Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás

Hozzászólások

(#40) Lord Zero


Lord Zero
addikt

akadt egy kis problémám
megkértek, h írjak át dvdre egy-két házifelvételt, mondtam jó, már száz ilyet csináltam
namost: adott 3 minidvd lemez (az illető kamerája erre rögzít), amin faszán van egy csomó klipp, elméletileg pal, 4:3, 720x576, stb
ha a minidvdt játszom le, akkor egy szélesvásznú képet kapok, amiben az alakok arányosak, tehát minden oké - de abban a pillanatban, h a minidvd-n lévő anyagból összeraknék egy dvd-videot, annak ellenére, h minden beállítást meghagyok az eredetinek megfelelően, az egész kép összemegy (szélességében rövidül), így klassz hosszú alakokat kapok
mindennel próbáltam már, nero vision, tmpg dvd author, ulead - ahányszor hozzányúlok az eredeti klippekhez (márpedig kénytelen vagyk, mert csak így tudok 3 dvdről származó anyagot 1 dvdre zsúfolni - ha csak egyesével kellene átmásolni, az nem lenne gond, ott megtartja az eredeti arányokat), annyiszor torzul a kép

gyanítom, h a kamerán baszogathattak vmi effektes dolgot, így a két fekete sáv (szélesvászon-szerű effekt) is a képanyag rézét képezi, merthogy maga a .vob minden progi szerint 4:3 - de az illető nem tudta megmondani, pontosan mit állított, csak nyomta a rec-et

nem tudom, mennyire voltam érthető :)
holnapra meg kellene csináljam, van vmi ötlet?

nem, mindegy

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.