Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) shev7 válasza bpx (#1800) üzenetére


shev7
veterán

Bsc kepzesben mar nincs formalis nyelvek ugye? ugy egyszerubb lenne ilyet lekodolni. Bar most sem nehez :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1802) cucka válasza shev7 (#1801) üzenetére


cucka
addikt

Elte prog. informatikus bsc-n van formális nyelvek, meglepően hasznos tantárgy.

(#1803) shev7 válasza cucka (#1802) üzenetére


shev7
veterán

en meg bme-en hallgattam a bsc-s szornyszulott bevezetese elott. Azon kevesek egyike voltam aki ertekelte es szerette a targyat. Szerintem is nagyon hasznos volt. Peldaul regexp elemzo automatat sokkal konnyebb irni par formalis nyelvek eloadas utan :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1804) Karma válasza shev7 (#1803) üzenetére


Karma
félisten

A BSc-s borzalom bevezetése után is megmaradt a formális nyelvek, csak átnevezték Nyelvek és automatákra, és áttették az MSc képzés első évébe. Nomeg Friedl Katalin tartja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1805) bpx válasza shev7 (#1801) üzenetére


bpx
őstag

BSc-n nincs, MSc-n 1. félév: Formális módszerek, 2. félév: Nyelvek és automaták (tavaszi kezdéssel, őszi kezdéssel nyilván fordítva)

(#1806) fess


fess
őstag

sziasztok
valaki használja a sima c-t win7 alatt? nekem nem engedi kitenni teljes méretbe,ami még nem lenne olyan nagy probléma,de sok karakterpl.() máshol ismer fel mint ahol valójában van a billentyűzeten,de párat fel sem ismer pl.[]>< ez mitől lehet?

(#1807) cucka válasza fess (#1806) üzenetére


cucka
addikt

Most akkor a c fordítót szeretnéd kitenni teljes méretbe? :D

(#1808) bpx válasza fess (#1806) üzenetére


bpx
őstag

1. felteszem valamilyen konzol alkalmazást akarsz teljes méretbe tenni, ekkor: [link]

2. angol-magyar billentyűzet?

(#1809) Karma válasza bpx (#1808) üzenetére


Karma
félisten

Ezt a módszert részemről nagyon nem ajánlom. Elég rusnya dolog egy fos öreg DOS-os móka miatt lehülyíteni a videodrivert... Viszont DOSBOX-ban lehet, hogy jobban futna.

Milyen iskola az, ahol még mindig Turbo C-t warezolnak?

“All nothings are not equal.”

(#1810) doc válasza Karma (#1809) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom epp ez az, hogy nem warez, hanem a TC 3.1 legalisan es ingyenesen hasznalhato
a dosbox nem rossz otlet

(#1811) Karma válasza doc (#1810) üzenetére


Karma
félisten

Hádde a MinGW/Code::Blocks/Dev-C++/VS Express/akármiért se kell fizetni.
Ezért nem értem, hogy miért ragaszkodnak ennyira a múlthoz.
Talán mert a tanároknak tanulni kéne hozzá?

fess: Alt+Entert próbáltál már nyomni a C ablakában?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1812) doc válasza Karma (#1811) üzenetére


doc
nagyúr

ratapintottal a szomoru lenyegre :)
az 50-60 eves tanarok akik az ANSI C-n kivul mashoz nem ertenek, tobbnyire nem tudnak es nem is akarnak megbirkozni egy modern kornyezettel

mondjuk annyival egyet tudok erteni, hogy a nyelv megtanulasahoz nem kell bonyolult fejlesztokornyezet, minel egyszerubb annal jobb

bar akkor meg megint nem nyero a TC, aminek borzalmas a szerkesztoje, raadasul az idiota Borland-sajatossagokat nevelik a tanulokba

ha en tanitanek C-t, adnek egy sima szovegszerkesztot (vim rulz :R de tolem hasznalhatnanak barmilyen normalis szerkesztot) plusz ott a gcc ill egy egyszeru Makefile-t osszehozni is nagyon konnyu

(#1813) bpx válasza Karma (#1809) üzenetére


bpx
őstag

igazából csak azért linkeltem, mert le van írva, hogy miért nem megy
a megoldásnál ismertetett szintű "gányolást" nem hinném hogy bárki elkövetné
viszont a dosbox tényleg működőképes alternatíva

(#1814) fess válasza Karma (#1811) üzenetére


fess
őstag

persze hogy próbáltam,de azt írja ki,hogy az alkalmazás nem támogatja,de a suliban pedig úgy használjuk.fogalmam sincs pontosan milyen progi,csak kaptunk 1 bcsmall.exe-t h ezzel gyakoroljunk. az egész 1,2MB

(#1815) Sk8erPeter válasza cucka (#1799) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, teljesen tiszta. :R

Így nem túl nehéz generálni megfelelő adatfolyamot... :D

Pl.:

#include <stdio.h>

int main()
{
int i;
for(i=0;i<181;i++)
printf("Kiirok valamit\n");
printf("a__0x0x56W6AafqqriqA\n");
printf("a__0x56W6AafqqriqA\n");
printf("a_0x0x6W6Aafqqriqa\n");

return(0);
}

Ennyi, működik.

------------------

(#1800) -Zeratul-:
"bme prog alap 1? :)"
Ez már prog 2. :D Amúgy vicces kissé, hogy prog 2-t, ami elvileg színtiszta C++, úgy kezdjük, hogy 3 gyakorlat és 3 szoftlab csak sima C-ről szól. :U Első szoftlabon kábé azt vettük át megint, hogy mi az a printf(), azt hittem, eldobom az agyam... :W De szerencsére csak egy egyperces novella volt. :D
Ja, az állapotgépes feladatnak most kezdek hozzá, elsőre nem tűnik olyan egyszerű feladatnak... (bár gondolom nem is kell belehalni)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1816) Karma válasza Sk8erPeter (#1815) üzenetére


Karma
félisten

Ez egyébként ahhoz a hftestes hülyeséghez kell, nem?
Tényleg ez a megoldás, amit írtál, egy for ciklus és szevasz.
Én is így csináltam.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1817) Sk8erPeter válasza Karma (#1816) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen! :K
Mondjuk az ezután lévő feladat már kicsit komplikáltabb, ehhez már tényleg kell állapotgép, az meg tökölős :D Mondjuk leginkább akkor tökölős, ha ilyen tök általános jellegű regexp felismerőt szeretnék írni, mert akkor nem elég csak azzal foglalkozni, ami a konkrét feladat, de azt hiszem, az általános célút majd inkább máskor. :P

"Írjon C programot, amely a standard inputon érkező szöveg sorait
megszámolja, és megszámolja azokat a sorokat is amelyekre az alábbi
(ld. 4. feladat) reguláris kifejezes illeszkedik:

^[^#]_*(0x)*[0-9]+W6.*[a-z]+.+qqriq(A|a)

A program az eredményt két oktális számként írja ki a standard outputra!
A két számot / jellel válassza el, és a sort sorvégjellel zárja le pl:
123/71

A fenti reguláris kifejést Önnek kell értelmeznie és nem kell értelmező
programot készítenie hozzá! Pl. a [A-Z]+ kifejezéshez olyan állapotgépet
kell készítenie, ami felismeri a nagybetűkből álló sorozatot."

Sk8erPeter

(#1818) Karma válasza Sk8erPeter (#1817) üzenetére


Karma
félisten

Fincsi feladat, tiszta nosztalgia :D

“All nothings are not equal.”

(#1819) shev7 válasza Sk8erPeter (#1817) üzenetére


shev7
veterán

Hat determinisztikus allapotautomatat nem annyira nehez rajzolni hozza. Ha az megvan onnan nem nehez. De nem lovom le a poent :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1820) Karma válasza shev7 (#1819) üzenetére


Karma
félisten

Megbuktam NyA-ból, de azért az automaták még mennek. Mi lenne a poén?
Azontúl hogy így a legkönnyebb megoldani :) Akár privátban is, ha olyan :D

“All nothings are not equal.”

(#1821) shev7 válasza Karma (#1820) üzenetére


shev7
veterán

semmi extra. Csak mivel Sk8erPeter nem kert segitseget (vagy legalabbis nem lattam, hogy segitseget kert volna) gondoltam nem veszem el tole a felfedezes oromet, es nem irom le meg nagy vonalakban sem, hogy hogyan csinalnam :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1822) Sk8erPeter válasza shev7 (#1821) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor lődd le a poént, légyszi! :DD Írd le nagyvonalakban, kíváncsi vagyok! :K
Én viszonylag egyszerű megoldásra gondoltam, hogy ellenőrizgetem, hogy megfelel-e a reguláris kifejezéseknek, semmiféle "determinisztikus állapotautomatára" nem gondoltam, főleg, hogy egyelőre azt se tudom, mi az (legalábbis - tudtommal :U - még eddig egy tárgyból se vettük). :B

Sk8erPeter

(#1823) harry válasza Sk8erPeter (#1815) üzenetére


harry
veterán

Szintén prog2, jó hftest ;]
Nekem is ez jön, a 6. Majd gondolom fel kéne rajzolni az állapotgépet, aztán annak megfelelően kéne generálni a mindenféle karaktereket... a 4. feladatban amúgy tényleg elég volt csak kézzel befirkálni illeszkedő sorokat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1824) Gyuri16 válasza Sk8erPeter (#1822) üzenetére


Gyuri16
senior tag

nem tudom mire gondolt shev7, de en kb igy csinalnam:
eloszor papirra lerajzolnam a nem determinisztikus automatat (NFA). ebbol lehet ekvivalens determinisztikusat csinalni (DFA), mivel a DFA es NFA ereje ugyanakkora. ez kicsit maceras, de meg lehet csinalni. ha ez megvan akkor az atmeneti fuggvenyt valami ertelmes adatstrukturaba rakod, es onnan mar csak szimulalod a DFA-t.
ha nem volt meg formalis nyelvek es automatak tantargyad akkor vagy kitalalsz valamilyen sajat modszert, vagy valahol elolvasod mik a fenti dolgok (DFA es NFA a legegyszerubb modell, ugyhogy a tankonyvek elejen szok lenni)

Én viszonylag egyszerű megoldásra gondoltam, hogy ellenőrizgetem, hogy megfelel-e a reguláris kifejezéseknek
ezzel csak az a gond, hogy nem olyan egyszeru mint hangzik :)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1825) Korcsii


Korcsii
őstag

fogadjuk valami kezdőkre jellemző hiba, de akkor sem tudok rájönni:

#include <stdio.h>
#include <conio.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>

int main (void) {
// az elejét inkább nem idézem be
printf("Kérek egy évfolyamot: ");
short int evfolyam;
scanf("%d",&evfolyam);
printf("Kérek egy osztályt: ");
char osztaly;
scanf("%c",&osztaly);
printf("%d %c\n", evfolyam, osztaly);
}

namármost ha az evfolyam-ot nem kérem be, akkor ok minden, kiírja az osztályt (még ha az évfolyamnak adok kezdőértéket, akkor is)... de így egyszerűen átugorja a második scanf-et, és nem tudom, hogy mi lehet a hiba :( ha megcserélem a kettőt, akkor mind a kettőt bekéri, de mire a kiíráshoz jut, elfelejti az osztály... ennyire benéztem volna valamit?

előre is kösz, mert én már felrobbanok :R

(#1826) Sk8erPeter válasza Korcsii (#1825) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem néztem át a feladatot, de sima C-ben a függvény legelején (!) illik deklarálni a különböző változókat (pl. short int evfolyam; illetve char osztaly; a legelejére menjen), különben problémák lehetnek belőle (még ha a fordító nem is szól, mert esetleg C++ fordító).

Sk8erPeter

(#1827) Sk8erPeter válasza Gyuri16 (#1824) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hű, na most ez így már tényleg bonyolultabbnak hangzik, mint elsőre gondoltam...de majd végiggondolom. Szerintem holnap megpróbálom megcsinálni, ma már nincs agyam hozzá.
Csak azért gondoltam viszonylag egyszerűnek, mert nem egy általános jellegű regexp ellenőrzőt szeretnék készíteni, hanem csupán a feladatnak megfelelőt. De meglátjuk, lehet, hogy sok cumi lesz vele... :D
Ja, egyébként köszi az ötleteket, majd utánanézek az általad írt dolgoknak. :R
Formális nyelvek már nincs BSc-n.

(#1823) harry: szintén zenész? :D Nem is tudtam, hogy Te is ugyanoda jársz. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1828) Korcsii válasza Sk8erPeter (#1826) üzenetére


Korcsii
őstag

valóban, igazad van, most át is pakoltam, viszont a helyzet nem változott :(
Dev-C++ a fordító egyébként...

szerk:
ui: én meg ugyanoda szeretnék... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1829) Karma válasza Korcsii (#1828) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem a helyzet az, hogy a scanf benne hagyja az újsor karaktert a standard input pufferében, így azt simán beolvassa a következő lépésben. Debuggerrel lépésenként haladva a kódban hamar fény derülne a turpisságra.

“All nothings are not equal.”

(#1830) bpx válasza Korcsii (#1825) üzenetére


bpx
őstag

scanf után fflush(stdin); és jó lesz

(#1831) harry válasza bpx (#1830) üzenetére


harry
veterán

Ellenben nekünk erre azt mondták, hogy nincs hivatalosan implementálva, avagy inkább ne használjuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1832) Karma válasza harry (#1831) üzenetére


Karma
félisten

Igy van, nem szabvanyos, de mukodik altalaban.
Vagy ezzel hackelsz, vagy lekezeled a sorvege karaktert puszta kezzel, jol.

“All nothings are not equal.”

(#1833) egyjotakaro2


egyjotakaro2
csendes tag

Helló. Kellene nekem egy profi programozó aki hobbyból elvállalna egy mmorpg oldal programozását. Az oldalmotor meg van (php,képek,sql....) Csak ki kellene javítani a bug-kat és hozzá írni egy pár frissítést.Kiemelném, hogy csak hobbyból és szórakozásból vállalja el mert sajna fizetni nem tudok! Várom a jelentkezőket. És a többit P.Ü-ben megbeszéljük. :K

(#1834) Korcsii válasza Karma (#1832) üzenetére


Korcsii
őstag

óhjaj :W
a másidok scanf-ben a %c elé betettem egy \n-t és már működik is... nambaj, a saját hibájából tanul az ember...

kösz az ötletet! :R

(#1835) harry válasza egyjotakaro2 (#1833) üzenetére


harry
veterán

Az még ok, hogy nincs rá pénz, na de így keresni, hogy ingyen kéne egy profi programozó... :U Akkor legalább úgy írnád le, hogy segítséget szeretnétek kérni, vannak kérdéseitek, stb., nem pedig ingyen valaki nyakába varrni egy ilyen melót. Ráadásul más bugjai után turkálni meg foltozni, hát... Amúgy meg tán inkább php topic.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1836) egyjotakaro2 válasza harry (#1835) üzenetére


egyjotakaro2
csendes tag

akkor hogy mondjam? :D Na van egy oldalmotor és abban kellene segítenie valakinek... mert egyedül nem megy. :K :P :P

(#1837) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok. Kis típus hibával küszködök:

A bemenet első sora jelzi a tesztesetek számát, a többi maga a teszteset.
#include <stdio.h>
long int tomb[100], tesztesetek_szama, i, eredmeny;

int main(){

scanf("%d",&tesztesetek_szama);
for (i=0;i<tesztesetek_szama;i++){
scanf("%d",&tomb[i]);
}

for (i=1;i<=tesztesetek_szama;i++){
eredmeny = ((pow( (1+sqrt(5)),(tomb[i-1]) )) * ( 5+(3*sqrt(5)) ) + ( pow( (1-sqrt(5)),(tomb[i-1]) ) ) * ( 5-(3*sqrt(5)) )) / ( 10*(pow( (2),(tomb[i-1]) )) );
printf("Scenario #%d:\n",i);
printf("%d\n",eredmeny);
printf("\n");
}
return 0;
}

Bemenetnet:

Kimenet(hibás):

Helyes megoldás:

5
10

144

144

20

17711

17711

30

2178309

2178309

40

267914296

267914296

50

-2147483648

32951280099

Próbáltam már több féle tipust is, de mindegyikkel így jártam.
A sorok kicsit elcsúsztak, de szerintem még érthető. Az az 5ös a bemeneten ugyebár a tesztesetek száma. Az eredményben egyébként ez a képlet van lekódolva.

[ Szerkesztve ]

(#1838) Karma válasza vamzi (#1837) üzenetére


Karma
félisten

Pedig elég triviális, hogy integer túlcsordulás történik.
A long int 32 bites, aminek az értékkészlete -2,147,483,648 -> +2,147,483,647.
unsigned long int esetében meg circa 4 milliárd.

Használj 64 bites long long intet. (infó)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1839) vamzi válasza Karma (#1838) üzenetére


vamzi
őstag

Igen, ezzel tisztában vagyok, csak nem tudom megoldani.
A long long int-tel változik a helyzet, de a kimenet(50-nél): -1408458269 a 32951280099 helyett.

(#1840) bpx válasza vamzi (#1839) üzenetére


bpx
őstag

a printfben %d helyett %lld-vel elvileg mennie kell ( ha az eredmenyt átírtad long long típusúra)

[ Szerkesztve ]

(#1841) vamzi válasza bpx (#1840) üzenetére


vamzi
őstag

igazad van, így már nekem jó, csak a tesztelő nem fogadja el, mert az iso c90-es szabvány nem támogatja a long long int-et. Mit tudnék tenni? A long int kevés neki, a long long-ot meg nem támogatja a fordító(tesztelő).

(#1842) Karma válasza vamzi (#1841) üzenetére


Karma
félisten

Mi a feladat egyébként?
Csak mert lehet, hogy vannak egyszerűbb, praktikus megoldások is ;)
Lásd korábban a regexpnek megfelelő szövegek kiíratását.

“All nothings are not equal.”

(#1843) vamzi válasza Karma (#1842) üzenetére


vamzi
őstag

A feladat szövege:
A vb hangja

„KO-RE-A, KO-RE-A” – kiabálta 54 000 boldog futballszurkoló, miután csapatuk a hazai rendezésű világbajnokságon bejutott az elődöntőbe. Izgatottságuk dacára azonban a koreai emberek természetüknél fogva nagyon szervezettek. Például hatalmas, hajókürthöz hasonló hangú trombitákkal szurkoltak a pályán játszó csapatuknak. A szurkolók egy állandó zajszintet szeretnének fenntartani a meccs teljes ideje alatt.

A trombiták sűrített levegővel működnek, azonban ha 2 másodpercig folyamatosan fújják őket, elromlanak. Ezért amikor a trombita hangot ad, minden rendben van, de a trombitahangok szüneteiben a szurkolóknak a „KO-RE-A” kiáltást kell harsogniuk.

A mérkőzés előtt egy szurkolócsoport összegyűl és eldönti a kiáltás mintáját. A minta 0-k és 1-esek sorozata, amelyet a következőképpen értelmezünk: ha a minta 1-es, akkor a trombita kerül megfújásra, ha pedig 0, akkor a „KO-RE-A” kiáltás következik. Annak érdekében, hogy a trombiták nehogy elromoljanak, a minta nem tartalmazhat két egymást követő 1-est.

Ebben a feladatban tehát egy adott, pozitív egész n-re meg kell határozni az ilyen hosszúságú kiáltási mintákat, vagyis azon n bites sorozatok darabszámát, amelyek nem tartalmaznak egymás melletti 1-eseket. Például n = 3 esetén a megoldás 5 (a 000, a 001, a 010, az 100 és az 101 sorozatok elfogadhatóak, míg a 011, az 110 és az 111 nem).

Input
Az első sor a tesztesetek számát tartalmazza. Az első sort követő sorok mindegyike egy-egy tesztesetet ír le. Minden teszteset egy olyan sor, amely egyetlen, 51-nél kisebb egész számot tartalmaz.

Output
Minden teszteset kimenete egy olyan sorral kezdődik, amely a „Scenario #i:” szöveget tartalmazza, ahol i a teszteset sorszáma. A tesztesetek sorszámozása 1-től indul. Ezt követően egy újabb sorba kell kiírni az egymás melletti 1-eseket nem tartalmazó n bites sorozatok darabszámát. Minden teszteset kiírását egy üres sorral kell lezárni.

********************************************************************************

A megoldásom:
#include <stdio.h>
long long int tomb[100], tesztesetek_szama, i, eredmeny;

int main(){

scanf("%d",&tesztesetek_szama);
for (i=0;i<tesztesetek_szama;i++){
scanf("%d",&tomb[i]);
}

for (i=1;i<=tesztesetek_szama;i++){
eredmeny = ((pow( (1+sqrt(5)),(tomb[i-1]) )) * ( 5+(3*sqrt(5)) ) + ( pow( (1-sqrt(5)),(tomb[i-1]) ) ) * ( 5-(3*sqrt(5)) )) / ( 10*(pow( (2),(tomb[i-1]) )) );
printf("Scenario #%d:\n",i);
printf("%lld\n",eredmeny);
printf("\n");
}
return 0;
}

CodeBlocks-ban szépen lefordul és működik, de a szerveren ahol tesztelni kell, elég sok hibát dob, a nagyját mindjárt meg is oldom(remélem) csak van egy kis dolgom. Egyébként itt a hibaüzi:
Fordítás: bead1.c:2: error: ISO C90 does not support �long long’
bead1.c: In function �main’:
bead1.c:6: warning: format �%d’ expects type �int *’, but argument 2 has type �long long int *’
bead1.c:8: warning: format �%d’ expects type �int *’, but argument 2 has type �long long int *’
bead1.c:12: warning: implicit declaration of function �pow’
bead1.c:12: warning: incompatible implicit declaration of built-in function �pow’
bead1.c:12: warning: implicit declaration of function �sqrt’
bead1.c:12: warning: incompatible implicit declaration of built-in function �sqrt’
bead1.c:13: warning: format �%d’ expects type �int’, but argument 2 has type �long long int’
bead1.c:14: warning: ISO C90 does not support the �ll’ printf length modifier
Fordítási hiba.
Exit status: 3

[ Szerkesztve ]

(#1844) sghc_toma válasza vamzi (#1841) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a pow amugy is double ertekekkel dolgozik, miert nem hagyod meg annak?
plusz egy tipp: a konstansokat ne szamoltasd mindig ujra szerencsetlen CPU-val.. illetve 2^n szamolasara (int esetben) szerintem az 1 << n sokkal szebb, mint pow-ot hivogatni..

in asm we trust

(#1845) Karma válasza vamzi (#1843) üzenetére


Karma
félisten

Én még mindig nem látom, hogy miért ne csinálhatnál egy 50 elemű táblázatot a végeredménnyel :)

sghc_toma: Szerintem a double pontosságával lehetnek gondok...
Bár nem számoltam utána.

“All nothings are not equal.”

(#1846) sghc_toma válasza Karma (#1845) üzenetére


sghc_toma
senior tag

de a pow igyis-ugyis double-lel dolgozik, szoval akkor is megvan a kockazat, ha a vegen cast-ol integer-re..

in asm we trust

(#1847) Karma válasza sghc_toma (#1846) üzenetére


Karma
félisten

Tudom, meg belegondolva a sok gyök5 se segít sokat. Ennek értelmében jogos, double eredmény a végén megfelelően formázva is ugyanezt a jó eredményt kellene, hogy adja :)

“All nothings are not equal.”

(#1848) vamzi válasza sghc_toma (#1844) üzenetére


vamzi
őstag

A hatványozás szintaktikáját ki tudnád fejteni, mert nem ismerem azt a módját, csak a pow-ot. de ha jól értem akkor 5^3 --> 5 << 3 igaz?
bocs, ha most hülyeséget írtam.

(#1849) vamzi válasza Karma (#1845) üzenetére


vamzi
őstag

Kipróbálom ezt a megoldást is, bár ez inkább csak időhúzás lesz, mert 2 hét múlva változtatnak a teszteseteken.

(#1850) vamzi válasza Karma (#1847) üzenetére


vamzi
őstag

átcsiszolom a tipusokat, a gyökvonást pedig kiteszem egy változóba, hogy csak egyszer kelljen számolnia.
bocs, a sok hsz-ért, nem szokásom, csak már fáradt vagyok, hogy mindet szépen egybe írjam :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.