Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Death Stranding (PC)

Hozzászólások

(#501) kontaku válasza Max_218 (#500) üzenetére


kontaku
tag

Szia!
Prémium küldetés annyiban különbözik, hogy nem sérülhet annyira a rakomány, ill. gyorsabban kell leszállítani, ha időre megy. Több lájkot is ér ha jól tudom. Ha amúgy is 0%-os sérüléssel szállítasz, a prémium se gond.
A lopott kocsit nem tudsz eltárolni, és sajnos csak egy darabig marad meg, idővel eltűnhet. De a játék folyamán kapsz majd saját kocsi tervrajzokat, sokkal jobbakat, mint az öszvéreké, azokat ugyan úgy el lehet majd tárolni, mint a motort. (Idővel meg átszínezgetni is lehet tetszés szerint.)
Magánszekrénybe rakott holmi csak abban a városban érhető el, nem közös. :( Garázsokkal ugyanez a helyzet.
Azoknál az embereknél érdemes minél több mellékküldetést csinálni, akik valamilyen tervrajzot adnak, ahogy egyre jobban jóban vagy velük (2-3 vagy több csillag) fejlettebb tervrajzokat adnak, később nyersanyagot is kaphatsz. Utóbbi általánosan is igaz.
Általában vissza lehet menni a kezdő területre, vagy bárhová (ha már van gyors-utazás, ez a történet során a cselekmény miatt időről időre szünetelhet kis időre.)
Ha jól tudom van egy ponton figyelmeztetés, de utána is vissza lehet térni.

[ Szerkesztve ]

(#502) Max_218 válasza kontaku (#501) üzenetére


Max_218
tag

Köszi szépen, most tartok a meteorológiai állomásnál.Már látom az eső időtartamát.
Közben találkoztam egy pv-vel,dobáltam amig volt gránátom,majd elfutottam. :DSok van még vissza a fejezetből?
Még annyit kérdeznék,hogy barátnőmet érdekelné a sztori,van esetleg olyan videó magyarul ami csak az átvezető videókat tartalmazza?A játék végén megnézném vele.

(#503) Kergeboci


Kergeboci
tag

most telepít egy 5GB-os frissítést, melyben ez a bőbeszédű változtatás is szerepel, hogy:
• Improved game stability

meglátjuk változik e valami

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#504) RazoR válasza Kergeboci (#503) üzenetére


RazoR
veterán

Igen, mióta fent van olyan FPS droppok vannak, hogy csak pislogok.... :U
80-100 fps-ről droppol 5-10-re.

[ Szerkesztve ]

(#505) WATERDACA


WATERDACA
őstag

13. fejezet végén betölt a játék, visszakerülnék a valós életbe, de fekete a képernyő, újra és újra. Mi a fene történt? A patch szétb*szta a játékot?

u wanted, i got it \o/

(#506) WATERDACA válasza WATERDACA (#505) üzenetére


WATERDACA
őstag

Utánanéztem, sajnos hivatalos bug az új patch óta, majd javítják......

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#507) RazoR válasza WATERDACA (#505) üzenetére


RazoR
veterán

Azért a spoileres tartalmát a hsz-ednek igazán elrejthetnéd.... :U

(#508) kontaku válasza WATERDACA (#505) üzenetére


kontaku
tag

Nekem is ugyanez volt, de megvan a megoldás:
Try lowering the “Memory Stream” setting in Graphic Options to Default or Low.
Azaz a Grafikai opciónál a Memória streamelés(?) beállítást Alapértelmezettre, vagy Alacsonyra kell állítani.
Miután átállítottam, továbbment a játék. Streamen is többen jelezték, de ezzel náluk is sikerült elhárítani a fekete képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#509) kontaku válasza Max_218 (#502) üzenetére


kontaku
tag

Nem nagyon néztem végigjátszásokat, átvezetős videókat egyet láttam, de az is angolul volt.

(#510) WATERDACA válasza kontaku (#508) üzenetére


WATERDACA
őstag

Sikerült, köszi.

Ma végig is értem a játékkal. Az utolsó két fejezet nagyon megindító volt, a saját életemből is találtam rá párhuzamokat. Nem szégyellem, de néhány könnycseppet elmorzsoltam.

Spoilerezni nem szeretnék, de aki végigjátszotta, tudja miről beszélek. Így is maradt pár kérdés a történet felől, de legközelebb már Very Hardon fogom végigjátszani és akkor minden kis utolsó küldetést és csomagot is kézbesíteni fogok. A story utáni játék annyira nem izgat, engem az irritál a legjobban, hogy azután lehet csak színezni a ruhádat.

Ha megint kezdek majd új játékot, kapom a régi/sablon ruhát.

10/10 játék, ennek a generációnak egyik legjobbja.

u wanted, i got it \o/

(#511) Dɨngodilɇ válasza ollie (#494) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

A nem gyakori az nálam legalább 15 alkalom volt, de szerencsére az 1.04-es patchban úgy látom javították, csak annyi a bajom ezzel, hogy már végeztem a játék 90%-ával.

(#512) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Ilyenkor mi a ... ,az összes mentésre ezt írja.
38. számú rendelés, esetleg adna valaki mentést hátha működne sok idő újra előröl kezdeni és ha megint ilyen hiba lesz.

(#513) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Most értem a végére, a 15. fejezetben még történik valami vagy az már csak a freeplay?

(#514) sixpak válasza RazoR (#513) üzenetére


sixpak
nagyúr

A chapter 15-ben már vége a main story-nak...lehet csinálni a standard ordereket, ilyesmik(SP)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#515) RazoR válasza sixpak (#514) üzenetére


RazoR
veterán

Közben rájöttem de azért köszönöm! :R
Voltak részek amikor nagyon untam de így, hogy kb 2 órája fejeztem be még mindig a hatása alatt vagyok, gamer életem egyik meghatározó élménye marad az tuti! Nem igazán tudom szavakba önteni amit most érzek, zseniális! :)
Az biztos, hogy kell egy bizonyos szintű szociális érettség és érzékenység, IQ és érzelmi intelligencia, hogy átjöjjön az embernek a lényeg és a mondanivaló...tegnap ott hagytam abba BB-vel a hamvasztó előtt, nem akartam bevinni! Ma még vegyes érzéseim voltak a játékkal kapcsolatban, de most így a végére érve Kojima tényleg zseni!

(#516) sixpak válasza RazoR (#515) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nincs mit. :)

Egy biztos, annak ellenére, hogy a játék nagyon megosztó volt, elég vegyes értékeléseket lehetett olvasni, rám kevés játék volt nagyobb hatással, mint ez.
Mestermű, nincs rá más kifejezés.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#517) myke10


myke10
újonc

Sziasztok!
GTX 650 Ti Boost kártyám van ami a vásárláskor DirecX 11.1 volt. A játék indításakor azt írja, hogy nem támogatja a 12-t. Jelenleg a diagnosztika 12-es verziót ír. Ilyen mélyen nem értek a dolgokhoz, de ezzel a kártyával egyáltalán nem tudok játszani vagy esetleg később ha jön 1-2 patch. Külföldi oldalakon találtam, hogy támogatja a DX 12-t.
Tudom hogy nem mai darab, ezért csak véleményre illetve segítségre lennék kíváncsi.
Előre is köszönöm!!

(#518) ollie válasza myke10 (#517) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A játékban nincs DX11 mód?

***

(#519) sixpak válasza ollie (#518) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem nincs, legalább is ahogy most gyorsan utánanéztem, egy ilyet találtam:

However, the game demands a minimum of the DX12 12_0 feature set...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#520) ollie válasza sixpak (#519) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is figyeltem, hogy a Death Stranding topikban vagyunk. :DDD

***

(#521) sixpak


sixpak
nagyúr

Aloha!

Monitort cseréltem ma, semmi extra, 34 inches ultrawide-ról, 35 inches ultrawide-ra. :D

Elindítom a játékot, minden frankó, viszont a folyók fehéren villognak, nagyon szarul néz ki. :(

A beállítáaim ugyanazok, mint voltak, csak a felbontást állítottam át 3440x1440-re, a korábbi 2560x1080 helyett.
Ez game bug (máshol nem vettem észre eddig), vagy nálam van elszaródva valami?
Találkozott valaki már hasonlóval?
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#522) RazoR válasza sixpak (#521) üzenetére


RazoR
veterán

Szintén 35" 3440x1440 de nem találkoztam ilyennel. Szerintem inkább driver cserével próbálkozz, vagy ha van OC a vga-n akkor vedd visszább, a túlzott memória húzás okozhat ilyeneket.

(#523) sixpak válasza RazoR (#522) üzenetére


sixpak
nagyúr

OC nincs, megpróbálom másik driverrel, köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#524) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Mindenféle spoilerek nélkül tudtok segíteni, hogy, hogy működik ez, hogy megyek megyek és találok ládákat. Ezeket honann tudom, hogy hol kell leadjam a legtobb pontért? Mert amikor leadom őket írja hogy : like 20(40 if at destination place) vagy valami ilyesmi.
Most volt az első MULE tábor hogy onnan hozzak el valamit de ahogy oda érek ezekhez érzékel egy ilyen földbe szúrt akármi és egyből jönnek rám. Nah írja a jatek, hogy bujjak el a fűbe meg ilyenek dehát már rohannak rám egyből, hogy bujkaljak :F :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#525) kontaku válasza AsakuraDave (#524) üzenetére


kontaku
tag

A szállítmány menüben meg tudod nézni, hogy ki a tulaja (ez vagy NPC, vagy állomás). Ha odáig elviszed, megkapod érte a teljes like-ot. De amikor pingelsz, akkor egy darabig látható is, hogy kié, mielőtt felveszed. Ha pedig az iránytűt használod, és körülnézel, akkor mutatja a célállomás helyét is (ha már felvetted).
Ha az öszvérek észrevesznek, már hiába bujkálsz. :D De pár ütéssel lehet őket intézni. Ha levered az elsőd, vedd fel a csomagját, és azzal püföld a többit :DDD . Vagy csak vágd hozzá a legközelebbihez. Hamarabb kifekszenek. (Igaz a csomag is sérül.) Később már nem lesz gondod, lesznek megfelelő eszközeid az öszvérek "kezelésére". ;]

(#526) AsakuraDave válasza kontaku (#525) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Jah meg közbe beleolvastam az ingame codex meg ilyenek és mostmár tudom miért tagelt be az az érzékelős cuccuk van rá megoldás, hogy ne pingeljen rám :)
Eldobás még nincs meg de ládával vertem pofán mind az már megy :D
Xbox kontrollerrel tolom kicsit fura meg lassu a kamera kezelés, nem találtam pl olyat, hogy egy gombnyomásra pl hátra nézzen a kamera, az jól jönne. De sokkal jobb mint egér+bill a rezgés feedback miatt.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#527) genndy válasza AsakuraDave (#526) üzenetére


genndy
addikt

Ha nincs nálad csomag, akkor nem pingel meg. Nem embert érzékel, hanem csomagcímkét. A raid előtt le kell pakolni minden csomagot (kötél+később fegyverek maradhatnak, azoknak nincs címkéjük).
Meg érdemes lopakodni, az első öszvértábort ahová főküldetés visz pl. simán ki lehet pucolni, vannak hárman vagy négyen de mind háttal áll. Zsinórral összekötni őket és kész. Illetve kötözésnél bele is kell rúgni a pacákba, különben egy idő után kiszabadul (ha karikák vannak a feje fölött akkor még nem ájult, csak tehetetlen, de kiszabadítja magát. Ha csillagocskák vannak fölötte akkor alszik, nem kel föl amíg ott vagy).
Megölni ne öld meg őket, az kellemetlen lehet, soha nem mertem kipróbálni. De az elején nem is lehet, ha elütöd őket akkor is csak elájulnak, áthajtani rajtuk meg nem lehet, illetve nem sérülnek tőle.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#528) kontaku válasza AsakuraDave (#526) üzenetére


kontaku
tag

Én is XBOX kontrollerrel játszottam, de volt, hogy vissza kellet váltani billentyűzetre. Szerencsére működik bedugott kontroller mellett is gond nélkül. (Célzás kontrollerrel elég nehézkes.)

(#529) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Amúgy az nem gond hogy én a motorral csinalom a deliveriket? Adna bonuszt ha gyalog viszem őket? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#530) ollie válasza AsakuraDave (#529) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindegy mivel csinálod.

***

(#531) RazoR válasza AsakuraDave (#529) üzenetére


RazoR
veterán

A csomag célba juttatása a lényeg, nem számít, hogy hogyan jutsz el odáig.
Én miután elérhetővé váltak a járművek kb mindent motorral csináltam meg, még ami szenvedés volt vele azt is.

(#532) sixpak válasza RazoR (#531) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én, amint meglett a teherautó, ki sem szálltam belőle. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#533) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Félig viccből megvettem, hogy legyen valami a CP-ig, az RDR-ben most kicsit elfáradtam.
Csak beléptem megnézni hogyan fut a gépemen, reggel kelés van.
Anyáááám az elején az a zene, azzal a tájjal... Én évek óta nem éreztem hidegrázást játék közben, és nem könnyeztem be. Most igen.
Tökéletes az alapozás, meglátjuk beszippant-e. :) A gameplaytől nem várok sokat a kritikák alapján, de nagyon érdekel a sztori. Remélem átjönnek majd azok az üzenetek, amikről hallottam itt-ott, hogy vannak. Nehéz "olvasmány"? Figyelni kell mire gondolt a költő? Vagy egyértelműek a dolgok?

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#534) RazoR válasza RubbishBin (#533) üzenetére


RazoR
veterán

Ott engem is kirázott a hideg! :K
Ha vevő vagy a témára akkor be fog szippantani. Nem nehéz olvasmány, elég egyértelmű végig a story és ahogy haladsz majd, egyre érdekesebb.

(#535) RubbishBin válasza RazoR (#534) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Köszi a választ! Nyomok akkor egy maratont hétvégén. :)

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#536) ollie válasza RubbishBin (#533) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gameplaytől nem várok sokat a kritikák alapján

Pedig a gameplay maga szenzációs.

***

(#537) sixpak válasza RubbishBin (#533) üzenetére


sixpak
nagyúr

"meglátjuk beszippant-e..."

Lehet még a CP-ot is csúsztatod majd, annyira. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#538) RazoR válasza RubbishBin (#535) üzenetére


RazoR
veterán

Rám akkora hatással volt, hogy a végigjátszás óta kb nem köt le semmilyen más játék...
Csak, hogy mire számíts. ;)

(#539) kontaku válasza RubbishBin (#535) üzenetére


kontaku
tag

Van egyfajta nagyon egyedi hangulata a játéknak, ez tény. Ha valakit csak a sztori érdekel, 35-40 óra alatt ki lehet pörgetni. Nekem csak 107 óra alatt sikerült. :DDD

(#540) myckey


myckey
veterán

[Death Stranding wins PC Game of the Year at the Golden Joystick Awards

Listán van a játék, de annyi cím van, hogy soha nem érek el ide.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#541) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Oké, megcsináltátok nekem a megjelenés utáni hájpot! :D Holnap itthon leszek, csavarok egy pár órát.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#542) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Sziasztok! Nekem állandóan ablakban indul a játék. Minden indításnál be kell menni a menübe és átállítani a fullscreenre és visszaállítani az egyéb grafikai beállításokat. Utána jó, de következő játszásnál megint állítgatni kell, mert nem jegyzi meg. Másnál is van ilyen hiba? 1440p monitort használok, a játék eredeti steames verzió.

[ Szerkesztve ]

(#543) pilóta válasza Ronaldohun (#542) üzenetére


pilóta
nagyúr

Milyen videokártyád van? Amíg a GTX1060 3 GB-os kártyám volt, nekem is ezt csinálta, meg kiírta előtte, hogy nem támogatott a VGA, de amúgy szépen ment. Amióta GTX1070 8 GB-os kártyám van, azóta nem csinálja.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#544) Ronaldohun válasza pilóta (#543) üzenetére


Ronaldohun
tag

Stimmel. Ugyanaz a kártya. Akkor ez lehet a baj. :K Januárban fogok egy nagyobbat venni, akkor akartam játszani is vele, de már nem bírtam ki :D Amúgy tényleg teljesen jól fut 1060-on is.

(#545) kontaku válasza Ronaldohun (#544) üzenetére


kontaku
tag

Nekem 6GB-s 1060-om van, igaz csak 1080p monitoron, nálam rendesen elindult, sosem volt ablakos. Lehet, a 3GB kevés neki?

(#546) pilóta válasza kontaku (#545) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, azt kevesli, de menni meg röccenés nélkül megy vele.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#547) Ronaldohun válasza pilóta (#546) üzenetére


Ronaldohun
tag

Ja-ja. Az a vicc, hogy 1440-es felbontásban is korrektül fut. Jó, nyilván nem high beállításokkal. :)

(#548) C4mp3r


C4mp3r
addikt

jott egy eleg komoly 35 gigas update ami Cyberpunkos cuccokat tartalmaz.
-Cyberpunk 2077 temaju motor
-felveheto Johnny Silverhand ezust kar
-ket uj hologram es szamos fashion item
-uj hacking funkcio

csak pc-re elerheto, ps-re ugy tunik nem

(#549) ollie válasza C4mp3r (#548) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hoppá, lehet, hogy e miatt megint előveszem akkor.

***

(#550) C4mp3r válasza ollie (#549) üzenetére


C4mp3r
addikt

en meg vegre befejezem a storyt:)) a 6 uj kuldetest ki is felejtettem, pedig azok tunnek a legfontosabb update-nek. 40 orat raktam eddig bele, az elejen nagyon elkapott a hangulat es a story, de most tartok Heartman-nel es kicsit kiegtem, kb 1 honapja pihentetem.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Death Stranding (PC)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.