Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Death Stranding (PC)

Hozzászólások

(#551) sixpak válasza ollie (#549) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jójó, de a CP még minimum 100 óra, nincs idő a DS-re :D... mondjuk mindjárt 2 és fél hét szabi, lehet én is rápillantok.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#552) Eversmann


Eversmann
aktív tag

PV köldökzsinórt hogy vágsz el? :U Illetve, milyen haszna van?

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#553) RazoR válasza Eversmann (#552) üzenetére


RazoR
veterán

A story egy bizonyos pontja után van rá lehetőség. Ha guggolva közel mész a PV-hez látszik a köldökzsínórja és feldobja az akciógombot.

(#554) Eversmann válasza RazoR (#553) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Okés ;)

Most elkapott a gépszíj. Sajnálom, aki azért ócsárolta, mert serpa szimulátor. Sokkal több van benne ahogy haladsz előre. Felszerelések is egyre gyarapodnak. Történet, világ se a megszokott - százezredik sablon - , ráadásul gondolkodni is kell benne. Átvágsz például a látszólag könnyebb útvonalon, ahol öszvérek vagy PV-k tanyáznak, vagy kerülsz. Viszont akkor hegyen-völgyön át. Sokkal nagyobb sikerként értékeled majd. Még nyúzom... Folyt köv

Az épületeknél a Csillagok számítanak majd? Azt vágom, ahogy egyre több lesz, úgy kapok újabb felszereléseket. De a végkifejlettben is lesz rá hatással? Mint egy Mass Effectben, kivel voltál jóban.

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#555) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Üdv minden hordárnak!
Most tartok a második fejezet végén (ezt csak onnan tudom, hogy megkaptam az ezért járó acsit). A játék többször is figyelmeztet, hogy Kikötő Gócváros elhagyása előtt fejezzek be minden rendelést, rendezzem el a dolgaimat. Valóban nem lehet már később visszatérni erre a területre?
Fogalmam sincs, hogy még lenne-e itt dolgom, vagy sem.

it's a danger pretty here in Night City

(#556) ollie válasza Kylesa (#555) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, majd vissza tudsz menni oda is, de pár fejezettel később.

***

(#557) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Ami nekem hibaként jön le, 50 óra játék után:
- Motorral tépek, erre fennakadok. Könyörgöm, egy kő. Ezt, én így nem hagytam volna. Valami átmenetet kellett volna, megdobta volna például.
- Ha eljutsz egy Base-hez, de még nincs felfedezve a történet szempontjából. Nem tudsz vele mit kezdeni. Plusz séta vissza.

Volna olyan problémám: Heartman szól, hogy a közelben Nekró tetem van, ami hamarosan felrobban. De nem mutat semmit a térkép :U

Life is better with a Titan

(#558) Kylesa válasza ollie (#556) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Köszi, elvileg Fragile révén már van gyorsutazás, de még nem kellett használnom.
Én még csak 16 óránál tartok, tegnap indult el a harmadik fejezet.

Arra nincs valami alternatíva, hogy ha a semmi közepén építeni akarok mondjuk egy hidat a szakadék felett, akkor ne kézzel kelljen odacipelnem a nyersanyagokat a messzire lévő bázisról? Még ha lenne járművem, ez akkor is elég furcsa rendszer... de most az sincs, mert egy fejezettel előbb a PV-k lecibáltak a motorról, meg se találtam többet. :D

Teherautóm mikortól lehet majd? Ha behajtok vele a PV-k közé, abból is kirángatnak?

Sam ruhájára miért nincs hatással az időzápor?

it's a danger pretty here in Night City

(#559) ollie válasza Kylesa (#558) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majd tudsz később motort "gyártani", utána meg teherautót is. Amúgy igen, a teherautóból is kirángatnak a PV-k. A ruha meg valami különleges anyagból van.

***

(#560) C4mp3r válasza Kylesa (#558) üzenetére


C4mp3r
addikt

distro centerekben meg varosokban tudsz eloszedni a garazsbol masik jatekos jarmuvet, meg nekem rendszeresen spawnol a online motor meg truck a prepperek kozeleben.

(#561) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Game of the Year 2020: Death Stranding

ez csak pc, de szerintem megerdemelte, tipikusan olyan jatek ami valakit berant es imadni fogja vagy pedig ertetlenkedve kerdezi, hogy mi a szar ez.

elso bt killem meg az elejen port knot city fele. engem itt kapott el a jatek, harc egy rahedli bt-vel aztan pedig ez a szam es csak gyaloglas lefele. [link]

[ Szerkesztve ]

(#562) Eversmann válasza C4mp3r (#561) üzenetére


Eversmann
aktív tag

És még mennyi minden vár rád :) Örülök, hogy nem csak engem rántott be.

Life is better with a Titan

(#563) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Én csak ma majdnem 10 órát beletettem, kissé nehezemre esett abbahagyni. :)

Most tartok 30 óránál, a harmadik fejezetben. Azzal szórakoztam, hogy minden eddigi kapcsolatomat megpróbáljam 5 csillagosra felhúzni. Nagy része sikerült is (kivéve az öreget, oda nem volt kedvem többször felszenvedni magam). Egy idő után megelégeltem a PV-k melletti elsunnyogást is (a játék legirritálóbb része szvsz), és gránátokkal felszerelkezve inkább hagytam, hogy elkapjanak. Kitapasztaltam, hogy abba a polipszerű izébe elég kb. hét darab gránát, így aztán nem is vittem magammal egy idő után többet. Volt is meglepetés, amikor a következő területen nagy röhögve berohantam a PV-k közé direkt, aztán ott már nem polip jött. :D

it's a danger pretty here in Night City

(#564) WATERDACA válasza C4mp3r (#561) üzenetére


WATERDACA
őstag

Nekem ez volt a kedvenc részem, filmeket megszégyenítő jelenet, 10/10

SPOILERES, tehát aki nem játszotta ki, ne kattintson.

u wanted, i got it \o/

(#565) Kylesa


Kylesa
aktív tag

A stackekben lévő nyersanyagokat külön lehet bontani valahogy? Mondjuk ha valamihez 840 fém kell, de nálam "csak" 1000 van, akkor az a 160 ne vesszen kárba?

it's a danger pretty here in Night City

(#566) ollie válasza Kylesa (#565) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beadod (nem eltárolod, hanem nyersanyagként) egy depóba, aztán olyan stackekben szeded ki, ahogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

***

(#567) Kylesa válasza ollie (#566) üzenetére


Kylesa
aktív tag

:R

it's a danger pretty here in Night City

(#568) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Egy élmény volt.

it's a danger pretty here in Night City

(#569) Eversmann válasza Kylesa (#568) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Az igen :K

Life is better with a Titan

(#570) Kergeboci


Kergeboci
tag

a frissítések (vagy a memória bővítés nálam) teljesen megoldotta a kilépegetés problémát, így végre végig tudtam játszani. Hát ennek minden perce megérte. Nem is (csak) a játék, hanem az élmény és az érzés amit kiváltott. A legegyedibb játékélményem az biztos.

Külön tetszett, hogy lehengerlő színészi teljesítményről lehet beszélni egy játékkal kapcsolatban (Mikkelsen és Hardman (nemtudom a nevét) amit előadott.. így utólag is borsódzik a hátam).

Kicsit több időm lenne, simán újra kezdeném, így most maradt egy végigjátszás első fejezeteibe való belepörgetés.. érdekes látni, hogy a kezdeti "Mi az isten történik itt" káoszból, hogyan vált a végére egy viszonylag érthető és átérezhető egészé :R

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#571) ollie válasza Kergeboci (#570) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Színészek:

Sam (Norman Reedus)
Cliff (Mads Mikkelsen)
Fragile (Lea Seydoux)
Mama (Margaret Qualley)
Deadman (Guillermo Del Toro)
Heartman (Nicolas Winding Refn)
Die-Hardman (Tommie Earl Jenkins)
Higgs (Troy Baker)
Bridger Stand (Lindsay Wagner)

***

(#572) Jorus


Jorus
nagyúr

Még a játék elején járok (öszvértáborból kell elhozni pár dolgot), de folyton CTD-zik a játék runtime error ablakokkal, ezt mi okozhatja? Mivel elég korlátozottak a mentési lehetőségek (ha öszvér van a közelben nem lehet menteni), így az ilyen kilépések után 5-10 percnyi játékot kell újra végigtolni, ami 3-4 alkalommal már kicsit frusztráló. Lehet ezzel vmit kezdeni? A játék Steam-es, elvileg frissen van tartva, OS, driverek is legfrissebbek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#573) ollie válasza Jorus (#572) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bárcsak tudnék neked segíteni, de fogalmam sincs mitől lehet nálad. Én még a játék megjelenésekor vásároltam meg, és egész végigjátszás alatt pár alkalommal volt crash.

***

(#574) Jorus válasza ollie (#573) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi azért! :) Olvasgattam itt a topicban és külföldi fórumokon is, hogy ezek a kilépések leginkább VGA, illetve graf beállításokra, hibákra vezethetők vissza, próbaképpen most bekapcsoltam az NVidia DLSS-t Ultra Performance-on, és toltam egy 5 órát a játékban minden hiba nélkül - úgyhogy egyelőre lekopogom, de ma még nem jött elő egyetlen hiba sem. :)

Egyébként nagyon durván beszippantós játék, rég találkoztam ilyennel, a hangulata is nagyon jó, a zenék, a sztori, a látvány is teljesen rendben van. :)

Erről lehet tudni, hogy micsoda? Mármint ez a holo izé.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#575) ollie válasza Jorus (#574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az csak egy holó izé. Te is tudsz ilyen holó izéket adni az építményeidhez. Konkrétan az a fajta a képeden csak az előrendelőknek járt, ha jól emlékszem (a Horizon Zero Dawn-ból van).

***

(#576) Jorus


Jorus
nagyúr

Hihetetlen jó ez a játék. :) 2015 óta, amikor megjelent a Witcher 3, nem volt olyan játék, ami ennyire lekötött, beszippantott volna, hogy elkezdek játszani és megszűnik a külvilág, és egyhuzamban 3-4 órákat játszom vele. Vettem is a mai etaphoz pár doboz Monstert, hogy autentikusabb legyen a részvétel. :D

Most értem fel a meteorológiai állomáshoz, a 3 preppert már bekötöttem a krio hálózatba, most épp az utakat építgetem nyersanyagokkal és különböző kisebb fuvarokat vállalok, a főküldetésben kb. hol járok most %-ban? Negyede, közepe?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#577) C4mp3r válasza Jorus (#576) üzenetére


C4mp3r
addikt

fele kb szerintem, figyelj azert, hogy a sztorival is haladj, nehogy kiegj, en is boszen csinalgattam a premium deliveryket meg epitgettem az utakat aztan elfaradtam es nagyon sokaig nem volt kedvem elinditani.

(#578) genndy válasza Jorus (#576) üzenetére


genndy
addikt

Inkább csak a harmada, van még föl a hegyre, körben, aztán a hegyen is elég sokat el lehet szenvedni (csak a főszállal is), és akkor majd még le újra... van még ebből.
Csináld a főszálat amíg nem lesz motor, autó, azokkal aztán sokkal könnyebb a mellékesek is. Meg a felszeréseket is főleg a főszálból kapod, a 2. HKK már elég sok mindent tud építeni.
Nekem 40 óra lett főleg a főszállal, aztán amikor nekiálltam achimaxolni is, abba ment még bele 18.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#579) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszi srácok! Jelenleg 31 óránál tartok, de még nem haladtam tovább a főszállal azóta, utat építettem, meg szállítottam főleg, meg PV-k között lopakodtam és a kapcsolatokat intéztem. Az öszvértáborokat nem kedvelem, mindig spawnolnak a semmiből. :D A hálóvetőt csak a magánszobában lehet tölteni, igaz? Tehát, ha táborba megyek fosztogatni, akkor többet célszerű magammal vinni. Nem nagyon olvastam vissza a topicban, mert kevés helyen láttam spoiler jelzést, aztán nehogy vmi fontos infóra bukkanjak véletlenül. :)
Van egyébként már hosszútávú háromkerekűm, HKK2-m is, illetve lebegő szállítóm, most majd azt próbálom kitalálni, hogy hogy tudom azokkal megoldani, hogy 45 perc alatt elvigyek több mint 1 tonna szállítmányt Tavi Gócvárosból a Meteorológiai állomásra, főleg, hogy ott még nem nagyon vannak utak, ösvények, ellenben PV-k igen.

Nálam az elmúlt 5 év legjobb játéka még mindig. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#580) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Nekem nemsokára gyermekem lesz, úgyhogy én is eljátszottam a gondolattal, hogy újrajátszom, kicsit rákészülök a gyereknevelésre. :D

Azt tudja esetleg valaki hogy tavaly nyár óta van-e benne új tartalom ami miatt érdemes újrajátszani? CP2077 tartalmakat olvastam, de az úgy tudom csak dizájn.

u wanted, i got it \o/

(#581) Kergeboci válasza WATERDACA (#580) üzenetére


Kergeboci
tag

Gratulálok!

A CP2077 hozott be pár új szállítmány küldetést, amin keresztül kaphatsz jó pár extra cuccot, amiket érdemes begyűjteni, de alapvetően új tartalom ezzel nem nagyon került be

Jön majd egy extra "story" bővítés hozzá valamikor, de csak playstationra (gondolom később majd csak portolják PC-re is) - de erről meg még semmi konkrétat nem találtam

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#582) Jorus válasza Jorus (#579) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rájöttem, hogy első szintű lebegő szállítóból csak kettőt lehet összekötni, akkor ez a küldetés még várat magára. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#583) retroid


retroid
senior tag

Gondolkozom a vásárláson. Nemtudom PC port milyen lett. Most akcios PS en. Nemtudom melyik verzioval járnék jobban PC vagy PS5

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#584) WATERDACA válasza retroid (#583) üzenetére


WATERDACA
őstag

Mindkettővel jól jársz, PC-s port remek lett, én PC-n játszottam végig.
De eljátszottam a gondolattal, milyen lehet PS5-ön nagy TV-vel....

u wanted, i got it \o/

(#585) speter33 válasza WATERDACA (#584) üzenetére


speter33
aktív tag

PC-n is játszhatsz nagy tévén.
Én is ezt teszem, 164 cm-en.
Nem kizáró ok :)

(#586) Jorus


Jorus
nagyúr

Uhh, az a rész, amikor az Ócskás beküld a PV-k közé a régi cuccaiért, aztán amikor a barátnőjét kell áthozni az egyébként sem túl könnyű terepen a PV-k között... :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#587) genndy válasza Jorus (#586) üzenetére


genndy
addikt

Hehehe. Az jó kis nyomasztó küldetés. Lesz még hasonló, később. Bár addigra kapsz eszközt is amivel könnyebbek a lopakodós részek (a köldökzsinór-vágóra gondolok).
Én amúgy legkönnyebb fokozaton, vérfegyverekkel jól felszerelkezve sokszor hagytam inkább hogy kirángassanak, és leöltem a bosst. Csomó királkristály, és egy darabig üres is marad a terület.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#588) Jorus válasza genndy (#587) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ez a megfelelő szó: nyomasztó. :K Egyik Doomban vagy Dark Soulsban sem éreztem magam ennyire kényelmetlenül, mint itt. Azok trükkösebbek, nehezebbek, ijesztgetősebbek voltak, de ez nyomasztóbb simán. :)

A motorral már egész jó jumpokat be tudok adni. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#589) Jorus


Jorus
nagyúr

Már 48 óránál tartok, még mindig lebilincselő a sztori. :) Most voltam Mamánál, és lassan indulok majd Hegyi Góc Városba. De előtte még kiépítettem az autópályát Tavi Góc és Déli Góc között, plusz építettem ki drótkötélpályákat az autópályától a Meteorológiai állomáshoz, az Öreghez és az Ócskáshoz, így most már nagyon jó tempóban lehet szállítani. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#590) Jorus


Jorus
nagyúr

Abba a nagy kráterbe - a központi térkép tetején - fel lehet vhogy menni?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#591) ollie válasza Jorus (#590) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem.

***

(#592) Jorus válasza ollie (#591) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért merült fel, mert Waystation North of Mountain elosztásért felelős vezetőjétől, Charles Khantól kaptam egy levelet, amiben mintha erre a kráterre utalna:

"Hey there, Sam. Everyone’s got something they’re good at, right? Well, I’m no exception. Ever since I realized I was stranded here on this desert island of a continent, I’ve been keeping my eyes fixed to the horizon. And you know what? My vision’s gotten better as a result. People have taken to calling me “Eagle Eye Charles,” and that ain’t no lie.
I spy things long before anyone else. Chiral clouds subtly shifting in the sky, porters walking along a mountain ridge, an undiscovered hot spring down in a valley, you name it. What’s more, I think I’ve gotten even better at it lately. I reckon it’s because of the chiral network. Or maybe it’s all in my mind, whatever.
Anyway, what I wanted to tell you about was something I saw the other day. Something small and glowing, down in the crater where Middle Knot City used to be. I really wanted to investigate, but we don’t have any Bridges people in that area. Maybe it’s something you could look into, if you’re ever passing by?"

Middle Knot City elvileg Lake Knottól nyugatra volt, és elvileg az a nagy kráter maradt belőle, de akkor a levél valószínűleg nem a nagy kráterre utal, hanem a kicsire mellette, ahova a Mesterember cuccaiért kellett elmennem az elején.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#593) genndy válasza Jorus (#590) üzenetére


genndy
addikt

A kráterbe nem, de küldetés visz a szélére. Érdemes készülni mászós cuccokkal (bár ha szerencséd van, online hagytak ott neked könnyítést).

Szerk.: de igen, a levél erre a kráterre utal. Csak nem kell belemenni.
Én viszont egy másik küldetésről beszélek, az még közelebb visz hozzá De belemenni semmiképp sem lehet, láthatatlan fal van (és minden kiüresedési kráter körül is, csak a szélükön lehet nézelődni, visszalök ha közelebb mész).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#594) Jorus válasza genndy (#593) üzenetére


Jorus
nagyúr

Most itt törpölök egy 10 perce a kráter szélénél, de felmenni nem igazán tudok, mivel nincs királis lefedettség, még egy létrát sem tudok összetákolni. :)

Időközben egyébként felépítettem minden autópályát, a hegyekben meg kész van a mindent behálózó drótkötélpálya-hálózat is. :D Most járok 70 óránál, úgy, hogy most jöttem el Heartmantól.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#595) genndy válasza Jorus (#594) üzenetére


genndy
addikt

Ennél följebb nem fogsz jutni. Létrát nem csinálni kell, hanem vinni, ahhoz nem kell királis hálózat. Ide kell egyébként majd visszajönni, csak lehet hogy ha még nem vetted föl a küldit akkor nincs is ott az összeszedendő cucc.

Más: hehehe, látom lelkes pizzaszállító vagy :D (Peter Englert) Na lesz majd meglepi :K
Az útépítés jó ötlet volt, mindenhová sokkal gyorsabb úgy, meg az ő utolsó küldije is sztem lábon teljesíthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#596) Jorus válasza genndy (#595) üzenetére


Jorus
nagyúr

Időközben rájöttem, hogy a másik, a kisebb kráterbe kellett menni, és a csillogó valami egy memória chip volt.
Később újabb levelet küldött, hogy megint látott egy csillogó valamit a krematóriumnál, és az is egy chip volt.
Peter legutóbb egy szalámis pizzát rendelt Hegyi Gócből, az könnyű volt, mert a Mesteremberig van drótkötélpályám, ott meg mindig van egy csomó járgány. Viszont azelőtt két pizzát és egy pezsgőt rendelt az Időzáporfarmról, az nem volt kellemes, mert a pezsgőt csak kézben lehetett szállítani, tehát se járgány, se drótkötél, hanem csak talpalni lehetett. :) Vittem magammal gyors járóvázat, aztán amint tudtam, fel az autópályára, ott nem merül le. :)

Nagyon jó, ahogy egyre cifrább a sztori, nem emlékszem, hogy lett volna olyan játék, amiben ennyire vártam volna a következő csavart a történetben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#597) ollie


ollie
MODERÁTOR

Death stranding titkok és egyéb dolgok: [link]

***

(#598) speter33


speter33
aktív tag

Norman Reedus: Amerika kétkeréken
A Spíler1-en még elcsíphető :)

[ Szerkesztve ]

(#599) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Most akciós a steamen. :DD
Ha megvan már ott, akkor a Director's Cut-ot újra meg kell venni vagy lehet upgradelni a meglévőt?

(#600) sixpak válasza NomAd_82 (#599) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez engem is érdekelne.
Remélem nem kell még egyszer megvenni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Death Stranding (PC)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.