Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#649) Partició


Partició
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy pár kérdésem, amire egyszerűen nem kapok választ senkitől, ezért gondoltam megpróbálkozom itt. Amint láthatjátok újonc vagyok, de nem csak itt, hanem a számítógépek területén is. Van egy gépem, amiben egy Intel Pentium 4 541 3.2 processzor van, egy ASUS P5SD1-FM2-es alaplappal, he nem muszáj a többit nem részletezem, higgyétek el nem sokat vesztetek. 1 éve sajnos konfigként vettem a gépet, Fujitsu-Siemens Scaleo L Edition. Az alaplapról megtudtam, hogy hááátt… szóval nem egy főnyeremény, sőt egy oldalon sem találtam róla érdemleges információt, a Bios frissítésről pedig pláne nem, még az Asus oldalán sincs fent.. Felraktam a gépre az Everest Ultimate Edition 2006 változatát, és itt jön az első problémám. Az érzékelők csak a videokártya, és a HDD hőmérsékletét mutatják, azon kívül semmi mást, az Everest jól van beállítva, az összes OSD érzékelő ikon ki van jelölve, ezt csak azért mondom, mert a szűkebb környezetem, áhh… béna vagy, majd Én beállítom neked alapon, az Everestre gyanakodott. Hozzáteszem pl: az AIDA sem mutat többet. Elkezdtem gyanakodni, hogy esetleg az alaplap lesz a ludas, létezik az, hogy nincsen semmilyen érzékelő rajta? Létezik egyáltalán az, hogy egy alaplap más információkat nem tud megjeleníteni? Ha más nem, de legalább a CPU-t kikellene jelezni, mert ha belépek a Biosban akkor azt ott jelzi, a venti fordulatszámával együtt! Lehet, hogy ez esetleg valami Bios beállítási probléma, pl: nincs engedélyezve? Esetleg a driverel nem stimmel valami? A másik probléma pedig a Bios frissités, nincs valakinek ötlete honnan tudnék egyet beszerezni? Mert akárhogy is kerestem, egyszerűen nem találtam sehol!
A segítségeteket előre is köszönöm…
:R

Az ember vágyait követő akarat, önemésztő törekvésének színtere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.