Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) tutitibi válasza Chal (#14275) üzenetére


tutitibi
senior tag

Semmi gond csak a "DRP teszt" és a "roadmap" volt nekem furcsa.
De majd tanulok itt még. :)

(#14302) tutitibi válasza tutitibi (#14300) üzenetére


tutitibi
senior tag

Jah, és kezdetben ez is osztály alapú volt, mint a RIP v1 , akkor IGRP-nek hívták :)
ezt most jutott eszembe még....

[ Szerkesztve ]

(#14303) Cyber_Bird válasza ÁrPi2 (#14299) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

En azt csinalom, hogy holnap vizsgazok a secfnd-bol, igy ha megbukok akkor 21-re bookolhatok ujra. Bar ha itt is van olyan hogy x napig nem mehetek megint, akkor tokmindegy.

(#14304) FecoGee válasza Cyber_Bird (#14303) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A szokásos Cisco vizsga policy él erre a vizsgára is.

(#14305) FeRkE válasza FecoGee (#14304) üzenetére


FeRkE
őstag

Plusz kell egy kis idő, amíg feldolgozzák a második voucher igényt, én vártam 1-2 napot rá.

Asszem a sikertelen vizsgáról képet is kellett csatoljak.

[ Szerkesztve ]

(#14306) Cyber_Bird válasza FecoGee (#14304) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

akkor meg nevermind :) Amugyis, miert buknek meg. ;]

(#14307) Cyber_Bird válasza FeRkE (#14305) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Bocsi a duplaert, kozben megneztem a policy-t:

The last day to request a retake exam voucher is June 21, 2018. We will process the final round of requests on June 22, 2018.

Szoval, ha holnap megbukok, holnaputan kerhetek megegy vouchert, aztan 30-an meg vizsgazhatok.

(#14308) FecoGee válasza Cyber_Bird (#14306) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Reméljük meglesz és nem kell menni még egyszer.
Nekem nagyon nem feküdt, sokszor a kérdést sem értettem, ami nem sűrűn fordul elő velem.

(#14309) ÁrPi2 válasza FeRkE (#14305) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Rutinos Cisco vizsgázóktól kérdezem akkor:

Akkor ha jól értem 21-én (elbukás esetén) igényelhetek még vouchert (de már csak aznap) és junius30.előtt még benaptározható Free 2.vizsganapom is lehet? Ez lenne a teljesen megnyugtató...

Köszönet a válaszokért! :R

(#14310) FecoGee válasza ÁrPi2 (#14309) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Mit ír a policy? Ezeket nekünk emailben és a weboldalon is leírták az előző csoportban, hogy minek mi a határideje.

(#14311) ÁrPi2 válasza FecoGee (#14310) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Az azt írja amit Cyber_Bird is beírt már..(Ő csoporttárs a Cohort6-ban ha jól látom :) ).Csak egy mentor írt nekem a NIL Learning site alatt olyat hogy June 20
lenne a voucher distribution utolsó napja, EZ miatt lett nekem először konfúz és nyugtalanító.

Másodsorban pedig ha én holnapután 21-én vizsgázom (1st) akkor kiadják -e az Alef Kft vizsgaközpontnál aznap a "Score File"-t ? Ami az esetleges "Second Voucher" szigorúan aznapi utolsónapi igényléséhez feltétel.

Ha 2nd voucher megvan akkor az June 30-ig érvényes.

(#14312) FecoGee válasza ÁrPi2 (#14311) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A score report azonnal kijön a nyomtatóból. Viszont amíh a VUE.com-ra átmegy az lehet egy nap is. Nem tudom melyiket kérik.
Nálunk normálisak voltak, a végső deadline-t is kitolták pl. pár héttel, hogy mindenki végezzen.
Ráadásul az sincs megadva hogy 21-én melyik időzónában, azaz több óra előnyötök van (kb. 7), mert lehet rá hivatkozni hogy te 21-én 21.00-kor igényelted ottani idő szerint (itteni idő szerint meg kb. 22-én 4.00-kor).
Nagyon kicentiztétek a vizsgát így utolsó napokra...
Reméljük nem kell második kör senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#14313) Yeffy válasza Cyber_Bird (#14307) üzenetére


Yeffy
veterán

sorry, ha ertetlen vagyok, de ezt nem igazan vagom.

a voucher alatt gondolom a 60valahany %-os kedvezmeny kupont erted/ertitek, ugye?
ha igen, az nem csak egyszer jar? ha nem lett meg a vizsga, a rebook mar teljes aron megy, nem? vagy most ez hogy van? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14314) Cyber_Bird válasza Yeffy (#14313) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ez a ccna cyberops, teljesen fuggetlen a netacad-os kedvezmenytol.

Kulon lehetett jelentkezni ra, es 2 vizsgabol allo ccna, mindket vizsgajara ket voucher jar amivel ingyenes a vizsga.

[ Szerkesztve ]

(#14315) Yeffy válasza Cyber_Bird (#14314) üzenetére


Yeffy
veterán

jaaaa, hogy a cyberops-rol volt szo? oks, mea culpa, akkor nemszootam'! :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14316) tutitibi válasza FecoGee (#14312) üzenetére


tutitibi
senior tag

Netacad-os fejezet vizsgákat csinálok (assessment) mostanában egyrészt készülök a nagy OKJ-s vizgámra és hajtok a legalább 75%-os végső eredményért, akkor lehet elvileg majd Cisco tanúsítványom.
Mivel nincs semmim eddig Ciscoból ezzel kezdek.

Hát van pár érdekes dolog a fejezetvizsgák értékelésében, pl.

" ..........................kommunikációs mód esetén a kapcsolat mindkét végén egyszerre történhet az adatok küldése és fogadása. "

Beírtam, hogy full duplex, nem fogadta el a helyes válasz: full-duplex !!

másik:

"A RIPng konfigurálása során a(z) .................. parancs utasítja a forgalomirányítót, hogy továbbterjessze a statikus alapértelmezett útvonalat.​"

beírtam, hogy ipv6 rip AS default-information originate, nem fogadta el a helyes válasz: default-information originate !!

Érdekes ezt a parancsot IPv4-nél is használják, én direkt IPV6 módjára írtam - mivel RIPng az az IPv6-os RIP, gondolkodtam is, hogy végülis csak ezt írom be de inkább kiírtam az teljesen, hiba volt..... hát ilyen ez.

A "nagy" vizsgák ugyanilyen szívatósak ???

[ Szerkesztve ]

(#14317) Yeffy válasza tutitibi (#14316) üzenetére


Yeffy
veterán

ahogy hallottam par helyrol, eselyes

szerk.: mar mint az ICND-kre ertettem

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14318) FecoGee válasza tutitibi (#14316) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

A vue-s Cisco vizsgakon nincs begepelos kerdes. Simulator, drag and drop, multi-choice vagy egy jo valaszos kerdes van. Ha multi choice, azt is megmondjak, mennyit kell pipalni. De szivatosak lehetnek a kerdesek :)

(#14319) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

SECFND - Pass.

Necces volt azert, 875-ot ertem el, 825 volt a passing score.

Volt egy ket kerdes ami ertelmetlen volt, illetve volt 1 olyan amire szerintem nem volt helyes valasz.

Amugy a nagy resze nem volt olyan szornyu, de nem tudom mennyire hasznos ez a vizsga.

Sok olyan kerdes volt, amire korabbi munkambol, meg pl hackaday.com olvasgatasa miatt tudtam a valaszt.

Mokas volt hogy (remelhetoleg ez nem NDA sertes) rakerdeztek a kozelmultban nyilvanossagra hozott sebezhetosegekre is.

Osszessegeben lattam mar rosszabb vizsgat is, de azert nem lesz a kedvencem. kb 35-40 perc alatt letudtam, az egeszet.

Juliusban SECOPS, arra tobbet kell tanulni, de meg nem is kezdtem el, ugyhogy ez igy veszelyes.

:O real-life happens...

[ Szerkesztve ]

(#14320) FeRkE válasza Cyber_Bird (#14319) üzenetére


FeRkE
őstag

Gratula! En a SECOPS-ra joval kevesebbet tanultam, es meglett elsore. Valahogy eletkozelibb volt, mint az elso.

(#14321) ÁrPi2 válasza Cyber_Bird (#14319) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Gratulálok!

(#14322) FecoGee válasza Cyber_Bird (#14319) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Gratulálok!
A SECOPS nekem is jobban feküdt, 31 óra elég volt rá.
Ott az oroszlánrésze a NIST meg VERIS meg ezek. írtam róla anno posztot.

(#14323) crok válasza Cyber_Bird (#14272) üzenetére


crok
Topikgazda

Az es(z)etlen magyarítás ékes példája szerintem [ez].

[Szerk.] Egy kiragadott megjegyzés:
"A Microsoft nem támogat semmilyen útválasztó-redundancia protokollt (például HSRP, VRRP) a magas rendelkezésre állású konfigurációkhoz. A magas rendelkezésre állás érdekében csak a társviszonyonként meglévő BGP-munkamenetek redundáns párjára támaszkodunk."

WTH..?!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14324) Chal válasza crok (#14323) üzenetére


Chal
addikt

A microsoft.com-on már évek óta gépi fordító dolgozik, kb. mintha bekapcsoltad volna a domainre a google fordító plugint a Chrome-ban, csak ez a sajátjuk. Balra-alul tudod kikapcsolni/átkapcsolni eredeti angolra.

[ Szerkesztve ]

(#14325) crok válasza Chal (#14324) üzenetére


crok
Topikgazda

lol nyilván nem olvasok dokumentációt magyarul mert a szakma nyelve az angol : D példaként hoztam fel, hogy aki elkezdi magyarul (véletlenül) és belefut egy ilyenbe az erősen meg lesz lőve : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14326) FeRkE válasza crok (#14325) üzenetére


FeRkE
őstag

Hat igen, csak azert erted, hogy mirol akarnak dumalni, mert angolul mar megtanultad :D Egyebkent csak nezne az ember...

(#14327) Cyber_Bird válasza crok (#14323) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Szerintem zsenialis :D

(#14328) Chal válasza crok (#14325) üzenetére


Chal
addikt

Ezt ember nincs aki érti, én konkrétan fel szoktam belőle olvasni a kollégáknak azon (szerencsére) ritka esetekben amikor beleakadok, hogy lehessen röhögni egy jót. Kb. mint anno a "DVD játékos" használati utasításával tettük. Amúgy kb. 1 perc alatt le lehet vágni, nem ez az első ilyen ami szembejön az interneten, aki nem ismer rá, és ez alapján akarna megtanulni bármit is, annak szerintem úgyis mindegy :)

Amúgy tartok tőle, hogy nem ész érvek, hanem valami jogi okoskodás áll a háttérben, amitől ez az egész jelenség egyáltalán létezhet.

(#14329) quby válasza crok (#14325) üzenetére


quby
őstag

Nem tudom ér e ide ilyet rakni, ha nem akkor moderáljátok....
Magyar forditás...szerintem nem gépi :D [link]
Viharkezelés sugárzása.... :Y :Y :Y :W

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#14330) crok válasza quby (#14329) üzenetére


crok
Topikgazda

ERMAHGERD!! : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14331) tusi_


tusi_
addikt

Egyik sved telephelyen veletlenul single mode kabellel huztak ki a switchek kozotti kapcsolatot a falakban, a switchekben meg multimod csatlakozo van. Mit lehet csinalni, hogy mukodjon a dolog? Atmegy a jel ha mixeljuk? meg nem csinaltam ilyet, neten azt talaltam hogy rovid idore elmegy, de jobb lenne standardizalni

eat, sleep, play, replay

(#14332) crok válasza tusi_ (#14331) üzenetére


crok
Topikgazda

Rövid időre elketyeg de a két megoldás fizikája miatt állandóan benne lesz a szimbólumhiba meg link szétesés de rövid távolságra még jó lehet (mert alapvetően a te esetet a jobbik eset). Ilyen helyzetben egyszer azt találták ki, hogy mivel úgyis migráció volt és a régi switchek kidobásra voltak ítélve így pattintottunk beléjük plusz GBIC-eket és így volt a link két végén egy-egy switch ami csak "médiakonverter" volt, single mode-ról multi módra..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14333) tusi_ válasza crok (#14332) üzenetére


tusi_
addikt

Köszi, ez nem is rosz ötlet. Rendelnek egy öszver sfp-t, ami tud mind2 modban vhogy elketyegni. juli 4 en migracio, sok ido nem volt okosokodni

Cisco GLC-LH-SMD

eat, sleep, play, replay

(#14334) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

“kalandjáték” :-).

https://github.com/Harsbo/IOS_Adventures

(#14335) crok válasza FecoGee (#14334) üzenetére


crok
Topikgazda

Wellness telco elfoglaltság? : D
Nálam az Excelbe oltott flash alapú Mario meg Prince of Persia még nyerő..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14336) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a packet tracer-ben a létrehozott hálózatról és konfigurációs beállításokról lehetséges szöveges file-ba menteni vagy exportálni? ( portok; ip címek; jelszavak;stb)

7.1.1 free verzió.

Köszi előre is!

(#14337) crok válasza Norbi46 (#14336) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt megválaszoltam neked [itt], csak azért írtam hogy ide írj hogy ha van egyéb kérdésed is mert itt lesz rá ember ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14338) Norbi46 válasza crok (#14337) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Igen tudom bocsi hogy ide is írtam, de a 7.1.1 free verziónál nem találom az exportot a config fülön.

(#14339) crok válasza Norbi46 (#14338) üzenetére


crok
Topikgazda

Regisztrálj be, ingyen van, csak egy pár perces demo-t kell megcsinálni mint "training".. 7.1.1.0138-ban néztem de régebbiek is ősidők óta tudják (regisztrálva 100%). Kis segítség: [ 1 ] [ 2 ]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14340) Norbi46 válasza crok (#14339) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Be regeltem de ugyan az!

Még annyit szeretnék kérdezni hogy mennyi időre szól ez a regisztráció?

[ Szerkesztve ]

(#14341) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Ismét a segítségetekre szorulok!
Azt szeretném kérdezni hogy packet tracerben a fő router-t (wrt300n) hogy állítsam be az internet beállítást ha a szolgáltatótól dinamikus ip-t kapok? Ha dhcp-re állítom és a lanon keresztül csatlakoztatott host is dhcp beállításon van akkor nincs dns szerver.

Köszi előre is!

(#14343) crok válasza Norbi46 (#14341) üzenetére


crok
Topikgazda

WR300n beállításaiban a Setup alatt a Network setup részben legörgetsz, ott van statikus DNS.

[Csatoltam egy file-t], nyisd meg PT-ben, nézz szét a szerveren meg a laptopon meg minden eszközön egyesével.
Ha a laptopon beírod parancssorba, hogy nslookup index.hu akkor 1.1.1.1-et ad vissza a szerver, ha böngészőbe beírod hogy index.hu akkor betölt egy egyszerú lapot a szerveren. Nézd meg mi mivel, hogy és miért van összekötve, mi hogy van beállítva. Ez egy példa, az élettel való egyezés teljesen kizárt. Csak elvi demonstráció, abból is csak elnagyolt.

De szerintem írd le inkább mi a feladatod. Mert olyan pl. hogy "internet szimulálás" hogy úgy nézzen ki mintha a WR300n-nek lenne "internethozzáférése" olyan nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14344) vadger


vadger
tag

Sziasztok!
CCNA Security vizsgára készülök, szerintetek mennyire hangsúlyos a vizsgán a CCP és az ACS használata, konfigurálása? Ezt a kettőt nem nagyon tudom gyakorolni semmilyen formában, marad az OCG-ben látott képek áttanulmányozása...

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#14345) Norbi46 válasza crok (#14343) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!

(#14346) crok válasza vadger (#14344) üzenetére


crok
Topikgazda

Én ugyan pár éve voltam és a CCP még benne volt, de pont olyan butítottan, mint a CCNA Wireless-ben is: csak az a menüpont élt amit piszkálni is kellett. A CCP-t GNS3-al simán lehet amúgy gyakorolni ha akarod, én is úgy néztem át (loopback-re volt téve egy felhő, azon át bridge-elve értem el a CCP-vel a routert..). ACS sose volt még benne CCNA szinten laborral (legalábbis elég sokan vizsgáztak már körülöttm és még senki nem kapott ACS labot). Off-ba tettem mert volt már vagy 3+ éve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14347) vadger válasza crok (#14346) üzenetére


vadger
tag

Köszi, 3 éves infó is infó :)
Amúgy igen pl ASDM-et is GNS3-ban futtatok, de CCP-t nem találtam egyelőre, mármint a telepítőjét, Cisco accountom nem alkalmas SW letöltésre...

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#14348) FecoGee válasza vadger (#14344) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

CCP nem volt egyáltalán, ACS helyett pedig már szerintem ISE van. De GUI ott sem hangsúlyos. inkább maga az aaa és dot1x amiket kezel a lényeg.

(#14349) evilskati válasza vadger (#14347) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia, én tavaly év végén voltam, nekem a lab ASA-hoz kapcsolódó volt.

Ezt a könyvet érdemes átnézni, főleg a lab részt, a vizsga nagyon hasonló. OCG-t is elolvastam nyögvenyelősen, de nem sok köze volt a vizsgához.

(#14350) vadger válasza evilskati (#14349) üzenetére


vadger
tag

Köszi, átnézem ezt is, bár szomorú vagyok ha az OCG-nek nincs köze a vizsgához... Eddig nagyjából csak abból készültem... Meg persze ASA/VPN üzemeltetési tapasztalatomból.

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.