Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Kérdezni szeretném, hogy honnan lehetne magyar nyelvű BD borítókat letölteni?
Amit CoversClub-on nem találtam meg?

(#5202) koncsik válasza Bajusz2010 (#5201) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hátha itt tudnak segíteni...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5203) #48613632 válasza Bajusz2010 (#5201) üzenetére


#48613632
törölt tag

Inkább angol, és eredeti nyelven lehet találni ilyesmit, többnyire aprópénzért. Pl 100Cr az 5 Euro, és egy borító az 3Cr, a lemez cimke meg mondjuk 2Cr.
Magyar és tökingyenes nincsen sajnos, vagy ha van, a fellelhető borítók száma elenyésző.
Egyet tudok, ahol elszórtan vannak magyar borítók is, de ez is fizetős (vagy a grafika részletességétől függően akár ingyenes)

(#5204) Bajusz2010 válasza #48613632 (#5203) üzenetére


Bajusz2010
tag

Köszi szépen.

(#5205) ozakila


ozakila
tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék hogy milyen programmal tudnék több videofájlt bd lemezre írni? Ts muxerrel póbálltam,de 8-ból csak az elsőt játssza le az asztali lejátszó. 8 mkv-ból csináltam bd iso fájlt,azt írtam ki.

(#5206) gg72 válasza ozakila (#5205) üzenetére


gg72
veterán

Ha az aztali lejátszód viszi az mkv-kat lemezről, akkor egyszerűen adatlemezkent kell kiírni pl. Nero-val. Ha nem, akkor oda valamilyen videoszerkeszto progi kell, pl. Multiavchd vagy Freemake Video Converter.

(#5207) ozakila válasza gg72 (#5206) üzenetére


ozakila
tag

Köszi a választ! Sajnos nem viszi,ezért szeretném valamivel átkonvertálni.

(#5208) gg72 válasza ozakila (#5207) üzenetére


gg72
veterán

Akkor marad az utóbbi két progi, vagy lehet valaki mást ajánl majd. Sajnos a TSMuxer erre nem alkalmas, ahogy a neve is mutatja, az leginkább csak muxolásra (feliratok, hangok hozzáadása) való.

(#5209) johnywalker válasza ozakila (#5207) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha 8 fájlból egyet lejátszik a lejátszód, akkor miért nem viszi az MKV fájlokat?Az MKV-t általában viszik a lejátszók, kivéve ha valami extra codec-el készűltek vagy túl nagy bitrátájúak, valszeg esetedben nem ezek vannak. Az írási opcióknál UDF és hasonlók beállítására is figyelj (min. 2.5).Használj ImgBurn-t.

(#5210) gg72 válasza johnywalker (#5209) üzenetére


gg72
veterán

BD-t csinált az MKV fájlokból TSMuxer-rel. Ilyet én is szoktam, de csak ha egyetlen fájlról, filmről van szó, akkor nincs is semmi gond, de több MKV-t nem tud összefűzni egy BD-re.

Az MKV-t általában viszik a lejátszók: Itt az általában-on van a hangsúly, a Samsung és LG asztalikra ez igaz, de pl. a Pana és Sony lejátszók nem igazán visznek MKV-t lemezről.

(#5211) johnywalker válasza gg72 (#5210) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha az MKV-t átkonvertálod BD-re, attól még nem lesz jobb vagy szebb.Mindenfajta konvertálásnál a lejátszhatóság ami viszont veszélybe kerűl.Ahogy írod, egy fájlnál működik, többnél lehet nem.

(#5212) gg72 válasza johnywalker (#5211) üzenetére


gg72
veterán

Nem azért konvertálom át, hogy jobb legyen, vagy szebb, hanem mert pl. vannak olyan filmek, amiket csak MKV-ban tudok megszerezni, de a Pana asztalim nem viszi őket csak BD formátumban. (Gondolom az eredeti kérdezőnek is ez a gondja, ezért fordult ide.) Itt nem átkódolásról van szó, hanem egyszerűen egy másik formátumra való átalakításról, minőségromlás nélkül. Az valóban előfordul néha, hogy pl. az átalakított BD-formátumban csúszik a hang, míg az eredeti MKV-ban minden OK volt. Ahogy írod, a lejátszhatóság szempontjából megvan a rizikója a dolognak.

(#5213) ozakila válasza johnywalker (#5209) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Nekem egy 2008-as Sony Bd lejátszóm van,az nem viszi az mkv-t,ezért szeretnék néhány sorozatból Bd-t csinálni. A fórumtárs által ajánlott konvertáló progi úgy néz ki beválik,Köszönöm!

(#5214) Locsi válasza gg72 (#5210) üzenetére


Locsi
senior tag

Össze lehet fűzni őket bizonyos esetekben. Én a The Pacific sorozat részeit alakítottam át blurayre, viszont az egyes részeket csak a fejezetválasztóval lehet elérni.

(#5215) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Kérdezni szeretném, hogy lehetne megírni egy 25GB-s 3D-s lemezt. Adott hozzá egy 38 GB-s ISO file ami tartalmazza a BDMV, CERTIFICATE, ANY mappákat benne a DUPLICATE mappát.
A DVD Fab-bal próbáltam összetömöríteni BD 25-re főfilm menüben. Ebben az esetben már nem lesz 3D-m.
Más progit kellene használnom?
Asztali BD lejátszón szeretném megnézni.
Van valakinek ötlete, hogy mit rontottam el?

(#5216) koncsik válasza Bajusz2010 (#5215) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

50GB lemez? :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5217) Bajusz2010 válasza koncsik (#5216) üzenetére


Bajusz2010
tag

Még nem vettem 50GB-s lemezt.
Szerkeszteni szerettem volna még a sok külföldi felesleges hangsávot.

(#5218) gg72 válasza Bajusz2010 (#5217) üzenetére


gg72
veterán

Attól még nem fog felférni egy BD25 lemezre, hogy leveszed a fölösleges hangokat. 3D filmek esetében kifejezetten nem ajánlott a tömörítés, a látható minőségromlás miatt.

(#5219) johnywalker válasza Bajusz2010 (#5217) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez a kategória már nem dvd, jó magyar szokás szerint itt már nem igazán működik az olcsósítás...Sajnos meg kell venni a drága lemezt...

[ Szerkesztve ]

(#5220) Multibit válasza gg72 (#5212) üzenetére


Multibit
veterán

előfordul néha, hogy pl. az átalakított BD-formátumban csúszik a hang, míg az eredeti MKV-ban minden OK volt
Ez olyankor fordul elő, ha az mkv konténerben a hangsávnál shiftelést, vagy on-the-fly nyújtást/zsugorítást alkalmaztak. Shiftelni általában BD-re muxoláskor is lehet, de nyújtás esetén sajnos szerkeszteni kell a hangsávot remuxolás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#5221) gg72 válasza Multibit (#5220) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a kiegészítést/magyarázatot. :K

(#5222) winzoli1996


winzoli1996
újonc

Sziasztok ! Valaki tudna segíteni, hogy a Verba újraírható lemezeimnél, amire imageburnnal írok filmeket, miért ír hibákat , és mire utalhatnak a figyelmeztető feliratok ? Az így kiírt filmeket meg tudom nézni, csak a lejátszás a film utolsó kb10 percében akadozik és meg is áll a film. Az egyszer írható lemezeknél csak ritkán fordul ez elő és független a sebességtől, mert a Verba 2x-esen írható és így is, meg egyszeresen is írtam, semmi változás ...pedig az imageburn "sikeresen" megirja a lemezt

(#5223) gg72 válasza winzoli1996 (#5222) üzenetére


gg72
veterán

Próbáld meg újra formázni (teljes törlés), ne csak sima gyorstörlés legyen az újraírás előtt.

(#5224) winzoli1996 válasza gg72 (#5223) üzenetére


winzoli1996
újonc

Köszi, megpróbáltam. Most ezek jelennek meg és az írás kezdetén ugyanúgy megjelenik a hibaüzenet

(#5225) gg72 válasza winzoli1996 (#5224) üzenetére


gg72
veterán

De mik azok az "ezek"? Jó lenne a pontos hibaüzenetet is tudni. Hányszor írtad már meg őket? Az ujraírhatókat sem lehet végtelenszer újra írni.

[ Szerkesztve ]

(#5226) winzoli1996 válasza gg72 (#5225) üzenetére


winzoli1996
újonc

[L:/dl/upc/2015-07/09/507449_wj3cbvmzs1wehx3f_2015-05-19_183329_4.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/09/507449_wj3cbvmzs1wehx3f_2015-05-19_183329_4.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Eddig ezek voltak a hibaüzenetek.

Most újraformáztam a lemezt és ha BD képfájlt akarok írni, ezek jelennek meg és a vége felé félbeszakad az írás

(#5227) gg72 válasza winzoli1996 (#5226) üzenetére


gg72
veterán

Na, most azt azért nem mondod komolyan, hogy az utolsó üznetet nem tudod mondjuk google fordítóval lefordítani, igaz? :U
Egyszerűen nagyobb a képfájl, mint a lemez mérete, vagyis nem fér fel rá...

[ Szerkesztve ]

(#5228) johnywalker válasza winzoli1996 (#5226) üzenetére


johnywalker
őstag

Van itt jó pár (USER) hiba.
1-Az alap 80 MB-os buffer méretet legalább fel kellene emelni 256MB-ra.Ha háttérben memóriaigényes alkalmazás is fut, könnyen kevés lehet írásnál, sőt ilyenkor nem is kellene futtatni mást.
2- 4 gigánál nagyobb fájlokat mindig UDF fájlrendszerrel írunk pl: ver 2.5.
3- Az írási sebesség: mindenképpen 2x-esen kellene írni, nem pedig 2,3-on
4- az utolsó: az újraírható lemezek valamivel mindig kisebb méretűek mint az egyszer írhatóak, te pedig a valós lemezméretet jóval meghaladó fájlt akarsz az író progival jóval megírni (túlírni)...(ahogy gg72 is jelezte)

[ Szerkesztve ]

(#5229) Multibit válasza johnywalker (#5228) üzenetére


Multibit
veterán

3- Az írási sebesség: mindenképpen 2x-esen kellene írni, nem pedig 2,3-on
Rosszul értelmezed az üzeneteket! Ő 2x sebességet állított be, de a meghajtója ezt a lemezt 2.3x sebességgel tudja írni.

(#5230) johnywalker válasza Multibit (#5229) üzenetére


johnywalker
őstag

A beállított írási sebességtől az író szoftver csak lefelé tér el.Biztos hogy 2,3x-ot állított be, mivel írási sebesség ütközés miatt ezt lehetett, a 2x-t pedig nem.Megnézném azt is ilyen esetben hogy a legfrissebb firmware van e a pörkölőn, mivel nem tud szinkronizálódni a lemez írási Mid-jével.

[ Szerkesztve ]

(#5231) Multibit válasza johnywalker (#5230) üzenetére


Multibit
veterán

The drive only supports writing these discs at 2,3x
Szerinted a fenti mondat mit jelent?

A beállított írási sebességtől az író szoftver csak lefelé tér el.
Ezt meg honnan vetted? Ha egy meghajtó firmware-ében egy adott MID-hez a beállítottnál nagyobb minimum sebesség van letárolva, szerinted mi történik? ;]

(#5232) johnywalker válasza Multibit (#5231) üzenetére


johnywalker
őstag

"The drive only supports writing these discs at 2,3x" -azt jelenti hogy ez az író firmware, ezt a lemezt ezen a sebességen tudja írni.Lehetséges egy újabb verzióban lenne 2x lehetőség is!Ezt sem ismerjük...Mivel a lemez Mid-jében valószínüleg az a javasolt. ImBurn valszeg azért dobja fel hibának, persze pontos lemez típus nincs feltüntetve.
Hiába akarok én 2,4x-esen írni, ha a lemez a 2x írást támogatja, nekem visszaveszi 2x-esre...erre értettem.
"Ha egy meghajtó firmware-ében egy adott MID-hez a beállítottnál nagyobb minimum sebesség van letárolva, szerinted mi történik"- Az történik hogy a szoftver annnál alacsonyabb sebességet nem enged...
Okostojáskodás helyett építő jellegű segitséget kellene javasolni, ezt viszont hiányolom a hozzászólásodból.

(#5233) Multibit válasza johnywalker (#5232) üzenetére


Multibit
veterán

only
Azaz ennél a lemeznél kizárólag! Hagyjuk az újabb fw verziót! Terelsz most már. Idézlek: Az írási sebesség: mindenképpen 2x-esen kellene írni, nem pedig 2,3-on. Még mindig nem akarod belátni (nem tudod értelmezni a logot), hogy 2x-es írási sebesség lett beállítva, az íróprogram pedig azt reklamálja, hogy 2,3x kéne! Tök mindegy, hogy mi van a lemez csomagolására írva, az a lényeg, hogy a fw-ben mi a minimum sebesség erre a MID-re!

Mivel a lemez Mid-jében valószínüleg az a javasolt.
Nincs olyan, hogy a lemez MID-jében ennyi, vagy annyi javasolt. A lemez MID-jében semmi nincs javasolva ;] Az író firmware-ében vannak letárolva a használható sebességek a MID-hez!

Az történik hogy a szoftver annnál alacsonyabb sebességet nem enged...
Valóban? ;] Ehhez képes ezt írtad: A beállított írási sebességtől az író szoftver csak lefelé tér el.

Okostojáskodás helyett...
Én meg szövegértelmezési képességet, helyes log olvasást és némi hozzáértést hiányolok nálad. :W
Vegye át valaki!

[ Szerkesztve ]

(#5234) gg72


gg72
veterán

Ezt a vitát most kellene befejezni, mivel a kiindulási probléma megoldásában semmit sem visz előre, köszönöm.

(#5235) winzoli1996 válasza gg72 (#5234) üzenetére


winzoli1996
újonc

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, sajnos pár napig ritkán vagyok most net előtt, de mielőbb kipróbálom a javaslatokat és megírom a tapasztalatokat.
Csak Verbát használok, ez az újraírható lemez 25 GB -os és "Hard Coat" nem tudom ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

(#5236) gg72 válasza winzoli1996 (#5235) üzenetére


gg72
veterán

Nem számít, csak:
1. ne próbálj meg több adatot felírni rá, mint amennyi ráfér
2. fogadd meg a lenti tanácsokat [link]

(#5237) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, multiAVCHD-vel kapcsolatban nem tudja valaki, hogy BD reauthoring-nál hogy lehet beállítani azt, hogy a több playlist-hez is hozzárendelt video file-okat ne jelenítse meg többszörösen a properties - compilation ablakban? Mert ez esetben -főleg ha transcode-onli szeretném- a kész BD-be ezeket a file-okat többszörösen építi be, akkor is, ha a kiindulási lemezen csak egyszer szerepelnek, csak éppen több playlist is kapcsolódik hozzá. A program ugyan figyelmeztet ilyen esetekben, hogy pl: "transcoding may also effect / playlist #5!", de nem tudom, hogy ilyenkor melyik file-t lehet transcode-olni a duplikációk közül, hogy az új lemez is pontosan ugyanúgy működjön, mint a kiindulási lemez (azaz pl: egy több részből álló címlista, külön-külön is, de a "play all" opcióval egyben is megnézhető compilation rendesen működjön).

Fancy quote placeholder

(#5238) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Kérdezni szeretném, hogy érdemes 50 GB-s FreeStyle ,MediaRange lemezekre írni?
LG, Samsung íróm van.
Íráskor vagy lejátszáskor tévesztenek ezek a lemezek?

(#5239) gg72 válasza Bajusz2010 (#5238) üzenetére


gg72
veterán

Írni lehet rájuk persze, csak ne lepődj meg rajta, ha majd szétesik a kép és hasonló anomáliákat tapasztalsz, pláne ha LG és Samsung írókat használsz... Ahogyan azt a másik (BD-lemezes) topikban már sokszor leírtuk, BD50-es lemezből csakis márkásat (Panasonic, That's, Verbatim) szabad venni, ha biztosra akarsz menni.

(#5240) amprozus


amprozus
újonc

Sziasztok!

BD-RE DL lemez lejátszásával van problémám. Verbatim és TDK lemezről van szó. Samsung az íróm és az asztali lejátszó is. ImgBurn-nel írom a lemezeket, amit úgy állítottam be, ahogy itt a fórumon javasolva van. A lemezek formázva vannak, UDF 2.5.
Több, mint egy éve van meg az író és a lejátszó is. Eddig rendben volt minden, kb. egy hónapja jelentkeztek a problémák. Új lemezzel is próbálkoztam. Az író beolvassa a megírt lemezt, de a lejátszó nem. Hibaüzenettel kiadja a lemezt ( A lemezt nem tudja beolvasni. Ellenőrizze a lemezt ).
Mind a kettőn nem régen csináltam szoftver frissítést is. A korábban megírt BD-R 25 GB lemezeket beolvassa az asztali lejátszó.
Kérem, akinek ötlete van, segítsen.

(#5241) gg72 válasza amprozus (#5240) üzenetére


gg72
veterán

Próbálj meg teljes formázást. Ha ez sem segít, akkor próbálj meg szerezni egy másik íróval megírt lemezt, ha azt sem viszi, akkor az asztaliddal lesz valami gond.

(#5242) olasz69


olasz69
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Sikeresen megírtam ,életem első BD-RE lemezét a Verbatim márkából! :C
Tudom,nem nagy valami,de az asztali lejátszóm viszi,és 3D_1080P_24Hz !
Csodálatos képminőség a h.ou és a h.sbs mkv-k után!

az íróm :BDR-207EBK de az imgburn és aida64 és a win7 szerint is BDR-207M ? :F
Láttam itt

de itt a fórumon is hasonló-t djpundro2 (#2193)

gg72 Köszönöm a Fórumot :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#5243) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Van egy PHILIPS BP2500 típusú lejátszóm. A hálózatra csatlakozás után csak az állapotjelzője villog az elején és nem lehet bekapcsolni. Mi lehet a baja?

(#5244) gg72 válasza adamcsik (#5243) üzenetére


gg72
veterán

(#5245) harcsa11


harcsa11
csendes tag

sziasztok!
a tsmuxer nem ismeri fel az d.atmos hangformátumot. mi lehet a baja?
más progi esetleg, bár eddig ez jól bevált. vagy a codec csomagot kellene cserélni?

köszi

üdv.

(#5246) szaszapi válasza harcsa11 (#5245) üzenetére


szaszapi
őstag

Mikor abbamaradt a ts muxer fejlesztése még sehol nem volt atmos hang,Így szépen össze is keveri a csatornákat,nem lehet vele megcsinálni rendesen,aki vele dobja a remuxokat atmos hanggal az mind selejtes,hiába mondtam én....

(#5247) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Tanácsot szeretnék kérni lemezírással kapcsolatban:
ISO file-t kibontotta az Ashampoo Burning studio 15 rendben lemezképfileként rendben az asztali lejátszó is viszi.
Az írás újraírható Verbatim korong volt. Bd 25-ös. A file tartalma:14GB 3D. Minden mappa rendben megvan, BDMW, ssif file is megtalálható.
Át szerettem volna másolni egy egyszer írható lemezre. Az Ashampoo teljes lemez másolást választottam.
Elindult lemezt lezárta, írt adatokat majd mielőtt végzett volna kiírta hogy nincs elég hely a lemezen. Kuka lett belőle. Ugyanezt csinálta a Nero is.
Hogyan lehetne átmásolni úgy hogy minden mappa meglegyen és ne rontsa el a lemezt?

(#5248) olasz69 válasza Bajusz2010 (#5247) üzenetére


olasz69
senior tag

Az iso-t kiválasztoma hdd-ről az ImgBurn-be/lemez írás képfájlról és kiírja a bd25-öt amit lejátszok az asztali 3dbd lejátszómon!
Az enyém beszél magyarul az imgburn

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#5249) gg72 válasza Bajusz2010 (#5247) üzenetére


gg72
veterán

ImgBurn:
1.) Create image file from disc
majd
2.) Write image file to disc

(#5250) gg72 válasza olasz69 (#5248) üzenetére


gg72
veterán

"Az enyém beszél magyarul az imgburn"
Én is beszélni magyar, de csak kicsi. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.