Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#3151) TiberiusX


TiberiusX
tag

Én exp. voltam eddig, viszaraktam simára, de nem tölt semmit. Gondolom azért mert a fájlok lent vannak.. vagy tévedek?

(#3152) Viper26


Viper26
nagyúr

Látom lett pár változás, még a végén fel kell raknom megint. :)

iPhone 14 | FR955

(#3153) DokiBaxxi válasza TiberiusX (#3151) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem fog semmit se tölteni :N

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#3154) Lien


Lien
tag

97 szerver, kivétel nélkül az összes jelszavas, ezt benyaltam. :(

(#3155) etejedu válasza Lien (#3154) üzenetére


etejedu
őstag

Úristen de jó lett a játék!

(#3156) miazmá


miazmá
tag

Miért csak jelszavas szerók vannak? :((

Jah, meg is van. Erre nem gondoltam :W

[ Szerkesztve ]

(#3157) wjbhbdux válasza miazmá (#3156) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Valami filter lehet nálatok beállítva a keresőben, mert van több száz nyitott szerver.

/s

(#3158) Rison77


Rison77
senior tag

Végre eljutottunk arra a szintre, hogy stabilan fut a játék, így 3 év alatt csak sikerült. Most már tényleg ráfeküdhetnének az építésére is.

(#3159) kisborda


kisborda
tag

Nekem sajnos még ehhez is gyengécske a gépem, de egy laptoptól nem is várhatok többet. :)

(#3160) EnDaN válasza wjbhbdux (#3157) üzenetére


EnDaN
tag

Telepítés után a filter alapbeállítása az, hogy csak a jelszóval védetteket listázza... nekem is ez volt, ki kell kapcsolni és mutat mindent! :)

(#3161) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Sziasztok!

Most az új pecs miatt újra felraktam.
3x tapasztaltam, hogy ha kilépek egy szerverről, vagy a szerver vág ki és bemegyek másikra mindenem eltünik amit addig összeszedtem :W
valaki találkozott már ezzel a problémával? Kicsit kezd már zavaró lenni.
Választ előre is köszönöm!

Hmm...

(#3162) kisborda válasza UNQL.Charlie (#3161) üzenetére


kisborda
tag

Engem az zavart (fps-ről nem beszélve), hogy kb minden ötödik próbálkozásra engedett csak be, akár különböző szerverek esetén is.

(#3163) UNQL.Charlie válasza kisborda (#3162) üzenetére


UNQL.Charlie
tag

Ilyen gondom nincs,hogy nem tudok csatlakozni, az fps meg nagyon sokat javult, legalább is nálam.
Mondjuk, talán volt már olyan, hogy nem csatlakozott szerverhez, de elenyésző alkalommal és ha jól emlékszem ilyen annó is volt
De ez a random karakter wipe nagyon idegesítő

Hmm...

(#3164) wjbhbdux válasza UNQL.Charlie (#3163) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A szervereknél a Hive oszlopban publicnak jelölteken van közös karakter hordozás, külön 1-1 a belső és külső nézetes szervereken. A private hive szerverek pedig akár egyesével vagy csoportokban teljesen különálló karaktereket kezelnek. Később ez jobban ki lesz dolgozva egy karakter választó képernyővel a főmenüben.

/s

(#3165) UNQL.Charlie válasza wjbhbdux (#3164) üzenetére


UNQL.Charlie
tag

úgy emlékszem mind két szerveren toltam, public/private de majd most figyelni fogom.
Köszönöm a választ

Hmm...

(#3166) Lien


Lien
tag

Még csúnyább, kevesebb részletet tölt be, de érzem, hogy most már van legalább 50 FPS-em full minimum grafikán. Esetenként egy parányit beakad de fut tovább, teljesen jó, csak már megint annyi mindent változtattak a játékon, más a TAB-os menü az emberednél is, a különböző cselekvések stb.

(#3167) etejedu válasza Lien (#3166) üzenetére


etejedu
őstag

Ja igen speciel nekem sem tetszik, a tabos menüt kár volt "elcsúfítani".

(#3168) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag


Még egy kérdés.
jobb fent ahol a fegyvernek zeroing upot lehet állítani, hogy milyen messze akarok célozni, ott mint látható szürke kis kocka van a szám helyett. valakinek van ötlete mi lehet a gond?
Választ előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Hmm...

(#3169) nextgen001


nextgen001
csendes tag

Saját fénykép

Ha valakit érdekel így kell beállítani [Videó]

(#3170) Rison77


Rison77
senior tag

Nem tudom, csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek, vagy valami brutál módon visszavették az item spawn rate-et, az új patch óta, egyszerűen nem tudunk játszani. Körülbelül stabil mindenhol az fps, végre tudnánk barangolni, de minden teljesen üres, 100 házban, összeteszem a 2 kezem, ha találtam 1 konzerv kaját, eddig mindig az volt a halál oka, hogy éhen haltam... még az ivás csak-csak megvan oldva a kutakból. Próbáltunk több szervert is, de egyszerűen teljesen üres az egész. Másnak is feltűnt?

(#3171) 1m1s válasza Rison77 (#3170) üzenetére


1m1s
tag

Nekünk nincs ezzel problémánk.Próbáljatok meg nem a spawn városokban loot-olni. :)

Ha nem találtok kaját, szedjetek almát.Van egy Glitch, amivel tudjátok spammelni a keresést.Olyan mint mikor a kútból iszol vizet és nyomod az "F" betűt így folyamat iszik.Menj egy almafához és guggolva nyomd az "F-et".Ha a karakter feláll, akkor nem jó, próbáld újra és az animáció végén nyomd folyamatosan az "F-et".

(#3172) etejedu


etejedu
őstag

Vicces mikor, a jó ég tudja miért, hypotermia lép föl, igaz nem tundrabugyiban meg eszkimókabátban tolom/tam, de azért na! Utána, hogy ez a sz@rság megszűnjön, gyújtom a tűzet de az is... na mindegy felb@szta az agyam, hogy 3 darab rőzsepakk leég 2 perc alatt, de felmelegedni semmi esetre sem sikerül mellette, csak farönkkel nem aludt ki pillanatok alatt. Szóval úgy döglöttem meg, hogy a szokásos módon a tűz mellé kuporodva kb 1 perc alatt elkezdett égni az arcom, majd mire megmozdulnék, hogy arrébb menjek elájul a csóka és rögtön meg is hal. :DDD :U

(#3173) jossua


jossua
tag

Grafika az ocsmány kicsit... az árnyékok úgy futkosnak a házakon mint pók a falon....Probáltam feltenni azt a grafikai tuningot amit linkeltek ,de nem sikerült pedig megnéztem a videot nem értettem igazán mit hova kell bemásolni

Alias : Magyarbetyar

(#3174) rexsimus válasza etejedu (#3172) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Úgy hallottam, hogy bugos lett a hőmérséklet. -.-

[ Szerkesztve ]

(#3175) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Hali , a verziószámot , hogy lehet állítani ?, mert engem most emiatt nem enged be a szerverekre.

(#3176) kócos87 válasza GrG1210 (#3175) üzenetére


kócos87
csendes tag

Valószínűleg az experimentál van neked beállítva, mert oda jött kisebb frissítés. Állísd normálra és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3177) GrG1210 válasza kócos87 (#3176) üzenetére


GrG1210
aktív tag

ok , kösz.

(#3178) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Ha valaki esetleg keres embereket maga mellé, rendelkezésre bocsájtom magam és egy barátom. :)
KATT

You got clickbaited.

(#3179) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Daed gém? :O

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3180) wjbhbdux válasza K1nG HuNp (#3179) üzenetére


wjbhbdux
veterán

kb 100 játékosokkal teli szerver szerint nem

/s

(#3181) K1nG HuNp válasza wjbhbdux (#3180) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Párszáz játékossal még eléggé halottnak nevezhető a játék, a magyar viszonyok milyenek?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3182) Clickbait válasza K1nG HuNp (#3181) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ebben a pillanatban 4125en futtatják a játékot. :)
Magyar viszonylatban is néha vannak teli szerverek (a régi dayzhungary pl,) de az most indult egy kis szünet után újra.

You got clickbaited.

(#3183) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Valaki most tolja? Csatlakoznék

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3184) jossua


jossua
tag

Senki se tolja már a PH tagok közül ?:)

Alias : Magyarbetyar

(#3185) etejedu válasza jossua (#3184) üzenetére


etejedu
őstag

Én tolnám, de most nagyon BF1 láz van!

(#3186) K1nG HuNp válasza jossua (#3184) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nálam még pörög

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3187) m3gyo


m3gyo
csendes tag

Ez a játék halott. Nem azért mert az emberek nem akarnának játszani, de a készítők teljesen idióták jobb szó nincs rá.

Nem tudják mit akarnak csinálni. Mert ez most se nem túlélő játék se nem semmi, ez egy élvezhetetlenen vacak.

Előző patch 0.60-ban még ugyan játszhatónak tűnt, az új rendere megoldotta az fps gondokat, de ugye zombi az nem volt. Ezt még el lehetett viselni, na de azt már nehezen, hogy ha futottam vagy 500 métert a karakter máris túlhevült . Állandóan pocsolyákba kelet fürdeni, hogy ne haljon meg túlmelegedésben. Azaz messzire nem mehettél egyetlenegy pocsolyától sem mert akkor kampec. Rossz vicc. Játszhatatlan volt az egész így. Na de most kijött az új patch a 0.61. Na mondom végre talán ezt is megoldják. Hát megoldották, de a dayz rosszabb mint valaha.

1. próba: Megjelentem, eset az eső eláztam meghaltam hipotermiában.

2. próba Megjelentem még mindig esik az eső, meghaltam hipotermiában :W

Jó jegeljük pár napra hátha megoldják az időjárást mert ez így fos. Esély sem volt eljutni oda, hogy legyen legalább egy esőkabátom. Ja hát persze a loot az rosszabb mint valaha, mert momentán nincs, ami van nagyon hasznos cipő, könyv és csupa lényeges dolog, persze ez is városonként egy kettő talán. Pár nappal később.

3. próba Nem esik de meghaltam éhen. Érted éhen haltam. Még soha de soha nem haltam éhen a dayz-ben, se más játékban. Több várost áttúrva sem találtam egy azaz egyetlen fia kaját sem. Mást sem nagyon minden üres volt, bármilyen szerverre is mentem (10-20 közötti szerverrel tesztelve) :W

4. próba Na jó nincs kaja rendben van almafa, hosszú gyűjtögetés révén lett egy kazal almám, éhen nem halok éljen. Irány lootolni. Felérek északra, már egész pofásan elvagyok, van esőkabát, van hátizsák, egy balta is akadt és még az alma is van elég. (ennyi régen kb 10-15 perc volt most majd 3-4 óra, ebből 45 alma szedés) Sőt micsoda csoda egy az egy konzervet is találtam. Meg jó pár fegyvert de töltény nélkül, ha meg volt töltény az damaged azaz kuka mert ki nem lehet lőni. Mondom se gond így már ha nem hagyom, hogy egy horda zombi letámadjon egyesével, kettesével még el lehet velük bánni, ha nem is egyszerűen. A playereket meg valahogy majd kikerülöm, míg meg tudom majd védeni magam. Na de ekkor jött a csodás új fejlesztés a farkas falka. Egyszer csak az úton halok egy vonyítás na mondom jobb elkerülni őket szétnézek nem látok sehol senkit, egyszer csak nagyon messziről vagy 800 m meglátok egy pár pixelt futni felém.Na mondom uccu neki fussunk el. Haha na nem természetesen nem egy volt hanem vagy 6, nem hogy futnak de szuperszonikus sebességgel teszik és/vagy teleportálnak is, persze fegyver nélkül szépen felfaltak. Még fegyverrel is megöltek volna. :W

5. próba Újraéledek, város semmi nincs benne, csak egy baseball ütő meg egy mp5 kaja persze nincs, ruha nincs, táska nincs, de van rahedli zombi. Megcsapnak vérzek bekötöm, próbálok sunnyogni naná, hogy rám rabolnak, párat agyonverek megint vérzek, de nincs mivel bekötni. Kés nincs rags gyártáshoz a polóból, kő a közelbe sehol, hogy kőkésem legyen. Na mi lett a vége természetesen elvéreztem. (így sem haltam még meg soha, dayz-ben) :W

Na részemről itt a vége. Ja azt azért hozzá tenném, hogy nekem 392 órám van a dayzben tehát nem ma kezdtem. Akkor most képzeljétek el, hogy a helyemben a dayz szűz embert játszik. Na na mire menne csorikám. Ez így nem játék hanem szenvedés. Szenvedni meg szenved az ember elegét a való világban.

Ezek az idióta barmok akik magukat fejlesztőnek titulálják végre nagy nehezen megoldották, hogy a játék ne egy diavetítés legyen még erőművön is, végre lehetne játszani. De persze az nem jó, basszuk szét a loot rendszert. Loot helyet legyen benne vagy 100.000 zombi úgyis hiányolták őket. Ja meg lehetőleg a legkisebb esőtől, ha nincs feltápolva, dögöljön csak meg a karakter simán. Feltápova meg ugysem elsz mert ugye nincsen loot. Ja meg tegyünk bele terminátor farkasokat amiket se lefutni, se legyőzni nem lehet.

Ha ez egy túlélő játék és arra akarnak ráfeküdni, hol a craft rendszer. Ja az nincs akkor legyen loot, ha már zombi és farkas hordák vannak, legyen lehetőségem megvédeni magam. Ezek azt se tudják mit kellene csinálni, idióta barom mind. Bár nem mert jól lehúzták fél világot egy szarral ami fialt nekik vagy 20-30 millió dollárt és került nekik az egész pár millióba, baromi jó üzlet nekik. De leszarom, csak legalább játszható lenne a fosuk valahogy. De nem a cél szerintem, hogy az összes ember abbahagyja ezt a szart, aztán be lehet zárni a szervereket is, és lehet lépni a maradék lové-val, aztán jónapot.

Bizisten a miscrafted fényévekkel játszhatóbb ennél a fosnál. Arra pedig nem voltak dollár tízmilliók. Ha meg survivor akkor ott az ARK abban van craft, szép is meg játszható is arra sem volt 20 millió dodó. Ez a fos meg egy egyre szarabb fos, pedig milyen jó játék lehetne ha nem sült bolondok fejlesztenék.

(#3188) m3gyo válasza m3gyo (#3187) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Ja azt elfelejtettem megemlíteni még, hogy az eredeti dayz egy mod az arma 2-höz. Egy ember fejlesztette, meg pár segítője ingyen szabad idejében. Ott volt mindenféle jármű, még repülő járművek is, voltak zombik, volt bázis építés, voltak még fegyveres ai-k is. Volt perzisztencia. Itt ezeket rahedli pénzzel, sok fejlesztővel, nem tudták prezentálni hosszú évek alatt sem. Erről ennyit.....

(#3189) etejedu válasza m3gyo (#3188) üzenetére


etejedu
őstag

Ez lesújtó, pedig a minap akartam újra elővenni, mert most lenne időm rohangálni pár órát. De így!
Köszi hogy megosztottad!

(#3190) miazmá válasza m3gyo (#3188) üzenetére


miazmá
tag

Teljesen egyetértek veled, ugyanezt tapasztaltam én is.

(#3191) K1nG HuNp válasza m3gyo (#3188) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Tipp: az almafa bug már a modos idők óta létezik. Minden újraszületés után szedek egy inventorynyi almát. A trükk annyi, hogy úgy állsz be az almafa két ága közé, hogy ha lenyomva tartod a w-t akkor egyhelyben futsz, ezután spameled a gombot hogy keresse az almát és látni fogod a chatben, hogy jönnek az almák folyamatosan.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3192) Lien


Lien
tag

Az a vicc ebben a játékban, hogy megjelent, 1 talán 1,5 évig rohamosan fejlesztették aztán most meg nem akarnak semmit sem csinálni a játékkal, 0.27-es patch-nél kezdtem most meg csak 0.61 van. Eladtak 3 millió példányt, rengeteg pénz befolyt. Már egy játék 1 millió eladásnál visszahoz mindent!

(#3193) Dani82


Dani82
senior tag

Eleg elkeserito az utolso par hsz. Pedig azert vettem pct hogy legyen vmi jo kis idorablo survivor game-m amiben lehet masokkal egyutt tuleleni, leginkabb magyar csapatokkal. Akkor ezek szerint a dayz-t hanyagolom :(
Legyen inkabb a h1z1 ?

(#3194) K1nG HuNp válasza Dani82 (#3193) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nem, nem, nem semmiképp. Ez a legnagyobb múltú zombis survival jatek, nyugodtan vedd meg, most olcsó, és ha egyszer végre elkészül kiváló játék lesz. Hamar beszippant, és amíg bele nem ölsz 100-200 órát a hibáit észre sem fogod venni. A játék készül, a redditen illetve a weblapjukon folyamatosan, fix idopontban jonnek a fejlesztői beszámolók. Ennyi pénzért vétek kihagyni.

A h1z1-el még a szétválása előtt játszottam egy elég népes magyar brigáddal, a játék ramaty volt, de a közösséggel élvezhető volt.

A dayz magyarokkal/haverokkal pedig maga felüdülés, szerencsére van 4-5 magyar only szerver, aktív teamspeakkel, emberekkel.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3195) etejedu válasza K1nG HuNp (#3194) üzenetére


etejedu
őstag

Belinkelnéd ide? pls!

(#3196) Sanyaaa26 válasza K1nG HuNp (#3194) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Soha nem lesz ez kész, lassan 500 órám van benne, 2014 ben vettem meg nagy reményekkel, azóta nem sok érdemi javítás jött. Ami jön is piszok lassan, és minimum elcsesz egy csomó dolgot ami addig működött. Az hogy 2 év után most is rohangászni kell gyalog, habár van autó de ezer darabban, és olyan bugos hogy fájdalom. Mintha egy rakat óvodás programozná, ott volt a jól bevált arma3 motor, de nekik saját motorral kellett erőlködni.
Piszok jó játék lenne, de ők megmutatták hogy lehet elcseszni sok pénzből.

(#3197) barandris válasza m3gyo (#3188) üzenetére


barandris
újonc

Hát m3gyo ne haragudj meg, de azt leszámítva, hogy egyből esőbe kezdesz és meghalsz az okés de a többi szituációban nagyon bénának bizonyultál. Az előző verzióban én sose hűtöttem a karit és sose halt meg miatta... de ha nem űber taktikál gear volt rajta akkor nem melegedett ki olyan gyorsan... Mostani verzió kezd igazán túlélős lenni. Nekem nagyon bejön. Végre már nem a call of dutyról szól... Kétszer meggondolod h miket viszel és lehet h 2 AK tár helyett inkább egy lábast raksz be, mert ugyebár abba kaját készítesz a tár meg nem ehető... Az új verzióba egyszer sem haltam éhen és nem használtam az alma bugoltatást. Kérded, hogy hogy? Rengeteg csirke van még... Puszta kézzel el lehet kapni. Gázpalack meg gázégő rózsa rá a fedő és már lehet sütni... Nincs ilyen... raksz tüzet vágsz botot rá a csirkemell és sülhet... nincs gyufa? Fának a kérgét lehántod botot adsz hozzá kész a túlélős tűzrakási módszer. Csirkecsontból faragsz horgot, bot kötél horog keresel gilisztát azt mehet a peca... kötelet is lehet készíteni... vagy vetőmag is van dögivel. Almát és tököt is meg lehet sütni :D én ezt most tudtam csak meg nagyon jópofa és sokrétű. Jah kavicsból lehet kést is csinálni... A zombik meg nem nagy ellenfelek 3-4 fejütés és fekszik. És lehet h van nálla kaja!!! Farkasok.. úhhh dúrvák. Nem kell elszállni magunktól egy apokaliptikus helyzetben h az ember akkor is a táplálék lánc csúcsa... Bizony egy farkastámadást nem sokan élnek túl. De hála istennek kijátszható a rendszer ha nem vagány az ember... A zombikra is rámennek a farkasok és egy óvatlan pillanatban a fedezékünkből ki lehet slisszanni h ne kövessenek. Jah zombi számok... kéremszépen nem rambózni kell és észnélkűl lövöldözni... osonni és észrevéten maradni. Mintha a walking dead-et másolná a játék és abból is számtalan szitu volt hogy lőttek észnélkül és egyre több több több zombi vette őket körül és ilyenkor búcsúzott a sorozat egy színészüktől. Most merőben megváltozott a játék tematikája, eddig kényelmes volt. Aki meg killeket szerezni jött fel annak nyílván nem tetszik mert most túlélős és nem kényelmes. Ez azoknak is szól akiket a kommenteddel elijesztettél, hogy mennyire fos most a játék... Közel s távol nem volt még ilyen jó állapotban a játék mint most. Persze nehezen döcög és szerintem sem lesz kész soha... Jelen pillanatban aki túlélős TÚLÉLŐS zombis játékot akar venni az nem fog most csalódni. Csak kell egy akár jútúbos előképzettség mert most igazán kihívás túlélni... :)

(#3198) K1nG HuNp válasza barandris (#3197) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Pontosan, és a játék egy pár jó arccal, csapatként tolva teljesen egyedi élményt ad :DDD Leírni is nehéz amikor a torkodban dobog a szíved mert épp 3 napi keresgélés van a cuccodban, és épp megérkeztél az airbasere

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#3199) Mr.White válasza K1nG HuNp (#3198) üzenetére


Mr.White
senior tag

Majd bemész egy pajtába, vagy felmész egy lépcsőn és meghal a karaktered. ;]

(#3200) K1nG HuNp válasza Mr.White (#3199) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nemtudom, nekem a legnagyobb bug a játékban eddig a lag volt. Se hacker, se létra halál :P

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.