Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Joshi válasza Joshi (#5650) üzenetére


Joshi
titán

Érdekességképpen a régen írt lemezeimet visszaolvastattam egy nem tesztképes íróval. Az eredmény egészen jó. :K Persze nem 01-re végződik a mid, de ez most nem lényeges, lehet hogy már nem is lehet beszerezni ilyen lemezeket.

A RICOHJPNR00 lemezt 2003 decemberében írtam, míg a RICOHJPNR02 lemezt 2006 márciusában. :Y

[ Szerkesztve ]

(#5652) #48613632 válasza Joshi (#5649) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia
Köszönöm a gyors választ :R

Azt az egyet nem értem, hogy azt mondod, Te ennél jobb lemezre írnál.
Ugyanakkor, az általad linkelt teszt utolsó mondata meg ez:

"Aki megbízhatóan kiváló minőségű, egyszer írható DVD nyersanyagot keresve kezdett neki írásunknak, az most befejezheti az olvasást, és mehet a boltba Verbatim DVD-R 16x korongokat venni."

Most akkor a lemez minőségével van a baj?
Amúgy tényleg csak pár lemezzel csinálta, azokat félretettem. Venni nem tudok újat, mert ebből van 100 :D
Egyébként, a probléma mindjárt a "lead in" írásánál jelentkezett, és ha nem zártam le (ezt ugye felajánlja) akkor voltaképp a lemez, továbbra is írható maradt, tehát semmilyen fizikai elváltozás nem történt a lemezen.

Más kérdés, hogy utána sem írható :(

szerk:
Sajna, vásárlás előtt fogalmam sincs, milyen MID-et fogok kapni. Nem vagyok ezekkel nagyon képben, hogy melyik jó, melyik nem. Így azt csinálom, hogy mikor megkapom a csomagot, megnézem a lemez MID-jét, és rákeresek, főleg angol nyelvű oldalakon.
Ezt a MID-et mindenhol jónak hozták ki, ezért volt bennem egy para, hogy meghalolt az íróm.

szerk2:
Annyit kérhetnék, hogy pár javasolt lemeztipust tudnál ajánlani?
Lehetőleg ne MID-et mondj, mert ugye honnan tudjam, hogy mi lesz a MID-je a lemeznek? (Vyg lehet valahol MID alapján keresni, és vásárolni?)
Én UK-ban lakom. :R

[ Szerkesztve ]

(#5653) Joshi válasza #48613632 (#5652) üzenetére


Joshi
titán

Mivel ez Blu-ray lemezekkel foglalkozó topik ezért elsiklottam a DVD+R felett és BD lemezre gondoltam. Elvileg DVD-ből ajánlott az a lemez, de előfordulhat gyengébb széria. Újraírhatóval próbáltad? Annál hibázik? Ha az író kezdi megadni magát újraírhatóval szerintem nehezebben boldogul.
DVD-t már nagyon régen írtam, de én az általam említett MID-es lemezeket preferáltam.

(#5654) Joshi válasza #48613632 (#5652) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan melyik íród van? Pioneer bdr-207dbk? Milyen firmware van az írón?

(#5655) #48613632 válasza Joshi (#5653) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hú, hát akkor én írtam rossz helyre, elnézést kérek. :B :R

Akkor így már világos.
Nem próbáltam még újraírhatóval, de akkor az lesz a következő.

Hasonló minőségben esetleg tudnál ajánlani egy naprakész írót? Sima dupla rétegű BD lemez írásáig elég, ha tudja a dolgát.
Elvileg, ha jól tudom, az enyém is tud valamit még ezen felül, de sosem használtam BD50 felett.

szerk:
Hát azt sehol sem írja, hogy melyik három betű a vége. De csináltam róla egy képet, hátha.
Azt tudom, hogy kb 4-5 éves, dobozos verzió, és ha jól emlékszem, pormentes a borítása. Kicsit más is, mint a standard, mert ez tükörfényes, nem ilyen matt-szerű.

szerk2:
A firmware-k meg egyszerűen nem mennek fel, az újabbak. Azt mondja, nem találja az eszközt. De találtam fórumokat, ahol hasonló problémákkal küzdenek. Kipróbáltam mind3 elérhető firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#5656) Joshi válasza #48613632 (#5655) üzenetére


Joshi
titán

A 207-es író-nál nem nagyon van jobb, vagyis újabb van de ha nem rossz akkor nem kell lecserélni. Én DVD-t inkább Nero Burning Rom-al írnék, Blu-ray lemezt pedig ImgBurn-el.
Az író pontos neve a tetején található egy matricán, de azt csak úgy tudod megnézni ha kiveszed a házból. Az alábbi képen látod a firmware verziót ami jelenleg van az írón, de az ImgBurn is mutatja. Az adatelfogyás-hiba védelem mindenképpen legyen bepipálva.

(#5657) Joshi válasza Joshi (#5656) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mit szoktál írni, de a túlírás ne legyen bepipálva. :N

Most nézem a hibaüzenetes képeden ott van a firmware verzió. Az 1,35 az már régi, mindenképpen frissíteni kellene újabbra, de előtte meg kell győződni arról hogy pontosan mi a pontos típusa az íródnak.

[ Szerkesztve ]

(#5658) Joshi


Joshi
titán

Itt találsz firmwaret, de előtte meg kell győződnöd arról hogy melyik íród van pontosan. Kizártnak tartom hogy 207 MBK íród lenne, inkább DBK lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5659) #48613632 válasza Joshi (#5658) üzenetére


#48613632
törölt tag

Túlírni nem szoktam, burn proof és társait pedig bekapcsolom mindig, illetve azt hiszem be is van kapcsolva defaultra.
Firmeket is próbáltam, de nem fogadta el.

Másfelől, beletetted a bogarat a fülembe, és gyorsan szétrántottam a vasat, hogy megnézzem a matricát. Hmmm ... érdekes. De így már értem, miért nem fogadta el, most bepróbálom erre is akkor. Viszont továbbra is több, mint érdekes, hogy minden eszköz BDR 207-nek ismerte fel.

szerk:

Na, most már elfogadja. Kár, hogy pont befejeztem a DVD-ket :D

szerk2: Egyébként frissítés után is BDR-207-nek látja :Y Több, mint furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#5660) Joshi válasza #48613632 (#5659) üzenetére


Joshi
titán

Ez bizony S07XLT író nem 207-es, egyébként majdnem ugyan az. Frissítsd 1.60-as firmware-re és Nero Burning Rom-ot használj DVD írásra.

(#5661) #48613632 válasza Joshi (#5660) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi, frissítés megvolt. :R

Nero-ból van ingyenes, vagy mind licencköteles? (azért keresem én is, nem akarlak ugráltatni, így is sokat segítettél)
Tudom, régebben adták író mellé, de mondjuk sosem szerettem. Kicsit túl van komplikálva az a progi, mindenféle szerkesztővel, meg extra ficsörökkel.
Persze, ettől még lehet jó, szóval nem zárkózom el tőle, a továbbiakban.

szerk:
Ahogy nézem, ez kb £40 csak a The Burning Rom, és nincs ingyenes, vagy olcsó OEM változat.
Virágboltot kihagynám, így lehet mégiscsak marad az IMG Burn, annyit nekem nem ér az a progi.
Azt viszont elfogadom, hogy öregszik szegénykém. Bőven 1000 felett van a megírt lemezek száma, úgyhogy nem panaszkodom.

Amúgy, nem volt baj az IMG Burn-el sem - eddig. DVD írás esetén sem, hálistennek.

szerk: Az S09XLT mennyire van az ajánlott írók között? Ha esetleg upgrade lenne, mernéd ajánlani? (Upgrade csak akkor, ha ez tönkremegy, vagy legalábbis vállalhatatlanul sokat hibázik.)

[ Szerkesztve ]

(#5662) Joshi válasza #48613632 (#5661) üzenetére


Joshi
titán

Neked csak a Nero Burning Rom kellene ami nagyon egyszerű, a komplett Nero programra nincs szükséged.
Még nem mondtad hogy mit szoktál írni, vagyis hogy miből? ISO vagy mappa? Film vagy adat?

[ Szerkesztve ]

(#5663) #48613632 válasza Joshi (#5662) üzenetére


#48613632
törölt tag

Többnyire filmekek, de adatként, azaz mkv. Komplett diszkeket is de azt meg csak BD lemezre.
BD meg ISO is és mappa is, vegyesen.

Na, találtam egyet, ez már elfogadható ár. LINK
Feedbackjei is jók, mármint az utolsó NERO eladásokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#5664) Joshi válasza #48613632 (#5663) üzenetére


Joshi
titán

Én elsősorban DVD írásra gondoltam, mert BD-re az ImgBurn a legjobb. Az az igazság hogy én lezártam a DVD korszakot, nekem már csak egy-két DVD lemezem van az is csak porfogó.

Az én íróm S08 ami kezeli a BD XL lemezeket is, most rendeltem egy 100GB-os újraírható lemezt. Kíváncsi leszek mit kezd vele az íróm. :D

(#5665) #48613632 válasza Joshi (#5664) üzenetére


#48613632
törölt tag

Saját célra nekem sem kell DVD, de több haver is el van maradva a technikával, de rendesen :D Ettől függetlenül, és darabszámra, még mindig kijön évi 500 lemez, ez szinte biztos.

100GB, az kemény. Respect. van itthon egy DL BD-RE, de ugye csak 50GB Talán még sosem írtam rá :DDD Az enyém is viszi a 100GB lemezeket?

(#5666) Joshi válasza #48613632 (#5665) üzenetére


Joshi
titán

Az S07 nem kezeli, ha jól emlékszem az első BD XL író pont az enyém volt (S08). Egyébként én anno 207-ről váltottam S08-ra.

(#5667) #48613632 válasza Joshi (#5666) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na de sebaj :) Úgy sem mostanában lesz szükségem rá.

(#5668) Joshi válasza #48613632 (#5667) üzenetére


Joshi
titán

Én is csak kíváncsiságból vettem, na meg egyre több 4K HDR film van ami 60+GB méretűek. Valamivel etetnem kell a Sony 65A1 tévémet, habár az se biztos hogy az Oppo 203 lejátszóm kezeli a 100GB-os lemezeket. Ha megjön a lemez majd kiderül. :D

(#5669) #48613632 válasza Joshi (#5668) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én NAS-ról etetem a HTPC-t, ami jelenleg nem 4K, és főleg nem HDR képes. Nekem NAS kényelmesebb, de sokan másképp gondolják, ezzel tisztában vagyok.

(#5670) #48613632 válasza Joshi (#5668) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt be szoktad állítani? Én mindig névlegesre állítom, de sok esetben előfordul, hogy nem bírja. Főleg amúgy DVD esetében, mivel ott erősen változó, hogy milyen alapanyagot kapok.
BD-nél mindig ugyanazt veszem, legalábbis csomagolás alapján.

(#5671) Joshi válasza #48613632 (#5670) üzenetére


Joshi
titán

Nem, sőt én inkább lassabban írom a lemezeket mert tapasztalatom szerint az még nem okozott gondot. Minőséget nem tudok tesztelni, de vannak 10 évnél régebbi DVD-im és hibátlanok.

ui.: NAS-om van nekem is, de a kedvenc filmeket jó lenne achiválni.

[ Szerkesztve ]

(#5672) #48613632 válasza Joshi (#5671) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, én olyan hosszú időre nem szeretnék archiválni. Most, hogy így mondod, van pár száz Aone 4x az ágy alatti mappában, kiváncsi lennék, hogy így 5-6 év után vajon mit mondana az asztali játékosom. Már ha még működik egyáltalán, mivel az is az ágy alatt van pár éve :D

(#5673) Joshi válasza #48613632 (#5672) üzenetére


Joshi
titán

A BD-t 4K BD-t szerintem sokáig nem fogja leváltani semmi, még a 8K sem. Itt inkább az új ficsörök mint pl HDR továbbfejlesztett változata, még magasabb színtér stb fogja befolyásolni a piacot. Ahogy korábban írtam nekem már nincsenek meg a DVD filmjeim, megváltam tőlük, csak egy-két darab maradt az is véletlenül. Mondjuk tesztelni jó másra nem nagyon. :D

(#5674) Joshi válasza Bile Demon (#5627) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam én is a BD-RE XL lemezt és szerencsére nem volt gond vele, vagyis az írással nem.
LINK

A te és az én íróm Change historyban ott van a Sony BD-RE XL lemez 2x írással.

Support New BD-RE TL media(2x Writing : SONY)
Support New BD-R TL media(4x Writing : Panasonic)
Support New BD-R media(6x Writing : Ritek)
Improvement of the recording quality with DVD+RW
Improvement of the recording quality with DVD-RAM
Improvement of the recording quality with DVD-RW
CD-RW operation is improved on the specific application.

[ Szerkesztve ]

(#5675) Bile Demon válasza Joshi (#5674) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszönöm a tájékoztatást, örülök, hogy sikerült az írás. Akkor már csak azt nem értem, hogy nálam mi lehetett a gond.

Bruhe

(#5676) mikldesign88


mikldesign88
csendes tag

Van egy problémám a MULTIAVCHD programmal. Nem klasszikus videoszerkesztésre akarom használni, hanem úgynevezett Pure Audio Blu Ray lemezek készítésére. Sikerrel létre is hoztam pár ilyen lemezt, de belefutottam egy váratlan akadályba. Nagyfelbontású 5.1 es zenék esetében hamar 4Gb nál nagyobb wav állománnyal találja szemben magát az ember, amit Audacityvel simán tudok szerkeszteni. Amikor azonban beolvasom a audio Titlet a multiAVCHD programba, és ki akarom írni ISO formátumba, muxolásnál az egész program leáll! Nem csinál semmit. Ha a file kisebb 4Gb nál akkor megszerkeszti, ha nagyobb, akkor leáll. A gyanúm a tsMuxeR progira terelődött, mert abba beolvasva a wavot, az is lefagyott, egy 7Gb os audiofilenél kb 38% on. Találtam olyan tsMuxeR programot, (a legújabb verzió) ami gond nélkül elkészíti a m2ts konténert, ha azonban az iso filet beolvasom DaemonToolsba, és MacGo ban megnyitom, nincs hangsávom, de vannak Chapter pontok. Ha pedig Leawo playerben nyitom meg, van menü, van hang, de nincsenek Chapterpontok. Mi a szöszt tudnék tenni, hogy renesen működjön ez a program? Vagy esetleg erre nem alkalmas? Azt a tanácsot nem kérem, hogy 4Gb onként törjem el a zeneszámot. Egy szonátát képzelj el amikor tracket vált. A betömörítés sem elfogadható, mert én nagyfelbontású, veszteségmentes zenéket akarok hallgatni.
A másik probléma, hogy a multiAVCHD ben nem tudok hozzáfúzni a stereo track hez egy Multichanel tracket, mert csak a stereot készíti el, a Multit következetesen lehagyja. A tsMuxeR ezt simán megcsinálja. Mit szúrok el? Tudna valaki segíteni? :W

(#5677) yvsmad válasza mikldesign88 (#5676) üzenetére


yvsmad
őstag

Mi lenne, ha elfelejtenéd az egész ISO formátumot?
Minek becsomagolni lemezképfájlba, ha a lejátszónak úgyis ki kell csomagolnia?

[ Szerkesztve ]

(#5678) mikldesign88 válasza yvsmad (#5677) üzenetére


mikldesign88
csendes tag

Hát azért nem felejtem el az ISO filet, mert rendes Blu Ray lemezre szándékozom kiírni. Illetve már írtam is ki kb. 4 lemezt. Egyébként megoldottam a problémát.

(#5679) yvsmad válasza mikldesign88 (#5678) üzenetére


yvsmad
őstag

Becsomagolás nélkül is kiírhatod a fájlokat rendes Blu-Ray lemezre.
Én még az életben nem hoztam létre ISO fájlt (minek is?), pedig már írtam Blu-Ray lemezt százszámra.

(#5680) Joshi válasza yvsmad (#5679) üzenetére


Joshi
titán

Lemezről viszont érdemes iso-t készíteni mivel csak egy fájlod lesz. De egyébként nincs rá szükség.

(#5681) yvsmad válasza Joshi (#5680) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha kell a lemezről az összes extra, reklám, szuahéli hangsáv és 200 feliratsáv, akkor igen. Egyébként a lemezek tartalmának átlag 1/3-a felesleges, ami csak a helyet foglalja a háttértáron. A lemezen elfért, annak tökmindegy, de pl. egy csak ISO-kat tartalmazó háttértár 1/3-a effektíve elvész a hasznos információk elől. Ki lehet számolni minden egyes lemezre, hogy az ISO fájl hány GB-tal nagyobb tárterületet foglal el, mint amit valaha is használsz.

[ Szerkesztve ]

(#5682) Joshi válasza yvsmad (#5681) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk egy BD50-es kiadványból hiába veszed ki csak a videót és mondjuk két hangsávot, tömörítés nélkül akkor se fog elférni BD25-re. Általában 28-32GB szokott lenni az ilyen remuxok minimális mérete. Na most innentől kezdve semmi értelme bohóckodni vele, ha az ember nem akar tömöríteni. De ugyan ez igaz a 4K HDR anyagoknál is, általában minimum 51-52GB a méretük és ez felett. Én innen közelítettem meg a témát.

(#5683) yvsmad válasza Joshi (#5682) üzenetére


yvsmad
őstag

Volt már rá példa, hogy a BD50 sem volt tele és a főfilm 1 hangsávval ráfért a BD25 lemezre.
De egyik esetben sincs szükség ISO fájlt létrehozására.
Viszont sokan HDD-n vagy SSD-n tárolnak komplett BD50-es ISO fájlokat (ma már egyre gyakoribb), mert azt hiszik hogy csak ez az eredeti minőség és a lejátszót fárasztják a kicsomagolással, miközben 28-32 GB helyett közel 50 GB helyet foglalnak a háttértárjukon, tök feleslegesen. Tehát filmenként 18-22 GB tárhelyet veszítenek el.
Akkor mi is az ISO előnye?

[ Szerkesztve ]

(#5684) Joshi válasza yvsmad (#5683) üzenetére


Joshi
titán

"Viszont sokan HDD-n vagy SSD-n tárolnak komplett BD50-es ISO fájlokat (ma már egyre gyakoribb), mert azt hiszik hogy csak ez az eredeti minőség és a lejátszót fárasztják a kicsomagolással, miközben 28-32 GB helyett közel 50 GB helyet foglalnak a háttértárjukon, tök feleslegesen. Tehát filmenként 18-22 GB tárhelyet veszítenek el.
Akkor mi is az ISO előnye?"

Úgy semmi, de ez mégiscsak a Blu ray írás és írási hiba topik. :B :DDD

(#5685) yvsmad válasza Joshi (#5684) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha meg kiírod, akkor fájlokat is ki tudsz írni, tehát egy tök felesleges idő és energia pocsékolás, valamint hibaforrás az ISO létrehozása. Más baja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5686) mikldesign88 válasza yvsmad (#5679) üzenetére


mikldesign88
csendes tag

Azért ISO filet írok, mert egy barátom gépében van író, és neki így viszem el. Ezt neroval írja ki. Az authoring programom pedig ISO állományt hoz létre. De elnézést, nem ez volt a gondom.

(#5687) yvsmad válasza mikldesign88 (#5686) üzenetére


yvsmad
őstag

A fájlokat is ki tudja írni a Nero, felesleges belőlük ISO-t létrehozni.
Ha jól emlékszem a bajod az ISO létrehozásakor jött elő. Ezért javasoltam ezt a lépést teljesen kihagyni.

[ Szerkesztve ]

(#5688) #48613632 válasza yvsmad (#5679) üzenetére


#48613632
törölt tag

Például 3D lemezt is iso-ból szoktak írni. Sima struktúrában meg dupla lesz a mérete.

(#5689) Joshi válasza #48613632 (#5688) üzenetére


Joshi
titán

Mi van? :Y :DDD

(#5690) yvsmad válasza #48613632 (#5688) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha egy lemezt egy az egyben akarsz másolni, akkor van értelme az ISO-nak. De ott nem kell "authorálni" semmit.
Viszont fájlokból létrehozni ISO-t írás előtt nincs semmi értelme, az csak időhúzás. Vagy úgy konvertálni, hogy ISO legyen az eredmény, mert ott bejön egy felesleges hibalehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#5691) #48613632 válasza Joshi (#5689) üzenetére


#48613632
törölt tag

Fogj egy 3D iso-t, nyisd ki, és másold ki vinyóra ;) Akár TC-vel ;)

yvsmad
Fileokból iso-t létrehozni írás előtt tényleg felesleges, de ilyet nem is csinál senki.

[ Szerkesztve ]

(#5692) yvsmad válasza #48613632 (#5691) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor csak olvass vissza, itt van rá a példa.

(#5693) #48613632 válasza yvsmad (#5692) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor úgy mondom, hogy nem jellemző. Én legalábbis nem hallottam ilyenről még.

(#5694) mettek


mettek
addikt

hello

osx oprendszeren írnék ki BD filmet egy külső íróval. A lamezen 23,28gb hely van. A bd25 filmek rendre nagyobbak vmennyivel. Ilyenkor mi van? bd50 lemez kellene nekik vagy lehet belőlük kisebbet csinálni?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#5695) gg72 válasza mettek (#5694) üzenetére


gg72
veterán

A BD25-ös filmeknek nem szabadna nagyobbaknak lenniük 23GB-nál. Csak gyorsan rákerestem, ezeknek mind rá kell férniük egy 25GB-s lemezre:

Ha nem férnek rá, akkor téma-összefoglaló és BD Rebuilder. ;)

(#5696) mettek


mettek
addikt

Milyen processzort ajánlanátok hogy viszonylag emberi időn belül letömöríthessek egy egy nagyobb filmet bd25 méretre?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#5697) jeni válasza mettek (#5696) üzenetére


jeni
félisten

Emberi idő belül? :U :F

32 magosat :C

Más célok a géppel?

Gondolom ilyen téren még az Intel az erősebb,bár nem tudom ,hogy az új AM4 Ryzen mit is tudna?

Nem lenne egyszerűen azt meg kérdezni,hogy van a procira 85000Ft-m és Intel rendszert szeretnék. :R

Mit is vegyek?

Azt tudni kell,hogy számít a memória is ilyen téren és a Ryzennnél most még problémásak a memória dolgok!

Intelnél még nincsenek ilyen megkötések!

[ Szerkesztve ]

(#5698) yvsmad válasza mettek (#5696) üzenetére


yvsmad
őstag

Minél gyorsabb procit, minél több memóriát és minél jobb videokártyát.
A határ a csillagos ég.
Vagy elindítod éjszakára és reggelre kész. Ez ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#5699) Joshi válasza mettek (#5696) üzenetére


Joshi
titán

Vagy eleve BD25-ös anyagot szerzel be arról a bizonyos helyről. ;]

(#5700) mettek válasza Joshi (#5699) üzenetére


mettek
addikt

Értem. Koszonom.
Alapvetően egy i5 6700 vagy 7500 prociban gondolkodom micro atx házban, 8gb rammal, win10-el. Ez lenne egy mindenes, medialejatszos gép amivel rebuildelni is tudnék ha kell. (Vga-t nem tervezek bele)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.