Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) soma314 válasza Yeffy (#15198) üzenetére


soma314
tag

a 2-14 egy régi módszer arra, hogy bizonyos parancsokat, parancs csoportokat hozzárendelj user-ekhez. Van egy mérnök, aki mondjuk a vlan-okért, spanning tree-ért felel. Neki kell egy account, amivel minden érintett eszközön lekérdezheti állithatja ezeket. Van aki az IGP-kért fele, kell az OSPF, EIGRP... amit használnak. Van aki a BGP-ért....
A parancsokat az érintett eszközökön különböző szintekhez rendeled:
mondjuk 5 a vlan-es kollegák eszközgyűjteménye, ő már nem fér hozzá a routing prancsokhoz egyáltalán, 6 az IGB-seké, nekik kellenek az 5 -ösök parancsai is )hibaelháitáshoz pl.), de nem kell turkálniuk a BGP-ben, 7-es a BGP-sek parancstára...

MIndezt template-be kell rendezni és minden eszközön egységesen használni.

Lehet eröltetett a példa, de eröltetett ez a módszer is ezért sem divat már a használata.
Sokkal elegánsabb a parser view, de az is rosszul skálázható.

A profi megoldás a AAA szerver második A betűje az authorization. A szerveren az egyes userekhez konkrétan meg lehet adni milyen parancsokat használhatnak. És ezt nem kell eszközönként egyenként csinálni.

(#15202) kenwood válasza soma314 (#15201) üzenetére


kenwood
veterán

Meg a 3. A, az accounting. Meg egy nagy cegnel is viszonylag keves ember kap jogosultsagot, es nyoma van, ha elkur valamit. Nincs ertelme limitalni a illetekes ember eszkoztarat. A tobbiek meg eleve semmit nem kapnak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15203) Yeffy válasza soma314 (#15201) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen, ilyesmire gondoltam en is, koszonom a segitsegedet ismet! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15204) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Olyan infot hallottam, hogy jövő februártól a CCNA-k automatikusan megújulnak újabb 3 évre. Igaz ez? Tehát nekem konkrétan januárban lesz 2 éves, akkor februártól megint 3 évre megkapom? Kicsit furának hangzik.. ha nem akkor meg addig letolok egy CCNP switchet :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#15205) olloczky válasza olloczky (#15204) üzenetére


olloczky
senior tag

kiderült, hogy ez bullshit :D (meg is lepődtem volna ha igaz)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#15206) Yeffy válasza olloczky (#15205) üzenetére


Yeffy
veterán

Hat, ezen en is lestem volna! :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15207) ruby88


ruby88
csendes újonc

Ezek a teszt kérdések, amik vannak a learncisco.net-en, a CCNA vizsgához, azok azok, amik a vizsgán előfordulhatnak?

[ Szerkesztve ]

(#15208) crok válasza ruby88 (#15207) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak a típusuk. Felkeszítőkérdések.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15209) ruby88


ruby88
csendes újonc

Értem. Láttam sokan dolgoznak a BT-nél. Oda van esélyem bekerülni érettségi után, erős angol nyelvtudással? Például Service Support Engineernek. Jelenleg rendszerüzemeltető OKJ-t tanulok középiskolában. A Cisco Networking Academy programban van benne az iskola. Plussz CBT Nuggetsből, hasonlókból is tanulok.

(#15210) kenwood


kenwood
veterán

En nem ott dolgozom,nem tudom,mennyi eselyed van friss erettsegivel a Bt-hez bejutni. Azt sem tudom,mennyire veszik komolyan a poziciok megnevezeset.
Valodi mernok meg egy ccnp utan sem leszel rogton.
Nekem biztosan nem egy frissen erettsegizett,okjs emberek jut eszembe,amikor a mernok szot meghallom.Valahogy a support, esetleg adminstrator jobban passzol, ha se szakiranyu diploma,sem tobb eves tapasztalat nincs.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15211) Hedgehanter válasza ruby88 (#15209) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Alap halozati tudassal be lehet kerulni service desk vagy a desinger csapatba.

(#15212) ruby88 válasza kenwood (#15210) üzenetére


ruby88
csendes újonc

Igen, ez egy Service Desk állás, szóval nem hinném, hogy komolyan veszik a megnevezését.

Az alap hálózati tudás mennyire alap? CCNA szint alatt? Megpróbálom az érettségire elérni azt a szintet, amivel már meg lehet csinálni a CCNA vizsgát.

[ Szerkesztve ]

(#15213) soma314 válasza kenwood (#15210) üzenetére


soma314
tag

az IT területen sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy szinte mindenki "mérnöknek" nevezi magát
nem lesz valaki mérnök semmilyen céges tanúsítványtól sem (még CCIE-tól sem) sőt több évtizedes tapasztalattól sem. Legfeljebb tiszteletbeli.
Mint ahogy nem lesz senki orvos, ügyvéd, tanár sem attól, ha gyógyít, tanít, vagy éppen jogügyekben képvisel valakit.
Lehet, hogy jobban tanít mint egy tanár, jobban véd mint egy ügyvéd vagy akár jobban gyógyít mint egy orvos.
Ezeknek a hivatásoknak megtartotta magának az állam a tanúsítását egyetemre, főiskolára, ezért is hívják államvizsgának.

(#15214) seadrone válasza soma314 (#15213) üzenetére


seadrone
őstag

Mellé

[ Szerkesztve ]

(#15215) htc07 válasza soma314 (#15213) üzenetére


htc07
addikt

nálam a mérnök az, aki komplex dolgokat tervez, legyen az épület, vegyészmérnökként gyártási technológiák megtervezése, vagy informatikában hálózatok, komplex alkalmazások megtervezése.

de ha az angol engineer szóból indulunk ki, akkor csak az a mérnök, aki pl. robbanómotorral foglalkozik bármilyen formában?

(#15216) vadger válasza htc07 (#15215) üzenetére


vadger
tag

+1
vagy csak az a mérnök, akinek a mérnök szó szerepel a diplomájában? remélem nem :)

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#15217) Ripper17


Ripper17
tag

sziasztok, 200-355 ccna wireless vizsgára készülök, az elméleti és gyakorlati résszel eléggé tisztában vagyok, napi szinten végzek L3 wifi dolgokat. Az nwexam.com on vettem egy exam packot, pár dumpot is néztem - az NDA-t nem sértve tud tájékoztatni, aki már volt: a Cisco WCS és PRIME dolgokat mennyire kérdezik? Előbbivel semmi, utóbbival minimális tapasztalatom van, de a próbasorokban rendre visszatérő kérdések...

Akit érdekel, ez a terv: ezzel meghosszabítom a meglévő R&S-t (decemberben jár le), januárban Barcelonában vagy itthon egy WIDESIGN (van hozzá anyagom, a cég elküldött tanfolyamra is, tapasztalat is megvan), ami átmenthető az új rendszerbe mint specialization vizsga.

(#15218) crok


crok
Topikgazda

Ha valakinek még nincs vagy szeretne ingyé' vagy poén
most van ingyen két IPv4 calc Androidra Google Play-en:

Subnet Calculator
IP Subnetting Practice

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15219) FecoGee válasza Ripper17 (#15217) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Szia!

mikor en voltam nem nagyon volt Prime-rol kerdes, a WCS-rol pedig semmi azt hiszem.

(#15220) crok válasza Ripper17 (#15217) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, erre meg elfelejtettem válaszolni:

WCS (+NCS)-es kérdésre szerintem már egyáltalán ne számíts, mégiscsak EOL.

PI meg max olyan WebUI-os dolog volt ami rém egyszerű és a menüben csak az aktív amihez a megoldásnak köze van.. de ezt is csak hallottam hogy látott már valaki olyat akinél előjött (nagy a cég..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15221) suomalainen


suomalainen
tag

Hello,

A Cisco migrating to the new program alatt a következőt lehet olvasni:
"If you pass the current CCIE Routing and Switching Written v5.0 exam before February 24, you’ll be eligible to take the new CCIE Enterprise Infrastructure v1.0 lab exam after February 24"
Tehát ha rendelkezem érvényes Writtennel, akkor mehetek az 1.0 Labra. A Lab 1.0 feltétele az Encor vizsga megléte, vagyis ha rendelkezem érvényes Writtennel, akkor megkapom automatikusan az Encor vizsgát Február 24 után, vagy csak a Lab 1.0-ra jogosít fel és ha szeretnék CCNP Enterprise minősítést szerezni, akkor az Encor vizsgát is le kell tennem?

(#15222) FecoGee válasza suomalainen (#15221) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nem kapod meg az ENCOR vizsgat. Ha most megcsinalod a Writtent mehetsz a labra. Ennyi. Mivel februar 24-tol elofeltele a labnak az ENCOR ezert meg kell csinalni meg akkor is ha most megvan a CCNP (hiaba ROUTE + SWITCH = ENCOR, a labor elofeltele hogy PASS ENCORE).
Szoval igen le kell tenned az ENCOR-t a CCNP-hez.

[ Szerkesztve ]

(#15223) suomalainen válasza FecoGee (#15222) üzenetére


suomalainen
tag

Köszi a választ.
Egyébként pár napja jött ki az Encor OCG: CCNP and CCIE Enterprise Core ENCOR 350-401 Official Cert Guide.
Belenéztem, de nekem nem tűnt igazán részletesnek. Most vagy a Lab 1.0 lesz könnyű, vagy megint alulméretezik az OCG-t, mint anno Narbik a v5-nél.
Amit abszolút nem értek, hogy miért tettek bele pl. 5 fejezet Wireless-t, amikor van rá két külön választható modul is az új CCNP-n belül.

[ Szerkesztve ]

(#15224) FecoGee válasza suomalainen (#15223) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Amennyire tudom az meg csak rough cut. Belenezek majd en is.
Azt ne felejtsuk el hogy az a konyv a CCNP szintre is keszult, nem mehet annyira melyre mint a CCIE Written OCG. Nagy lesz a res az ENCOR es a labor kozott szerintem. Nagyobb mint eddig a CCNP-nel volt.
Nem hinnem hogy a lab konnyebb lenne, sot... nem tudni mit takar a design resz benne. Szerintem tuti nehez lesz, nem fogjak konnyen adni most sem.

(#15225) suomalainen válasza FecoGee (#15224) üzenetére


suomalainen
tag

Igen, rough cut, de nem hiszem, hogy sok mindennel bővülne, ha kb 1 hónap múlva megjelenik. Nem is azzal van gondom, hogy wireless van benne, hanem az, hogy pl a QOS mindössze 1 fejezetet kapott, holott jóval nagyobb szerepe lesz a új Labban.

(#15226) suomalainen válasza FecoGee (#15224) üzenetére


suomalainen
tag

Ami a design-t illeti nekem is rémálmaim vannak. Szerintem erre semmilyen tananyag nem fog tudni felkészíteni, feltéve ha lesz egyáltalán. Narbik-ra tudok csak visszautalni: a CCIE v5 egy remek összefoglaló volt, de még a Writtenhez is kevés, nemhogy a labhoz. Ezt még az utána kiadott "Bridging the Gap Between CCNP and CCIE" sem tudta áthidalni.
Ha most erre az új CCNP kiadványra nézek, amiben (eddig) nyomokban sincs design (legalábbis külön fejezet erre nincs), mégis hogy menjen el az emberfia (vagy lánya) laborra?

[ Szerkesztve ]

(#15227) FecoGee válasza suomalainen (#15226) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A labor az eddig is kulon tema volt. Regen meg a v4 elott pl. a Written es labor blueprintben kozel sem volt annyi atfedes mint most. Akkor kulon tanultal mindkettore.
Remelhetoleg az INE, Narbik es s tobbiek akik abbol elnek hogy laborra keszitenek fel eloallnak majd olyan workbook-okkal amiben van design. Az a v5-nel meg a tobbinel is igy volt hogy oke a Written megvan, de az INE tobb ezer oldalas workbook-ban asott le a temak melyere. Nem hiaba kb. 1500 ora csak a labor keszules, ha a Written lefedne olyan szinten ami kene hogy meglegyen akkor nem kene ennyi idot beletolni.
Szemely szerint nagyon kivancsi vagyok az uj laborra, biztos nem lesz konnyu, illetve arra is kivancsi vagyok hogy mikor all elo az INE valami mock labbal amiben lehetne latni felepiteseben hogy mi varhato a labor vizsgan. Izgalmas lesz.

(#15228) Yeffy válasza FecoGee (#15227) üzenetére


Yeffy
veterán

1500 ora?? :Y :Y
Jesszusom. Gondoltam, h nem adjak ingye' a CCIE-t, de azert ez durva.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15229) FecoGee válasza Yeffy (#15228) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nekem 1600 korul volt :) .

(#15230) FecoGee válasza suomalainen (#15225) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

QoS-re visszaterve nem neztem melyen az uj blueprintet de hangsulyos lesz? Mert v5-ben nem volt az hiszen az egesz labor virtualis kornyezet a QoS meg elegge platform fuggo.

(#15231) suomalainen válasza FecoGee (#15230) üzenetére


suomalainen
tag

Úgy értem, hogy bármilyen szempontot veszünk alapul, a QOS-nek jóval hangsúlyosabb szerepe van, mint a wirelessnek, akár egy R&S Lab, akár egy prod network esetében.

(#15232) Yeffy válasza FecoGee (#15229) üzenetére


Yeffy
veterán

Uuristen. Nem vagytok normalisak :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15233) suomalainen válasza Yeffy (#15232) üzenetére


suomalainen
tag

Ahogy a közmondás tartja: aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni. Aki ilyen komoly szinten űzi a szakmát, annak ez már szórakozás.

(#15234) Yeffy


Yeffy
veterán

Ez jogos!
Valoszinuleg, remelem, egyszer en is eljutok erre a szintre, egyelore meg csak alapszinten bohockodok. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15235) FecoGee válasza suomalainen (#15233) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Az elején tényleg szórakozás volt, de azért hosszú hónapokig, évekig nem az :DD
Kiég közben az ember, belefásul, nem látja a végét, feláldozod a szabadidőd. De hát pont ettől van értéke hogy sok áldozatot kell hozni érte

(#15236) Methionyl válasza FecoGee (#15222) üzenetére


Methionyl
senior tag

Pont ezen kattogtam pár napja, hogy ha most nekem van CCNP/CCDP akkor meglesz az ENCORE, ez biztos, de ezzel akkor sem mehek az új labra ha jól vettem ki soraid között.

Kiégésre pedig annyit, hogy valóban kitud rendesen égni az ember, de ha oda teszi magát valaki és kapja hozzá a megfelelő "jutalmat" akkor az azért jól tud esni :K

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#15237) FecoGee válasza Methionyl (#15236) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ha megvan a CCNP/CCDP akkor megvan a papír, de nem a vizsga. Az új rendszerben megkapod érte a badge-ket de nem lesz meg ezzel az ENCOR vizsga.
Ha most megcsinálod a Writtent akkor mehetsz labra. De pl. ha CCNP vagy akkor nem mert a lab előfeltétele az ENCOR vizsga lesz, ami ugye nem lesz meg automatikusan.

(#15238) Cyber_Bird válasza Methionyl (#15236) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Kieges: En pl a networkingtol egtem ki teljesen. Mostanaban nem hogy tanulni nincs kedvem, de a munka elvegzese is konstans erofeszitest igenyel (regebben elveztem csinalni). Nehez ugy, de szerintem ilyenkor kell valtani. A problema az, hogy nezegettem mas cegeknel a networking pozikat, es egyik sem erdekel egyaltalan.
Nezegetem, es mondom magamban, hogy "jo-jo meg tudnam csinalni, de ezert minek valtsak?".
Az a baj, hogy sok minden mas is erdekel, es ertek is hozza annyira, hogy Junior+ szinten el tudjak helyezkedni, de annyira egyikhez sem ertek, hogy mondjuk a mostanival nagyjabol azonos keresetet hozzak ossze. < /panaszkodas >

[ Szerkesztve ]

(#15239) Yeffy válasza Cyber_Bird (#15238) üzenetére


Yeffy
veterán

Pusztan erdeklodeskeppen kerdezem, ha nem akarsz, ne valaszolj:

Hogyhogy kiegtel? Regota csinalod, gondolom? Mit gondolsz, mi ennek az oka?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15240) suomalainen válasza Cyber_Bird (#15238) üzenetére


suomalainen
tag

Mintha magamat hallanám.

(#15241) Ripper17 válasza Cyber_Bird (#15238) üzenetére


Ripper17
tag

Ezzel én is egyre inkább így vagyok, nem is a szakmai feladatok, kihívások a gond, hanem hogy az IT is baromira felhígult, folyamatosan olyan emberekkel kell alkudoznom pl. IT üzemeltetés, PMO, presales, network operations oldalról, akiknek halvány fogalmuk nincs az alapokról sem és visszahúzzák az embert. Illetve ilyen emberek döntenek sokszor az ember feje felett.

(#15242) Ripper17


Ripper17
tag

Volna egy érdekes szakmai feladatom, alapvetően identity based úgy érzem meg lehetne oldani korrekt módon, de abban nem találtam "counter" típusú triggert.

Ti hogy oldanátok meg az alábbit Cat 2960X/3850 környezeten?
(0. Sikertelen dot1X és MAB után dynamic VLAN-ba kerül a kliens, nevezzük ezt karanténnak)
1. Karantén VLAN-ból elérje a PKI szervert, hogy letölthessen új certificatet, majd ez után újrakezdődjön az authentikáció
2. De ha 3-nál többször kerül a karantén VLAN-ba (azaz 3x fut végig a 0. és az 1.) akkor egy "guest VLAN"-ba essen bele

A szokásos authentikációs dolgokkal ezen már megakadtam, most identity based a 2. pont kilépési feltételét nem tudom összerakni logikailag sem. Timert tudom hogy lehet (de az a legacy megoldással is menne, auth szerver oldalról visszaküldött megfelelő AV párral), annak én több értelmét is látnám (számomra logikus, hogy van ~5 perce a PKI-tól új certet szerezni a kliensnek, ideális esetben ez után már a dot1X ellenőrzésen át kell menjen), de az IT nem :D

[ Szerkesztve ]

(#15243) Cyber_Bird válasza Yeffy (#15239) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

10 eve vagyok networkingben, bar az elso par evben nem csak networkinggel foglalkoztam, ami miatt azert nagyon szerencsesnek erzem magam.

Az okokrol nem tudok biztosat mondani.
Talan leginkabb a day-to-day ami unalmassa, monotonna vallt.

Nem erzem mar azt a vagyat arra, hogy tanuljak mint regen. Talan mert latom, hogy sok helyen ugyanugy megy a business, fuggetlenul a technologiatol, es bar mindenhol toljak a CI-t, igazan nincs rahatasom technikai emberkent a dolgokra.

Eloszor attol feltem, hogy belolem halt ki a tudasvagy, de rengeteg mas tema most is erdekel, ugyhogy inkabb csak az iparagi cegekben csalodtam talan, es nem latom az iranyt.

Jelenleg azt valoszinusitem, hogy az IT-n belul valtani fogok, megpedig a security ( etical hacking,SE, enterprise security) iranyba. Valoszinuleg kevesebbet fogok kapni, de szerintem egy ket even belul mar tobbet kaphatok mint most, szimplan csak azert mert lelkesebb leszek es otthon is
folytatom a tanulast.
aztan lehet talalok egy olyan ceget ami
megfog es megis maradok networking vonalon :)
Na ez is osszedobott lett, de talan atjott amite gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#15244) Yeffy válasza Cyber_Bird (#15243) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi a vlaszt!
Igen, atjott, es eppenseggel ertheto is.

Egy dolog mindossze - mindenhol toljak a CI-t - ezt hogy erted? Mi az a CI?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15245) Cyber_Bird válasza Yeffy (#15244) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

(#15246) Yeffy válasza Cyber_Bird (#15245) üzenetére


Yeffy
veterán

okes, most mar ertem :C

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15247) soma314


soma314
tag

októberben, híven a fórum hagyományokhoz, másodikra nekem is meglett a CCIE RS labor is :)) . Kicsit kalandos volt, mert az értékelő script nem szeretett és reread-et kellett kérnem, aminek az eredményére 3 hetet kellett várni, ezért is csak most írom.
Szeretném megköszönni mindazoknak a fórumtársaknak akik szurkoltak és támogattak/vigasztaltak a tavalyi bukta után.

(#15248) olloczky válasza soma314 (#15247) üzenetére


olloczky
senior tag

Gratulálok!!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#15249) crok válasza soma314 (#15247) üzenetére


crok
Topikgazda

Grat!!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15250) FecoGee válasza soma314 (#15247) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Oriasi gratula! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.