Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Rajjmen válasza Rajjmen (#350) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Új EVGA's E-LEET v1.07.2 BETA (05-10-2010) program az EVGA lapokhoz.

Változások a programban:
* Adds GTX 480 Voltage Support
* Updates Motherboard Support
* Adds Program Affinity Hotkeys
* EVGA Classified SR-2 Support

(#352) NFree


NFree
addikt

Hi al , nos nem teljesen a topikhoz tartozik de itt kérdezem meg mert most csodálgatom a lapot , s mindenhol szinte külön kiemelik a 3way sli-t vagy quad sli-t + egy fiziksz kari, csak azt nem értem minek ,a geforc-ok elve tudják a fitikát számolni nem? minek akkor külön egy 88gt fizikázásra? nem értem nagyon sok videot nézegettem a lappal kapcsolatba s szinte 80% ban megemlítik, valaki gyújtsa már fel a lámpát a fejembe mert nem értem , miért kell????????? :F :R

vga

(#353) Rajjmen válasza NFree (#352) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sajna ehhez nem tudok hozzászólni. :(

(#354) TomiLi


TomiLi
addikt

Itt egy kis újdonság! :C [link]

Bogyóka

(#355) Rajjmen válasza TomiLi (#354) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Komolynak tűnik.
Kíváncsi leszek rá.

(#356) TomiLi válasza Rajjmen (#355) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem nagyon tetszik... Nem gondoltam volna, hogy még lesznek új EVGA X58-as alaplapok....

Bogyóka

(#357) Воланд


Воланд
titán

Sziasztok!

Kérdésem annyi lenne, hogy nincs valami alternatív megoldás az EVGA X58 SLI Classified északi hídjának hűtésére? Mert ahogy néztem a gyári hűtést sikerült úgy megoldani, hogy egy nagyobb cpu hűtő nem fér el. :( Noctua nh-d14 csak függőlegesen elforgatva, coolink corator ds szintén, prolimatech megahalems detto. Én sajna csak a Scythe Mugen 2 találtam, de ettől az előző három jobb.

Szerk.: Ram support linket tudna valaki dobni? Mert hivatalos oldalon nem találtam. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#358) TomiLi válasza Воланд (#357) üzenetére


TomiLi
addikt

A hűtésben nem tudok segíteni, de a memória listát itt találod meg a honlapon ;)

Bogyóka

(#359) Rajjmen válasza TomiLi (#354) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Már a EVGA oldalán is fent vannak az új alaplapok (ugyanis 2 van belőlük).

EVGA X58 FTW3 (132-GT-E768-KR)

EVGA X58 FTW3 (132-GT-E768-TR)

[ Szerkesztve ]

(#360) Himym válasza Rajjmen (#359) üzenetére


Himym
senior tag

Különbség csak annyi, hogy a KR 3rom év gari a TR meg csak kettő...
Esetleg valakki betudná nekem linkelni milyen ramokat eszik emg ez a jószág?
G.Skill hogy viszonyul EVGA-hoz?
Köszi a helpet.

(#361) Rajjmen válasza Himym (#360) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ehhez a laphoz is ugyanazokat a memókat írja az EVGA, mivel ők nem laphoz, hanem chipkészlethez írnak memóriákat.
Jók a G.Skill ramok az EVGA lapokban. Én is G.Skilleket használok és semmi gondom sincs velük.

Köszi a kisegítést a lapokkal kapcsolatban. :R

[ Szerkesztve ]

(#362) Himym válasza Rajjmen (#361) üzenetére


Himym
senior tag

Üdv.

Iazán nincs mit, én is köszönöm a tájékozatást. :R

MÁS: Még annyit had kérdezzek meg, hogy tuladjonképpen megvan elégedve mindenki az EVGA-val? Volt e esetleg valami olyan hibája, hogy kiesik a VGA ( -.-" ) vgay olasmi hiba amitől az ember tényleg fejenál? :D
Tuninghoz, hogyan viszonyul?

Köszi a helpet üdv.

(#363) Rajjmen válasza Himym (#362) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

A tuninghoz csak félig tudom hogy, hogy viszonyul. Én 185-n használom, mindenféle fesz emelés nélkül és teljesen stabil. felette még nem próbáltam, egyrészt mert feleslegesnek tartom, másrészt ott már igencsak nekiáll zabálni a konfigom.

A hibára vonatkozó kérdésedre:
Semmilyen jellegű hibát sem észleltem a lappal kapcsolatban. Kiválóan üzemel! Én nagyon elégedett vagyok vele!

(#364) Himym válasza Rajjmen (#363) üzenetére


Himym
senior tag

Köszi a helpet. :R

(#365) Воланд


Воланд
titán

Evga 4way sli ln2 tuning, EVBot-al: [link].

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#366) Rajjmen válasza Воланд (#365) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Rossznak semmiképp se mondanám! :DDD

Nagyon szép...

(#367) Воланд válasza Rajjmen (#366) üzenetére


Воланд
titán

Nagyon durva az az EVBot, a videón lehet látni, hogy operációs rendszer alól minden gond nélkül emeli az órajelét a procinak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#368) Rajjmen válasza Воланд (#367) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen nagyon komoly az EVBot, de mindezt meg lehet csinálni az E-LEET alól is és az még pénzbe sem kerül. Az E-LEET-hez úgy tudsz hozzájutni, hogy a saját beregisztrált lapod alapján, a hozzá valót töltheted le.
Én már használtam és nagyon bejött. Simán el tudod menteni a biosba mint profil és a cpu-z validot is feltölti a netre.

(#369) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Néztem a videót emg a tesztet mi a túrót forraszgat a vgára meg mivel keni be?
Azt hittem megölöm mikor meggláttam... :W

AM nagyon szép eredméynek. :R
AZok a szürke izék lennének a gap padok?

[ Szerkesztve ]

(#370) Воланд válasza Himym (#369) üzenetére


Воланд
titán

Amit forraszt, azok kondenzátorok, a feszültségemelés miatt kell. Amit "ráken" a kártyára, az meg az ln2 miatt kell, hogy ne az alkatrészeken csapódjon le a pára. Valami hővezető paszta, olyan, mint a gyurma, ha jól tudom. A gap pad az általában fix alakú és nem kenhető így.

Szerk.: Ja és persze volt mod is van, a kártyákon található két pci-e tápcsatlakozó már nem ad nekik elég kakaót. ;]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#371) Himym válasza Воланд (#370) üzenetére


Himym
senior tag

Oké. :R
Biztos jó sok gyakorlat kell ilyenhez, hogy elne rontsa...
Am sima ocnél pl vizzel ott nem hiszem, hogy kellene voltot emelni vagy igen?
Am egyre szimpatikusabbak az EVGA lapok ez igazán megmaradt bennem ez a teszt. :R

(#372) Воланд válasza Himym (#371) üzenetére


Воланд
titán

A víz az más téma, azt inkább a csendessége és a hatékonyabb hűtés miatt építi az ember. Tuningnál ott is csak a 24/7-re szánt beállítás szokott szóba jönni. Itt ami feszt kapnak a kártyák, meg a proci az brutális, ezek csak a tesztek erejéig mennek így. Pl az a proci azzal az 1,8V-al nem lenne hosszú életű. Szvsz amit ezek az alkatrészek termelnek hőt azzal egy vízhűtés nem tudna megbirkózni, talán még egy 3DMark erejéig sem, ide már kell az ln2.

A lap az bírja rendesen a tuningot, bár én nem az extrem tuning miatt venném meg (mondjuk nem ezt, hanem a 3way-t), hanem mert egy stabil alapja lenne egy rendszernek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#373) Rajjmen válasza Himym (#371) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Csatlakoznék, az előttem szólóhoz. A víz ilyen méretű tuninghoz nem lenne elég, még addig se, hogy elinduljon a rendszer (mindezt mondom úgy, hogy mindenemet vízzel hűtöm). Normál felhasználás mellett a vizes hűtés sokkal hatékonyabb és csendesebb, mint a léghűtéses társai.

Igen szépek ezek a tuning eredmények, de a legtöbb ember nem azért vesz ilyen lapot hogy "széthúzza", hanem azért mert egy teljesen megbízható konstrukció.

Magam részéről én is azért vettem ilyen lapot, mert nagyon megbízható és ha netán kell vmihez a teljesítmény, akkor könnyen kicsalható belőle!

(#374) Himym válasza Rajjmen (#373) üzenetére


Himym
senior tag

Én se azért szeeretném ezt a lapot vagy az FTW3-mat mert szénné szeretném húzni. :N
Így is maximum egy core i7 920 meg 1 vagy 2 5870 lenne a gépben és szerintem egy 9x120as radi simán elbír velük. :B akár egy kicsi kis tuningal nem is akartam annyi voltot rájuk nyomni cask addig húzni még alap volton engedik magukat. :R
Nekem ez a tervem. :R

[ Szerkesztve ]

(#375) HSM válasza Rajjmen (#359) üzenetére


HSM
félisten

Kár, hogy az új hűtőről lehagyták a VTT alkatrészeket hűtő nyúlványt... :F (Itt ami az E758 hűtőjéről felfele kinyúlik [link])
Pedig az E758-on az elég meleg tudott lenni.... (Mondjuk lehet, itt már kevésbé melegedő alkatrészeket használtak ugyanoda)
Valamint nem értem, miért raktak rá kisebb tápkör-hűtőt... A régi bár nem minden CPU-hűtővel volt kompatibilis, de azért nekem izmosabbnak tűnik...
Utolsó kérdőjel bennem, vajon hogyan oldották meg ez a két új vezérlő (sata 3 és USB 3) interfészkapcsolatát.... A régi E758-on nagyon jó volt a slotkiosztás, a 3db 16-os slot tudta a 16-16-os üzemmódot, a 16-8-8-at is és a 16-16-1-et is... Engem ez utóbbi érdekelne, vajon megmaradt-e, mert ez igen hasznos tud lenni pl. full CF+valami PCIe-s bővítőkari esetén, nem feleződik le az egyik VGA PCI-sebessége, egy átlag bővítőkarinak meg untig elég a maradék egy sáv PCI-e....

Viszont nagyon nagy előny, hogy a zajos ventitől megszabadították a lapot, nem kell moddolni, ha valaki csendet szeretne.... [link]
Gondolom, az E758 további jó tulajdonságai megmaradtak, az élettartamgarit leszámítva... :U
Ja, egyetlen bajom eddig az EVGA lappal, hogy nem működik normálisan a ventiszabályozás, pedig az elgondolás a működéséről példás.... Szerencsére nincs rá igazából szükségem... :D

[ Szerkesztve ]

(#376) Rajjmen válasza Rajjmen (#351) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Új EVGA's E-LEET v1.08 (2010. 06. 01.) program az EVGA lapokhoz.

Változások a programban:
- Fixed VCore Boost Bug on Classified motherboards
- Intel K Processor Support

(#377) Воланд válasza Rajjmen (#376) üzenetére


Воланд
titán

Neked milyen hűtő van a procidon? Víz vagy lég? Mert én nem találok egy normális léghűtést ami elférne az északi híd hűtőbordája mellett. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#378) Rajjmen válasza Воланд (#377) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Én mindenen vizet használok.
A procin Swiftech GTZ van az alaplapon pedig az EK-FB EVGA Classified 4-SLI - Acetal+Nickel blokk.

Sajna nem tudom milyen léghűtés fér el rajta, mert csak első kipróbálásig használtam a gyári hűtéssel.

(#379) Воланд válasza Rajjmen (#378) üzenetére


Воланд
titán

Az a baj, hogy körülbelül semmilyen. Minden nagyobb léghűtés túl széles és vagy elforgatva, vagy sehogy nem fér fel. Néztem thermalright ultrát, noctua dh14-et, coolink corator-t, scythe mugen 2-öt, ekl hűtéseket, mindegyik túl széles. Annyit megtennél majd nekem, hogy megméred, hogy az északi hídon lévő blokk teteje (talán a gyári hűtésnek is ott van a vége) és az alaplap teteje között mennyi hely van? Bár én a 3way sli-t szemeltem ki, de asszem a 4way sli-nél is annyi helynek kell lennie.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#380) Szabi790612 válasza Воланд (#379) üzenetére


Szabi790612
tag

szia
a thermalright ultra tuti elfér az evga lapon.....nekem true cooper volt rajta annak idején kettő darab noctua 12-es ventivel..... :K ....a legjobb léghűtés ;)

(#381) Rajjmen válasza Воланд (#379) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Holnap délután megmérem, hogy a vizes blokk meddig ér.

(#382) Воланд válasza Szabi790612 (#380) üzenetére


Воланд
titán

Jah tényleg, éppen ma néztem és elfér csak közben meg néztem a IFX-14-140-t és valamiért összemostam a kettőt, pedig az is elfér. Köszönöm! :R
De az a fene nagy északi híd hűtés így is nagyon korlátozza a lehetőségeket, hogy mit vegyen hozzá az ember, egy 100k-s alaplapnál... :(

Rajjmen: Köszönöm, sokat segítenél! :R

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#383) Szabi790612


Szabi790612
tag

EVGA 3WAY SLI Classified lapocska eladó sok sok év garival... :K ;]

(#384) Rajjmen válasza Воланд (#379) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Megnéztem, nekem a vízhűtőblokk tetejétől számítva az alaplap tetejéig 127mm a távolság.

Léghűtésnek nem tudtam utána nézni még, hogy mi lenne jó rá.

(#385) TomiLi


TomiLi
addikt

Lesz EVGA Classified-nak ránc felvarott típusa.... Meg a többi nagyágyúnak is...
Ennek a cikknek a végén van említés róla.. Nem sok különbség lesz, de halad az EVGA is ezzel a Sata3, Usb3 (felesleges) árral.
Továbbá az EVGA nagyobb hangsúlyt fektetne az európai piacra! :C

Az jó lenne, mert én már több mint két hónapja várok egy nyamvadt X58 micro-ra.... Ez vicc !

Bogyóka

(#386) Воланд válasza Rajjmen (#384) üzenetére


Воланд
titán

Köszönöm! Hát az a 127 mm édes kevés, mindegyik nagyobb cpu hűtés szélesebb attól. :(

ceaser: Jaja szerintem is felesleges, mire a SATA 6 Gbps-nek és USB 3.0-nak értelme lesz (lesz merevlemez, pendrive, stb; ami támogatja), addigra lesz új chipset is, amiben már központilag benne lesz, nem ilyen "gányolt" külső vezérlő kell az alaplapra.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#387) Rajjmen válasza TomiLi (#385) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hát igen... "Kell haladni a korral!"
Bár az én véleményem, hogy az USB3-ban lehet fantázia, de a SATA 6-nak semmi értelme. Ha belegondolok az emberek 80-90% ki se használja a gépében rejlő erőket. Tudom marketinges szempontból jól hangzik, hogy minden újdonság benne van, de az értelme csak annyi, hogy az árcédulára nagyobb számot lehessen írni.

(#388) TomiLi válasza Воланд (#386) üzenetére


TomiLi
addikt

Ebben mennyire igazad van! :C Nincs is eszköz ami használna usb 3.0-át, vagy sata 3-at... Ahogy Rajjmen kolléga is említette!

Ma érdeklődtem megint az alaplapom iránt! (EVGA X58 micro) Mármint, hogy mikor van rá esély, hogy megérkezzen... Hát elszomorítottak, mert júliust mondtak....
Szóval jó lenne, ha az EVGA rágyúrna erre az európai piac témára, mert ez így elég szánalmas!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#389) HSM válasza TomiLi (#388) üzenetére


HSM
félisten

Hát szerintem ott valaki nagyon sáros.... EVGA oldala szerint 3 napon belül postázzák a cserelapot! [link] Ilyen nincs, hogy hónapokig kelljen várni egy garanciális cserére... :((( Ne az EVGA-t szidd, hanem akitől vetted.... :U

(#390) Rajjmen válasza TomiLi (#388) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szerintem se az EVGA a ludas.
Példának:
3 hete kiküldtem a G.Skill-hez a memómat gariztatni, mert az egyik modul rossz volt és az oda és vissza utat is beleszámolva 13 nap alatt itt volt az új bontatlan memória.

(#391) TomiLi válasza HSM (#389) üzenetére


TomiLi
addikt

Lehet, hogy valamit félre érthetően írtam... Sorry!

Most nem garanciális cseréről van szó, hanem pusztán egy új lap rendeléséről! Nem akar ide érni sehogysem.... :O
Volt nekem ilyen lapom, amit cserélni kellett, akkor is hasonló problémák voltak: nem volt sehol csere darab....
Ez a lap Ausztriából származott. Azóta nem szeretnék külföldről alaplapot.. Jobb ha itthon van rá garancia... (olcsóbb)

Rajjmen Külföldi gariztatás esetén ilyen történeket lehet hallani! :C Ez nyugaton alap. Nálunk még sok cégnek kell fejlődnie...
Ebben az esetben az EVGA-t nem lehet hibáztatni itthon, mert kis hazánkban nincs is hivatalosan gazdája.... Sajnos. De most úgy néz ki, lehetséges, hogy lesz... De aki próbál EVGA hivatalos képviselet lenni, ő is azt mondta, hogy nagyon nehézkesek az EVGA részéről.... :F

Azért szerencsére van ellenpélda is: Itthon a Logitech-ben kellemesen csalódtam. Az ő garanciális ügyintézésük kifogástalan, itthon nem meg szokott hozzáállással, gyorsasággal!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#392) HSM válasza TomiLi (#391) üzenetére


HSM
félisten

Pffff.... Hasonló szituban voltam én is... Megrendeltem az E758-at itthon, rá 1 hónappal még sehol semmi, elegem lett, le is mondtam, kimentem és megvettem Bécsben... De most ott se látok, ahol én vettem... :( A gari miatt nem aggódom, 2-6K között megvan a pk. Németországba, onnan meg a visszapostát ők állják. :K Európában amúgy sajnos gyakran előfordul, hogy hiány van 1-2 EVGA lapból... :( Dehát ez nemcsak velük fordul elő....
Igen, a Logitech garanciája az minimum példás minősítésű (itthon is és az anyacégnél is), ezt én is tapasztaltam. :K
Amúgy bocs, azt hittem azt a bizonyos cserelapot várod január óta... Kicsit meg is lepődtem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#393) TomiLi válasza HSM (#392) üzenetére


TomiLi
addikt

Lehet, hogy hasonlóan kellene nekem is megoldanom... Jövő hónapban megyek én is Ausztriába...
Csak nekem van még egy dolog, ami miatt jobb lenne itthon megvenni... Olcsóbb lenne sokkal... Na mindegy ezt még kitalálom... De köszi az infót a postázásról! :R

Anno nekem csak vidékre kellett postáznom a hibás lapot, mert egy ph.-s srác foglalkozott evga termékek beszerzésével, és ő intézte a garit is.

Logitech: egy kormányt cseréltek úgy, hogy csak bediktáltam a hibáit telefonon keresztül... 1 óra múlva kértek egy címet, ahova küldhetik az újat. Arra még megkértek, hogy adjam le a régit egy elektronikai üzletben, mert veszélyes hulladéknak minősül...
Köpni nyelni nem tudtam, de ez megerősített abban, hogyha tehetem Logitech termékeket részesítek előnyben.

X58 micro: semmi gond :R Az nagyon durva lenne, ha január óta várnék rá :Y

Bogyóka

(#394) HSM válasza TomiLi (#393) üzenetére


HSM
félisten

Azért nem mindig érik be ennyivel... Haveromtól levélben kérték a vezetéknélküli bill-je vevőjét, csak utána küldték a zsír újat... Egy másik ismerőstől pedig, hogy fotózza le a terméket "fizikálisan használhatatlanná téve", hogy látszódjon a szériaszám is... :D

(#395) TomiLi válasza HSM (#394) üzenetére


TomiLi
addikt

Lehet az régebben történt, mint az én esetem... (ez kb. két hónapja) De aztán az is lehetséges, hogy bizonyos termékeknél bekérnek ezt-azt....

"fizikálisan használhatatlanná téve Ez jó :C Hát küldtem volna nekik olyan képet.... ;] Bevittem volna melóhelyemre ahol összehaverkodhattak volna a száz tonnás préssel... :DD

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek mi lehetett anno a baja a kis micro lapomnak?
Esetleg van itt ph.-n aki használ ilyen lapot? Mik a tapasztalatai?
Nekem konkrétan az volt az elhalálozás oka, hogy túlmelegedett egy alkatrész...
Az északi híd mellett egy pici kis nem tudom mi egyszerűen egy 3cm-es szúró lánggal füst és fény effektek kiséretében kiégett.
1 óra prime futott éppen. A hőmérsékletek megfelőek voltak...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#396) HSM válasza TomiLi (#395) üzenetére


HSM
félisten

Van egy sejtésem, mi lehetett a gond....
Ezen a képen rajta van az alkatrész? [link] Ha bejön a tippem, akkor a a tekercsek (a 2 magas fekete kocka) és a két kondenzátor között lévő L-alakban elhelyezett 5 kis pici fekete lapos kocka közül az egyik?
Ha igen, akkor a lap nem bírta az uncore-t azon a frekvencián és feszültségen, túlmelegedett, és eldurrant. Az én lapom konkrétan ott a legmelegebb, pedig azon hűtve is van, azért is nem értettem, az USB3-as kiadásában miért hagyták kopaszon... :F [link]
Uzmany-nak volt még micro-ja, neki is írtam anno, mielőtt komolyabban tuningol, feltétlen gondoskodjon ennek a cuccnak a hűtéséről.... :K Persze, az sincs kizárva, hogy hibás volt az a darab amit kaptál, és gyenge volt alapból az az alkatrész és azért sült meg.
A kisebb EVGA lapoknak szerintem ez egy kicsit gyenge pontja... Nálam még ventivel megtámogatva is meleg volt, amíg teljesen le nem cseréltem a csipszethűtőt arra a 12cm-sre... De még így is fel tud menni Linx alatt ~60 fokra, borda alatt, 12cm-s ventivel fújatva (igaz kis fordulaton)
Innen van amúgy a kép [link] írják is, hogy kicsit meg voltak döbbenve, hogy ez a motyó nincs hűtve, és szerintük ez fogta vissza a memóriatuningjukat.... Sőt, írják, hogy kinyírták memóriatuninggal az eredeti 3X SLI-jüket, aminek ránézésre ugyanez a VTT tápköre! (Igenám, de annak az első szériáján még nem volt rajta az a kis hűtőnyúlvány, amit az első linkemen linkeltem képen van...)

[ Szerkesztve ]

(#397) TomiLi válasza HSM (#396) üzenetére


TomiLi
addikt

Fején találtad a szöget!!! :R

Nekem egy a képen bejelölt alkatrészek közül valamelyik ment tönkre (sajnos fogalmam sincs a szakszerű nevükről és már nem emlékszem melyik volt pontosan)

Bizony a kép amit linkeltél azon a tájon történt a baleset!
Akkor van egy sejtésem, hogy miért nincs ebből a lapból elégséges elátás! Ez elég durva hiba szerintem. Pedig milyen egyszerűen meg van oldva az általad említett másik megoldáson!
Akkor ezt szem előtt kell tartanom ha sikerül még egyszer egy ilyen lapra szert tennem...

Szerinted egy ventivel akkor meg is oldható a hűtés? Vagy valami komolyabb kellene!?
Ha az ember cserél egy NB hűtőt, akkor az garancia vesztéssel jár, nem?

Nagyon köszönöm a hasznos információkat! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#398) HSM válasza TomiLi (#397) üzenetére


HSM
félisten

Hát, nem olyan durva hiba, ez nem kifejezetten tuninglapnak készült és az LE változat sem... És azért 2000-es ram, amit akartak a teszben nyomatni, az már elég extrém... A nagyobb lapokon meg meg van oldva a hűtés... Szerintem ha már szellőztetve van, az egy átlagos tuningra elég (mittudomén, 1600-as ram, 3200-as uncore épkézláb feszen) de ki kellene próbálni... Ha mégsem, akkor meg valami borda kéne rá plusszban... (Vannak ilyen kis MOSFET-sünik direkt ilyenekre, az a legtutibb [link]....) De ez így már nagyon-nagyon jól hűtené.... :)
Az NB hűtőcsere nem tudom, garis-e, de ha nyom nélkül vissza tudod állítani az eredeti állapotot, szerintem nem gáz...

Amúgy nálad nem is az pukkant el, amire gondoltam, ami melegszik, hanem valami más ott mellette... Amiket bekarikáztál, azok kis pici SMD ellenállások és egy SMD kondenzátor.... Azok pedig nem melegednek legjobb tudomásom szerint, sőt, elméletileg jól bírják, szóval nem ettől volt a baj szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#399) TomiLi válasza HSM (#398) üzenetére


TomiLi
addikt

A házam maitt muszály mATX méretben gondolkoznom. Viszont abból meg kiszeretném hozni a maximumot.
Én is 2000-es ramokkal járattam, akkor egyszerűen csak kitapostam szegénykémnek a lelkét? :B
Azok a kis mosfet hűtők nagyon jók! Nagyon tetszik is és nagyon hasznos!

Az nem lehet, hogy a mosfetek bírták még a hőt, de a lapon keresztül felmelegítették az SMD ellenállásokat, vagy kondenzátorokat, amik meg kevesebb hőt bírtak így az egyik elpukkant? Elvileg akkor ez is elkerülhető, ha a mosfetekre hűtőbordát teszek, nem?
Plussz, egy ventivel elkergetem a meleget a mosfet hűtő bordái közül.

NB hűtő csere: Nekem szimpatikusabb, ami hőcsöves...
Na majd meglátjuk.....

Bogyóka

(#400) HSM válasza TomiLi (#399) üzenetére


HSM
félisten

"Az nem lehet, hogy a mosfetek bírták még a hőt, de a lapon keresztül felmelegítették az SMD ellenállásokat, vagy kondenzátorokat, amik meg kevesebb hőt bírtak így az egyik elpukkant?"
Nyilván minél hűvösebb, annál jobb... De szerintem ott amúgyis hibás lehetett ami pukkant....
Ha ügyesen oldassz meg rá egy 12-es ventit, az hűteni fogja az NB-t is, tökéletesen... Nem rosszak a bordák a Micro-n, csak szellőztetni kell... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.