Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Shadowbull #8100 üzenetére

    A prémium termék alapvető tulajdonsága hogy a megvásárlása nem racionális hanem érzelmi döntés eredménye. Azért veszik azt mert tetszik, mert vágynak rá, birtokolni akarják. Ezek az elsődleges szempontok.

    Ha ez a prémiumság csimborasszója, akkor a te állításod alapján (hiszen szerinted mindenki csak érzelmi alapon vásárolja) a Tesla a legprémiumabb márka a Föld kerekén.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • almafa42

    aktív tag

    válasz Shadowbull #8100 üzenetére

    "Nade én nem ezt mondtam. Azt mondtam hogy nem döntő tényező az ár."

    Árnyaltad az állításod, nem döntő. Ok. Önmagában persze, hogy nem az, ne redukáljunk le egy komplex döntést egyetlen paraméterre. Szerintünk sokkal fontosabb, mint szerinted, ennyi. Vettem az elmúlt 5 évben 7 autót, nagyon számított az ár, sok egyéb paraméter mellett. Macant is azért vettem többek között, mert elhanyagolható felára volt egy X3M-hez képest. Egy bizonyos összegnél nagyobb felárat nem ért volna meg nekem.

    "A prémium termék alapvető tulajdonsága hogy a megvásárlása nem racionális hanem érzelmi döntés eredménye. Azért veszik azt mert tetszik, mert vágynak rá, birtokolni akarják. Ezek az elsődleges szempontok.
    Ha a Neue Klasse elegendő potenciális vásárló figyelmét fogja felkelteni, és elegendő potenciális vásárló fog rá vágyni, birtoklási vágyat érezni amikor megismerik, akkor a Neue Klasse sikeres lesz. Ha ez nem történik meg, akkor nem lesz sikeres."

    Igazad van, és ez kb így lenne, ha egy vákumban létezne a Neue Klasse. Meg ha luxus termék lenne. De hát nem ez van. Az emberek párhuzamosan sokmindenre vágynak, a pénz a közös nevező, az pedig limitált. Lehet, hogy tetszik a BMW, de ha helyette vehetek egy hasonló Audit/Teslat/Volvot olcsóbban és a maradék 1-2-5-10-x milliómból elviszem a családot körbeutazni az USA-t, vagy megcsináltatom a kertet, vagy csak kiveszek egy év fizetés nélküli szabit (mindenki tetszés szerint válasszon), akkor az emberek egy jelentős része más mellett fog dönteni.
    Van egy réteg, akinek az igényei és vágyai elég nagy százalékban ki vannak elégítve ahhoz, hogy az árat nagyjából félretéve tetszés alapján vásároljon. Ha csak ezekre hagyatkozna a BMW, már rég csődben lennének. A BMW egy magasabb kategóriás tömeggyártó. Én nagyon szeretem, nem véletlen van most kettő is. Ennek ellenére ha kisebb lenne a Porsche felára most pontosan 0db BMW-m lenne :D

    Részemről vége amúgy, az én buborékomban nem látom azt a jelenséget, amiről írsz. Plusz az elméleti hátterét sem látom alátámasztva se vásárlói pszichológia se gazdasági oldalról. De mindenki eldöntheti, miben hisz.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés