Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Charlento


Charlento
tag

Tud valaki olyan programról amely a CPU hőmérsékletét kijelzi a TÁLCÁN???

Charlento

(#2) Toness válasza Charlento (#1) üzenetére


Toness
őstag

speedfan, motherboard monitor...

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#3) Laslie


Laslie
tag

pl MotherBoard Monitor

(#4) Charlento válasza Toness (#2) üzenetére


Charlento
tag

Köszi de honnan lehet letölteni?

Charlento

(#5) Charlento válasza Laslie (#3) üzenetére


Charlento
tag

Köszi de honnan lehet letölteni?

Charlento

(#6) Toness válasza Charlento (#4) üzenetére


Toness
őstag

speedfan 4.21 Bővebben: link
motherboard monitor 5 Bővebben: link


[Szerkesztve]

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#7) Geree válasza Charlento (#5) üzenetére


Geree
senior tag

Lásd: Google Bővebben: link

a friend in need is a friend indeed

(#8) Charlento válasza Toness (#6) üzenetére


Charlento
tag

Letöltöttem egy MBM nevezetű programot de a télcén csak egy ''IC'' jelent meg értékek sehol

Charlento

(#9) Toness válasza Charlento (#8) üzenetére


Toness
őstag

Be kell állítani mindent rajta, elég hosszú meló lesz, de szerintem utána tök jól tudsz minden értéket monitorozni vele, én kitettem a jobb felső sarokba egy dashboardot amin 8értéket állítottam be és azt állandóan tudom figyelni. A settingsbe tudod beállítani egyenként a diódákat amiknek az értékeit ha megnézed akkor egy másik monitorprogival összehasonlítva ki lehet következtetni hogy melyik értéknek fog megfelelni.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#10) kovi


kovi
senior tag

van hozzá magyarosítás is tök jó. kis progi. MBM.
ja be kell állítani

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#11) detroitrw


detroitrw
addikt

tudtok a bios-tól független mérő programot?
hőmérsékletre

(#12) uzsz válasza detroitrw (#11) üzenetére


uzsz
senior tag

Nálam a speedfan mást mutat mint a bios 1-2C difivel. Különben hogy hogy attól független? A sf detectálja a hőérzékelőket és úgy működik teht nem a bios-ból olvassa ki a dolgokat. Ez jó?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#13) bloodree válasza Charlento (#1) üzenetére


bloodree
csendes tag

ja!
up



azaneve hogy hardware senors monitor pro x.x
atták a pcWOrldhöz:)

hát igen.

(#14) bloodree válasza bloodree (#13) üzenetére


bloodree
csendes tag

de a mutter bórd monyitor a legjobb

hát igen.

(#15) Razor18


Razor18
tag

Szevasztok,

Eddig az Intel Desktop Utility Hardware Monitorját használtam, gond nélkül. Alapjáraton a CPU hőmérsékletét mindig 39 C-nak mérte. Tegnap próbálgattam a különböző hőmérséklet-monitor programokat (én marha). Speedfan, Motherboard Monitor. A Speedfant feltettem, de indításkor kiírt 3 sort, hogy valamit scannelne, de lefagyott (vagy csak nem győztem kivárni). 2-3 próba után levettem, remélem nem csak AMD-khez való.

Letöltöttem a legfrisebb ''univerzális'' Motherboard Monitort (v.5730 ?). Feltettem, a config wizardban kerestem az Intel 915GEVL alaplapomat, nem volt (gondolom amiatt, hogy ez a legfrisebb (?) változat is 2004 márciusi!). Mindegy, kijelöltem az Intelekből a 865perl-t, a végén ki is jelezte a tálcán a GPU, CPU meg talán az alaplap hőmérsékletét. Ezt is levettem.

Ezután jött a meglepi: az eredeti IDU HW monitor azóta kb. 20 fokkal magasabb CPU hőmérsékletet mér. Kézzel sem tűnik annyinak, a ventillátor is alapon ketyeg, ráadásul hideg álapotból bekapcsoláskor rögtön a BIOS Setupba lépve máris 57 fokot mutat a CPU-ra, a többi mért hőmérsékletet is a korábbi 37-38 fok fölött látja 5 fokkal. Valamit sikerült átrajzolnom az alaplapon? Valaki tud valami okosságot a visszarendezéshez? Tudom már, mit jelent, hogy ''ami nem romlott el, azt ne javítsd meg''...

(#16) gabe_ válasza Razor18 (#15) üzenetére


gabe_
őstag

A bios-od mikori? Lehet, hogy ráférne egy frissítés.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17) zoma


zoma
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó hejre e írok.
Van egy Intel Celeron D 330 as procim egy Abit IS7- E2 es anyalapban gyári hűtéssel.A házban két venti van ami szelőzteti.Mezei tápal.Alapban 48fok Prime 95 futatásakor felmegy 63 ra.(komojab játékkor vagy dvd-divx re digitalizásakor)
Namostan én már elolvastam mindent amit a forumokon írtak ezekről a cuccokról.Hát egyik azt írja hogy ez normális a másik hogy sok.Szerintem is egy kicsit sok.
Egyik leírasban olvastam valamit a Bios-ban beálításról a venti fordulatáról.FANEQ aktive temperature.
Én probáltam mindent de semi változás.
A kérdés hogy hogyan lehet elérni hogy a venti már kisebb hőmérsékleten maxira felperegjen.Mivel nekem csak ojan 3300 fordulatig megy.Holott mehet 3800 fölé.Hogy menyi a maxi nem tudom.

Abit IS7-E2,Intel CeleronD 330 2.6GHz

(#18) Razor18 válasza gabe_ (#16) üzenetére


Razor18
tag

Legfrisebb, basszus...

(#19) hundavid


hundavid
csendes tag

everest ultimate edition

(#20) Bubu79 válasza Razor18 (#15) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali !

Én az MSI által az alaplaphoz adott PCAlert nevű progival tapasztaltam ugyanezt - amíg csak a progi futott a háttérben nem volt semmi gond, de ha elindítottam az Everestet, rögtön kiakadt és mindenféle hibákat kezdett el dobálni ( leállt a CPU venti, felszökkött a feszültség stb. ). A rend csak újraindítással állt helyre, és akkor is csak addig, amíg el nem indítottam az Everestet. Hiába próbáltam ki több verziót is, az erdmény mindíg ugyanez volt.
Szerintem csak összevesznek a progik egymással.
Most csak az Everestet használom - amikor fejembe jut. A BIOS-ban beállítottam a védelmeket ( hőfok, venti fordulatszám ) és úgy használom a gépet.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.