Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Grillo #73995 üzenetére

    Na, az meg tényleg pilótavizsgás a rövidítéseivel. Néztem egy időben azt is, aztán feladtam. Szórakozik ezzel ilyen szinten a tököm, amikor azt látom, hogy olyan kérdéseket tesznek fel a FB csoportokban, hogy teljesen egyértelműen halvány lila fingja nincs az embernek semmiről, de azért repked a falunapon, meg kilométereket VLOS-ban... Amíg az ilyeneket nem kezdik el tömegesen megcseszni, addig engem nem érdekel ilyen szinten. Tömeg felett nem repülök, 120 fölé nem megyek, lakott területen belül nem repülök. Hogy így van értelme egyáltalán? Nyilván nincs, ezért pihen a táskában a Spark hónapokat, mire rászánom magam, hogy elővegyem. Tavaly kétszer repültem ki 3 akkut, és ennyi volt. Negyedévente előszedem megtölteni az akkukat, meg szobán belül kicsit megmozgatom a gépet, hogy ne álljon be, de ennyi. Ez a szabályzás a lakott terület, mint fogalom bizonytalanságaival, meg a csomó korlátozással egy eltúlzott rosz vicc. Az A2-őt is érdemes volt megcsinálni, a régi drónommal törölhetem vele a seggem. Az éves biztosítást is kábé csak poénból fizetem be, mert értelme semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Sordoran

    addikt

    válasz Grillo #73995 üzenetére

    Köszi, ez egy hasznos oldal, itt legalább rá tudok menni és kiírja milyen légtér is az. :DDD Így már világos, hogy amit a mydronespace app-ban pirossal jelölnek az tiltott és kész, de nem ártana ott is megnézhetővé tenni hogy mégis milyen korlátozások is azok. Pl. amit kérdeztem, Nyíregyháza 20km sugarú köre, az a háború miatt, idővel talán megszűnő korlátozás. Értelme mondjuk nem tudom mennyi, mert a keleti határ felé menve csak van olyan rész ahol szabad a pálya, holott az közelebb van a háborúhoz...
    Tényleg nem felhasználóbarát ez a drónozás itthon, lényegében megalkottak egy jogszabályt mert EU miatt kötelező volt, de amúgy leszarják hogy mennyire megkeseríti a hobbi drónosok életét. Másik példa ugye, hogy nincs olyan hogy reggel felkelsz és úgy döntesz megrepteted a drónt a hátsó kertben. Nem, mert 30 nappal előbb kérj engedélyt, és fizess be egy nevetséges összeget... Ilyenkor elgondolkodom, hogy a YT videósok, vagy falunapos felvonulást videózók vajon megteszik-e ezt. :U

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés