Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Milyen megoldások/ötletek léteznek egy classi hűtésére?
Igen zavaró,hogy forró a NB borda is meg a vrm borda is, előbbi 70 fokos utóbbi pedig 68 és ezek sztem igen magas értékek.
Próbáltam már egy 4cmes hűtőt is a NB-en de kb 4-5 fokot hozott ami meg picsafüst.
Egy jól szellőző házban mennyit eshetnek ezek az értékek vajon?

(#902) Rajjmen válasza NovaBlue (#901) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sajna léghűtést nem tudom, mert én egyből lecseréltem vízhűtésre az alaplap hűtését, így most 39°C alapon terhelés alatt pedig 43°C.

Talán egy erősebb 6cm-s ventivel ha hűtenéd, vagy ha tudsz terelőket csinálni, akkor egy nagyobb ventit is használhatsz.

(#903) Cybertrone válasza NovaBlue (#901) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem baj ha annyi fokos... EVGA ebből a szempontból forró kicsit.... 80 fok is lehet bírja anyag van benne no para! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#904) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Milyen jobb fajta ( AC freezer 13-nál jobb ) hűtő megy rá egy classira?
Mugen 2-őt néztem de nem tudom,hogy elfér-e a NB hűtőtől?!
Illetve külföldi oldalakon nézte/olvastam,hogy ha el van forgatva 1-2 hűtő akkor ráfér de nekem az úgy nem felel meg mert mindeképp a megszokott irányba kellene álnia.
Néztem Corsait H50-et elkeseredésemben,de az meg roszabb némely közép kategóriás olcsobb társánál :/

(#905) Cybertrone válasza NovaBlue (#904) üzenetére


Cybertrone
veterán

Rámegy a mugen 2 no para :R tessék!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#906) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Nagyon eltűnt mindenki a topikból... :((

Abba tudnátok, segíteni, hogy 4GHz körüli sebességhez nektek mennyi VTT-re van szükségetek?
Ugyanis nekem igencsak kéri a procim és nem is egyezik meg amit beállítok a BIOSban és a valós érték. Most multiméterrel kimérve be van állítva 1,35V-ra, de így csak 190MHz BCLK-t tudok kisajtolni HT off mellett. Egyenlőre a Turbo is off, de azt talán este ki tudom próbálni, hogy bekapcsolom.

(#907) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

A Turbo ON-t még nem tudtam kipróbálni, de igyekszem pótolni.

(#908) Rajjmen válasza Rajjmen (#906) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Kipróbáltam, hogy csak a Turbo funkciót kapcsoltam be és semmi máshoz nem nyúltam és LinX max terhelésnél 44. teszt alatt el kékhalálozott.
Folytatáskén ha lesz időm, akkor picit játszok még a feszekkel, hogy Turbo mellett is stabilizálni tudjam.

(#909) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hol kaphatnék újonnan EVGA X58 Classified 3 (USB3 & SATA3/6G) alaplapot?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv,

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#910) Rajjmen válasza antivirtuoz (#909) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia,
Próbáld meg náluk.
Annó én is tőlük vettem a lapom.

(#911) misuuu


misuuu
csendes tag

Sziasztok

Egy EVGA X58 SLI Classified 141-BL-E759-A1 alaplapom van, és az lenne a kérdésem hogy normális az hogy az északi híd mindig 55 fok feletti értéket mutat?
vagy valami promléma lenne a gépezetben?

(#912) Cybertrone válasza misuuu (#911) üzenetére


Cybertrone
veterán

Normalis, es lesz meg tobb is... 70fok plusz is teljesen jo, birja!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#913) misuuu válasza Cybertrone (#912) üzenetére


misuuu
csendes tag

Kösszönöm a gyors választ...
Üdv..

(#914) Rajjmen válasza misuuu (#911) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ha nagyon zavar, hogy ennyire meleg, akkor vízzel tudod lehűteni 50°C alá.

(#915) misuuu válasza Rajjmen (#914) üzenetére


misuuu
csendes tag

Nagyon nem zavar, csak nem tudtam hogy mien hőmérséklet a megengedett....
Tervezem a vízzel hűtést, de egyenlőre nem engedhetem meg magamnak.....

(#916) Rajjmen válasza misuuu (#915) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Gyári adat szerint 100°C-ig bírja az X58.
Sajna tény, hogy elég drága a vízhűtés. :(
Nekem a gyári hűtővel 60-73°C között mozgott a chip hőmérséklete, most vízzel 40-43°C.

[ Szerkesztve ]

(#917) ke_ni


ke_ni
csendes tag

Sziasztok.
Kis segítségért fordulnák, hozzátok.
EVGA X58 alaplap garanciáztatásával kihez tudok fordulni?

Előre is köszönöm mindenkinek.
Üdv

(#918) Rajjmen válasza ke_ni (#917) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia,

Én a hardverker.hutól vettem annó, talán ők. Vagy vedd fel a kapcsolatot az európai EVGA központal.

Remélem tudtam segíteni.

(#919) ke_ni válasza Rajjmen (#918) üzenetére


ke_ni
csendes tag

:R :R :R Kösszi :R :R :R

(#920) Rajjmen válasza ke_ni (#919) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igazán nincs mit. :DD

Mi történt a lapoddal?

(#921) ke_ni válasza Rajjmen (#920) üzenetére


ke_ni
csendes tag

Nem tudom pontosan.
Használtam, filmet néztem, meg neteztem, és egyet pukant a hang cuc majd elhalkult...
Lefagyott a film, aztán meg sorra minden progi... Ujra indítottam a gépet, és 25-ös post-nál megál..
Lehet a hang cuc feszt engedett rá a hang kártyára, és az kicsinálta PCI-E Vezérlőt.. mert semmit nem ismer fel, akármit dugok bele...

(#922) Rajjmen válasza ke_ni (#921) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Kár érte... :(
Mennyi idős a lap és melyik típus?

(#923) ke_ni válasza Rajjmen (#922) üzenetére


ke_ni
csendes tag

141-BL-E759-A1
evga x58 3 way sli classified

(#924) ke_ni


ke_ni
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek nincs egy foglalat hibás, törött, sérült EVGA X58 3WAY SLI Classified alaplapja?
A BIOS csipem mellet lévő fet megadta magát, és cserére szorul, de nem tudom a pontos típusát, így nem tudok rendelni se, vagy ha valaki tudja a pontos típusát, akkor azt is megköszönöm.

Üdv

(#925) #43676928


#43676928
törölt tag

Olyan kérdéssel fordulnák hozzátok, hogy adott egy Evga SR-2 lap. Ebbe szeretnék memót vásárolni, de nem vagyok tisztába h milyen is lenne az ideális. Mhz? Volt? Mennyiség?

(#926) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok. Lenne nekem egy 3x SLI Classified lapom. Bekapcsolom 25ös kódnál megáll. Várok, újraindul és 08asnál meghal. Pontosan milyen klavit keres? Ps2-t kizárólag vagy usb-t is el kellene fogadnia? Amikor hozzám került a lap már megvolt ez a probléma. Csak annyi volt a gond, hogy valaki letörte a lapról az elsődleges USB-ket, valamint a PS2 csatit. Forrasztottam rá egy másik usb-t de továbbra se megy túl 08as kódon. Multival ellenőriztem, és a forrasztás tökéletes lett. Minden oda megy ahova kell, és belapcsolás után is nyilvánvaló, hogy minden a helyén van.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#927) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Ha esetleg van közületek olyan aki eladná EVGA SR-2-es lapját kérem írjon nekem mert érdekelne egy ilyen alaplap! Bocsi az itteni érdeklődésért, de talán a topik lakói többet olvassák ez mint a Hardveraprót!

(#928) core i7


core i7
addikt

Sziasztok 50-60 fok netezésközbeni állapotban normális egy északi-híd nál?

(#929) Rajjmen válasza core i7 (#928) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

https://prohardver.hu/tema/evga_x58_alaplapok/hsz_916-916.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.