Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) McKane


McKane
senior tag

Sziasztok!

most bukkantam rá erre a projektre..
érdekelne, hogy az adatlapomon található notebook segít valamit az ügyön,ha beszállok?
nem egy erőmű,előre bocsájtom :D .
ugyis sokat megy feleslegbe,és ekkor legalább valami értelmes dolog miatt menne. :))

(#552) C0d3r válasza McKane (#551) üzenetére


C0d3r
addikt

Sokkal többet, mint az én celeroncsom, pedig nekem PC-m van. :D
Nézd meg a projektek listáját és válaszd ki a számodra legszimpatikusabbat, a climateprediction-on kívül, mert annak van ám nagy rendszerigénye. Ha a névre ráviszed a kurzort, megjelenik a projekt célja is.

[ Szerkesztve ]

(#554) Thrawn


Thrawn
félisten

6.10.45-ös tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#555) Joci10


Joci10
őstag

Új 6.10.46-os Windows-os tesztverziók:
32bit
64bit

(#556) Joci10


Joci10
őstag

Megjöttek a Linux-os 6.10.46-os tesztverziók is:
32bit
64bit

(#557) Joci10


Joci10
őstag

6.10.47 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit

(#558) Joci10


Joci10
őstag

6.10.48 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit

(#559) Moonline.


Moonline.
aktív tag

(#560) Joci10


Joci10
őstag

6.10.49 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit

(#561) Joci10 válasza Joci10 (#560) üzenetére


Joci10
őstag

További 6.10.49-es tesztverziók:
Linux 32bit
Linux 64bit

(#562) Joci10


Joci10
őstag

(#563) Joci10 válasza Joci10 (#562) üzenetére


Joci10
őstag

...és teljes a lista:
MAC OS X 6.10.50 tesztverzió

(#564) Joci10 válasza Joci10 (#563) üzenetére


Joci10
őstag

(#565) Joci10 válasza Joci10 (#564) üzenetére


Joci10
őstag

Ismét... Azaz:
6.10.51 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit

(#566) figyusz


figyusz
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a gépemre a boinc-et. A telepítés után minden rendben is megy, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Újraindítás után viszont valami gond lesz. "Not connected to a client." üzenetet ír ki a kis buborékba, A managerben alul a Kapcsolat megszakítva felirat látható. Induláskor a windowsból jól ismert "A Boinc kibát észlelt ezért leállt, feliratot írja ki. Mi lehet szerintetek a gond? Valami ötlet valakinek? Nem szeretném törölni, de ha nem sikerül megoldanom akkor muszáj lesz. Az kliens újratelepítése nem oldotta meg a problémát, az első restartig ment jól aztán ugyanez.

64 kb mindenre elég

(#567) C0d3r válasza figyusz (#566) üzenetére


C0d3r
addikt

Melyik verziójával próbálkozol? Ha esetleg régebbi, próbáld meg a legfrissebb stabillal. Letöltés

(#568) Joci10


Joci10
őstag

(#569) Joci10


Joci10
őstag

6.10.53 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit

[ Szerkesztve ]

(#571) Joci10


Joci10
őstag

'Maradék' 6.10.54 tesztverziók:

Linux 32bit
Linux 64bit
MAC OS X

(#572) Joci10 válasza Joci10 (#571) üzenetére


Joci10
őstag

Csak nem 'nyugszanak'; vagyis 6.10.55 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit
MAC OS X

Közben pedig a MAC-es platformon a 6.10.51 lett az ajánlott verzió (letöltés).

(#573) Joci10


Joci10
őstag

6.10.56 tesztverziók:
Windows 32bit
Windows 64bit
Linux 32bit
Linux 64bit
MAC OS X

[ Szerkesztve ]

(#574) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne BOINC verziókkal kapcsolatosan:

1, Régen a BOINC könyvtárban volt egy app_info.xml fájl, amiben lehetett látni, hogy mely projektek exe fájljai vannak engedélyezve a gépre. Ezt az általam mostanában használatos 6.10.18-as verzióban nem találom. Melyik verziónál változott meg ennek a használata? ( Állítólag még most is létezik, de csak "annonymus platform" megoldásoknál. )

2, CUDA támogatás melyik BOINC verzió óta létezik? A régebbi app_info.xml-es verzióknál fájlszerkesztéssel működésre lehet(ett volna) bírnia a CUDA-t?

[ Szerkesztve ]

(#575) Joci10 válasza #95904256 (#574) üzenetére


Joci10
őstag

1. Az app_info.xml most is 'él', csak talán a 6-os főverzió egyik újítása volt a program, és az adatbázis rész különszedése (az app_info.xml az adatbázishoz került, mivel a projektek és a csomagok leírásait tartalmazza). Vagyis a telepítésnél meg lehet adni a program mappát, és az adatbázis mappát - ezek alapértelmezés szerint teljesen külön vannak, és az adatbázisé a "Document and settings\{user-név}\"-en belül van valahol (én már az eleje óta úgy használom, hogy a BOINC mappáján belül egy Database mappába raktam; így az eredeti megoldásra már nem emlékszem, de azért megkereshető).
[Szerk.: Visszaolvastam, és a pontos alapértelmezett hely: "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\BOINC".]
2. A 6.4-es alverzió újdonsága volt a CUDA támogatás (az ATI féle GPU-s támogatás viszont csak a 6.5-ös verziókban jelent meg először). A második kérdésre passzolok - mindenesetre a BOINC nem ismerné fel a GPU-t; de talán attól még a programot lefuttatná, bár lehet, hogy nem a GPU-n, hanem a CPU-n. Vagyis számomra egy hatalmas kérdőjel a lehetőség. :)

[ Szerkesztve ]

(#576) Joci10 válasza Joci10 (#575) üzenetére


Joci10
őstag

Kiegészítés az 1-hez (ha már újra nem tudom szerkeszteni az előző hozzászólásomat):
Az app_info.xml fájlt alapértelmezés szerint nem használják, hiszen a szerverek minden olyan infót (és programot) leküldenek a BOINC-hoz, ami az alapértelmezett számításokhoz kell. A plusz dolgokhoz (bétás, vagy optimalizált, esetleg többszörös kliens-kezeléshez, ahol a gyári kliensektől eltérő nevet használnak) kell az app_info.xml, amelyben a 'nem gyári' klienseket lehet futtatni a BOINC alatt, mintha gyáriak lennének. Viszont nem egy darab ilyen fájl van, hanem a projekteken belül külön-külön lehet használni; így a projektek mappájában található (ha valakinél van ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#577) #95904256 válasza Joci10 (#575) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszi! :R

(#578) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Még egy kérdés. Ha jól rémlik, akkor régen a SETI classicnál volt valami grafikonos megoldás, ahol lehetett látni, hogy milyen tempóban készül el egy-egy munkacsomag. Talán a SetiHide nevű segédprogrammal? :U Na most engem olyasmi érdekelne, hogy van-e ilyen grafikon lehetőség BOINC-hoz is vagy nincs? Ha igen, akkor hogyan lehet előcsalogani?

Azért érdekelne a dolog, mert ahogy feljebb/lejjebb állítottam a CPU/RAM órajelét szeretném látni, hogy mennyit változik a feldolgozás sebessége.

Üdv,
Ákos

(#579) C0d3r válasza #95904256 (#578) üzenetére


C0d3r
addikt

Mondjuk én nem vagyok egy nagy SETI tudor, de ha jól látom akkor a SETI@BOINCWatch program valami ilyesmire szolgál. :)

(#580) C0d3r


C0d3r
addikt

A 6.10.56-os verzió ajánlott lett. Letöltés
Version history is bővült.

[ Szerkesztve ]

(#581) #95904256 válasza C0d3r (#579) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ja igen, azt nem írtam, hogy a SetiHide csak példa. Nekem BOINC-hoz kellene. Pontosabban az Einstein@Home és SZTAKI projektek csomagjait szeretném figyelgetni.

(#582) Joci10 válasza #95904256 (#581) üzenetére


Joci10
őstag

Itt sok külső fejlesztésű BOINC-hoz kapcsolódó program van. Hátha találsz köztük olyant, ami Neked is jó.

(#583) Joci10


Joci10
őstag

6.10.57 tesztverzió:
Windows 32bit
Windows 64bit

[ Szerkesztve ]

(#584) concret_hp


concret_hp
addikt

van olyan projekt ami ati vga-t is tud használni?

einsteint meg sztakit küldöm jelenleg, de azok nem tudnak :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#585) Joci10 válasza concret_hp (#584) üzenetére


Joci10
őstag

http://boinc.berkeley.edu/wiki/GPU_computing
Itt leírnak mindent ezzel kapcsolatosan, így azt is, hogy milyen projektek használnak GPU-s gyorsítást (a lap alján olvasható, hogy az ATI VGA-k mit: Collatz Conjecture; Milkyway@home (Double precision GPU required); DNETC@Home).

(#586) Joci10 válasza Joci10 (#583) üzenetére


Joci10
őstag

6.10.57 tesztverzió:
MAC OS X

(#587) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Takaréklángra kapcsoltak a fiúk, már 1 hónapja semmi újdonság...a mostani ajánlott kliens meg nem jelentkezik be automatikusan indításkor, pedig be van jelölve..

(#588) Joci10 válasza Moonline. (#587) üzenetére


Joci10
őstag

Nem lehet, hogy nálad van valami gubanc? Csak mert nálam és a munkahelyemen semmi ilyesmi gond nincs (régebben láttam ilyet, amikor túl sok egyszerre induló progi volt - akkor egy ideig nem kapcsolódott, de pár másodperc után azért az is elindult).

(#589) Moonline. válasza Joci10 (#588) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nyilván nálam van a gond...be van jelölve hogy automatikusan induljon, de autorunba meg be sem teszi. Msconfigban nincsen ott a listában.

(#590) Joci10 válasza Moonline. (#589) üzenetére


Joci10
őstag

Ja, hogy nem indul (ez kicsit más hiba, mint a nem csatlakozik)!
Az msconfig-ban a boinctray sincs berakva?

Egyébként a BOINC-ot szoktad uninstallálni, vagy csak rátelepíted az előzőre, és kész? Mert lehet, az egy jó megoldás lehetne a problémához, hogy korábbi BOINC feltelepít (ha ott még működik az indításos működés), majd arra egy újabb rátelepít.

(#591) Moonline. válasza Joci10 (#590) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nem mondtam olyat hogy nem csatlakozik.. :P

Nincs a boinctray sem ott.
Asszem most win újratelepítés után egyből az ajánlott verziót telepítettem, azóta nem raktam rá semmit. Nanembaj, nem olyan nagy erőfeszítés elindítani.

(#592) Joci10 válasza Moonline. (#591) üzenetére


Joci10
őstag

"a mostani ajánlott kliens meg nem jelentkezik be automatikusan indításkor" - számomra ez nem azt jelenti, hogy nem indul el; hanem hogy nem csatlakozik.

Egyébként ha tényleg ennyire nem akarja az igazságot, akkor berakhatod az Indítópultba is; elvileg ekkor is elindul.

(#593) Thrawn válasza Moonline. (#587) üzenetére


Thrawn
félisten

Hja, levlistán sem megy a pörgés, biztos mindenki nyaral :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#594) Joci10


Joci10
őstag

Kiadtak egy speciális 6.10.57 MAC OS X-es kiadást. Azt hiszem, a neve mindent elmond: "macOSX_Campus_Party". :)
letöltés

[ Szerkesztve ]

(#595) zoleek


zoleek
tag

Sziasztok.
Régóta BOINC-ozok, de ez a 'probléma' csak mostanra lett aktuális.
Szeretném ha a szerverem általl letöltött munkacsomagok számításába az utána kötött gépek is belesegítenének.
Alias kliens ill. kliensek.
Ez hogyan oldható meg? gondolom a cc_config.xml-ben kellene átírni valamit...
Előre is köszi a segítséget!

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#596) zoleek


zoleek
tag

Mellékesen ha épp nem is a legkomolyabb kategóriába tartozom, de SETI alatt a gépeim listája amik számolnak. A szeró szedegeti a csomagokat rendesen, annak kellene aládolgozni egy-két gépnek.

[ Szerkesztve ]

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#597) Thrawn válasza zoleek (#595) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem lenne egyszerűbb, ha minden gép magának szedegetné le a csomagokat? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#598) zoleek válasza Thrawn (#597) üzenetére


zoleek
tag

Szia.
Kérdésedre a válasz: Meglehet, de elég sok emberkénél akinek az átlagkredite jobb (vagy drasztikusan jobb) nálam, szinte kivétel nélkül SETI@home Enhanced
Anonymous platform (CPU)
szerepel az alkalmazások részben. Ott, ahol nekem ugye SETI@home Enhanced v6.03 illetve Astropulse v505 v5.05 stb...stb...

És mivel elég gyenge gépek hoznak 800-1500as átlagot úgy, ezért gondoltam hogy biztosan van értelme!

Jó lenne kipróbálni... :F Ha meg mégsem válik be a dolog, még mindíg vissza lehet térni a 'jól bevált' minden gép magának szedegeti dologhoz...

Előre is köszi, üdv:Zé

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#599) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Még mindig semmi új verzió? Ejj de sokáig nyaralnak a fiúk.. :)

(#600) Joci10 válasza Moonline. (#599) üzenetére


Joci10
őstag

Van új verzió, csak én voltam nyaralni, így nem írta ki senki... :)

Vagyis július 1-én kidobták a 6.10.58-as tesztverziókat (Windows 32bit, Windows 64bit, MAC OS X), amik azóta már ajánlottak is lettek.
(Linux részen belül maradt a 6.10.56-os, mint utolsó, egyben ajánlott verzió.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.