Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) carl18 válasza darkmann (#15098) üzenetére


carl18
addikt

TRONSMART BANG MINI -
Unboxing & Comparison WILDBOX & MOTION BOOM!
Anker/Mifa hangja határozottan jobb volt.
2022 elején vásárolhattam a Motion Boomot, még november-december táján is ment az anker oldaláról 70 euroért.

Sajnos az ilyen tesztek nem mérvadóak, egy részük fizetett sponzoráció ahol egy terméket nyilván el kell adni. Tronsmart magyar tesztek csak 1-2 oldal csinál, és ők is azért mert hasznuk van belőle.
Bár ettől függetlenül az ár nem rossz, de én nem vagyok biztos a hangja valóban olyan jó lenne. A T6 Max elégé leszerepelt mikor nálam járt....
Tronsmart T6 Max 3D sound (Baddest sound ever)

De akinek eladtam, azt írta nagyon jó a hangminőség stb. :C
Szóval ez relatív mihez képest.

Még 2014-2015 táján csinálták ezt a 750Ti tulajok, megvették a kártyát és mindenhova beírtáltak maxon minden Ultrán visz stb. Ha erre képes lett volna nem lett volna piaca a 760-770-780-as szériának.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#15102) gyulank válasza <Adamsky> (#15100) üzenetére


gyulank
addikt

De direkt azért kérdeztem így, hogy mi van abban az esetben, ha a hangszóró a régebbi verzió, és mi van, ha a hangszóró az újabb verzió, hogy tudjam. Ebből nem tudom. Olyan készülékről beszélünk, amin régebbi, meg olyanról, amin újabb BT van, mint a hangszórón.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15103) <Adamsky> válasza gyulank (#15102) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... és mi van, ha ... "
A visszafelé kompatibilitás minden irányba működik. De, írhatnál végre konkrétumot is. ;)

(#15104) batazs válasza Sys85 (#14940) üzenetére


batazs
csendes tag

Köszi a segítséget, Audio pro C5a lett végül. Most kezdtem el hallgatni, sokkal tisztább, kellemesebb hang, mint egy korábban nálam lévő onyx, igaz a méretből adódóan nem egy olyan "nagy" hang. Hálóban, tidalra tökéletes nekem, így összegezném :)

(#15105) darkmann válasza carl18 (#15101) üzenetére


darkmann
őstag

A hozzászólásokban írják, hogy olyan, mintha a Motion Boomnak a basszusát EQ-val húzták volna fel. Itt is mindenki azt írta, hogy kell az EQ neki, hogy legyen igazi mély basszus. Ugyanez igaz a Tronsmartra is. Szóval nem biztos, hogy egyenlőek voltak a feltételek. ;)

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#15106) <Adamsky> válasza darkmann (#15105) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Itt is mindenki azt írta, hogy kell az EQ neki, hogy legyen igazi mély basszus."
Melyiknek? A Boom-nak? Tuti nem. Abból bizony ez jön ki, amit hallasz (hellyel-közzel) a videóban. Sőt ennél azért picivel szvsz. jobb is lehet, mert komolyabb összegben fogadni mernék, hogy a csóka, csak benyomta az "extrabasszt", oszt' heló. Custom EQ-val picit finomítható.
A feltételek olyan szempontból voltak egyenlőek, hogy - legalábbis nekem úgy tűnik, hogy - "out of the box" vizsgálta mindhárom hangszórót. Igazából ez épp a Boom-nak nem kedvezett, mert hozzá app - és ezzel EQ - is jár, míg a másik kettőn "csak" mélyhangkiemelő gomb van.
A tuti majd az lesz, ha esetleg Alan ráveszi magát (én már elültettem a bogarat a fülébe), hogy vegyen (vagy kérjen) egyet. Ő olyan körülmények között és alapossággal tesztel, hogy abban nem sok kifogást lehet találni.

(#15107) Bici válasza <Adamsky> (#15106) üzenetére


Bici
félisten

Nekem volt Boom-om, és ott a custom EQ esetén kevésbé volt mély a basszus, mint a gyári módban.
Lehet, hogy azóta ezt javították, de mindig kérdéses, hogy az adott tesztben milyen firmware-rel teszteltek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15108) Dhampir válasza <Adamsky> (#15088) üzenetére


Dhampir
félisten

Meglett a Tribit MaxSound Plus Bluetooth hangszóró, szolid igényeknek biztosan megfelelő lesz és ahhoz mérten szépen szól. :)

Aureal fórumtársnak köszönöm, hogy felhívta rá a figyelmet! :R

[ Szerkesztve ]

(#15109) samu2062 válasza <Adamsky> (#15088) üzenetére


samu2062
aktív tag

"És tudtommal 1st gen"

Én rákérdeztem, mert elgondolkodtam, hogy veszek még egyet, és TWS-ben használom őket.
Az eladó nem tudta megmondani, hogy melyik kiadás. Persze írhattam volna neki, hogy legyen kedves megnézni a csatlakozóját, abból kiderül, mert ha type-c, akkor az új, de végül úgy döntöttem, hogy elengedem a dolgot. Majd inkább még egy újat fogok rendelni.

(#15110) francz'70 válasza <Adamsky> (#15106) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ő olyan körülmények között és alapossággal tesztel, hogy abban nem sok kifogást lehet találni
Tényleg kivesézi rendesen, de nálam anno ez a videója [link] azért kiverte a biztosítékot. Mennyire volt az fair, hogy a két soundcore custom eq-on, a tronsmart meg default-on. Legalább az ue-t 3D-re tette volna, vagy ha csak megemlíti, hogy egy 3rd party eq-val azért elég szépen kilehet kozmetikázni, stb.
Értem én, hogy a soundcore-nál van ez az eq, de a fair nem az lett volna hogy eq nélkül mindegyik? ...vagy ha eq, akkor az ue-t is azzal.
Mondjuk nem kérdés, hogy a Motion plus szebben szól, de az UE sem ilyen tompa ótvar mint ebben a videóban!

(#15111) <Adamsky> válasza francz'70 (#15110) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Valami nem OK a link-el.

" ... egy 3rd party eq-val azért elég szépen kilehet kozmetikázni ... " - na, az nem lett volna fair. Ugyanis az - bármennyire is fájó - nem része a "csomagnak".

(#15112) Lackow válasza Dhampir (#15108) üzenetére


Lackow
csendes tag

Szintén vettem egyet, az ajánlása alapján. Rndben meg is érkezett .

(#15113) francz'70 válasza <Adamsky> (#15111) üzenetére


francz'70
aktív tag

Nálam jó a link, de amúgy könnyen megtalálod ezt videót, mivel csak ez az egy UE tesztje van ;)

"na, az nem lett volna fair. Ugyanis az - bármennyire is fájó - nem része a "csomagnak".
Ok ezt értem, de az ue esetében legalább a gyári hangképek közül állítgathatott volna, szerintem úgy fair.
Nyilván a végeredményen nem változtatott volna ez egyértelmű, de ha már teszt, és ilyen részletes, akkor használja már a "csomag részeit" az ue-nál is.

(Persze sovány vigasz, mivel az ue-nak kell a 3rd party eq, sőt, nálam még az adapt sound is be van lőve, de így már teljesen vállalható..)

(#15114) Aureal válasza Dhampir (#15108) üzenetére


Aureal
senior tag

Szivesen! :R

(#15115) <Adamsky> válasza francz'70 (#15113) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nálam jó a link ... "
Nem tudom mi volt tegnap (a levegőben), de nem ment (most jó). :R

Tronsmart: szubj. vélemény, de nálam eleve kapufa, ha egy hordozható hangszórón külön kell a hangerőt állítani a telefontól.

" ... a gyári hangképek közül állítgathatott volna ... "
Nézted a méréseit, ill. amit mond utána? Ha nem, érdemes ... hát ezért nem kapcsolja be pl. a "bass mode"-ot, és a "3D-t".
Az ilyenek miatt - meg mert én még nem hallottam jó véleményt Tronsmart hangszórókról - kerülöm a márkát nagy ívben. Egyébként érdemes megnézni Oluv videóját is a Tronsmart Studio (!!) hangszóróról, amit úgy popsiz el a Tribit és az Anker is, hogy rossz hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#15116) Dhampir válasza Lackow (#15112) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélem, hogy tetszik neked is. :)

Eddigi tapasztalataim alapján könnyen összekapcsolódott egy androidos telefonnal és laptoppal is.

Időközben felmerült bennem egy kérdés. Mennyire biztonságos a használata? Arra gondolok, hogy engedély nélkül más is rá tud kapcsolódni a hangszóróra?

(#15117) Aureal válasza Dhampir (#15116) üzenetére


Aureal
senior tag

Úgy tudom először le kel csatlakoztatni a már kapcsolódott eszközt mindenütt. Olyanról meg nem tudok, hogy egyszerre több gazda készülék is ua. a bt. eszközt használja.

(#15118) <Adamsky> válasza Dhampir (#15116) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez nem Mi Box, ami állandóan látható, és "párosodásra kész" :DDD
Eleve sok hangszórónál direkt van "pairing mode", így csak akkor tudsz rá csatlakozni. Ha abban a pillanatban a szomszéd mondjuk gyorsabb lenne, akkor elvileg, de ugye még akkor mindig ott van a reset, és újabb párosítás.

(#15119) Dhampir


Dhampir
félisten

Aureal és <Adamsky>

Köszönöm szépen az infókat! :R

Hacsak nem egy "Speedy Gonzales" a szomszéd, ja. :)

(#15120) francz'70 válasza <Adamsky> (#15115) üzenetére


francz'70
aktív tag

Nézted a méréseit, ill. amit mond utána?
Hát ezen egy kicsit átsiklottam...köszi, így már ok. :R

szubj. vélemény, de nálam eleve kapufa, ha egy hordozható hangszórón külön kell a hangerőt állítani a telefontól.
Nem kell, csak lehet úgy is ;)

(#15121) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy JBL Partybox 710 hangfalam és olyan kérdésem lenne, hogy milyen hordozható akkumulátort érdemes ehhez venni? :R
EcoFlow hordozható generátort néztem, de nem tudom melyik ezekből a legkisebb ami elbír úgy egy 710-et, hogy az legalább 8-10 óráig megy.
Esetleg egy topikot linkeljetek már ami ezzel foglalkozik :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#15122) hcol7 válasza Aureal (#15117) üzenetére


hcol7
senior tag

pl az MB es az MBP is tud un. multipont BT kapcsolatot fenntartani.

(#15123) kress


kress
aktív tag

regeltem jofogasra, hogy rendeljek egy tribitet, fél órára rá jött egy kamu lehúzós dhl sms, másnál nem volt ilyen aki onnan rendelt mostanában? (ezelőtt elkerültek az ilyenek, azért gyanus)

(#15124) Lackow válasza kress (#15123) üzenetére


Lackow
csendes tag

Nem. Semmi.

(#15125) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Relative sok kültér, kevesebb beltéri zenélgetés mellé a BW WA3 vagy Tronsmart T6 Pro ajánlott inkább? Ha jól gondolom, az előbbi a valamivel nagyobb teljesítménye miatt. Esetleg van más, amire érdemes lehet ránézni ebben a 25-30 ezres kategóriában? Legfőképp elektronikus zenehéz lenne használva, de akusztikus zenék is rendszeresen felcsendülnének a hangkeltetőn. Rgb meg más parasztvakítások egyáltalán nem érdekesek. Méretben a WA3 kb a max, akkuban is jó, h alegalább kibír egy hosszú délutánt Margit-szigeten :)

(#15126) Dhampir válasza kress (#15123) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen jellegű nem történt, de más furcsaság igen.

Amikor későbbiekben rá akartam nézni a meglévő üzeneteimre, akkor a honlap nem engedélyezte a hozzáférésemet, pedig be voltam jelentkezve. Újabb bejelentkezés után sem tudtam megnézni.

Emiatt töröltem a profilomat, nehogy más adataimmal is ki tudja mi történjen.

(#15127) laci921225


laci921225
csendes tag

Sziasztok
Akksi időben melyik lehet a jobb?
Tribit Stormbox.
Earfun Uboom L
Meg melyik külföldi oldalról szállítanak magyarba? :)

(#15128) Aureal válasza kress (#15123) üzenetére


Aureal
senior tag

Vmi biztos volt a jófgnál, mert évek óta használt jelszavamat minap köteleztek, hogy változtassam meg. min 12 karakter hosszúra. Szal, sztem benyomultak hozzájuk vkik…

(#15129) carl18 válasza Aureal (#15128) üzenetére


carl18
addikt

És melyik a jobb a Tronsmart Groove vagy a Tribit Maxsound? :D
Nem rég még bestbuy volt a tronsmart, kíváncsi vagyok mi változott azóta....

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#15130) makoss válasza makoss (#15121) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?
elég csak egy topik ha senki nem ért az akkukhoz :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#15131) Aureal válasza carl18 (#15129) üzenetére


Aureal
senior tag

:P

(#15132) Acélfarkas válasza makoss (#15130) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Szerintem nézd meg a hivatalos specifikációkat, az valamennyire mérvadó.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#15133) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Véleményetek szerint a Tribit MaxSound Plus Bluetooth hangszóróhoz milyen töltőfejet érdemes használni, ami biztosan nem teszi tönkre az akkumulátort?

(#15134) cidalain válasza Dhampir (#15133) üzenetére


cidalain
veterán

Bármit, ami megfelel a specifikációnak.
Nagyon nagy tévhit, hogy a töltő "pumpálja* bele az áramot az akkuba, és ha rossz töltőt használunk akkor tönkremegy az akku.
Ezzel szemben a töltésvezérlő áramkör "szívja" az energiát a töltőből. Annyit amennyire szerinte az akku töltéshez szükséges. Ez meg az eszközben van.
Mindezekből következik, hogy tökmindegy milyen töltőt használsz, ha megfelel a gyári specifikációnak. Ha az mondjuk 5V 1A, akkor 5V-osat használj. Ha csak 0,5A-es akkor fele olyan lassan fog tölteni, de baja nem lesz. Ha 2A-eset használsz akkor sem tudod elpukkantani, mert a töltésvezérlő csak 1A-t vesz ki belőle, szóval a töltő csak félgőzzel lesz használva.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#15135) Dhampir válasza cidalain (#15134) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Megnéztem a dobozban található kis füzetet és abban 5V/1.5 A írnak a Charging time mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15136) kress válasza cidalain (#15134) üzenetére


kress
aktív tag

a feszültségre (volt/V) figyelni kell nem? persze kicsi az esély hogy nem 5V a töltő amit talál, de sosem lehet tudni
és persze a töltő áramerőssége (A) legalább akkora legyen ami az eszköznek kell, és a kábel is bírja azt.
persze lehet a mai chipek nagyrésze ezt már tudja kezelni

[ Szerkesztve ]

(#15137) cidalain válasza kress (#15136) üzenetére


cidalain
veterán

Persze, a feszütségnek egyezni kell, ott nincs kompromisszum.
Áramerősseg lehet eltérő (ha kisebb lassabban töltődik, ha nagyobb akkor nem történik semmi csak nem pörög maxon a töltő)
Kábel, töltő mindenkinek van otthon normális amivel pl a telóját tölti, az jó ide is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#15138) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Van egy JBL Charge 4-em. A problémám a következő: amikor filmet nézek és csendes jelenet van, a hangszóró semmilyen hangot nem ad, majd amikor valaki/valami megszólal, a hangszóró újra „működni kezd”, de pl. a szöveg eleje lemarad. Mintha állandóan valami tartalék üzemmódba helyezné magát másodpercek alatt, ha nincs dolga. Nagyon idegesítő és bármilyen jack kapcsolaton keresztül ezt csinálja. Van ötletetek, mivel lehet ezt kiküszöbölni? Előre is köszönöm!

(#15139) <Adamsky> válasza CoroStar86 (#15138) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... bármilyen jack kapcsolaton keresztül ezt csinálja."
Úgy érted, hogy több kábellel is próbáltad? Mi a helyzet bluetooth-on keresztül? Illetve ezt a jelenséget az első pillanattól produkálja, vagy csak egy ideje?

(#15140) CoroStar86 válasza <Adamsky> (#15139) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Több kábellel, több forrással is próbáltam. Laptop, AQ Cobalt, projektor mini jack kimenetei. Kezdettől fogva produkálja a jelenséget, de BT-n nincs ez a probléma. A gond csak az, hogy a Cobaltomról tud szólni a szo-szo normális hang, nélküle brutálisan túl van tolva a basszus, teljesen más a karaktere a hangnak DAC nélkül. Csak azért vettem Charge 4-et, mert van rajta AUX jack bemenet, de ez már a többedik JBL, amivel szívok (az előzőekkel más miatt). Igencsak gondolkodom egy Sonos Move beszerzésén és 5-6 évre letudnám megint a BT-speaker dolgot...

(#15141) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Tronsmart Element Pro vagy Bang Mini? Illetve van ezeknél jobb dolog 20k körül?

Köszi,
P

[ Szerkesztve ]

(#15142) Dhampir válasza CoroStar86 (#15138) üzenetére


Dhampir
félisten

Hasonlót a Tribit MaxSound Plus-nál is tapasztaltam online filmnézés közben egy-egy filmrészletnél, mindezt vezetékes kapcsolaton egy laptop fejhallgató bemenetére dugva.

(#15143) kress


kress
aktív tag

BB topikbol (#162759 Williamgrant):
"Pár hete volt téma a 30k-s Soundcore Motion+.
Aki tényleg jó minőségű vízálló hordozható bt hangszórót keres, az most amazonról (30%-os akcióval) postával 34k-ból kijön: [link]
MMotion Boom-ra a spanyol oldalon van 25%, az így postával 36.5k. [link]"

(#15144) <Adamsky> válasza kress (#15143) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az EU-s shop-ban, is van a Boom-ra -35 Eur most, és a szállítás szerintem onnan olcsóbb (5 Eur). Nem kattintgattam végig, de amazon-nál általálban több a szállítás, ill. ott - ha külföldre megy, akkor - előbb levonják a hazai Áfa-t, majd megy rá a magyar (a szállítási díjjal terheltre). All in all meglepődnék, ha a végén olcsóbb lenne az amazon.

(#15145) evitiguF


evitiguF
senior tag

Németországba nekem ugyanannyira jön ki mindegyik, amazon ingyen szállít.

Amúgy a kettőt összevetve melyik az ajánlottabb?
Motion boom vs Motion+

(#15146) gabeunit


gabeunit
tag

Sziasztok,

Elég csúnyán befurodtem a Blitzwolf BW-WA3 vásárlással. Le akartam váltani a BW AS2 hangszórómat. Össze raktam a kettőt és ég és föld volt a különbség a régi AS2nek sokkal teltebb hangzása van, jobb a basszus számomra (általában rockot hallgatók kedvenc időszak a 70es évek), jobb a színpadkép, és részletesebb, a maximális hangerő ugyan akkora mindkettőnél (Pedig papíron 100W vs 40W ami nem igaz, de szignifikáns különbséget vártam. ) Lehet hogy rosszat kaptam, vissza küldöm cserére hátha ...

(#15147) Peaceliker válasza gabeunit (#15146) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szerintem ez ennyit tud. Legalábbis amikor tesztet néztem sem vt valami faja és pár vevő is így vélekedett, mint te.

"Oh my Goa'uld!"

(#15148) Acélfarkas válasza evitiguF (#15145) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Mind2 ajánlott de 2 külön kategóriába tartoznak. A felhasználás módjától függ, hogy melyiket érdemes venni.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#15149) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Tribit MaxSound Plus esetében szerettem volna firmware-t frissíteni, és ehhez a Tribit supportnak kellett írni.

Többek között ezt válaszolták:
So sorry that we had already canceled the firmware update in early 2022, because all the models for sale now are all inserted with the newest software.

Rákérdeztem a korábbiakban írt, filmnézés közbeni hangkimaradásokra is. Amennyiben esetleg garanciáztatni kellene, akkor kérik a rendelési számot is:
Would you please let us know where you bought it from and what the order number is so that we could honor the warranty for you? Appreciated a lot if a receipt or screenshot of your order is provided. Thanks.

Viszont mivel magánkézből egy hirdetőportálról lett vásárolva, így rendelési szám nekem nem áll rendelkezésre. Valaki, aki nem shopból vásárolta, hanem ugyanabból a forrásból, járt már így?

Közben most olvasom Aureal fórumtárs ezelőtti hozzászólását, miszerint erre a hangeszközre nincsen firmware update.

[ Szerkesztve ]

(#15150) Dhampir


Dhampir
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.