Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) Loretto válasza _Hunter_ (#598) üzenetére


Loretto
veterán

dvd-ről dvd-t? direktbe még nem ha gyári mert az picivel több mint a sima dvd :) ezért kell ripp.persze cce télleg dosztó ugyanaz a minőség csak egy pöppet hosszab.

Soirée...

(#602) _Hunter_ válasza Loretto (#601) üzenetére


_Hunter_
őstag

biztonsági másolatot még biztonságibb másolatba. Igy azért megy 1 az 1-be nem?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#603) drvass


drvass
csendes tag

Egy kérdésem lenne DVD írással kapcsolatban. Ha tudtok segítsetek!

A problémám a következő:A kölcsönzött DVD-t Decrypterrel hibátlanul wincsire rakom. Majd DVD Shrink-kel tömörítem. A gépen a Néró 6-os működik íróként. A gond az, hogy a DVD vége (utolsó 5-10 perc nézhetetlen, beszaggat a kép és a hang sem jó). Miért van ez?
A film eleje egyébként tökéletes hangban és képben is az utolsó 5-10 percig. A gépemen 512 Mb memó van, egy 2,6 GHz-es proci, Gigabite író, és Princo nevezetű DVD-re próbálom írni a filmeket. Mi lehet a gond? Próbáltam lassabra venni az írást (4-ről- 2-re) az nem segített! Aki tud segítsen! Köszönöm! Sziasztok!

(#604) ollie válasza Peet (#599) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahogy erdoke is mondta, nem jönnél ki olcsóbban, mintha megvennéd a filmet eredetiben.

Amúgy ez nem a warezolás kategóriába tartozik? :F

***

(#605) _Hunter_ válasza drvass (#603) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szerintem ne neroval írd. Inkább copy2dvd, vagy gear pro.
Én is írtam neroval, s azt írta ki mindig a power dvd, hogy hibás sérült lemez. A windows media player meg játszotta, sőt az asztali is.
Adataimnál látod a konfigomat, ugyhogy a gép szerintem jó.
(princora és ritekre írok)

[Szerkesztve]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#606) erdoke válasza drvass (#603) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld ki nem Princo lemezre is, pl. Ritek G04 (Ritek, Ridata, Traxdata).

A legjobb aláírás a héten

(#607) _Hunter_ válasza Loretto (#601) üzenetére


_Hunter_
őstag

Küldj majd mait! :(

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#608) gozso


gozso
senior tag

princo...
:))

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#609) mdk01


mdk01
addikt

Erdoki:

Én Dvdschrinket használok Nero 6.3.1.15 el kombinálva.
Eddig semmi bajom nem volt vele.
Igaz pioneert 1017D használok traxdatával és philipsel kombinálva.
Én nem vettem észre az eredeti dvd film és az én álltalam írt film minősége között, pedig direkt figyeltem.
Princóra még nem írtam filmet de eddig bármit bármire irtam egy xar nileline asztali simán olvasott mindent.
Kb. 20 dvd irtam és rengetegszer megirtam az Philips-RW-t és nem rontott egyet se.
Megvan a gy.u.1-2 extra/bővitett változat is ami 2-2db dvd és úgy se látok különbséget pedig az tényleg jó minőség.
Apám gépe egy 600Mhz-es Intel 512sdrammal és gf mx200 és egy dvdfilmet dvdschrinkel 1óra 5x perc alatt grabbel fel.
Az enyém egy 1600+@2100+ 512ddr Pc3200 gf ti200 és egy filmet 35-40 perc alatt grabbel fel.
Ezértt nem értem amit mondasz hogy minnél több a grabbelés annál jobb minőség.
Biztos igaz mert én is igy tudom de a mai napig nem értem főleg ezek után amit leirtam.
Kipróbálom azt amit mondtok csak adjatok címe és meglátjuk.PLS.

(#610) _Balage_


_Balage_
csendes tag

Haj!

Én is most készülök DVD írót venni, de nem ez a lényeg...
Azt szeretném kérdezni, hogyha van egy feliratos filmem (*.avi), a felirat külön *.sub fileban, akkor hogyan írjam DVD-re úgy hogy a feliratok is a helyükön legyenek? Köszi...

Th 'X''

Balage

Boci-boci tarka, se füle, se farka, oda megyünk lakni, ahol tejet kapni!

(#611) erdoke válasza _Balage_ (#610) üzenetére


erdoke
titán

Át kell konvertálni a text feliratot kép formájúvá, mert a DVD-Video azt használ. Ezután már csak össze kell vágni a filmmel.:D

A legjobb aláírás a héten

(#612) erdoke válasza mdk01 (#609) üzenetére


erdoke
titán

Éppen ma csináltam biztonsági másolatot a Titanic c. filmről CCE-vel (5 pass). 7 giaga a nyers film (egyetlen hanggal, extra és menü nélkül), 3ó 7p... Próbáld ki DVDShrinkkel, aztán majd összevetjük az eredményt.;]:))

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#615) erdoke


erdoke
titán

Vazze, szakmai témákban ne szúrd be minden hozzászólásodba az áraidat, mert aki ezt a témát nézi, az nem ezért jön ide. Mellesleg rövid úton bannolnak is...;]
Ha hetente 1x beírod az áraidat IS egy DVD-s témába, akkor azt még talán elfogadják, de így...:((

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#616) mdk01 válasza erdoke (#612) üzenetére


mdk01
addikt

Hát nem győztél meg.
Én a bővített Gy.u.-át grabbeltem fel ami 4 dvd minden része és csak a film volt 2 dvd. Én nem látok különbséget az én általam megírt film és az eredeti film minősége között és nem azért mert igénytelen vagyok mert igenis igényes.
Nem tudom honnan lehet letölteni azt a ti használtok grabbelőt mert nem találtam meg.
De kipróbálnám.

(#617) Christoph válasza erdoke (#612) üzenetére


Christoph
aktív tag

Egyetértek erdoke-val, még viccnek is rossz hogy a cce minőségét egy shrink-kel vessük össze. A shrink egy szimpla transcoder ráadásul az egyik legrosszabb minőségü.
Én is próbáltam az LOTR:TTT --t egy dvd-r -re rányomni shrinkkel, csak 1 hangsávval, de a minöség? az csapnivaló volt, a gyorsabb mozgású jelenetek kockaháborúra emlékeztetnek. Úgyanez cce-vel alig észlelhető minőségvesztéssel végrehajtható (persze minimum 3pass)...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#618) mdk01 válasza Christoph (#617) üzenetére


mdk01
addikt

Én elhiszem nektek de esküszök hogy nem látok különbséget pedig nem egy dvd filmet irtam és meg is néztem őket az elejétől a végéig.
Semmi kocka ,semmi szaggatás, A Gy.u.-án van dts 6.1magyar, DD 5.1 angol és magyar és van még egy-két választási lehetség(és mindet kilehet választani és működik is).
Én TéKából kölcsönzött filmeket irtam eddig és eredetieket.
Adjatok egy címet honnan tudom letölteni ezt a CCE-t mert mostmár b**tat hogy mennyivel lenne jobb.

Christoph: és milyen lemezre írsz és mivel?(én G04-re, Pajóval)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#619) erdoke válasza mdk01 (#618) üzenetére


erdoke
titán

A demóverzió címét természetesen meg tudom adni, a fizetőset keresned vagy fizetned kell.;)
Egyébként be tud épülni az Adobe Premiere verzióiba, de az közel pilótavizsgát igénylő progi, ráadásul rohadt drága is. Én az ingyenes DVD2DVDR progival szoktam használni, ha nem kell a menü és az extra (csak egy PGC-vel foglalkozik, de lehet kihagyni helyet a menünek/extrának).

A legjobb aláírás a héten

(#620) Loretto válasza erdoke (#612) üzenetére


Loretto
veterán

ennyire fanatikus vagy hogy képes cce-vel?meg ily sok időd van? vagy sok jó géped? :DD

Soirée...

(#621) Agyzuzo válasza erdoke (#612) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Minek szenvedni ezzel, mikor éppen most akciósan lehet kapni?
Inkább megfontolom, hátha megér nekem 2990-et. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#622) erdoke válasza Loretto (#620) üzenetére


erdoke
titán

Semmi fanatizmus, csak megspórolom a sírás-rívást, amit a 42''-os LCD TV-m majdani vásárlása után adnék elő.;]:))
Majd ha nyerek a lottón...:O

A legjobb aláírás a héten

(#623) erdoke válasza Agyzuzo (#621) üzenetére


erdoke
titán

Itt van a rip már vagy fél éve a vinyómon, csak most vált aktuálissá az áttömés. Még1x nem adnék érte pénzt, egyetlen jelenet tetszik az egészből, amikor a kis Leo belefagy a tengerbe...;]

A legjobb aláírás a héten

(#624) mdk01 válasza erdoke (#619) üzenetére


mdk01
addikt

Na ebből nem sokat értettem mert nincs pilótavizsgám és láma is vagyok még egy kicsit, ded köszi a segítséget.

Ez egy másik topic egyik hozzászólása:

''A shrink 3.5 béta már két paszban nyomul mint a CCE (deepanaliz).
Az egyi cimbi jöt,hogy kukoljam meg a müvét.Be tettük a szerkezetbe és segre ült.A 100hz kijavította a kockásodás és azon nem látta a bibiket (kezdte elöröl az egészet) szió..''

(#625) erdoke válasza mdk01 (#624) üzenetére


erdoke
titán

CCE annyi passban nyomul, amennyit beállítasz neki.;) Ja, az átnézést nem számolja, nem úgy mint az idézett illető Shrinkje (Deep Analyze már a 3.1-ben is van).
Kis film 3 pass, nagy film 5 pass. Titanic 5 pass 8 óra a 2 GHz-es Opteronon...
Szerinted mit csinál a 7 óra különbözetben a CCE, Pí-t számol?:DD

A legjobb aláírás a héten

(#626) mdk01 válasza erdoke (#625) üzenetére


mdk01
addikt

Mi az a ''pass''!
NEm tudom mit csinál de szerintem nem Pí-t számol hanem összead két 0-át meg három 1-t.:DDD
Honnan tudom letölteni a CCE-t és ahozzá szükséges cuccokat?(demo is jó csak tudjak már elindulni)
THX

(#627) Agyzuzo válasza erdoke (#625) üzenetére


Agyzuzo
addikt

3 és 5 pass között télleg van látathó különbség? Csak mert én ált. 3 pass-ot nyomok, mert nem látom értelmét 4-5-6-7-8-1000 pass-nak. Amit 3 pass alatt nem tudott kiszámolni azt nem fogja 5 alatt sem, vagy igen?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#628) erdoke válasza Agyzuzo (#627) üzenetére


erdoke
titán

5-5,5 GB kódolandó anyagnál én is 3 passt használok. Fölötte 4-5 passt, mert egy 7 GB-os anyagot 4,3-ra tömni nyilvánvalóban sokkal nehezebb mint 5 GB-ot.

A legjobb aláírás a héten

(#629) erdoke válasza mdk01 (#626) üzenetére


erdoke
titán

DVD2DVDR és CInema Craft Encoder. Ezekre egy ''download'' kíséretében rákeresel a Google-lal, és megtalálod. CCE demo verziója Demo feliratot tesz a filmbe...
A ''pass'' azt jelenti, hogy hányszor megy végig a filmen, magyarul kb. ''forduló''.

A legjobb aláírás a héten

(#630) Loretto válasza erdoke (#622) üzenetére


Loretto
veterán

jól aludtál?:D 42'' tv?hm. nem irigyelnélek ááááá:)

Soirée...

(#631) mdk01 válasza erdoke (#629) üzenetére


mdk01
addikt

Demo feliratot?hmmmm hát nem tudom.
Jó az nekem?
Azért köszi, majd megpróbálom.

(#632) Loretto válasza erdoke (#629) üzenetére


Loretto
veterán

erdőke esetleg tudnál irni egy cce verzsönt amit te használsz? köszi

Soirée...

(#633) erdoke válasza Loretto (#632) üzenetére


erdoke
titán

Most laptopon vagyok, nem tudom megnézni. Valami 2.67.00.23 :F

A legjobb aláírás a héten

(#634) Loretto válasza erdoke (#633) üzenetére


Loretto
veterán

vmi hasonlót leszedtem,de telepitésnél jött a hibaüzi hogy nem elérhető a magadott utvonal.ez azért lehet mert rosszat szedtem le?

Soirée...

(#635) Májki válasza erdoke (#628) üzenetére


Májki
tag

Erdőke!

CCE-t szoktam én is használni, viszont én sem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy mi lenne a megfelelő pass beállítás. Számít-e az, hogy páros v. páratlan számú passt adok meg?(én is 4-5 passt szoktam beállítani)

-

(#636) Loretto válasza Májki (#635) üzenetére


Loretto
veterán

milyen verzsön? bocs hogy igy beledumálok:D

Soirée...

(#637) erdoke válasza Loretto (#634) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom. Elvileg ''rossz'' verzió nem létezik.:F

A legjobb aláírás a héten

(#638) erdoke válasza Májki (#635) üzenetére


erdoke
titán

ELvileg nem számít, hogy páros vagy páratlan pass van beállítva, de én is hallottam már ilyen pletykát a neten. Szerintem 5-5,5 GB tömörítendő anyagig tutira elég a 3 pass, afölött pedig mérettől függően 4 vagy 5 pass. Legalábbis én így használom, azaz 5 passt csak nagyon nagy tömörítési fok esetén (~6,5-7,5 GB).

A legjobb aláírás a héten

(#639) Májki válasza Loretto (#636) üzenetére


Májki
tag

2.66.x
Nekem ez van.


[Szerkesztve]

-

(#640) VW


VW
aktív tag

UP ;)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#641) Atlantis válasza erdoke (#638) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem olvastam végig a 6xx hozzászólást, csak az utólsó 100-at.
Lenne egynéhány láma kérdésem:
1., A CCE-vel és a DVD2DVD-vel írható méretűvé lehet átkódolni egy gyári DVD-t, jól értelmeztem az eddigieket?
2., Olyan programot nem tudsz ajánlani, amivel jó minőségű DivX .avi-t lehet csinálni? Lehetőleg minél egyszerűbben.



[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#642) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Valaki lenne olyan rendes, hogy beszúr egy olyan linket, ahonnan normálisan le tudom tölteni a cce-t. Jó volna ha nem trial lenne. :U

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#643) erdoke válasza Atlantis (#641) üzenetére


erdoke
titán

1. Jól értetted.
2. Nem vagyok járatos a témában, de TMPEG Encoder mintha tudna ilyet is pluginnel.

A legjobb aláírás a héten

(#644) g@bo válasza _Hunter_ (#642) üzenetére


g@bo
nagyúr

küldj egy mélt a cimeddel, áttolom kb 3mega.

(#645) Christoph válasza Atlantis (#641) üzenetére


Christoph
aktív tag

A Gknot szerintem az egyik legjobb prg divx/xvid készítésére dvd-ből. A Gknot egyszerüsített változata az AutoGK.
A CCE még alacsony bitrátán is (2000 kb) nagyon jó minőséget produkál több menetben (számolj utána az ROTK 3,5 óra égy 4,7 GB-s lemezen) dvd formátumban, de ha SVCD-t készítesz pl 2cd-re akkor a 2cd divx változatnál alig észlelhetően lesz rosszabb, tv-n észrevehetetlen. PErsze a minőségnek ára van, hosszú ideig tart.(lásd erdoke hozzászólását)

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#646) _Hunter_ válasza g@bo (#644) üzenetére


_Hunter_
őstag

Mail ment!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#647) mdk01


mdk01
addikt

Bővebben: link
Tudja vki mit jelent az százalék jelzés ami jelen esetbe 47,2% ?
Én a tömörítési százalékra tippelek mert ha kiveszek egy két hangot vagy feliratot NŐ a százalék.(dee én csk tippelek)
Nos mit is jelent szerintetek?

És mi az a 2,348Mb?
THX

[Szerkesztve]

(#648) I_Am válasza mdk01 (#647) üzenetére


I_Am
veterán

Jól tippeltél, a tömörítési arány annyi. A mellette lévő adat MB-ban a kész film mérete hangokkal együtt. Ha ilyen kicsi, akkor viszont nagyon kockás is lesz, hacsak nem vmi 30 perces rajzfilm.;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#649) _Hunter_ válasza mdk01 (#647) üzenetére


_Hunter_
őstag

Tömörítési arány. Vegyél ki néhány hangot, s emelkedik az arány. Extráknál custom ratio állítsd be (ne automatic legyen), s vedd vissza a százalékot. Ne still pictures legyen mivel akkor valszeg szaggatott lesz a kép. Én úgy szoktam, hogy ha nagy a film, akkor az extrákat leteszem majdnem mininálisra, s film így jobb lesz. Próbáld legalább 70%-ra feltólni, de itt is igaz minel nagyobb a százalék annál jobb.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#650) mdk01


mdk01
addikt

Bővebben: link
Nem tudtam:61,6% fölé vinni pedig kivettem mindent ami nem kell(szerintem)

Ezek meg az extrák:
Bővebben: link

Akkor így jó?


[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.