Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Thrawn válasza C0d3r (#249) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi!

Egyelőre működik gond nélkül, sőt, azt sem jelzi, hogy béta "Pre-release" verzió lenne :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#252) C0d3r


C0d3r
addikt

Tesztverzió!

6.4.3:
Linux x86
Linux x64

(#253) C0d3r


C0d3r
addikt

6.4.3:
Windows x86
Windows x64

[ Szerkesztve ]

(#254) Thrawn


Thrawn
félisten

Tesztverzió!

6.4.4:

Windows x86
Windows x64
Linux x86
Linux x64

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#255) C0d3r


C0d3r
addikt

Még mindig teszt!

6.4.5:
Windows x86
Windows x64

(#256) Thrawn válasza C0d3r (#255) üzenetére


Thrawn
félisten

Linuxra is jött:

6.4.5:

Linux x86
Linux x64

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#257) C0d3r


C0d3r
addikt

A 6.4.5 -ös mától ajánlott verzióként érhető el, letöltési linkek az előző 2 hozzászólásban.
Jelenleg Windows és Linux rendszerekre, Mac OS X-re a 6.3.23-as tesztverzió van.

"We have no plans to release 6.4 for the Macintosh at this time, because we can't run BOINC CUDA applications on the Mac until NVIDIA makes some changes in their Mac software."

[ Szerkesztve ]

(#258) C0d3r


C0d3r
addikt

A fejlesztés gőzerővel halad tovább, hamarosan jönnek a 6.5-ös tesztverziók!
A 6.6-ig javítandó hibák listája itt megtekinthető: [link]

(#259) C0d3r


C0d3r
addikt

Mac-el indul a teszt.

6.5.0:
Mac OS X

(#260) Joci10 válasza C0d3r (#259) üzenetére


Joci10
őstag

Windows-zal folytatódik:

6.5.0:
Win 32 bit
Win 64 bit

(#261) Thrawn válasza Joci10 (#260) üzenetére


Thrawn
félisten

Cselesek, tegnap még nem tették ki a főoldalra.
Feltettem, dolgozik ahogy kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#262) Joci10


Joci10
őstag

És itt vannak a Linux-os változatok is:

6.5.0
Linux 32 bit
Linux 64 bit

[ Szerkesztve ]

(#263) C0d3r


C0d3r
addikt

Egy kis meglepetés az új évre:
Kicsit késve ugyan de ha minden igaz, a BOINC hamarosan megjelenő 6.6-os verziójában már a legfrissebb, általatok készített fordítás lesz megtalálható! :C

Kreditben Gazdag, Boldog Új Évet Mindenkinek! :)

(#264) Thrawn válasza C0d3r (#263) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez jó hír, csak tudtommal a fordítás lendülete meglehetősen alábbhagyott (legalábbis nálam :B )
Amit csináltunk az még az 5-ös verzióhoz volt jó, azóta történt egy-két változás.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#265) Joci10 válasza Thrawn (#264) üzenetére


Joci10
őstag

A fordítás tökéletes a 6-os verzióhoz is (tesztelve lett a munkahelyi gépeimen), talán pont emiatt nem adtak ki újabb angol nyelvi fájlt sem (még mindig a legutolsó verzió a 15299-es angol). ;)

(#266) Joci10 válasza C0d3r (#263) üzenetére


Joci10
őstag

Nem tudom, kinek köszönhető, de hatalmas köszönet Neki! :) :R

(#267) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék énis csatalkozni hozzátok! Ha jól tudom, van Ph!-s team is! Hogyan lehetnék én is tag? Mitkell letölteni/beállítani? Sosem csináltam még ilyet, szal segítsetek! Ha sikerül, akkor egy P3 766mhz-vel 0-24-be betudok szálni, 2*1,73ghz-s notival meg időnként.

Előre is köszi! :K

Smoke & Torque

(#268) Thrawn válasza Szplöttyy (#267) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv!

Többféle projekthez is csatlakozhatsz, van itt SETI, Rosetta, World Community Grid team is. Utóbbiról tudok érdemben nyilatkozni, ott a WCG honlapján kell regisztrálnod először, majd a BOINC klienst letöltened és csatlakozni a projekthez. A többi megy magától, gondolom a többinél is hasonlóan megy a dolog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#269) Szplöttyy válasza Thrawn (#268) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Köszönöm!

Smoke & Torque

(#270) Thrawn válasza Joci10 (#265) üzenetére


Thrawn
félisten

Kipróbáltam és tényleg jó :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#271) Thrawn


Thrawn
félisten

A fordításhoz új szervert indítottak, újra kell regisztrálni amit meg is tettem. Jelenleg így állunk: Link

Szerk: A honlap linkje (regisztrációhoz)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#272) Joci10 válasza Thrawn (#271) üzenetére


Joci10
őstag

Jól érzékelem, hogy csak online lehet fordítani?
Csak mert a letöltési lehetőségek közül egyik sem megy nálam...
Ha így van, akkor majd valószínűleg estefelé fogok nekiesni átvinni a mi fordításunkból a megoldásokat. Vagy esetleg a feltöltés működik legalább?

(#273) Thrawn válasza Joci10 (#272) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a fenti linken belépsz és elnavigálsz a magyar fordításhoz, ott találsz egy Könyvtárból ZIP linket, azzal le tudod tölteni mindet. Mindjárt kipróbálom a feltöltést.

szerk: A feltöltés megy, a kliens ezennel 100%-ban 'lefordult' :)
szerk2: Mégsem fordult le teljesen. A 100%-osban 652 sor van, ami fent volt abban pedig 716.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#274) Joci10 válasza Thrawn (#273) üzenetére


Joci10
őstag

Nekem most sem jött le, így rájöttem, hogy a böngészőben a hiba (egyre több olyan oldalt látni, amelyik nem IE specifikus funkciókat használ :( ). Most már FF alól jön le minden, aminek kell.

Az új verziót letöltöm, és megnézem, hogy mi változott a régihez képest. Ha nem sok, akkor még a régiből gyorsan átmásolásokkal megoldom a már kész részeket, aztán meg jöhet az újabb részek online szerkesztése. :)

(#275) Thrawn válasza Joci10 (#274) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jutsz valamire az online fordítással akkor áruld el a nyitját, mert tegnap nem tudtam rájönni. Vagy csak még nincs kész egészen ez a része az oldalnak? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#276) Joci10 válasza Thrawn (#275) üzenetére


Joci10
őstag

Az online résszel semmire nem jutok, mert tegnap este óta "502 Proxy Error" van nálam...

(#277) Thrawn válasza Joci10 (#276) üzenetére


Thrawn
félisten

Az nem véletlen, levlisten írtak róla:

As an aside, I’m going to shutdown Pootle for the day.

I’m going to touch each of the PO files and make sure they are UTF-8 files. I’ve found several that say they are, and they turn out not to be. The fix is to run them through notepad and enforce UTF-8 conversion.
I’m sorry for any lost work during this conversion to pootle. It is as new to me as it is to you.

Remélem ezután nem lesznek olyan (elvileg jó) fordítások, amiket ellenőrzéskor visszadobál...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#278) Joci10 válasza Thrawn (#277) üzenetére


Joci10
őstag

A fene...
Na, mindegy, azért én itthon a régi és az új fájlokat átfuttattam egymáson, és már csak olyan ötvenegynéhány új fordítatlan rész maradt (volt vagy 90 körüli, de néhányat már fordítgattam). Az elérhetőségeik (hátha jók valamire):
.po fájl
.mo fájl

(#279) Joci10 válasza Joci10 (#278) üzenetére


Joci10
őstag

Ha már nem tudom szerkeszteni a saját hozzászólásomat, akkor egy kiegészítés, csak így:
A bizonyonytalan fordításokat is átnéztem itthon, azok is javítva, vagy jóváhagyva lettek a fenti verzióban; de a már 'kész' fordításban is rengeteg volt a hiba (mintha még mindig a nagyon régi, rengeteg félreírással tarkított verzióból hozták volna át azokat a részeket).

(#280) Thrawn válasza Joci10 (#279) üzenetére


Thrawn
félisten

Amit po és mo fájlt belinkeltél azok már az általad javított verziók? Ha lesz egy kis időm letöltöm és segítek a fennmaradt részek fordításában.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#281) Joci10 válasza Thrawn (#280) üzenetére


Joci10
őstag

Igen, azon ezt még tegnap délután/este lejátszottam, így már csak az a maradék ötvenegynéhány új rész van. Ma biztosan nem fogok tudni vele dolgozni, de holnap várhatóan napközben nekiesek, és megpróbálom befejezni (ha addig nem érnél rá).

(#282) Thrawn válasza Joci10 (#281) üzenetére


Thrawn
félisten

Nekem egyelőre nincs időm ezzel foglalkozni, majd talán hétvégén lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#283) Joci10


Joci10
őstag

Ma annyi időm volt, hogy a kisebb, rövidebb részeket fordítgassam, így már csak 9 fordítandó szövegcsoport van (igaz, azok között van 4-5-6 soros is). A fentebbi .po és .mo fájlok linkjén már ezt lehet letölteni.
Ha minden jól megy, holnap be is tudom fejezni...

[ Szerkesztve ]

(#284) Joci10


Joci10
őstag

Bár az ember tervez (és a család végez), de azért csak elkészült, aminek el kellett. :)
A fenti linken már a teljesen lefordított fájlok találhatóak, bár azért vannak magamnak kétkedésre jogot formáló dolgok. Ilyen a long és short term debt -ami nem tudom mi a fenét keres a BOINC-ban, hacsak nincs más értelmezése, mint a hosszú- és rövid lejáratú adósság-; valamint a working set size, aminél tudom, hogy mit jelent (azt a kötött (memória)területet, amelyiken 'munkavégzés' folyik), csak nem tudom olyan egyszerűen megfogalmazni magyarul, hogy rövid legyen és frappáns is (valószínűleg benne van ebben az is, hogy a Win7 bétáról lemaradtam, pedig egész éjjel próbáltam kulcshoz jutni, és akárhányszor próbálom letölteni a MS oldaláról a hivatalos verziót, mindannyiszor megakad a letöltés 5-15% között valahol - Flashget mellet is, és a FF beépített letöltéskezelőjével együtt is).

(#285) Thrawn válasza Joci10 (#284) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindjárt ki is próbálom :)

Windows 7-hez próbáld ezeket a linkeket, innen le tudtam szedni, és kulcsot is kaptam. Az más kérdés, hogy nem tudom felszenvedni a RAID-re se friss telepítéssel, se upgrade-del :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#286) Moonline. válasza Joci10 (#284) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Torrentről egyszerűbb letölteni mint az M$ oldaláról

Én már felraktam, eddig nagyon tetszik, kíváncis vagyok milyen lesz a végleges....BOINC-ot még nem raktam fel, helyette a folding@home megy, ami se Xp-n, se Vistán nem ment!
Lehet az új driver miatt van, Win 7re már januárit raktam fel :DD

[ Szerkesztve ]

(#287) Joci10 válasza Thrawn (#285) üzenetére


Joci10
őstag

Közben már tegnap este sikerült kulcsokat szereznem, és letölteni a 64bites verziót is (a 32-essel még gondjaim adódtak, de most a MS féle Download Manager végre működőképesnek tűnik...

(#288) Joci10


Joci10
őstag

Új tesztverzió:

6.6.0
MAC OS X

[ Szerkesztve ]

(#289) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Nem lehet valahogy megoldani, hogy az XP-re feltelepített BOINC fusson a Win7-en, és azokat a feladatokat folytassa, amiket XP-n elkezdtem? Ha elindítom a BOINC-ot Win 7 alól, azt írja adjam hozzá a "boinc_users"-et a helyi felhasználók csoportjához.

(#290) Thrawn válasza Moonline. (#289) üzenetére


Thrawn
félisten

Telepítsd újra Win 7 alatt, és add meg neki ugyanazt a mappát ahol eddig volt. XP -> Vista esetében működött ez a módszer. (Előtte mentsd le az egész mappát, biztos ami biztos)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#291) Moonline. válasza Thrawn (#290) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Áh inkább hagyom...elég ide a folding is, kihaszálja a procit is meg a vidkarit is :D

(#292) Joci10 válasza Thrawn (#290) üzenetére


Joci10
őstag

Nem is kell hozzá újrainstall, elég az install után az előző oprendszerben feltelepített BOINC adatbázisfájljait átmásolni az új install adatbázishelyére (persze, ehhez az is kell, hogy ne legyen a friss telepítés után feldolgozandó csomag leszedve, hiszen ekkor felülírjuk az adatbázist is).

(#293) Joci10 válasza Joci10 (#288) üzenetére


Joci10
őstag

További tesztverziók:

6.6.0
Windows x86
Windows x64

(#294) Joci10 válasza Thrawn (#285) üzenetére


Joci10
őstag

Na, milyen lett a próba? :)

Mellesleg én akárhányszor próbálkozom feltölteni a .po fájlt az új oldalra, mindig 502 proxy errort kapok... :(

(#295) Thrawn válasza Joci10 (#294) üzenetére


Thrawn
félisten

Sikeres! :)

Megnézem fel tudom-e tölteni a fájlokat és felteszem az új BOINC klienst is próbaképpen.

szerk: Én sem tudok feltölteni: Permission denied :(

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#296) Joci10


Joci10
őstag

Tesztverzió:

6.6.1

MAC OS X

[ Szerkesztve ]

(#297) Thrawn


Thrawn
félisten

Tegnap este próbáltam megint feltölteni a szerverre, de folyamatosan 502 vagy 503-as hibát kaptam, pedig egyébként pattogós volt az oldal...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#298) Joci10 válasza Thrawn (#297) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem megvonták a feltöltési jogot az 'egyszerű' felhasználótól; vagyis nekünk csak online lehet fordítgatni. Valószínűleg találni kellene valakit, aki tud feltölteni, és annak elküldeni a fordítást...

(#299) Joci10


Joci10
őstag

Új tesztverzió

6.6.2 (a 6.6.1-et 'kihagyva')

Windows 32bit
Windows 64bit

(#300) Joci10


Joci10
őstag

A Linux-os új BOINC-ok kicsit lemaradtak (már megint).

6.6.2 tesztverzió

MAC OS X

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.