- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Szellem.: WLMouse Strider Gamer Egér
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- bambano: Bambanő háza tája
- gerner1
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- ldave: New Game Blitz - 2026
Új hozzászólás Aktív témák
-
jattila48
aktív tag
válasz
#90088192
#6053
üzenetére
Alapvetően azzal kell tisztában lenni, hogy az #include-okkal beszúrt fájlok az őket beinklúdoló fájlokkal együtt egy fordítási egységet (translation unit TU) képeznek. Az #include egy direktíva, a C előfordítónak szól, és egyszerűen szöveg-szinten beszúrja az inklúdolt fájlt. Tehát olyam, mintha copy-pastéval bemásolnád a fájlt. Ezért az inklúdokban nem lehet körbe hivatkozás (a.h inklúdolja b.h-t, ami inklúdolja a.h-t), és nem lehet többször inklúdolni ugyanazt a fájlt (mert ekkor keletkezik a többszörös defínició). Az utóbbi elkerülésére az ún. include guard megoldást használjuk:
Pl. egy include file így néz ki:#ifndef __include_guard_h //itt a nev include fájlonként különböző és a fáj nevére utal
#define __include_guard_h
//ide jön az include file tartalma
#endif
Ezzel azt érjük el, hogy egy TU-ban ne lehessen az include fájlt többször beszúrni. Ugyanis először az __include_guard_h makró még nincs definiálva, tehát a fájl tartalma feldolgozásra kerül, miközben a makró definiálttá válik. Következő eseleges beszúráskor a makró már definiálva lesz, de a #ifndef direktíva hamosra lesz kiértékelve, vagyis a feldolgozás az #endif után folytatódik. A körbe hivatkozások ellen az include guard nem véd, arra neked kell odafigyelni.
C forrás fájlokat tényleg nem szoktunk inklúdolni. Ha több forrás fájlból áll a projected, akkor azokat a project létrehozásakor (project fájlban) kell megadni. Ezek külön-külön fordítási egységet fognak képezni (az általuk beinklúdolt header fájlokkal együtt), amikben már újra inklúdolhatod a másik TU-ban beinklúdolt header fájlt. A külön fordítási egységekben definiált függvények és globális változók egymás közötti elérhetőségét a linkelés (linker) fogja biztosítani.
Esetenként előfordul (pl. template-ek használatakor), hogy header fájlban függvény definícót írnak, amik a különböző TU-kba való inklúdolások után a linker számára valóban többszörös defínicók lesznek, de ezt a legtöbb linker kezeli. Ettől még kerülendő ez a gyakorlat, ha nagyon kell akkor inline-ként megadható, bár azt a fordító dönti el, hogy valóban inline módon fordítja-e.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Milyen egeret válasszak?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Specifikus előnnyel hirdeti az AMD a Ryzen 7 9850X3D-t
- Milyen processzort vegyek?
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Elképesztő lemaradásban van az aktuális Loongson CPU-család
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- Google Pixel topik
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- További aktív témák...
- Microsoft Surface PRO 10, Ultra 7 165U 16GB RAM, 1TB SSD, garanciális, makulátlan
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I3 10100F / GTX 1660Ti / 16GB DDR4 / 512 Nvme SSD
- Lenovo ThinkStation P330 Tower,Core i7-9700(9.gen),16GB DDR4,500GB NVMe SSD,Win 10/11 Pro,Fekete
- Samsung Galaxy S22 Ultra 256/12GB Green 1év garancia!
- JPW hangfal , jo állapotban
- LG 77C3 - 77" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core Ultra 5 235 14 mag 14 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A70/Samsung Galaxy A71/Samsung Galaxy A72
- Intel Processzorok sok db : Xeon E5-1620V3, Pentium G4400T, i3 6100, i3-4130, i3-2140T
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3932
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

