbtos Corisair ssd-vel. :R

(#413) HSM válasza Himym (#412) üzenetére


HSM
félisten

Nincs bajom az Asus-al. De jelenleg nem tudok olyan SSD-ről ami 300MB/sec-nél többet tudna. (SATA2 max sebessége portonként). Szolgáltatáskínálatban pedig földbe alázza az ICH10R ezeket a 2 portos vackokat... Amúgy vicces, amit írtál, legyen benne mindenféle... :D Ilyen is legyen benne? [link]
Meg mókás, hogy pont az USB3-at hagytad ki, aminek talán kis picit haszna lehet a közeljövőben...

(#414) Rajjmen válasza HSM (#413) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen a jelenlegi leggyorsabb SATA csatolófelületes SSD is "csak" 285/275MB-t tud.

(#415) Himym válasza HSM (#413) üzenetére


Himym
senior tag

Mont az USB3.0/Sata3.0 lett volna a mindenféle extra... kell a túronak ilyen ágyu nem erre akartam utalni a mindenfélével hanem arra, hogy minden új technológia egyben... :U
128GB Crucial RealSSD C300 2.5-inch SATA 6GB/s ;)

Am meg nem elég 256mb/sec vinyónak így is baromi sok az is. :U

[ Szerkesztve ]

(#416) Rajjmen válasza Himym (#415) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Akkor a leggyorsabbal kapcsolatba tévedtem (erről a Crucial-ról még nem hallottam).
Viszont mire szeretnéd használni? Rendszernek v adattárolónak? Ha rendszernek, akkor felesleges ez a nagy sebesség, mert ebben az esetben az esetben az elérési idő számít. Ha pedig adattárolónak, akkor jó nagy állományokat kell mozgatnod, hogy kihasználd ezt a nagy sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#417) Himym válasza Rajjmen (#416) üzenetére


Himym
senior tag

Én nem akartam SSD-t venni. :R Csak annyit akartam, hogy legyen az alaplapon csatlakozó hozzá. :)
Csak a választ író kolléga kiforgatta a szavaimat. :U
Amúgy ez a Crucial 90K körül mozog tesztet nem igen láttam róla, több sata 3mas csatival rendelkező SSD nincs az egész világon. :R

(#418) Rajjmen válasza Himym (#417) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Én most vettem és várom, hogy milyen különbséget fogok tapasztalni.

Amikre én gondoltam még azok már PCI-e csatoló felületűek, de azok akár 1,5GB/s-t is tudnak.

(#419) Himym válasza Rajjmen (#418) üzenetére


Himym
senior tag

Igen de azok nem Bootolhatóak ez a baj velük max tárolónak tudod használni. :(

(#420) Rajjmen válasza Himym (#419) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sajnos :O

(#421) Himym válasza Rajjmen (#420) üzenetére


Himym
senior tag

Meg ott közre játszik a vga is az x16 miatt vagy valami kutyulda van. :(

(#422) Zé_Mester válasza Himym (#419) üzenetére


Zé_Mester
őstag

téves, bootolható ;)
az OCZ Z-Drive széria mindegyik tagja tökéletes rendszernek is, de úgy tudom mostmár a nagy része az ilyen PCI-e csatis ssd-knek bootolható :K

(#423) Himym válasza Zé_Mester (#422) üzenetére


Himym
senior tag

hmm okés. :R Ez jó hír. :)

(#424) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Új BIOS jött ki az EVGA X58-asokhoz.

Változások a 73-as (2010.06.24) BIOSban:
- Added TRL setting to assist with memory compatibility while overclocking

(#425) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy milyen arányban használjátok a memóriát EVGA lapban?
Ugyanis olyan gondom van, hogy 2:12-ben használtam a memóimat, hogy legalább 2000-n menjenek, viszont így linx alatt hibázik. Visszaállítottam 2:10-re és így teljesen stabil. Okozhat hibát a memóriaarány és ha igen lehet-e orvosolni a hibát valamilyen feszültség állításával.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#426) HSM válasza Rajjmen (#425) üzenetére


HSM
félisten

Én 1400Mhz-en, 175-ös BCLK-val.... ;] Amúgy 2000-es órajel a procit is rendesen igénybe veszi, nagyon kevés I7 képes rá stabilan az ajánlott feszültséghatárok betartásával.
Amúgy vannak komolyabb progik is memóriatesztre, amiket szintén érdemes lefuttatni, ez a HCI memtest (processzoronként 1 ablakkal, a memóriát egyenletesen elosztva, legalább 600%) valamint a HyperPI 32M tesztje. :K

Szerintem amúgy az I7-topicot többen olvassák, kérdezd meg ott is, a kérdés inkább a procihoz kapcsolódik, mint a laphoz. ;)

Szerk: Amúgy I7-eknél minden arány számít. :DDD De tényleg, olyan is, amire sose gondolnál.... ;]

(#427) Rajjmen válasza HSM (#426) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszi a választ! :R

Tegnap volt egy kis időm és szórakoztam a finom hangolással, így 175BCLK és 1750MHz-s memóriasebesség lett az eredmény. (Ha lesz egy kicsit több időm, lehet megnézem mennyire kellene feszelnem a 20x200 és 2000MHz-s memó sebességhez.)

(#428) Rajjmen válasza Rajjmen (#424) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Új BIOS jött ki az EVGA X58-asokhoz:

Változások a 74-as (2010.07.07) BIOSban:
- Corrects 15x uncore multi shown as 16x in BIOS with Intel 980X

(#429) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Mostanság nagy a csönd itt a topikba!
Mindenki most van nyaralni?

(#430) KAMELOT


KAMELOT
titán

Elég jó kis alaplapok ezek az EVGA-k!!!
idáig GIGABYTE valamint INTEL és MSI alaplapjaim voltak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#431) Rajjmen válasza Rajjmen (#428) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Új BIOS jött ki az EVGA X58 Classified 4-Way SLI-hez:

Változások a 76-os (2010.10.07.) Bios-ban:
- Corrects "Advanced Settings" option in audio driver
- Enables turbo mode after CPU ratio change

[ Szerkesztve ]

(#432) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Frissített E-LEET v1.08.5 (10-26-2010) jött ki.

Változtatások a programban:
- Supports New Video Cards (460, 465, 470 and 480)
- Corrects Multiple Bugs
- Updates CPU support

(#433) Rajjmen válasza Rajjmen (#432) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Frissített EVGA's E-LEET v1.08.6 (10-27-2010) jött ki.

Változtatások a programban:
- Corrects Various Bugs

(#434) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Új BIOS jött ki az EVGA X58-asokhoz:

Változás a 77-es (2010.11.01.) BIOS-ban:
- Adds IOH Clock Skew, tWL and tREF options to BIOS

(#435) Rajjmen válasza Rajjmen (#434) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Tegnap feltettem a 77-es BIOS-t és van egy észrevételem vele kapcsolatba:
A PCI-e-es hangkártyám nem akar vele működni. Engedélyeztem amiket kell, de úgyse volt hajlandó működni. Visszatettem a 76-os BIOS-t és működik rendesen.
(Ha lesz időm, akkor próbálgatom még.)

(#436) Rajjmen válasza Rajjmen (#435) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

NINCS GOND a 77-es BIOS-sal!

Most volt időm és felraktam újra a BIOS-t (újra kiírtam egy másik CD-re) és működik minden rendesen. Lehet, hogy akkor az volt a gond, hogy a régi BIOS beállításokat hívtam be az új BIOS-ba, vagy csak rosszul állítottam be valamit, vagy akár a CD is lehetett rossz.
A lényeg, hogy az új BIOS-sal nincs semmi gond!

(#437) romero28


romero28
senior tag

üdv urak !

következő problémám támadt :
evga x58 sli le lap , 920 d0 procc , ocz platinum 1600mhz 3x2-es ram .
183 bclkx21-en szeretném járatni a procit és mellette 1830mhz-en a ramot . előző lapomban ment is a dolog stabilan , 1,64v a ramnak , 1.35v a qpi/vtt-nek .
viszont ebben a lapban valami nem stimmel . linx teszt lemegy gond nélkül , de random időközönként fagy a gép . ha a ramot visszaveszem 1600-ra akkor no problem . most 200 bclkx20-on használom a procit és 1600mhz-en a ramot , és atomstabil , de ahogy feljebb vinném a ram mhz-et rögtön előjön a random fagyás :Y természetesen a cl7-es időzítést lazítom cl8-ra .
ez mitől lehet ? esetleg még valami más feszt is piszkálni kellene a bios-ban :F

[ Szerkesztve ]

(#438) Rajjmen válasza romero28 (#437) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ismerős a probléma. Én most 186x18 BCLK-n használom a gépem (de van beállítva 186*20 is ha netán kéne). (A konfigom az adatlapomnál van.)
A pontos beállításomat délután meg tudom mondani. Ami most beugrik, hogy:
18 x 186MHz: CPU fesz.: 1,2V; VTT fesz.: +75mV; Mem. fesz.: 1,63V a többi alapon (ha jól emlékszem) és 8-8-8-24-1T mem. beállítással
20 x 186MHz: CPU fesz.: 1,275V; VTT fesz.: +100mV; Mem. fesz.: 1,63V a többi alapon (ha jól emlékszem) és 8-8-8-24-1T mem. beállítással

Én 200MHz-en, 2:10-s aránnyal szeretném használni a gépem, de nem tudom odáig emelni a memek sebességét. Hogy pontosan meddig bírja arra nem emlékszem (kb. 188-190), de hétvégén fogok próbálkozni vele újra.

(#439) Rajjmen válasza Rajjmen (#438) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Az előbb lemaradt, hogy a 200MHz eléréséhez a memória a gond nálam is, mert a procit 215MHz BCLK-ig már leteszteltem, de akkor 2:8-as arányt használtam.

(#440) romero28 válasza Rajjmen (#438) üzenetére


romero28
senior tag

köszi a választ :R
csak azt nem értem , hogy ha 1650mhz-re állítanám a ramot , akkor már fagy a gép , pedig kap a ram 1.64v-ot a vtt +150mV-ot de adtam már +250mV-ot is neki , a procinak 183 bclk-hoz az előző lapomnál elég volt 1.22v , itt adtam neki 1.3v-ot nehogy amiatt sz@rakodjon , de egyszerűen ahogy 1600mhz fölé tekerrem a ramot , akkor fagy a gép :U
lehet esetleg az 1t-t nem tudja 1600mhz felett , vagy esetleg valamelyik subtiming beállítás nem fekszik neki :F :U

[ Szerkesztve ]

(#441) Rajjmen válasza romero28 (#440) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sok az a VTT amit adsz neki. Neked a 215 BCLK-nál volt +150mV. Ha sokat adsz attól is instabil lesz a gép. Ha jól tudom az EVGA lapoknak picit több VTT kell.
Aminek én még adtam feszt az az ICH VCore (1,1V-t kap).
Rosszul emlékeztem a memóim is csak 1,58V-t kapnak. Minden más alapon van hagyva és így teljesem stabil 186-n a gépem.
Az 1T helyett érdemes lenne megnézni, hogy 2T-vel hogy muzsikál. Másik lapba mennyit ment a memó?

(#442) romero28 válasza Rajjmen (#441) üzenetére


romero28
senior tag

előző lapom egy asus p6t volt , és ott 1830mhz-es ramfrekihez kellett az 1.35v qpi/vtt . azért is próbálom az evga lapomnál is ennyin , és azért adok neki annyi +mv-ot .
kb 1850mhz volt ami az előző lapban még stabil volt egyébként , felette gondolom az uncore miatt nem megy .

egyik előző hsz-edhez "Lehet, hogy akkor az volt a gond, hogy a régi BIOS beállításokat hívtam be az új BIOS-ba," - valóban lehetett ez a gond , bios frissítés után betöltöttem az elmentett profilt , és csak clear cmos után éledt fel a lapom :K

[ Szerkesztve ]

(#443) Rajjmen válasza romero28 (#442) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sajna próbálgatni kell, hogy jól be legyen állítva a lap (és rengeteg idő kell hozzá).
Én eleinte 2:12-s arányt próbáltam használni, de ott talán 1600-ig jutottam.

Igen, a régebbi BIOS máshogy mentette a profilt, mint a 77-es. De megoldódott már a probléma és szépen hasít azóta a gépem.

(#444) romero28 válasza Rajjmen (#443) üzenetére


romero28
senior tag

kezdem kapizsgálni mire allergiás a lapom . ha belövöm a ramnak 1600mhz-en a 7,7,7,17-es gyári időzítést , azt nem nagyon szereti , viszont , ha 8,8,8,21-re teszem akkor nem áll be a teszt , ami a gyári időzítésen viszont elhasal . :U ( 200x20-on vagyis 4ghz-en tesztelem egyébként a procit)

[ Szerkesztve ]

(#445) romero28 válasza romero28 (#444) üzenetére


romero28
senior tag

nem 7,7,7,17 a gyári időzítés , hanem 7,7,7,24 én marha... :W persze , hogy sz@rakodott a cuccos :D

(#446) BraveHeart


BraveHeart
tag

Hi All! :R

Segítséget kérnék:
Tegnap az 760-as lapomból az i920-as procim kicseréltem egy 960-asra... minden működött, teszteredmények tökéletesek voltak, még a memóknál is, viszont egy restartnál láttam, hogy a 3x2 giga memó helyett csag 4-et ír ki... windowsban is ez volt a helyzet, 6 gigát látott, de csak 4 volt használható... everest is látta mind a 6-ot, de dualnak írta, s csak 4 volt használatban... feltettem a 77-es új biost (előtte vmi 2009-es volt fenn, gondolom még a gyári alap..), s már csak single-ben megy 2 giga.... :F

Előre is köszi minden segítséget és ötletet! :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#447) romero28 válasza BraveHeart (#446) üzenetére


romero28
senior tag

hali

hasonló volt már nálam is . teljesen áramtalanítsd a gépet ( tápkábel kihúz ) vedd ki mindhárom memóriamodult és tedd vissza újra őket . nálam ezután már rendesen kezelte a ramokat a lapom .

(#448) Rajjmen válasza BraveHeart (#446) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia

Véletlen nem úgy frissítettél BIOS-t hogy húzva volt a géped?

Ha még megvan a 920 próbáld meg hogy visszateszed és azzal ránézel, hogy mennyi memót lát. (Akár azzal a procival megpróbálhatod újra felrakni a a 77-es BIOS-t.) Arra figyelj még, hogy a 77-es estén az előzőleg elmentett profilokat nem szabad behívni, mert nem olvassa jól!
Ha ezekkel megvagy és még mindig nem látja jól a memóriát, akkor jöhet az, hogy kipróbálod a memória modulokat egyesével nem-e azokkal van a gond.

(#449) BraveHeart válasza Rajjmen (#448) üzenetére


BraveHeart
tag

Köszi a gyors válaszokat! :R
... a 920-as sajna nincs meg, abból lett a 960... nem húzásnál frissítettem... de az tény, hogy a 920-asom beállításait nem töröltem, s a 960-ast úgy raktam bele.. de nem volt gond első blikkre, mert elindult kapásból, windows betöltött.. tesztelések is mentek.. fel sem tűnt volna a 4giga, ha nem restartolok, s pillantok rá a bootnál...
de visszaraktam load defaultra mindent biosban, s aztán így is hagytam, szóval biosflashnél is alapon volt minden.. modulokat egyesével már végigpróbáltam rögtön az elején, mindhárom modul működött, csak a proci felőli slot nem ment... most meg gondolom még egy slot nem megy, azért van 2giga már csak... :F

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#450) BraveHeart


BraveHeart
tag

letöltöttem még tegnap a 73-as biost...de már nem volt energiám hozzá, így ma még meló után megpróbálom azzal is...

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.