Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI

Hozzászólások

(#560) ktr_lala válasza knightcross1 (#558) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Szia!

A kezdés első pár köre nálam mindig ugyanaz: warrior, slinger, telepes. Három harci egységgel már lehet felderíteni, védekezni, új várost biztonságosan alapítani, plusz a slinger által fel lehet gyorsítani az íjászat kutatását. Épületeket én el szoktam engedni amíg nincs három városom. A telepesek gyártásáról már fentebb írtak én ugyanígy csinálom.

Mindig specializálom a városokat. Öt-hat város után már látod hol lesz a legérdemesebb katonai központot létrehozni, ott építem ki a katonai épületeket (ha van veszélyes ellenség, akkor a szomszédságában, hisz a katonai kerület plusz egy távolsági támadást ad). A tengerparti és/vagy folyóparti városban ezerrel arany farmolás van, a negyedek elhelyezkedése itt nagyon fontos.
Amennyiben van olyan városom ahol úgy tudok tudományos kerületet létrehozni, hogy +3-as vagy magasabb értéket ad, akkor az a priorítás, mindenképp elsőként építem. Amennyibe sikerül úgy építkezni, hogy a kulturális kerületet két csoda és még egy kerület közé is fel lehet húzni, akkor azt mindenképp megépítem, nehogy kultúra hátrányba kerüljek.

A csodákat úgy építem, ami pluszra van szükségem, elmaradásom van (tudomány, pénz, kultúra, boldogság, nyersanyag). Kivéve a Petra, sivatagos városba kötelező!

Minden mező írja, hogy mit ad neked, ha azon dolgoztatsz, és mennyivel lesz jobb, ha egy munkással építtetsz rá fejlesztést. Ezekre érdemes fokozottan figyelni (bekapcsolni ennek az állandó megjelenítését, valahol a térkép mellett kell, ha jól emlékszem) és úgy variálni a lakosokat rajt, hogy mindig a maxot hozzák ki abból az alapanyagból amire szükséged van. Az olyan természeti csodák mellé, amik bónuszt adnak a környező mezőknek, mindig felhúzok egy várost, nagy előny tud lenni.

Kereskedni kell, kalmároknak áll a világ. Van felesleges lovad, vasad, luxus cikked? Add el annak az ellenfélnek aki nem közvetlen riválisod. Rengeteg pénz befolyik ebből. A kereskedőkkel való kereskedés nagyon fontos, nem csak az arany miatt. Belföldi kereskedelemnél felgyorsíthatod velük a városaid növekedését, a későbbiekben plusz termelést is el lehet érni. Arról nem beszélve, hogy az utakat a kereskedőid hozzák létre.

A legfontosabb: előre kell tervezni.

Vannak jelölők, használd őket. Jelöld ki, hol lesznek a kerületek, a következő városok. Eleinte én is mindig kiszámolgattam, hogy melyik kerület, csoda, hova kellene, hogy épüljön, aztán mikor arra került a sor, persze, hogy bele hibáztam. Ki kell jelölni.

Hogyan akarsz nyerni? Igyekezz úgy játszani, amennyiben nem a legnehezebb fokozatokon tolod a játékot, időközben is át lehet állni, de úgy már elég nehéz dolgod lesz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Civilization VI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.