Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Death Stranding (PC)

Hozzászólások

(#701) RetepNyaraB válasza gulupeti (#700) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sztem amelyikkel neked jobban tetszik. Alig van erőforrás igénye a játéknak egy mai hardveren. Én csutkára toltam (fhd), korlátoztam 60fps-re és csók. Az egész gép malmozik.

Fontos, hogy a sok cut scnene-t ne ugord át, mert ott a sztori (ha érdekel). A legvégén asszem nem is lehet átugrani és semmit nem lehet belőle érteni, ha addig nincs képben az ember. Nem mintha egy Witcher mélységű történet lenne és kifejezetten émelyítő az Amerika-pátosz végig, de vannak benne erősebb részek.

Jó szállítást!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#702) gulupeti válasza RetepNyaraB (#701) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem ugortam át, végignéztem és elolvastam eddig mindent, hogy képbe kerüljek. :)

Tegnap megint volt időm valamennyit játszani, megvallom őszintén kicsit még bonyolultnak tűnik nekem. Pl. ha felveszek egy szállítani valót, akkor egyből a gyártásra ugrik. Ez csak ilyen kényelmi dolog és ajánlja, hogy mit vigyek az adott útra, amire biztos szükségem lehet? Meg mégis mennyit gyártsak belőlük? Illetve jól értem, ha valamit elrakok a magán szekrénybe, akkor azt csak az adott gócban tudom újra felvenni?
A mások által elhagyott csomagokat szedjem össze és szállítsam le vagy rakjam a postaládába? "Ne bízd rá" Meg rábízás, nekem kicsit ez is zavaros. Mi ennek a jelentősége? Azt már látom, hogy ez egy különleges közösségi játék, egymást segítve, adok-kapok újraépítjük Amerikát. :U

Olvastam itt korábbi kommentekben, hogy nincs már benne a Monster energiaital, nálam még benne van az Epicről kapott változatban.

(#703) ollie válasza gulupeti (#702) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a gyártásra ugrás csak a kényelem miatt van, mert indulás előtt általában le akarsz gyártani pár cuccot, amit előzőleg elhasználtál (kötél, létra, stb). Persze ha nagyon korai szakaszában vagy a játéknak, ez még nem annyira fontos. Hogy miből mennyi kell attól függ, hogy milyen terepre indulsz, idővel kitapasztalod.
A magán szekrény mindig az adott állomásra vonatkozik, tehát ha beteszel valamit, az csak azon az állomáson elérhető.
Az elhagyott csomagok sorsa rád van bízva. Több XP-t, meg népszerűséget kapsz, ha eljuttatod a célállomásra. Ennyi a különbség.
A Monster valszeg benne maradt az alapjátékban, a GOTY verzióban már kipachelték.

Az amerikai patrióta szál nekem is furcsa kicsit annak a fényében, hogy a játékot egy japán cég csinálta. Lehet, hogy ott népszerű az ilyen. De engem nem zavart, nem kell foglalkozni vele. Ha Európában játszódna, akkor valszeg német, francia, britt vagy épp EU-s patriótizmus lenne benne.

[ Szerkesztve ]

***

(#704) sixpak válasza ollie (#703) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kojima nagyon nagy Amerika fan, meg úgy általában a Japánok is....engem nem zavart cseppet sem, mert én is Amerikab*#i vagyok. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#705) ollie válasza sixpak (#704) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően engem sem zavart, mert ugyanez lenne, ha bárhol máshol játszódna, csak éppen az ottani nemzettel. Csak az volt fura, hogy miért pont az egykori USA-ban játszódik. De annak fényében érthető, amit írtál.

***

(#706) Dark Archon válasza ollie (#705) üzenetére


Dark Archon
addikt

Csak éppen felüdülés lett volna, ha Japánban vagy az EU-ban játszódik, mert van elég amerikab**i játék :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#707) RetepNyaraB válasza Dark Archon (#706) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A helyszín valójában full mindegy hiszen semmilyen képi utalás nincs arra, hol járunk épp . A nyálgép szövegből derül ki az egész kontextus és az függetlenül az ország érdemeitől elég kínos. Mármint nekem. De én Roland Emmerich komplett művészetétől is hányok, rosszul vagyok becsippelve :DD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#708) dethroner


dethroner
veterán

Folyamatosan cseszeget a játék, hogy bármikor megnézhetem az időjárás előrejelzést. De sehol sincs ilyen. Hol találom?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#709) wjbhbdux válasza dethroner (#708) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A térképen lehet váltani időjárás nézetre és előre is lehet tekerni, de csak ha már eljutottál az időjárást figyelő bázisig vmelyik csomaggal.

[ Szerkesztve ]

/s

(#710) SpazzMaticus válasza RetepNyaraB (#707) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Nincs az a "csipp" elromolva, sokkal többen "hánynak tőle" mint azt a mainsream kultúra szeretné, sőt az sem biztos hogy nem az a többség... :D

Én nagyon szeretem ezt a játékot, de néhány átvezetőjénél szekunder szégyenérzetem volt, és legszívesebben vödröt raktam volna a monitor alá, hogy legyen hova folynia a sok nyálnak... :U

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#711) ughhh


ughhh
senior tag

Ingyenes Epic Storeban egy hétig.

(#712) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Ebben tud valaki segíteni?

Kipróbáltam EZT de nem segített, el sem indult a játék ha a 2 fájl volt felrakva. (1060 GTX win10 64bit)

(#713) ughhh válasza Atke (#712) üzenetére


ughhh
senior tag

Ebben a topikban még nem volt összeomlásról szó mint a CP2077ben :D
Egyedi eset: under-overclock, friss driver telepítése, dx verzió frissítése vagy beteg a géped és win 10 reinstall. Biztos, hogy nem hibás a játék.

(#714) Atke válasza ughhh (#713) üzenetére


Atke
senior tag

Valszeg a windowsom lesz a ludas.
De amit mondasz, az nem fedi a VALÓSÁG-ot ;)

(#715) ughhh válasza Atke (#714) üzenetére


ughhh
senior tag

ott a pont :)

(#716) LK


LK
addikt

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy az "útonállókat" ha kinyírom, csak a hamvasztóba lehet őket vinni? Más mód nincsen az elégetésükre?
Másik kérdés, hogyan lehet megtisztítani egy területet tőlük? Ha az összeset megkötözöm, az gondolom nem elég.
Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#717) RetepNyaraB válasza LK (#716) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De (megkötözöd, mellé állva megtaposod a szerencsétlent). Vagy elkábítod megfelelő stukkerrel. Nem kell ténylegesen megölni őket. Quest solved.
Halottat csak hamvasztani lehet, különben eccercsak bukta van (void out).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#718) LK válasza RetepNyaraB (#717) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Még egy kérdés: ugye egyszerre szoktak jönni sokan. Ha kettesével lecsipegetem őket, de rendszeresen visszatérek, elfogynak? Vagy visszarakja őket a játék megtaposás után is, és egyszerre kell őket lerendezni?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#719) RetepNyaraB válasza LK (#718) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Előbb-utóbb visszarakja, világos. Nem tudom a respawn időket. A megkötözés után muszáj fejberúgni, különben 1-2 perc alatt kiszabadul a madzagból.
Simán ki lehet ütni az egész bandát, ne félj. Fejbelövés, nem kell hagyni, hogy telibe lőjenek soxor. Kis fedezék, közelharc. Szerintem egyszerű és buli a harcrendszer. Sosem volt pl. páncélom. Ha figyelsz, nem fognak kiütni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#720) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Epicről "vettem meg" a játékot nem olyan régen.
A kérdésem az lenne állandó futás parancs nincs?Úgy mint mondjuk a Fallout-nál?Hogy ne kelljen folyamatosan nyomni a "w"-t.
Nézegettem a kiosztást de nem találtam.
Köszi. :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#721) ViZion


ViZion
félisten

Uhh, ehh... végignéztem egy óra videót benne, "játszottam" fél órát, hát sajnos ez egy raklap :W Logikátlan, rengeteg gagyi szöveggel... pfff...
Összefoglaló, mintha én írtam volna [link]
Kevés olyan játék van, aminek megbocsátható, hogy előre haladva lesz egyre könnyebb. Ennél ezt nem tudom megtenni. :o
No offense, peace és del.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#722) LK válasza ViZion (#721) üzenetére


LK
addikt

Hát fél óra alatt kb. semmi sem derül ki a játékról. Ez alapján véleményt formálni elég erős. Nem ezt vártad a játéktól az nem a játék hibája. Az összefoglalóról meg annyit, hogy divat lett fikázni. Ebből jól meg lehet élni. No offense, peace.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#723) ViZion válasza LK (#722) üzenetére


ViZion
félisten

A teljes "játékidő" 4,5 óra volt... ebből videónézés a fele szerintem, meg egy órányi semmilyen szöveg az NPC-kel. Háát, valóban nem ezt vártam, h egy gyűjtögetős SIMS DLC-t töltök le. A grafika és a zene jó, a játékmenet egy botrány. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#724) ollie válasza ViZion (#723) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mire számítottál? Ez nem egy akciójáték. Az a lényege, hogy egy hatalmas térképen mászkálsz össze-vissza, és közben egy érdekes sztori körvonalazódik. Egyébként csak az elején van arányosan sok cut scene.

***

(#725) RetepNyaraB válasza ViZion (#721) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nagyjából fogalmad nincs; ami nem baj, de itt csak besétálsz a pofonfa alá. Nem tetszett, rendben. Nincs itt semmi látnivaló 🤷
Kijött a diablo 4!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#726) LK válasza ViZion (#723) üzenetére


LK
addikt

A történet szál nagyon jó, már ha erre fogékony valaki. Kihívás is van, mert járművek helyett gyalog is lehet menni. Nekem ami külön tetszett, hogy hatással vagyok a többi játékos játékbeli életére. Nagyon jó érzés volt, hogy segíthetek másokon. Egy játékos felépítette az autópálya 2/3-át én meg befejeztem a többit. Olyan helyen ahol csak pallóval lehet átkelni. Ez a játék frissebb mint a COD 125. kópiája. Nem vagyok fiatal, sok játékkal játszottam már. Erre a játékra azt mondom, hogy végre ilyen is van. Rákaptam, mint gyöngytyúk a ......... A zene, meg hab a tortán. Amikor kétszer elkapnak és harmadszorra nagy nehezen átmentem a hágón és jön a megnyugtató zene, tökéletesen időzítve a játékos pillanatnyi lelkivilágához. :) Nem mindenkinek való ez a játék.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#727) ollie válasza LK (#726) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek veled. A játéknak fantasztikus az atmoszférája, és olyan érzés játszani, mintha az ember egy filmben a főszereplőt játszaná.

***

(#728) ughhh válasza ViZion (#721) üzenetére


ughhh
senior tag

Elsőre én is eldobtam, de steamen bezsákoltam ajándékba és itt annyira pozitívan beszéltek róla, hogy nekikezdtem újból és tetszik. Jó a zene, grafika és hangulatos éjjel mikor nem akarok pörögni.
Most a szobámban ücsörgök és nem tudom, hogy kell kimenni.
Próbálkozom, tolok egy pisi kakit és pár nap múlva ugyanez :D

Skacok, hogy kell kimenni az első szobámból amiben zuhanyzó, ruhák, wc, térkép és játékok vannak?

(#729) sixpak válasza ughhh (#728) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elvileg, ha az ajtóra nézel, akkor megjelenik a gomb.
De előtte pár dolgot meg kell csinálni szerintem, check BB, ilyesmik....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#730) ughhh válasza sixpak (#729) üzenetére


ughhh
senior tag

ty :R

(#731) ughhh válasza sixpak (#729) üzenetére


ughhh
senior tag

A fotóidból lennének asztali háttérképek a gépparkon engedelmeddel :R
Még a C64 re is menne ha lehetne :D
jajj nem lehet letölteni, vagy valamit rosszul csinálok

[ Szerkesztve ]

(#732) ViZion válasza LK (#726) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ezt szerettem volna, valami történetet.
Deus Ex sokadjára a sokadik rész, vagy a Mass Effect már ehh...
Még a rengeteg videót is elviselném, meg a semmilyen NPC-ket, de hogy lopakodva sem lehet A-ból B-be eljutni, mert elkapnak folyton... Néztem másik videót, ahol a dobozokkal nem foglalkozik, csak a fő csapáson megy (az elején legalábbis).
Subnautica óta nem éreztem ennyire szopóágon magam :B Ott is az eleje marha nehéz, majd olyan könnyű, h azért unod meg... Nah, pár nap/hét és meglesem újra :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#733) sixpak válasza ughhh (#731) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, használd amire akarod. :)
Kép mentése másként....

Sorry. :D

Szerk.: jaaa, Flickr-en...azt nem tudom, azokat lehet nem engedi az oldal.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#734) LK válasza ViZion (#732) üzenetére


LK
addikt

Engem a nehézség miatt fogott meg. És ott az eső. Sietned is kell és nem szabad elesni sem :DDD
sixpak: :D

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#735) ughhh válasza sixpak (#733) üzenetére


ughhh
senior tag

:D

(#736) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Sziasztok, gondoltam ha már megvan, felteszem a jatékot, eléggé megfogott a játék :U Remélem nem járok vele úgy mint a Starfielddel :U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#737) ollie válasza st3v3np3t3r (#736) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy jártál a Starfielddel?

***

(#738) st3v3np3t3r válasza ollie (#737) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Amilyen nagy hévvel áltam neki,akkor nagyon tetszett, de a végsztori siralmas lett....el is ment a kedvem a folytatástól:U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#739) ollie válasza st3v3np3t3r (#738) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt jó a sztori.

***

(#740) st3v3np3t3r válasza ollie (#739) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kb.6óra játékidőm van benne, eddig nagyon tetszik... végre meglett a motor :U kicsit jobb lett így a közlekedés...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#741) highness


highness
tag

Hihetetlen ez a játék! Nem gondoltam volna, hogy a saját születésnapomra még tortát is kapok a játékban. Legalábbis PS5 - ön így van. Le a kalappal!

(#742) LK válasza highness (#741) üzenetére


LK
addikt

Nem semmi, ígyál egy sört is hozzá! Egészségedre!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#743) shotika


shotika
őstag

Első végigjátszás alatt vagyok, de most kicsit félreraktam a sztorit és rámentem az útépítésre. Lassan összeér a Tavi Gócváros-Elosztóközpont-Déli Gócváros út, mindössze 3 pontot kell már csak összekötnöm délen :)


Jelenleg 27 órát pakoltam bele (ebből kb 8 óra csak az úthálózat építésére ment). A sztori kicsit néha butácskának tűnik, de a hangulat óriási.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#744) st3v3np3t3r válasza shotika (#743) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akkor ezek szerint más szerveren vagyunk... nekem 2 állomás a tavi góc meg a hullaégető közötti út... most a mesterembertől fel a hegyekbe vezető utat kezdtem el építeni :U

Tegnap sok szakaszt megcsináltam én is:U

Közben farmolom a kristályokat, meg a többi nyersanyagot is, ha van lehetősègem...sajnos a működőképes teherautók elfogytak a pályán :U építeni még nem tudok...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#745) shotika válasza st3v3np3t3r (#744) üzenetére


shotika
őstag

Kész lett az említett hatalmas szakasz, és most én is ráálltam a Mester embertől vezető útnak - most járok kb a felénél. Igazából már csak fém kell a maradék 4-5 pont összekapcsolására, és akkor az egyik hegyvidéki útszakasz is kész leesz :D (azt hiszem, pont a hullaégetőnél fogytam ki a cuccból)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#746) ollie válasza st3v3np3t3r (#744) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy más szerveren vagytok. A játék nem emel át mindent épített elemet más játékába, hogy mindenkinek legyen bőven építeni valója.

***

(#747) st3v3np3t3r válasza shotika (#745) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem már kész a hullaégetőig az út:U tegnap megcsináltam, most a hegyen át vezető út lesz soron :U a hullaégetőhöz meg azt gondoltam, teszek le egy menedéket:U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#748) st3v3np3t3r válasza shotika (#745) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hogy lett meg a teherautó? Melyik küldit kell hozzá megcsinálni?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#749) st3v3np3t3r válasza ollie (#746) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#750) RetepNyaraB válasza st3v3np3t3r (#748) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valahol a fő sztoriban benne van. Se siettetni, se bukni nem tudod asszem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Death Stranding (PC)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.