Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warton

    őstag

    válasz RapaNui1 #222 üzenetére

    Lehet kicsit összefüggéstelen lesz az alábbi hozzászólás, úgyhogy bocs előre is. :) Nem akartam az egyes témákat külön hsz-ekbe tenni.

    Úgy tűnik a legozás mindenkinek mást jelent. De azért az nagyon érdekes, hogy mindegyik topic végül a pénznél köt ki. Azt a kifogást eléggé viccesnek találom, hogy túl olcsó a Cobi és ezért csak olcsón tudom továbbadni. :D Én a legoval való üzérkedést sem értem. Van negyenféle ezeréves sólyom miafasznak megvenni a legelső kiadást félmilláért? Meg amúgy is a lego hivatalos modellek amúgy sem olyan nagy számok általában. Egyetlen lego modell van, ami álllejtős volt számomra az a motorizált At-At. Amit meg is építettem elemekből, minimális szín- és elemcserével.

    A modelljeimben feltehetőleg szép számmal vannak alternatív kockák, de sose szoktam ezzel foglalkozni, a többsége eredeti lego, de vannak benne egyebek is, ha tud kapcsolódni a legohoz akkor nem érdekel.
    Nekem a legozás kb. azt jelenti, hogy találkozom egy problémával és azt hogyan tudom megoldani. Pl. vettem egy MOCot, amiből csak később derült ki, hogy sbrickses meghajtású a terv, amihez ugye nem kell IR vevő, mert a hub tartalmazza alapból, viszont én PUP rendszerbe akartam megépíteni. Sok idő elment vele, mire kitaláltam, hogy hova, hogyan kerül be a ráadásul két vevő úgy, hogy a modell külsejét ne változtassa meg, csak annyiban, hogy a két fekete púp kilógjon. De nagyon jó volt a folyamat, ahogy alakult a fejembe az egész, aztán egyszer csak meg lett oldva a probléma és az nagyon jó érzés.

    Vagy a minap kezembe került egy bionicle elem, ami kapcsán beugrott, hogy a StuG modellem lövegét ilyen balljointtal át lehetne alakítani úgy, hogy a löveg jobbra-balra is kitéríthető lehet, mivel eddig csak fel-le lehetett állítani.

    Nyilván, aki megvesz egy készletet összerakja, majd kiteszi a polcra az úgy annyi, viszont nálam alakulnak a modellek. Kb. sosincs kész semmi. Pl. elkészült a MIG29-es azóta már nagyon baszta a csőröm a gyenge kerékfelfüggesztés, úgyhogy csináltam hozzá egy állványt és így már nem csuklik össze a modell, mert nem a kerék tartja, hanem a gép törzsén keresztül az állvány, ami elég stabil.

    Kompromisszummentes linux gaming.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés