Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz SeniorTilla #73723 üzenetére

    Vágom, amit írsz. Nem is feltételeztem volna rólad ilyet, gondolom, ha mégis fusiba csinálnád, leszarnád és nem itt kérdezősködnél a legál megoldásért.
    Azt is tudod - gondolom - hogy az általános szabályok ugye bármelyik országban elérhetőek, azonban ahogy bárhol (nálunk is) az adott szitutól függnek. Az olaszoknál sípályák közelében nem szoktam repkedni, de ha valahova megyek és nem tiszta valami, akkor a körzethez tartozó, helyi hivatalba be szoktam ballagni (ami általában a yard) és megkérdezem. Ez országtól függetlenül így van.
    Olaszban, akik repülni akarnak legálba, azoknak regisztrálniuk kell az olasz polgári repülésért felelős hivatalnál (Enac).
    És még valami:
    "a drónszabályok megsértésért 516 eurótól (193 ezer forint) 64 ezer euróig (24 millió forint) terjedő bírság szabható ki."
    Hogy mennyit változott ez és miben, az passz, ahogy említettem, nem igazán repkedtem manapság arrafele.

    Valamint, ami tudom, hogy változott.
    "Tájékoztatjuk a felhasználókat, hogy 2024. január 12-től az ENAC összes online fizetési szolgáltatása elérhető lesz a PagoPA nemzeti digitális fizetési rendszeren keresztül, amely közvetlenül elérhető erről a webszolgáltatási portálról, a „Szolgáltatások” menüpont alatt."
    Szal, az ENAC. Itt tudsz reggelni és minden mást is.


  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz SeniorTilla #73723 üzenetére

    Lehet célszerűbb lenne a pálya üzemeltetőjével felvenni a kapcsolatot, ők biztosan tudják az adott helyen mikor mit lehet.
    Vannak pályák ahol a normál idő előtt szerveznek "Early Bird" síeléseket, ott vsz. flexibilisebbek (nem csekély összegért gondolom, mert nem merik kiírni...).
    Gyereket/bárkit levideózni egyébként inkább action cam (sisakra/akárhova szerelve), gondolom ilyennel már találkoztál párszor. Fotózáshoz meg pont tegnap láttam kihúzható monopod jellegű cuccot valami olyasmi mint a selfi botok csak jóval hosszabb (nevét nem tudom, 3-4 méter lehetett és elég ingatag volt, de fotóra rövid záridővel OK).
    Olyan meg, hogy jó időben (amikor érdemes felvételt csinálni) nincs senki én még a közelben marketing anyagot leszámítva nem láttam (kiv. buckásra hagyott fekete pályák). Esetleg Franciaországban (de tippeket persze szívesen veszek). Magasabb helyekre a mini4 nem elég, oda erős drón kell mert amikor lent szélcsend van föntebb a Föhn/cúg még mindig egy pillanat elviszi az ilyen kisebb drónokat (nem bubis üllőfelvonóban is érezhető).
    Tavaly márciusban roskadoztak a fenyők a hótól, most annyira üresek voltak ezen a magasságon, hogy egy képet nem csináltam (fényképezővel)...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés