Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) hungeek válasza mfery (#499) üzenetére


hungeek
senior tag

registry-t kell kipucolni

(#502) mfery válasza hungeek (#501) üzenetére


mfery
csendes tag

copy to dvd 3.0.4
és hogy kell kipucolni?

Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+ 11x200 1,65V,Samsung 512 MB PC 3200 DDR400 RAM,ASUS V9280DT TI4200,Maxtor 120GB 8MB HDD 7200rpm,LG 4081-B DVD+-RW,LG 52x16x DVD-ROM,Spire falcon rock 2 hűtő

(#503) pintyesz válasza mfery (#502) üzenetére


pintyesz
senior tag

ha kipucolod attól még 20napos lesz.:)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#504) mfery válasza pintyesz (#503) üzenetére


mfery
csendes tag

de akkor beírnék egy regisztrációs kódot

Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+ 11x200 1,65V,Samsung 512 MB PC 3200 DDR400 RAM,ASUS V9280DT TI4200,Maxtor 120GB 8MB HDD 7200rpm,LG 4081-B DVD+-RW,LG 52x16x DVD-ROM,Spire falcon rock 2 hűtő

(#505) #57764352 válasza erdoke (#497) üzenetére


#57764352
törölt tag

Fibar 4* és MAX sebességen írtam, mert ez a progi, nem mondja meg nekem a sebességet, de Neroval 2*-esen tudok írni.

(#506) Torry


Torry
addikt

Hi all!

Most vettem NEC 8*-os írót.
Kérdésem lenne, hogy hogyan kell egy havertól kölcsönkért DVD-t leírni?
Annyit tudok, hogy minél kevesebb extra meg sok szar van rajta (japán, német stb felirat).
Nekem csak az eredeti 5.1 hang kell + magyar felirat.
Melyik a legjobb progi?És elmagyarázná nekem valaki mégis hogyan kell?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

(#507) mfery válasza Torry (#506) üzenetére


mfery
csendes tag

Próbáld meg a ''nero'' beépített ''nero recode'' progiával !
A nero alapból tartalmazza,mindent tud és ami nem utolsó magyarul is tud !
Nekem bejött

Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+ 11x200 1,65V,Samsung 512 MB PC 3200 DDR400 RAM,ASUS V9280DT TI4200,Maxtor 120GB 8MB HDD 7200rpm,LG 4081-B DVD+-RW,LG 52x16x DVD-ROM,Spire falcon rock 2 hűtő

(#508) mfery


mfery
csendes tag

Tudna valaki segíteni hogy '' patiin-couffin '' driver-t honnan tudnék letölteni?
Fontos lenne
Előre is köszi

Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+ 11x200 1,65V,Samsung 512 MB PC 3200 DDR400 RAM,ASUS V9280DT TI4200,Maxtor 120GB 8MB HDD 7200rpm,LG 4081-B DVD+-RW,LG 52x16x DVD-ROM,Spire falcon rock 2 hűtő

(#509) Pill


Pill
csendes tag

HI
Az lenne a kérdésem hogy a DVD schrink-el meddig érdemes a minődéget rontani? 50%-60%-70%? Azt hogy lehetne megoldani hogy 2 DVD-re kerüljön ki a film?

(#510) mfery


mfery
csendes tag

A patin couffin driver a copy to dvd 3.0.4-es programhoz kellene, valami ASPI féle, de e nélkül nem akar indulni! Az ASPI frissítve van 4.72.1-re!
Hallot róla már valaki?
Tud valaki segíteni ez ügyben? :((

Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+ 11x200 1,65V,Samsung 512 MB PC 3200 DDR400 RAM,ASUS V9280DT TI4200,Maxtor 120GB 8MB HDD 7200rpm,LG 4081-B DVD+-RW,LG 52x16x DVD-ROM,Spire falcon rock 2 hűtő

(#511) erdoke válasza mfery (#510) üzenetére


erdoke
titán

Patin-couffin download

Ezt kell csak beírni a Google-ba, nem egy nagy ördöngősség...:((
Az elsők között dobja a gyártót: VSO Software (Blindwrite, CopyToDVD).
www.vso-software.fr

A legjobb aláírás a héten

(#512) pintyesz válasza Pill (#509) üzenetére


pintyesz
senior tag

Sztem 70%nál jobban ne nyomd össze ,meret már az is elég gázos!
Én lehetőleg max 80%osakat szoktam csinálni.:C
A véleményem az,hogy nem éri meg vesződni a 2 DVDs filmkiírással.Túl sok vele a gond!Akkor már inkább legyen 70% és ''perform deep analise''
(mondjuk nem sokat ér):O

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#513) Pill válasza pintyesz (#512) üzenetére


Pill
csendes tag

De egyszerüem nem lehet 65%-nál jobbra csinálni. Így is csak 2 hang meg a film van benne. DVD Schrink-el csinálom. Akkor Ti hogy csináljátok hogy még egy hosszab filmet is le tudtok másolni? Ez a film csak 2 óra 15 perc. Mi van akkor egy 3 órás filmmel?
Más: Ugyanezt a filmet elkezdtem lerippelni. SmartRipper-el áthúztam a VOB-okat, majd Simple DivX-el kezdtel el tömöríteni. 704x400-at adtam meg felbontásnak és 1200 kbps-et állítottam be. DivX 5.11-be. Audiónak pedig azt hogy egyszerüen csak készítsen AC3 hangsávokat.
Kész is lett 5 óra után, de: Ha belehallgatok az AC3-akba alig hallom. Múltkor mikor mást rippeltem tök jól hallotam. Miért van ez?
Ja és azt meg tudnátok mondani hogy hogy lehet megakadályozni hogy elkockásodjon a film amikor sok az akció és a robbanás?
Mindenre válaszoljatok légyszike

(#514) Christoph válasza Pill (#513) üzenetére


Christoph
aktív tag

Ha 80%-nál jobban kell a képanyagot tömöríteni, akkor nem ajánlanám a shrinket, mert akkor elég szar minőséget produkál. Használj Intervideo DVDcopy-t(magasabb tömörítési aránynál nincs transzkóder ami lenyomná) vagy cce-vel kódold át a filmet(ez nem transzkódolás-időigényes-macerás-de megéri). 1200 kb/s esetén a divx nem igazán kockásodik, remélem legalább 2 menetben tömörítesz.(1.menet stand/2. menet slowest, mv kikapcsolva, psy bekapcs). Maga az ac3 hangsáv alapvetően halk, normalizálni kell, esetleg emelni a hangerősségen hogy hangosabb legyen, persze akkor már romlik a minősége is, nem ajánlanám, inkább a lejátszó codec-t állítsd be hogy hangosabban játsza le.
Ha divx-be rippelsz ajánlom a Gknot-t vagy ha kezdő vagy az AutoGk-t.
Milyen beállításokat használsz hogy 5 óra alatt átkódoltál divx-be egy több mint 2 órás filmet (milyen gépen)?

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#515) Pill


Pill
csendes tag

DVD írás: Szóval akkor Schrik-et elfelejtettem. Akkor milyen olyan programost ajánlanál ami egy eredeti DVD lemezről a filmet és 2 hangsávot közel ugyanolyan minőségben készíti el a VOB-okat (még egy hoszabb filmről is) ami kifér egy 4.7-es DVD-re?

DVD rippelés: 1200mbps-es DivX-nek igen szép képe van. De amikor sok a mozgás vagy a robbanás a filmen akkor elkezd kockásodni. Havrom mondta hogy van valami opció ami ezt kiküszöböli, de én nem értek annyira hozzá.
Én ugy rippelek hogy fogom a VOB-okat és a Simple DivX nevő programmal átnyomatm DivX-be. A felbontást 704x400-ra rakom, a bitrátot 1200-ra és beállítom hogy mindegyik hangot húzze le AC3-ba. Ez durván 4.5, 5 óra egy 2.6P4-el :).
Ha ez megvan kapok egy némafilmet és hangsávokat. Ekkor egy AVIMUX nevű programmal a film mellé teszem a nekem tetsző hangokat és kész a film két hanggal. Egy 2 órás film durván 1100-1200MB. De miért kockás?
Ja és mi az hogy 2 lépésben rippelni? Ha van jobb módszered pls oszd meg velem.

(#516) Christoph válasza Pill (#515) üzenetére


Christoph
aktív tag

Tudod a baj az, hogy nem ismerem a Simple Divx nevü prg-t, ezért nem tudom, hogy ott milyen opciók vannak. Szerintem a legjobb a Gknot/AutoGK, nagyon jó minőségü divx-t tudnak előállítani, a Gknot fellelhető magyar nyelven is. Ha manuálisan tömörítek divx-ben akkor a bitrate modulation opció segítségével kiküszöbölhetőa a kockásodás. Nagyon sok transcoder van, az Intervideo DVDcopy 2 nagyon jó magasabb tömörítés arány esetén, de csak bizonyos szintig. Maga a filmanyagnak nem csak a hossza a lényeg hanem a jellege is pl az LOTR1 (3 órás) szuper minőségben átkódolható 1 dvdr-re, de pl a Mátrix 3 (2 óra) már nehezebben. Próbáld ki a DVDopy 2 platinumot, de az igazi az ha átkódolod a filmet pl cce-vel vagy tmpgenc-kel.
Próbálj ki minnél több transzkódert...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#517) Pill


Pill
csendes tag

Gknot-ot kipróbálom. Te is kipróbálhatnád a Simple DivX-et.

''de az igazi az ha átkódolod a filmet pl cce-vel vagy tmpgenc-kel.''

Ezeket is le hetet szedni? Mert hallotam hogy fizetősek?
Ez csak a VOB-ot kódolja át nem? Az idő nem számít. Ha ez a progi jól megcsinálja akkor ok. Ja még 1 kérdés: Ha ez a cce átnyomta a VOB-ot akkor csak Nero-val kiírom azt kész nem?

(#518) Pill válasza Christoph (#516) üzenetére


Pill
csendes tag

Na lejött a Gknot. De nem tudom használni.
Nem tudom beload-olni a már fölmásolt VOB-okat
Nem tudom hol lehet állítani a DivX tulajdonságokat (kockázás)
Nem tudom hogy lehet 2 hangsávot egy DIVX-be.

(#519) Christoph válasza Pill (#518) üzenetére


Christoph
aktív tag

A Gknot frameserveren keresztül konvertál. Elöször a dvd2avi gombra kattintva a dvd2avi-ba kell beolvasi a vob-kat, ezek után kell az általa generált fájl d2v-t megnyitni a gknottal, onnantól kezdve már átláthatod. Van egy opció, ahol a divx alapbeállításait a gknot-on belül átállíthatod, ott a bitrate modulation-t állítsd high-ra, akkor a gyors mozgásu jelenetkhez rendel több bitet. Amúgy a cce szerintem elismerten a legminöségibb mpeg encoder, egy filmet pl 9 menetben kódolva csodákra képes, de utána újra létre kell hozni a vobokat,ifokat, és ha még menük is voltak, ez elég hosszadalmas és macerás, föleg ha valaki nem ért hozzá. Amúgy a 2 hangsáv könnyen megoldható a virtualdubmoddal.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#520) Pill


Pill
csendes tag

Na minden megvolt és sikerült.
A végén viszont elakadtam.
Már megvan a d2v file és a hangsávok is és a divX beállítást is vágom.
Viszont a végén valami frameszerver-t kér és ott *.avi-t kell megadni? Honnan szüljek neki avit?

(#521) Christoph válasza Pill (#520) üzenetére


Christoph
aktív tag

Nem egy avi file, hanem a gknot létrehoz egy avs file-t. Ha a d2v-t beolvastad ésmindent beállítottál keress egy save nevü feliratot azon az ablakon ami akkor ugrott elő amikor a d2v-t beolvastad (ahol látod a filmet is). Ha megvan az avs file, akkor az encoder fül használatával már kezdheted is a kódolást.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#522) Pill


Pill
csendes tag

Na mindent értek már.
De még mindig lenne egy-két apróság.
1. Ha multipass-ra állítom a DivX beállításoknál a cumót akkor úgy hogy kell csinálni? Kétszer fogja lerippelni?

2. Hogy tudodm meg hogy durván mennyi idő van még hátra a rippelésből? Mert ez a Vdub-al csinálja de ott semit sem ír ki.

(#523) Pill


Pill
csendes tag

Ja és még egy kérdés? A DVD-n lévő hangsávokat hogyan/mibel szedem ki a VOB-ok ból? AC3-ba kellenének. (Vagy Mp3-ban? Ugy is megmarad az 5.1?)

(#524) erdoke válasza Pill (#523) üzenetére


erdoke
titán

DVD Audio Ripper nevű progival pl.

A legjobb aláírás a héten

(#525) Vaze


Vaze
őstag

Sokal konyabb a helyzet,ha TMPGENC-progit hasznaltok Convertra!! :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#526) 747


747
senior tag

elkepeszto milyen szoftverekkel szenvednek egyesek.

legegyszerubb, legjobb minosegu megoldas:
AnyDVD driver + CloneDVD2.

irhato DVDkbol meg Sony, TDK, Verbatim (minuszos, egyszeresen megirva). a princo-t, intenso-t, meg a tobbi szart el kell felejteni.

(#527) Christoph válasza Pill (#523) üzenetére


Christoph
aktív tag

AMikor a dvd2avi-val megcsinálod a d2v file-t akkor ha bejelölöd ő is kiszedi egyszerre az összes hangsávot.
Szerintem a legjobb ha kiszeded a fenti módon az ac3-t aztán virtualdubmoddal beleteszed az aviba, mert így a hangminőség nem romlik, megmarad a térhangzás. AZért jó ha gknot-t használsz és a fenti módon szeded ki a hangsávot, mert így tuti hogy passzolni fog ahoz az avihoz amit ebből a d2v fileból csinálsz.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#528) Pill válasza Christoph (#527) üzenetére


Pill
csendes tag

OKÉ.
Még a multipass-os kérdésemre válaszolj pls aztán nem nyaggatlak többet

(#529) Christoph válasza Pill (#528) üzenetére


Christoph
aktív tag

Tudod a multipass lényege, hogy 1. menetben analizálja a filmet a másodikban vagy a többiben meg tömörít az alapján hogy milyen eredményt kapott az elözö menetekben (ezt egy log file-ban tárolja). Jó minőséget kizárólag min 2 menetben lehet elérni, 3 menetnél többet nincs értelme csinálni. A Gknot lehetőséget ad arra hogy átírd a menetek beállításait, egy korábbi hozzászólásomban írtam pár beállítási lehetőséget, próbáld ki. (divx 511 esetén:1. menet standard / 2. menet slowest, MV kikapcsolva, PSY bekapcsolva(nem szükséges), és használd a 4. profilt, a legnagyobbat(nem ugrik be a neve talán Home Cinema) a többi paramétert hagyd defaulton)

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#530) Pill


Pill
csendes tag

Végre elkezdtem kódolni a filmet.
Az 1 menet el is indult 4 óra volt körübelül, de a második nem. Valami error üzenetet írt ki, és csak OK-ot lehetett nyomni. Hát én OK-ot nyomtam erre még csinál vlalamit pár percig majd kész a Film. De hát ugye nem jó mert csak az 1 menet ment le rakta. Ugyanolyan kockás...

(#531) Pill


Pill
csendes tag

Asszem meg is találltam a hiba okát.
A DivX 1. menetének beállításánál az volt bejelölve hogy 1-pass és nem az hogy multipass-1st... :) Majd kipróbálom

(#532) Pill


Pill
csendes tag

Na sikerült
13 óráig csinálta és nagyon szép kép lett az eredménye
Az 1 menet slow-on a máodik slowest-en volt :) :)
Kösz!!!!!

(#533) Christoph válasza Pill (#532) üzenetére


Christoph
aktív tag

Az első menetben elég a standard, nem kell a slow, ezt maga Gej (a divx fejlesztője) írta egy forumban, szerinte a minöségkülönbség elhanyagolható, a tömörítés ideje viszont nem.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#534) Pill


Pill
csendes tag

DVD rippelést befejezem.
már csak arra kérlek hogy mondj egy jó módszert amivel alehető legjobb minőségű DVD-t tudok csinálni (DVD másolásra gondoltam, ami asztali lejátszóba kerül majd) Az idő nem számít.
Valami CCE-ről beszéltetek de nem igazán találtam meg. Segítenél hgy kell használni? vagy más program?

(#535) #57764352


#57764352
törölt tag

Olyan progi kéne, ami csak megcsinálja a DVD formátumot a gépre, de nem írja ki a lemezre!
tudtok ilyet??

(#536) Christoph válasza Pill (#534) üzenetére


Christoph
aktív tag

Ha transcoderre gondolsz, akkor korábban már ajánlottam, de ez szubjektív, mindenkinek más jön be. A http://dvd.box.sk weboldalon találsz egy összehasonlító tesztet, majdnem az összes transzkódert tartalmazza.

Ne értsd félre, de a CCE-t neked nem ajánlanám, nem azért mert bonyolult, hanem mert utána a dvd összeállítása az (ifoedit vagy maestro használata), de a fenti webcímen találsz leírást hogy kell csinálni.
CCE=CinemaCraft Encoder

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#537) atimoni


atimoni
csendes tag

Tud segiteni valaki a matrix első részében?szinkronos verzio.Az a gondom,hogy a shrink ugy látja a filmet,hogy ''1,6-15''ez mit jelent.köszi.Másolta már valaki ezt a filmet?

(#538) Chyvas


Chyvas
csendes tag

Sziasztok, tud valaki olyan programot ajánlani, ami a dvd film grabbelése után képes arra, hogy pl.: néhány extrát ki lehessen venni? Vagy ez nem lehetséges?

(#539) Chyvas


Chyvas
csendes tag

Sziasztok, tud valaki olyan programot ajánlani, ami a dvd film grabbelése után képes arra, hogy pl.: néhány extrát ki lehessen venni? Vagy ez nem lehetséges?

(#540) Yeahhh


Yeahhh
csendes tag

Hali!
Mit lehet tenni ha csak vob filek vannak és hiányzik a neronak az ifo és még valami file?

(#541) I_Am válasza Yeahhh (#540) üzenetére


I_Am
veterán

dvd2one-al újrakódolod és csinál ifo-kat is meg bup-okat is.;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#542) Yeahhh válasza I_Am (#541) üzenetére


Yeahhh
csendes tag

Az öt db vob-ból meg tudja csinálni?Lemez már nincs nálam...

(#543) I_Am válasza Yeahhh (#542) üzenetére


I_Am
veterán

Igen, megadod a könyvtárat, hol vannak a vob-ok és a másik könyvtárat, hogy hova tegye.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#544) Yeahhh válasza I_Am (#543) üzenetére


Yeahhh
csendes tag

Valami miatt nem megy.Úgy csináltam ahogy irtad,és azt irja ki hogy a forrás nem található

(#545) deedee


deedee
őstag

végre valaki kimondta a varázsszót:dvd2one!!decrypter után dvd2one és kész is van a frankó minöségű anyag.ennél már csak a clonedvd az egyszerübb megoldás.és ez is franyó képminőséget ad.nem használtam még a cce-t és a dvdshrinket de úgy istenigazából nem is vagyok rá kiváncsi mert nem hiszem hogy jobb minőséget nyújtanának mint a fenntebb említett kombinációm.....

(#546) I_Am válasza deedee (#545) üzenetére


I_Am
veterán

Hát ha nem láttál még CCE-vel kódolt anyagot, akkor nem is tudod mekkora a különbség. Shrink = dvd2one, gyors, de nem a legjobb. Azt mondanám közepesen jó.;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#547) Christoph


Christoph
aktív tag

Egyetértek az elöttem szólóval, a CCE és egy transcoder minösége összesem hasonlítható....
A CCE-t szerintem jelen pillanatban semmi sem übereli, pl a TMPGEnc a közelébe se érhet...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#548) erdoke válasza Christoph (#547) üzenetére


erdoke
titán

A Canopus Procoderről hallottam még jókat, de eddig még nem próbáltam. Szerintem már nem is fogom...:D

A legjobb aláírás a héten

(#549) Christoph válasza erdoke (#548) üzenetére


Christoph
aktív tag

Igazad van, Procoder egy nagyon jó kis progi, csak az a baj vele, hogy elég lassú, és a CCE-ben több a lehetőség és egy kicsit gyorsabb is. Mondjuk svcd készítésére, annak aki nem akar a CCE-vel küszködni, tökéletes választás...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#550) xatto


xatto
csendes tag

hy Nekem lenne 1 olyan problámám, hogy eredeti dvd filmet hogy tudok átmásolni, mert az 7Giga és 4,7-es lemezre nem fér rá???!!! Kérlek segítsetek!!!!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.