Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Thrawn


Thrawn
félisten

Mac OS/X 6.1.10

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#102) Joci10 válasza Joci10 (#99) üzenetére


Joci10
őstag

Állapot: 23%, link (és értelmezés) a fenti hozzászólásban.

Egyébként egyre több olyan fordítandó dolog jön elő, amivel még a BOINC-ban soha nem találkoztam, így a fordítás is ehhez mérhető lesz. Azaz: ha vége lesz, akkor majd kellenek ellenőrző/korrektúrázó emberek is, akik a lehetséges hibákat/félrefordításokat is tesztelik. Ha lesz rá jelentkező, azt előre is megköszönöm...

(#103) tomazin válasza Thrawn (#95) üzenetére


tomazin
veterán

BOINCpe,de igen irogat valamit,h csak annyi kelljen neki,h dhcpről lekéri a cuccost,és kész,de akkor mit is meg hogyan is tudnék belőni?(mac címet kell maskolni,meg hálózati nevet megadni,h menjen a hálóra fel)
fusd már át pls,h lehet-e ilyet csinálni,mert én nem találtam benne ilyet,de az én angoltudásommal lehet nekemesik :(

[ Szerkesztve ]

(#104) Thrawn válasza Joci10 (#102) üzenetére


Thrawn
félisten

Én beszállok :K

szalontai: Meglesem. Majd :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#105) Thrawn válasza Joci10 (#102) üzenetére


Thrawn
félisten

Fordítás állapota 53%
Letöltés innen: Link
Egyelőre nem néztem át amit csináltál, majd ha meglesz a 100%.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#106) Thrawn válasza Thrawn (#105) üzenetére


Thrawn
félisten

63%

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#107) Thrawn válasza Thrawn (#106) üzenetére


Thrawn
félisten

75%

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#108) Joci10 válasza Thrawn (#105) üzenetére


Joci10
őstag

Nem értem rá, erre megcsinálod mind? :)
Majd holnap ismét lesz időm fordítgatni, egyelőre próbálom utolérni magamat...

(#109) Thrawn válasza Joci10 (#108) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért mindet nem, neked is hagytam :)
Lesz vele bajunk 100% után is még.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#110) Joci10 válasza Thrawn (#109) üzenetére


Joci10
őstag

Az igaz, hogy a 100% után jön még csak a java. :)
89% (már csak 66 lefordításra váró szöveg/mondat/kifejezés)

Ja, és a link a szokásos, de mivel rég lett beírva, így most itt is van: [link].

[ Szerkesztve ]

(#111) #95904256


#95904256
törölt tag

Van valami trükk arra hogy egy processzor többmagosnak látszódjon mint amennyi valójában? Ez azért érdekes mert van pár projekt (pl. SZTAKI, Einstein) amelyekben a napi WU limit határait nyaldossák egyes gépek.

(#112) Thrawn válasza Joci10 (#110) üzenetére


Thrawn
félisten

Hiába fordítom le a
- % of total disk space és
- % of page file (swap space)-t
mentéskor hibaüzenetet ír ki (ettől függetlenül elmenti) :F

Hagytam még egy kicsit, 99% kész :D

akosf: Nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#113) Joci10 válasza Thrawn (#112) üzenetére


Joci10
őstag

Akkor nekiülök ebéd után, és megcsinálom azt a kis maradékot. :)

Egyébként nálam is volt egy olyan rész, ahol ilyen hibát jelzett. Azt meghagytam későbbre (lehet, hogy pont ezek között van, majd kiderül). Egyébként ahogy néztem, vagy valami karekterkészlet kódolás miatt jelzett hibát, vagy valami speciális karakter miatt. Majd megpróbálom kikerülni.

(#114) Joci10 válasza Joci10 (#113) üzenetére


Joci10
őstag

Na, rájöttem a 'hibákra'. Ha nem "% of"-fal kezdődik, akkor mindenképpen hibát jelez (nem értem, hogy miért - lehet, hogy már az alap angol file ilyen hülyén lett megcsinálva).
Mindenesetre mindkét (béta) verziót feltettem: jó teljes, de mentéskor hibát jelzőt; és a "% of"-os teljes, de mentéskor rendben lévőt is. Vagyis mehet a tesztüzem, és jöhetnek az elírások/félrefordítások jegyzéke. :)

Mellesleg az OnDropTarget és hasonló dolgokat egyértelműen szószerinti fordítással váltottam ki (zárójelben megjegyeztem az eredeti nevet is; hátha úgy hivatkozik rá valami). Ugyanígy voltak olyan dolgok, melyeknek a fordítása biztosan nem az, mint amit leírtam (példának említem az általad is, és általam is legvégére hagyott különböző nézetek leírásának fordítását), de ettől jobbat nem tudtam most hirtelen összedobni hozzá - ezért is jönne jól mindenki segítsége a lektoráláshoz (előre is köszi azoknak, akik segítenek tesztelni).

[ Szerkesztve ]

(#115) Thrawn válasza Joci10 (#114) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó lenne tudni, hogy az '&' jel vagy a '%s' mit takar, esetenként lehet a jelentéséhez kell igazítani a fordítást.

Ha valaki beszállna az ellenőrzésbe annak itt a program amivel a .po fájlokat meg lehet nyitni: Poedit 1.4

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#116) Thrawn


Thrawn
félisten

Próbaképpen bemásoltam a .mo fájlt a BOINC\local\hu könyvtárba lecserélve a régit, és egy újraindítás után már meg is jelent a fordítás :)
Így könnyebb lesz ellenőrizni és javítani is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#117) Joci10 válasza Thrawn (#115) üzenetére


Joci10
őstag

A '&' jel a menüelemeknél arra a betűre utal, amelyiket az ALT használatával közvetlenül lehet meghívni. Ezt ellenőrizni az ALT lenyomásával lehet, mert akkor aláhúzza azt a betűt. Ilyen pl. -az angol verzióról beszélek, a magyart még nem próbáltam- a View V betűje, az Activity A-ja, vagy az Advanced d-je. Persze nem csak a főmenüben használják ezeket, hanem egyes párbeszédablakoknál is van hasonló gyorsításra szolgáló betűhasználati lehetőség, de mindenhol ilyen jelentéssel bír.

A "%s" meg szerintem az adott fügvény meghívására vonatkozik. Tehát valószínűleg azért jelzik így, mert lesz több dolog (pl. a projektek), aminél elég így egyszer megírni a szöveget, és nem kell minden egyes részhez külön írni. Pélául a "%s help" lehet "Einsten@Home help", "SETI@home help", "Spinhenge@home help", "Rosetta@home help" vagy bármilyen más projekt 'help'-je, de így nem kell projektenként fordítani (10-20 fordítási egység), hanem elég egyszer.

(#118) Joci10


Joci10
őstag

Közben néhány helyesírási hibát javítottam (szavakon belüli betűcserék, 1-2 betű lemaradások, és 'egyté-kétté' módosítások): [link] (ebben már csak a .mo file van).

Ja, meg volt pár olyan rész még, ami nem lett lefordítva (pl.: 'Help' fordítása: 'Help' :), és hasonlók).

[ Szerkesztve ]

(#119) Joci10


Joci10
őstag

Na, ismét egy újabb pontosított, javított, módosított verzió. Bár még akad egy-két nem tökéletes mondat (különösen a nézetek leírásával kapcsolatban), de ezt a verziót már el merem nevezni 1.0-nak. Akinek van kedve, az népszerűsítheti még máshol is (én a hwsw.hu és a HOC fórumain is megemlítettem).

Természetesen az esetleges javítanivalók még mindig jöhetnek.
Használja mindenki egészséggel (letöltési link az előző hozzászólásban). :)

(#120) Thrawn válasza Joci10 (#119) üzenetére


Thrawn
félisten

Átnézem amint lesz egy kis időm, az utóbbi egy hét teljesen kiesett, és ezután sem lesz jobb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#121) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha már van saját topikja, akkor ide írom.

Szeretnék kis költségvetésből építeni egy BOINC gépet, amit csak a linkelt projekt futtatására alkalmaznék. Arra magamtól is rájöttem, hogy a videókártya, a vinyó mérete meg pár hasonló dolog egyáltalán nem számít, de proci téren fontos a jó választás, mivel lényegében mindent ő fog csinálni. Ki mit ajánl ha 20-30e Ft-ot akarok rákölteni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#122) Joci10 válasza sanzi89 (#121) üzenetére


Joci10
őstag

Mármint a procira szeretnél 20-30e forintot költeni, vagy az egész gépre? Mert nem mindegy... :)
Ha procira szeretnél, akkor -szerintem- egy Intel kétmagos (valamelyik E6k-s) és AMD hárommagos (legalábbis 30e környékére várható majd a hárommagos Phenom - ha már itthon is kapható lesz) megoldás lehet jó; ha viszont gépre, akkor szerintem marad az A64 X2 (10k környékén boltban csak Celeront kapni Intel részről, de akkor már inkább AMD).

[ Szerkesztve ]

(#123) Thrawn


Thrawn
félisten

Új BOINC tesztverzió 6.1.12

Windows x86 6.1.12

Csak óvatosan, nincsenek jó emlékeim a 6-os verzióról eddig.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#124) Thrawn válasza Thrawn (#123) üzenetére


Thrawn
félisten

Most sem lett sokkal jobb, a szerverrel már tud kommunikálni, de szerinte jó ötlet ha az éppen futó csomag grafikus nézetét is mutatja :(((
De legalább működik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#125) Joci10 válasza Joci10 (#119) üzenetére


Joci10
őstag

További finomítások a BOINC magyarításon (még volt 'project' a fordításban, meg többesszám elhagyás, és egyéb apróságok). Letöltés még mindig innen.

Lassan jól jönne már egy újabb verzió az angol változatból, mert egyre több dolgot veszek észre, ami nincs is a fordítandó file-ban...

(#126) sanzi89 válasza Joci10 (#122) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi! Körbe is néztem, és elég jók ezek az X2-es procik. Ki is néztem magamnak egy Athlon 64X2 4400+-t. Ehhez milyen alaplapot ajánlasz? Semmi nem kell rá, csak vigye az X2-es procikat. Se SATA, se PCIe, se Gigabites lan. Integrált videókártya előny. :)
A ram mennyire számít? A Boinc kezeli a két magot? 64bittel mit tud kezdeni? Előny, hátrány, mindegy?
Köszi előre is!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#127) Thrawn válasza sanzi89 (#126) üzenetére


Thrawn
félisten

Mondjuk ezt: Gigabyte GA-MA69G-S2H/S3H
Integrált VGA-as (halkan megjegyzem, hogy tuningra is igen jó). Ramból projektenként is változhat mennyi kell, 512 MB már elég (de ilyen ramárak mellet én 1 GB-ot tennék bele legalább). A BOINC akárhány magot kezel, van 64 bites változata viszont a futó projektek nagy része tudtommal még 32 bites. Szóval tulajdonképpen mindegy.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#128) zfarkas válasza sanzi89 (#126) üzenetére


zfarkas
senior tag

A ram mennyire számít?
A futtatott alkalmazástól függ. Van amelyiknek sok memória kell, van aminek kevés.

A Boinc kezeli a két magot?
Igen.

64bittel mit tud kezdeni? Előny, hátrány, mindegy?
Szintén alkalmazástól függ. BOINC esetén platformok vannak, ugyanazt az alklamazást több népszerű platformra is lefordítják, hogy nagy user bázist lehessen építeni. Vagyis ha van 64 bites Windows platformra fordított változata a kérdéses alkalmazásnak, akkor 64 bites kódot fog futtatni egy olyan gépen. A támogatott platformok listája itt.

Raw Dark Pure

(#129) sanzi89 válasza Thrawn (#127) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindenkinek a választ!
A lapot ennyiért egy kicsit drágálom. Meg talán azért is, mivel sok számomra felesleges "extra" van rajta.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#130) Joci10 válasza sanzi89 (#129) üzenetére


Joci10
őstag

Ha a fentebbi alaplapot drágállod, akkor van egy 3-4e forinttal olcsóbb verzió is belőle, a GA-MA69VM-S2. Ettől olcsóbban (~12e forint) már csak használtan lehetne alaplapot venni (esetleg egy-egy régebbi modelles nForce-os lapot meg lehet kapni 10e környékén is).

Ja, és a SATA, Gigabites LAN, meg hasonlók már 'alapkövetelmény'-nek számítanak, nem ezért kell egy kicsit többet fizetni, mint azt elsőre gondoltad volna.

[ Szerkesztve ]

(#131) Thrawn


Thrawn
félisten

Új BOINC tesztverzió 6.1.14

Windows x86 6.1.14

Joci10: Szerinted beküldhető állapotban van a fordítás? :U
(Ha jól tudom kell a po fájl is.)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#132) Thrawn


Thrawn
félisten

Mac OS/X 6.1.14

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#133) Joci10 válasza Thrawn (#131) üzenetére


Joci10
őstag

Mivel sehonnan nem kaptam visszajelzést arról, hogy mennyire 'félrefordított' lenne (vagyis jól dolgoztunk :C ), és mivel a munkatársam által felvetett "a ragos megoldás nem szerencsés" problémát is megoldottam (vagyis frissült ismét a magyarítás), így akár be is küldhető. :)
Linkek:
A 'sima' magyarítás a szokásos helyről: [link], és a po+mo fájlok egyben: [link].

(#134) tomazin válasza Joci10 (#133) üzenetére


tomazin
veterán

Nem kellene meghivatalosítani a munkátokat,ha már kínlódtatok vele???Tessék szépen boincbácsinak beküldeni :U

(#135) Thrawn válasza tomazin (#134) üzenetére


Thrawn
félisten

Done :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#136) Joci10 válasza Thrawn (#135) üzenetére


Joci10
őstag

Ha valami fejlemény lesz, majd szólj ;); érdekel a további sorsa. :)

(#137) Thrawn válasza Joci10 (#136) üzenetére


Thrawn
félisten

Ok, szólok egyelőre levlistán semmi nyoma.

6.1.14 Linux x86
6.1.14 Linux x64

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#138) C0d3r


C0d3r
addikt

6.1.15 : Mac OS X // Changelog

[ Szerkesztve ]

(#139) C0d3r


C0d3r
addikt

6.1.15:
Linux x86
Linux x64
Changelog

[ Szerkesztve ]

(#140) Thrawn


Thrawn
félisten

Mac OS/X 6.1.16

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#141) C0d3r


C0d3r
addikt

6.1.16:
Windows x86
Changelog

[ Szerkesztve ]

(#142) Thrawn


Thrawn
félisten

6.1.17 Linux x86
6.1.17 Linux x64

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#143) Joci10 válasza Thrawn (#137) üzenetére


Joci10
őstag

Úgy látom, a levlistára már sikerült felrakni egy hete. :)
Most már csak a BOINC újabb kiadásaiba való beépülésre kell várni. :)

(#144) Thrawn válasza Joci10 (#143) üzenetére


Thrawn
félisten

Először egy másik címre is elküldtem.
Mennyi idő amíg felrakják szerinted?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#145) Joci10 válasza Thrawn (#144) üzenetére


Joci10
őstag

Őszintén? Passz. Nem volt még dolgom ilyennel, így nem is tudok semmit mondani az átfutásáról. Mindenesetre azért remélem, hogy a legközelebbi stabil verziókban már ez lesz bennt...

(#146) C0d3r


C0d3r
addikt

(#147) Thrawn válasza Joci10 (#145) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor nincs más hátra, várni kell.

C0d3r: Köszi, ez az első 6-os BOINC ami nem dobálja fel a futó projektek grafikus ablakát. Fent is hagyom, remélem nem kavar be semmit.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#148) C0d3r


C0d3r
addikt

6.2.1:
Linux x86

A 64 bites verzió is hamarosan megjelenik.
Changelog

[ Szerkesztve ]

(#149) Thrawn válasza C0d3r (#148) üzenetére


Thrawn
félisten

Megjelent:
Linux 6.2.1 x64

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#150) Thrawn


Thrawn
félisten

Windows x86 6.2.2
Mac OS/X 6.2.2

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.