Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Ueda


Ueda
senior tag

Namég ellenőrzésképpen 2 képet mellékelek, mert felmerült annak a lehetősége is, hogy csak átmeneti jelenségről volt szó. Bár nem ennyire drasztikus a visszaesés, de továbbra is kissebb, mint a lehetséges 98-100%.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#952) Joci10 válasza Ueda (#950) üzenetére


Joci10
őstag

Ne csodálkozz, az AMD GPU-ra írt megoldások aktívan támaszkodnak a procira is (mint a képeden is látni: "0,05 CPUs + 1.00 ATI GPUs" - vagyis ennyi procierőt használ a VGA mellett is). Ha pedig a procit leterheled más számítási igényű dologgal, akkor a VGA-hoz is ritkábban tud besegíteni, így pedig a VGA dolga is kevesebb (többet pihen, mert a proci is többet foglalkozik mással).
Ezen úgy lehetne segíteni, hogy a 'milkyway' számítási progiját/motorját magasabb prioritásra teszed (meg nem mondom, hogy mi a neve; de a feladatkezelőben a folyamatok között meg lehet találni); így viszont az azon a proci-magon számoló SZTAKI fog egy kicsit jobban lelassulni - vagy maradsz a 3 procimag használatánál, és a negyediket meg hagyod a MW-nek.

[ Szerkesztve ]

(#953) Joci10


Joci10
őstag

7.0.27 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
OS X

[ Szerkesztve ]

(#954) Joci10 válasza Joci10 (#953) üzenetére


Joci10
őstag

Még ezek is 7.0.27 tesztverziók:
Linux 32bit
Linux 64bit

(#955) Joci10


Joci10
őstag

Ismét új tesztverziók, ezúttal a 7.0.28 verziószámmal:
Windows 32bit
Windows 64bit
OS X

(#956) Joci10 válasza Joci10 (#955) üzenetére


Joci10
őstag

További 7.0.28 tesztverziók:
Linux 32bit
Linux 64bit

(#957) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Futtat valaki közületek [Windows 8 CP 64bit] + [VirtualBox v.4.1.16] + [BOINC 7.0.25 (64bit)] kombinációval > [Test4Theory (LHC2.0)] projektet?

(#958) jackbacsi87 válasza Ric4m0nd (#957) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Én is beléptem a klubba!Köszi Ric4m0nd! :C
Azt hol tudom, megnézni, hogy használja-e a GPU-t?(Pár hsz-el feljebb írta vki, hogy GF 9800GT-je ven, nekem is az döcög benne, szóval elvileg kezeli...)

[ Szerkesztve ]

(#959) Nimrod válasza jackbacsi87 (#958) üzenetére


Nimrod
addikt

Én onnan tudtam, hogy beindult a vga hűtése. :DDD

(#960) Ric4m0nd válasza jackbacsi87 (#958) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

BOINC eseménynaplójában nézd meg, hogy felismerte-e a GPU-dat! Ott kiírja, amennyiben számításra megfelelőnek találja. Továbbá a Feladatok fül alatt ahol futtatja a csomagokat, oda is ki szokta írni, hogy (pl.1 GPU + 0.5%CPU). Ezen kívül pedig ellenőrizd, hogy milyen kutatási projektet használsz, mert van köztük olyan ami még nem használja.

(#961) Joci10 válasza Ric4m0nd (#960) üzenetére


Joci10
őstag

A feladatoknál a 0,5% CPU + ATI GPU csak az ATI oldalán van. Az NVIDIA-féle CUDA (és az erre alapozó ilyen számítások) CPU használat nélkül működik (vagyis csak azt veszed észre, hogy több szálon futnak a projektek, mint amennyi CPU magod van engedélyezve).

(#962) Joci10


Joci10
őstag

7.0.29 tesztverzió:
OS X

(#963) Joci10


Joci10
őstag

Nyaralásom alatt jött két frissített tesztverzió-család is, amiből már csak a frissebbeket linkelem ki:

7.0.31:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit
OS X

(#964) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Kedvező hír a Windows 8-at használóknak!

Version 7.0.28
released: 29 June 2012

Fix: Fix installer for Windows 8 (Windows Only)
Fix: Fix issue with screensaver shutdown logic. (Windows Only)
Fix: Fix issue where the client reports that the science applications exited with a status code of 1. (Windows Only)
Fix: Fix log growth issue. (Windows Only)
Fix: Don't assign CUDA jobs to a GPU where only OpenCL has been detected on an Nvidia GPU.
Fix: Fix GPU naming issue when there is more than one GPU by a vendor in the machine.

(#965) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Miért nem tudom kinyitni a setinél a grafikus ablakot ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#966) Joci10


Joci10
őstag

Új 7.0.33 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit

Volt 7.0.32 is, de csak pár órát élt, és egyből frissítették is; így azt nem is linkelem ki.

(#967) Joci10 válasza Joci10 (#966) üzenetére


Joci10
őstag

További 7.0.33 tesztverziók:
Linux 32bit
Linux 64bit
OS X

(#968) zoleek válasza Core2duo6600 (#965) üzenetére


zoleek
tag

Szia.
Gondolom azért mert 'optimalizált' (Lunatics) csomagot futtatsz. Annak nincsen grafikus megjelenítő része.
Üdv:Zoleek

Seti@Home Prohardver! 4. hely

[ Szerkesztve ]

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#969) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Bocsánat a kicsit off kérdés miatt, de talán itt kapok legnagyobb eséllyel választ. Tud valaki olyan élő, működő projektről, ami terheléselosztáson alapul a BOINC-en kívül? Nemrég ismerkedtem meg még a Bitcoin világával is, itt gyakorlatilag fizetnek a gép feláldozott teljesítményéért (más kérdés, hogy a villanyszámlára sem elég ennyi résztvevőnél :D).
Érdekelne még, hogy ezeken kívül tudtok-e még ilyenről?

[ Szerkesztve ]

(#970) C0d3r válasza BigBlackDog (#969) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Majestic-12, ebben a projektben a sávszélességedet használhatod fel egy keresőmotor fejlesztésére, konkrétan weboldalak feltérképezése a feladat (linken bővebb infót találsz az egészről. lásd még: MajesticSEO). Amolyan Google rivális. :)
Én is részt veszek benne 2007 óta, 1 éve kezdtek el osztalékot kínálni az adományozott sávszélességért, negyedévente kb. 3.000 Ft-nak megfelelő GBP-t utalnak a Paypal számlámra. Tehát ezzel se leszel milliomos, de - akárcsak a többi hasonló DC projektnek - nem is ez a fő célja. ;)
2007 óta futtattam mindenféle sebességű nettel, 1-től kezdve 25 mbit-ig, sok-sok GB-os, idővel már TB-os forgalmat generálva havonta, de szerencsére a szolgáltató nem morgott érte. :)

Ha érdekel ez a fajta projekt, írj és szívesen segítek bármiben, pl. a program megfelelő beállításában.

[ Szerkesztve ]

(#972) Joci10 válasza Joci10 (#971) üzenetére


Joci10
őstag

(#974) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy BOINC portable 6.10.18-nál létezik-e újabb verzió? Sajnos a normál Boincot nem tudom feltelepíteni a munkahelyi gépemre, mert nincs admin jogosultságom. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#975) Ric4m0nd válasza Zsombe (#974) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Szia! Ismerem a portable verzió készítőét. Sourceforge szabad licenc alatt készítette azt a 6.10-es verziót. A BOINC fejlesztői azonban megkérték, hogy újabb verziókat már ne készítsen belőle, úgyhogy felhagyott vele.

Indoklásként azt üzenték, hogy a vállalati környezetben nem kívánt telepítések elkerülésért a továbbiakban nem készíthetnek hordozható verziót.

Két megoldás marad csak, hogy a céged adminisztrátoraival megegyezel a telepítésben, vagy telepítesz a Windows mellé egy Ubuntu-t a Wubi.exe-vel Windows alól.

[ Szerkesztve ]

(#976) Zsombe válasza Ric4m0nd (#975) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia!

Ezt sajnálattal olvasom. :(

Cégnél már próbáltam meggyőzni a rendszergazdát a BOINC létjogosultságáról, de elutasított azzal, hogy veszélyforrást jelent, mert mi van, ha a terhelés miatt tönkremegy a gép, elfüstöl, stb... Paranoid személy.
A Wubi Windowsos ablakban fut? Vagy csak win alól telepítem az Ubuntut, de külön kell, hogy bebootoljak?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#977) Ric4m0nd válasza Zsombe (#976) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Wubi.exe-vel tudod Windows alól telepíteni az ubuntu valamelyik verzóját, amivel külön tudsz bootolni. Tehát ha úgy is tudsz dolgozni, hogy nem Windows-ban vagy, akkor futhat egész nap a BOINC. Javaslom a C:\-re telepíteni a linuxot, mert akkor látja a teljes D:\ meghajtót, amin a többi Windows-os fájl is elérhető. A telepítőablakban kiválasztod a disztribúciót. Pl. Xubuntu, vagy Lubuntu - amit javaslok. Kevesebb erőforrást igényelnek, így több marad a kutatásokra. Javasolt telepítési méretnél nagyobbat is kiválaszthatsz ha van elég hely a C:\ meghajtón. Az ubuntu törlését szintén Windows alól tudod végrehajtani, uninstallálással mint más programokat.

Kétféle rendszergazda van, az egyik tiltja a BOINC telepítését, a másik pedig telepíti az összes általa kezelt céges gépre. Na ő az, aki nagy számítási teljesítményt ér el és elősegíti a kutatásokat. A világnak olyan emberekre van szüksége, akik tesznek is valami hasznosat, nem csak ülnek a babérjaikon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#978) Zsombe válasza Ric4m0nd (#977) üzenetére


Zsombe
senior tag

Sajnos ebben a formában Ubuntu felejtős, mert céges környezetben nem kapnék Neten Ubuntu alól. Windowsba bejelentkezéskor kismillió script fut le, ami beenged a belső hálóra + kiosztja az engedélyeket a Net használatra.
De azért köszönöm!

Egyelőre akkor marad a portable verzió és bízom abban még jó ideig támogatott kliens lesz.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#979) zoleek válasza Ric4m0nd (#977) üzenetére


zoleek
tag

a másik pedig telepíti az összes általa kezelt céges gépre.
:DDD Nahh, ez milyen igaz. Én is ebbe a csoportba tartozom. Persze ésszel, csak üresjáratban és max 40% prociterhelés melett. Így senkit sem zavar és a gépek szinte meg sem érzik... :K

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#980) Ric4m0nd válasza zoleek (#979) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Amennyiben asztali gépekről van szó, üresjáratban akár 100%-on is mehetnek. Ha a hűtésük megfelelő és halkan üzemelnek, akkor alig észrevehető. Géphasználat idejére pedig leállnak a projektek. Érdemes a memóriában hagyni az alkalmazásokat felfüggesztésük alatt.

Az én megoldásom mégis az lenne, hogy folyamatosan fussanak, de csak a processzor magok felét dolgoztassák 100%-on. Amikor ugyanis a processzor-időnél változtatod a %-ot, akkor a terhelés ki-be kapcsol, és ezt követi a ventilátorok üzemelése is, ami észrevehető.

(#981) Ric4m0nd válasza Zsombe (#978) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Ha ismernénk a módszert, amivel hordozható verziót lehet készíteni, akkor a legújabbat (7.0.28) is át lehetne alakítani. A hivatalos oldal szerint a legutolsó támogatott telepítős változat a (6.12.34). Bizonytalan, hogy amit te használsz rendben végzi-e a feladatokat, illetve kapsz-e utánuk kreditet.

(#982) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Ajánlom figyelmetekbe:

BOINC Points összefoglaló táblázat a GPU és CPU teljesítményekről

GPU Benchmarks GFLOPS teljesítmények.

[ Szerkesztve ]

(#983) Zsombe válasza Ric4m0nd (#981) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szerencsére egyelőre még kapok az elvégzett feladatok után kreditet és remélem ez jó darabig így is fog maradni.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#984) Joci10


Joci10
őstag

Hosszú idő után új 7.0.38 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit

(#985) Q.R.


Q.R.
csendes tag

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=aH0l2GKcLyk by:Carl Sagan

(#986) Q.R.


Q.R.
csendes tag

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=aH0l2GKcLyk by:Carl Sagan

(#987) Q.R.


Q.R.
csendes tag

Sziasztok!

kis segítséget kérek!
DistrRTgen-re lett befogva a pc, de valamiért nem küld (a gépemre?) GPU-s adatcsomagokat a project. Server állapotát nem tudom hol lehetne megnézni. Az oldalukon nem láttam.
(Milkyway fut jelenleg...gpu-n, DistrRtgen meg cpu-t viszi)

http://www.youtube.com/watch?v=aH0l2GKcLyk by:Carl Sagan

(#989) Joci10 válasza Joci10 (#988) üzenetére


Joci10
őstag

További 7.0.39 tesztverziók:
Linux 32bit
Linux 64bit

(#990) Q.R.


Q.R.
csendes tag

Sziasztok!

Segitenétek a cikk pontos! lefordításában!

Introduction to Rainbow Tables

By Martin Westergaard Jørgensen on October 19, 2012
Rainbow tables are a tool used to reverse one-way cryptographic hashes such as MD5, NTLM and SHA1. Using complex mathematical formulas, it can cover large password key spaces in a short time

Why should you use rainbow tables?
The common way to try and reverse a cryptographic hash is to either use brute-force or use a dictionary.

Brute force is done by hashing every single possible password, or key, in the keyspace and comparing the result to the target hash. This can be computationally infeasible as the passwords gets more complex. For example a password with a length of 7 characters based on uppercase, lowercase, numbers and symbols can take up to 65.5 trillion tries. Even with many computers and a way to distribute the work, it will take a long time to cover the full keyspace.
Dictionary attacks takes another approach to the problem. It doesn’t try the full keyspace, but restricts it to the words that seems most likely. With the above example of a 7 character password, it is not likely the user used a password like xVdg#12 but instead simple words like ‘Article’ that are easy to remember. By only testing for passwords that are most likely, it is possible to quickly test for long passwords.
Rainbow tables are a middle ground between brute force and dictionary attack. Rainbow tables cover most of the keyspace (usually > 99.9% of the keyspace) and does it in a time that is much faster than brute force attacks. The key to doing this is by using precomputed files, rainbow tables, with complex mathematical formulas to reverse the cryptographic hashes. The reasoning behind rainbow tables is most of the work is done once upfront, so you don’t have to do very much work when you need to reverse a hash.
Advantages of rainbow tables

Time savings
Rainbow tables usually recovers the hash faster compared to brute force attacks due to the work done upfront.
Space savings
To store every single 7 character password possible for the given example, it would require a least 417 TB of space - rainbow tables only need around 80 GB of storage space, depending on your generation options.

http://www.youtube.com/watch?v=aH0l2GKcLyk by:Carl Sagan

(#991) Joci10


Joci10
őstag

(#992) Ric4m0nd válasza Joci10 (#991) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Hivatalos oldalon találtad? Hamar leszedték.

(#993) Joci10 válasza Ric4m0nd (#992) üzenetére


Joci10
őstag

Nem onnan gyűjtögetem, mert oda nem mindent raknak ki (vagy ha kirakják, akkor csak pár nap késéssel). Csak megnézem, hogy a http://boinc.berkeley.edu/dl/ oldalon van-e újabb felrakott kliens, és azt közzéteszem itt. Mint például a következő verziót, ami speciel már kint van a hivatalos oldalon is, mint béta:

7.0.42 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit
OS X

(Korábbi ki nem linkelt verzió volt még a 7.0.41-es tesztverzió is, de mivel a 42-esekkel ezek elavultak, így nem is linkelem ki az amúgy csak Windows alá készített megoldásokat.)

(#994) zoleek


zoleek
tag

Rossz topikba ment.
Sorry.....

[ Szerkesztve ]

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#995) Nimrod


Nimrod
addikt

Visszatértem, 7.0.42 fut a laptopon mint a kisangyal. A régi projectek futnak (LHC, SETI, Spinhenge, SZTAKI és Enigma), bár most valamiért csak SZTAKI csomagokat kezdett tölteni, látom Spinhenge meg még mindig halott.

(#996) Ric4m0nd válasza Nimrod (#995) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Welcome Back! ;) Tervezek én is egy nagy visszatérést. i7-3770-el futtattam legutóbb a projekteket, de jobb eredményeket lehet elérni azonos áru dGPU-val.
Haswell i7-4770+ AMD Radeon HD89XX kombinációval biztosan jól fog teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#997) Nimrod válasza Ric4m0nd (#996) üzenetére


Nimrod
addikt

Meg vagyok elégedve a mostani gépemmel. Gépcserét meg úgyis tervezek, szóval nem kell annyira kímélnem. :)

(#998) Ric4m0nd válasza Nimrod (#997) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Intel Pentium 166 MMX 64 MB RAM 1 MB S3 Trio64V+ Ez komoly, még működik? :) Nekem is volt ilyen.

(#999) Nimrod válasza Ric4m0nd (#998) üzenetére


Nimrod
addikt

Bizony, még mindig működik. :K
Én raktam össze, félig-meddig SCSI-IDE hibrid, jó kis gép. Persze BOINC nem fut rajta.

(#1000) Joci10


Joci10
őstag

Új 7.0.44 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
OS X

(Voltak 7.0.43-asok is, de azok 1 óra alatt elavultak... :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.