Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Tirexi válasza Cybertrone (#700) üzenetére


Tirexi
addikt

A C6 azóta be van kapcsolva mióta megkérdeztem annó a topicban, hogy hogyan lehet az energia takarékos üzemmódot beállítani. :)

Kösz az infót. :R

Még egyszer utoljára nekiveselkedek de most kicsit vissza veszem a Uncore-t.

(#702) Cybertrone válasza Tirexi (#701) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jó is az aki szereti... én nem szeretem, game közben is ha nincs terhelés veszi vissza a cuccot... az annyát azt ki is kapcsoltam a picsába! :K ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#703) Rajjmen válasza Cybertrone (#698) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Valószínűleg igen, megölné az alaplapi csatlakozódat.
Nekem úgy lett megoldva, hogy 3 PWM-s és 6 fix sebességű. A PWM-eseknél az egyik sebesség visszajelzése és a PWM vezérlő (mindegyiké) van a CPU fanra dugva, a 12V-t fixen a tápról kapják. A fix fordulatú ventik pedig 7V-t kapnak, de ha kell akkor átdugom azokat is 12V-ra.
Ennek eredménye, hogy 3,9GHz-nél alapon 2 fokkal melegebb a proci, mint szoba hőmérséklete, és tuning esetén se ugrik nagyot (pontosat nem tudok).
Mikor 4,4GHz-nél LinX-eztem 29°C-s szobába, akkor ment fel 64°C-ra.

(#704) Tirexi


Tirexi
addikt

Feladom! 4.4Ghz HT On-al sehogy nem jön össze. :(
Az első beállítás jó volt magas Uncore-al majdnem végig ment de aztán visszavettem az Uncore szorzóját egyel és most még a program sem tölt be rendesen. :F

Én nem fogom megérteni sohasem ezt a tuningot. Ha ezt csökkentem ez nem jó ha azt emelem az nem jó...
Ennek a külön Uncore állítgatásnak meg hogy minden mindennel arányban legyen meg több meg kevesebb ennek semmi értelmét nem látom.

Jó volt a régi FSB rendszer ott csak a memó Mhz-et kellett visszaosztani ha valami gond volt azt jóccakát.

Megyek is aludni nem idegesítem magam ezzel tovább. Marad a HT off 4.1Ghz 24/7 tökéletesen elég mindenre és a VGA-kat is kihajtja.

Ja és az adatok amivel még a program sem indult el mert megfagyott a win:
CPU 4.4Ghz (1.4V HT ON)
QPI: 1.35V (34XXMhz)
RAM: 1.64V

Azt meg nem mondhatjátok, hogy túlmelegedés hisz a program indításánál még csak 40 fok volt a CPU.

Szal nem kínzom tovább a cuccot. Ha nem megy nem megy így jártam.
Mondjuk nem ártana valami jobb hűtés vagy legalább a Cyber által említett ventilátor csere de hát én is ember vagyok és nem úgy ..arom a pénzt. :(

Na talán majd a következő Intel szériában szerencsém lesz. :U

(#705) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Ígértem képeket (sajna rossz minőségű, mert a fényképező aksija megadta magát, így telefonnal készültek):

[ Szerkesztve ]

(#706) Cybertrone válasza Rajjmen (#705) üzenetére


Cybertrone
veterán

Széééééééép.... :C :C :C Egyre jobban érzem úgy hogy a géped mellet az enyém olyan bóvli :DDD Tennem kell az ügy érdekében! ;] Tervek vannak, ha majd kíváncsiak vagytok megosztom a nagyközönséggel! :C

Tirexi:
Emelj a VTT-n adj a PLL-nek, és adj az IOH-nak is! :R Úgy stabilnak kell lennie! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#707) Rajjmen válasza Cybertrone (#706) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Köszönöm szépen. Persze mutasd a terveket/képeket.

Nem mindenki van úgy a gépével, hogy nézzen is jól ki, csak menjen. Nekem mindkettő fontos, azért finomítgatom folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#708) Cybertrone válasza Rajjmen (#707) üzenetére


Cybertrone
veterán

elsőnek... most egy régi fagyónak a radiátora van, szép, csak ugye home made elég nehéz sok ventit rárakni egy olyan dologra, amit nem arra találtak ki... Ezért szeretném a cserét, és ezzel a Mo-RÁval mindent le lehet hűteni

A jelenlegi Tody blokkomat lecserélem majd egy EK supreme HF-ra... tetszik, és szerintem elég profi kis blokk

Az utolsó dolog pedig legyen meglepetés... ha minden igaz az még ebben a hónapban meglesz ;]
:R

Am milyen ventit ajánlasz, mert azokal bajban vagyok... termélszetesen nem akarom 3k-s szélgépekkel telepakolni a cuccost, csak valami nagy légszállítású 1500rpm-es dolgok kellenének :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#709) Rajjmen válasza Cybertrone (#708) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen ez a hűtő kombináció elég ütős lesz!
Ehhez a ventihez mit szólsz? Én is ezeket használom és megoldható, hogy több venti is PWM-s legyen, ami szerintem elég hasznos (Ráadásul a 120P-s ventikhez jár a PWM-s Y kábel).

(#710) Cybertrone válasza Rajjmen (#709) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen a 120p-t néztem én is Hangra elviselhetőek amúgy? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#711) Rajjmen válasza Cybertrone (#710) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen, bár pici hangja van maxon, de még akkor is elviselhető.

(#712) Cybertrone válasza Rajjmen (#711) üzenetére


Cybertrone
veterán

Zsír :C :C :C Tervben volt még egy full cover alaplapi blokk az EK tól de vacillálok szerinted megéri? Nem tervezek váltani mert nemérdekel az SB :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#716) Rajjmen válasza Cybertrone (#712) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Jelentős változást hoz az alaplapi EK blokk. Nálam a full tuning mellett is csak 43-45°C a maximum hőmérséklet. Szerintem nagyon megéri.

(#717) Cybertrone válasza Rajjmen (#716) üzenetére


Cybertrone
veterán

Értelek.... Hmmm végiggondolom majd, bár már alig lehet kapni a 760hoz full covert, meg amúgy tetszik is az a szép nagy blokk, és a melegedés is megszünne! :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#718) Rajjmen válasza Újoncka (#713) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Kérlek szépen, azért folyik itt ennek a témának a megtárgyalása, mert ha visszanézel, akkor láthatod, hogy Tirexi kollégának beszéltünk az ECP-ről és szintén az EVGA tuning kapcsán jött szóba a hűtés is ezért beszéltünk itt róla.
Ráadásul ami csak épphogy idekapcsolódik, azt OFF-san írtuk.
De nézd csak vissza, hogy mennyi információtartalom van bennük.

(#719) Újoncka válasza Rajjmen (#718) üzenetére


Újoncka
tag

Mind1... Nem veled van a gond....

[ Szerkesztve ]

(#720) Tirexi


Tirexi
addikt

Jó reggelt emberek! :D

Na hát ez lett a vége tuning délelőttnek: [link]

Igaz a tesztben nem csak a CPU-t toltam meg hanem egy enyhe fesz emeléssel végre adtam a VGA-knak is. :K

1.1V-on mennek 900Mhz fölött. :Y
Kár, hogy jobban nem lehet feszt emelni. Így is csak 70 fok volt a teszt alatt a két VGA 85%-os ventilátor mellett.

(#721) Cybertrone válasza Tirexi (#720) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nah gratulálok, szép eredmény... ugye csak jó valamire a lap :DDD :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#722) Rajjmen válasza Tirexi (#720) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Látom, azért addig csak nem nyugodtál, míg mindent nem tesztelsz le.
Gratulálok, tényleg szép eredmény.

(#723) Tirexi válasza Cybertrone (#721) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát ha még egy 980X vagy egy 990X ülne benne. :U

Amúgy az mennyire melegszik? 6mag gondolom jobban nem? :F

Bocs akkor én is OFF-ba rakom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#724) Cybertrone válasza Tirexi (#723) üzenetére


Cybertrone
veterán

32nm... Nem melegszik jobban átlag 10 fokkal hűvösebb! :K Azok nagyon jó kis procik, csak nem első szériásat kell venni, mert azok döglöttek régebben sorra... A válogatott példábnyok 4.5ghz-t visznek 1.3v alatt ;] Agyonver bármit tesztben alkalmazásban mindenhol... Hiába állítja a sok SB tulaj hogy az övék fasza ez nem így van!
És na most ez nem tartozik ide, ezért OFF-ba raktam... hogy egyes emberkéknek ne keljen menni modkerbe :DD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#725) Tirexi válasza Cybertrone (#724) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor kell nekem egy 980X!!!!!!!! :)) :)) :))

(#726) Cybertrone válasza Tirexi (#725) üzenetére


Cybertrone
veterán

150k körül már faszán kitesztelt példányt lehet venni, de azt tartsd szem előtt hogy csak a proci áráből össze lehet rakni egy SB vagy egy másik konfigot... Mellesleg nemvagy felkészülve hűtéssel rá, arra is figyelj! :K :R
És fissítsd le a biost asszem a 77-es a legújabb, úgy mindenhogy kitudod aknázni a gulfot... Én is így tettem lefrissítettem ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#727) Tirexi válasza Cybertrone (#726) üzenetére


Tirexi
addikt

Azt hol tom megnézni hogy most milyen BIOS van fent? :F

(#728) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Igazából létezik 78-s BIOS is. Bár ezt is az EVGA FTP-jéről lehet letölteni, de nem a letöltő központjából.

EVGA X58 series - BIOS 78 Updates:
- Updates RAID ROM to version 8.5.0.1030

De én inkább a 77-t javallom, mert van ezzel a BIOS-sal valami. Az EVGA fórumon utána kéne olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#729) Cybertrone válasza Tirexi (#727) üzenetére


Cybertrone
veterán

Rajjmen kolléga linkelt egy pár biost már az idők folyamán... Viszont felmész evga oldallra és ott tudsz letölteni biost, amit kiírsz egy cd-re és arről bootolsz! :R
Ahogy látom ez a 78-as bios csak a raiden javít máson nem, annak érdemes aki raidezik :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#730) Rajjmen válasza Tirexi (#727) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Indításkor kiírja, ha jól emlékszem és talán a BIOSba is kiírja.
De a CPU-Z nem írja ki jól.

(#731) Cybertrone válasza Rajjmen (#730) üzenetére


Cybertrone
veterán

Aida is kiírja az alaplap bios fül alatt, mellesleg nekem a cpu-z is helyesen írja ki dátumra pontosan a bios verzióját... linkelj screent aidáról, és megmondjuk mejk bios van fent... én a biosban nem találtam meg hol írja ki mej verzió van rajta! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#732) Rajjmen válasza Cybertrone (#731) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ha haza megyek megnézem, de nekem nem írja ki a CPU-Z az E762-n.

(#733) Cybertrone válasza Rajjmen (#732) üzenetére


Cybertrone
veterán

Javítom magamat... a bios release dátumát írja ki és azt hogy mejk phoneix verzió van rajta 6.00PG, a teljes verziót nem, de dátum alapján utánna lehet keresni! Igazad volt mester! Viszont az aida kiírja! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#734) Tirexi válasza Cybertrone (#731) üzenetére


Tirexi
addikt

Itt a BIOS képe: [link]
Hát ebből én nem sokat tudtam meg csak azt hogy 2010-es. :)

(#735) Rajjmen válasza Tirexi (#734) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Az 56-s BIOS.
Azt mindenképp frissítsd le.

[ Szerkesztve ]

(#736) Cybertrone válasza Tirexi (#734) üzenetére


Cybertrone
veterán

Release number:
IX58S656 56-os bios van rajt! Nekem ott 77-van tehát 77-es :R És az is biztos hogy nem 2010-es az a bios :K

Rajjmen:
Megelőztél :DDD Még jó hogy vágjuk a témát :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#737) Tirexi válasza Cybertrone (#736) üzenetére


Tirexi
addikt

Értem. Akkor most már csak egy kérdésem van és egy kérésem:

-Légy szíves írjátok le részletesen a PenDrive-os frissítés menetét. (nincs üres CD/DVD-m)
-És plz keressétek meg nekem azt a BIOS-t ami a lapomhoz jó lesz és 100%-osan működik is. (link vagy ilyesmi) :R

Továbbá:
-Frissítéshez elég a legutolsót felrakni?
-Minden nullázódik frissítés után?

Félek ettől. :B

(#738) Cybertrone válasza Tirexi (#737) üzenetére


Cybertrone
veterán

1: pendrival macerás. levan írva az oldalon, de szvsz még nekem is bonyolult volt nemhogy neked :DDD
2: bios frissítés előtt nyomni kell egy defaultott
3: minden nullázódik igen
4: veszel egy cd-t beteszed virtuálisba a bios filét úgy kiírod rá ujraindít, bemész a biosba nyomsz egy defaultott , de előtte beállítod hogy cd-ről bootoljon... ujraindít bootolni kezd a cd-ről, bejön a phoenix cjuccos ami magának lelellenőrzi a biost, és ha jó akkor felülírja (mindezt speekercsipogással egybekötött szirénával :D ) Újraindul magától, oszt bemászol a biosba, átállítod a bootot, és belövöd a tuningot megint ennyi!
kb 10 perc! :R
[link]
Ez hivatalosan az evga honlapról van... ott levannak írva a flesselési módszerek is! Sok sikert! :R Nyilván azt a biost szedd le ahogy felsselni akarod, a cd-t javaslom még mindíg! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#739) Rajjmen válasza Tirexi (#737) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sajna csak linkelni tudom, hogy hogy tudsz penről frissíteni.
Ez az USB-s 77-s BIOS.

De itt van az összes BIOS is, ha netán tudsz szerezni CD-t.

Frissítés előtt mindenképp állítsd vissza alapra, semmilyen tuning ne legyen!

Utána majd újra be kell állítanod mindent, szóval írd ki egy lapra, mert a 77-s nem fogadja el a régebbi mentett profilokat!

Magam részéről vettem egy henger CD-t és az összes BIOS-t kiírtam a lapomhoz, hátha valamikor vissza kéne rakni (volt már rá eset!).

[ Szerkesztve ]

(#740) Cybertrone válasza Rajjmen (#739) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Én néztem a pendrivos flesselést, de ugydöntöttem keresek inkább egy cd-t és kiírom sokkal egyszerűbb és gyorsabb volt! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#741) Rajjmen válasza Cybertrone (#740) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Egyet értek veled. Én csak CD-ről frissítek.

(#742) Tirexi


Tirexi
addikt

THX a leírásokat. :) :R
Asszem maradok a CD-s megoldásnál. Majd veszek valamelyik nap a TESCO-ban egyet. :DDD

Már csak egyet nem értek. Hogyan lehet az én alaplapomon 56-os BIOS hogyha a BIOS felsorolásban ilyen verzió nem is létezik. :F

(#743) Cybertrone válasza Tirexi (#742) üzenetére


Cybertrone
veterán

A felsorolásban csak a hivatalos biosok vannak benne... vannak beta biosok is szerte a neten... ezektől én tartózkodom ilyen olyan kompatibilitási, és egyéb dolgokat is képesek okozni amiből nem kérek!
Maradok a hivataos oldaon belinkelteknél! Mostanában már nincs bios a laphoz, mert nincs mit javítani, mindent tud amit tudnia kell! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#744) Tirexi válasza Cybertrone (#743) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor elég a legutolsót felrakni igaz?

(#745) Cybertrone válasza Tirexi (#744) üzenetére


Cybertrone
veterán

77-es... igen elég, azzal már javítva van több bug, és teljeskörű 980x támogatás van hozzá! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#746) Tirexi válasza Cybertrone (#745) üzenetére


Tirexi
addikt

Na szereztem a tesómtól egy üres CD-t. :DDD

Akkor be mount-olom Daemon-ba a bin fájlt és onnan csak simán átmásolom gépre a cuccot és onnan simán kiírom a CD-re sima adat CD-ként ugye? :F

(#747) Cybertrone válasza Tirexi (#746) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nemkell átmásolni gépre... fogod és cd másolása nem adat cd és átírja neked a virtuális meghajtóból a cd-re a biost... :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#748) Rajjmen válasza Rajjmen (#739) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Rossz az összes BIOS-ra vonatkozó link.

Ez már jó link:
EVGA letöltőközpont
Itt pedig:
Motherboards --> EVGA X58 series --> E760 - X58 SLI Classified BIOS + Continue

A CD-s frissítéshez való BIOS: ez lenne.
Ez letöltöd, vmilyen CD íróval kiírod, újraindítod, belépsz a BIOS-ba, kiírod a beállításaidat egy papírra, default-ra állítasz mindent, CD/DVD-t teszed elsődleges bootnak, beteszed a CD (ha kivetted volna), kilépsz a BIOS-ból hagyod, had induljon a gép, magátol leellenőrzi és felteszi az új BIOS-t és csak a végén kell egy F1-t v F2-t nyomnod.

[ Szerkesztve ]

(#749) Cybertrone válasza Rajjmen (#748) üzenetére


Cybertrone
veterán

Öcsém pedig direkt linkeltem a biosokról neki :F :F :F :W

750. HSZ:
Fasza :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#750) Rajjmen válasza Cybertrone (#749) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen én is, csak eszembe jutott, hogy az EVGA letöltő központjánál másképp megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.