Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#790) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Minidlna konfigurálásában kérnék segítséget. Win7 alatt SmartShare-el vagy Serviio-val problémamentesen tudok streemelni filmeket a tv-re. Ugyanezt szeretném Linux alatt is. Linuxos tudományom igen csekély.
Rákerestem a neten de amit megtudtam hiába írogatom be a minidlna konfigurálásakor, csak nem akar működni.
A működő sorok:
friendly_name: Apu_PC_LInux
log_dir=/var/log
inotify=yes

ezek után terminálban beírom: sudo service minidlna restart
LG LA 660s TV rögvest megjelenít egy ikont a csatlakoztatott eszközök menüben a SmartShare médialejátszó használatakor. Ikon felirata. Apu PC LInux
Idáig minden rendben is van, azonban semmi nincs a music, pictures, videos mappákban. Persze hogy nincs mert nem adtam meg az elérési utat. Ha megpróbálom így megadni:

media_dir=V,/home/apu/videók, akkor restartkor ezt a hiabüzenetet adja:
* Restarting DLNA/UPnP-AV media server minidlna [2014/02/01 10:34:00] minidlna.c:474: error: Media directory "/home/apu/videók" not accessible! [Nincs ilyen fájl vagy könyvtár]

Örülnék némi segítségnek, mert többet vagyok linux alatt és jó lenne ha ekkor is lehetne filmezni a tv-n.
A húsvéti nyúl talán hoz egy usb portos routert és akkor arra kötök egy külső hdd-t, amikor majd megint jó sok kérdésem lesz,de jó lenne ha addig is működne a minidlna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.