Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 12:57:20

LOGOUT.hu

Ajánlott weboldalak:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) nonsen5e


nonsen5e
addikt

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#702) ldave válasza nonsen5e (#701) üzenetére


ldave
Topikgazda

Tales játék volt már PC-n?

A Slime draws near! Command?

(#703) oriic válasza ldave (#702) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Eddig nem.

Live-Die-Respawn

(#704) ldave


ldave
Topikgazda

Egy újabb legendás japán studió esett e mobiljátékok áldozatául:

Az eddig független játékfejlesztőt a Nepro Japan nevű cég vásárolta fel, akik mobiljátékokban utaznak.

A tri-Ace legismertebb sorozata a Valkyrie Profile és a Star Ocean, melynek utolsó része, a Last Hope 2009-ben jelent meg. Utolsó nagyobb, önálló játékuk a Resonance of Fate, melynek nagy hibája volt, hogy egyszerre jelent meg a FF 13-mal. A sors fintora, hogy ezek után a Square-nek segítettek be az FF 13 két folytatásában.

A Slime draws near! Command?

(#705) saelin válasza ldave (#704) üzenetére


saelin
veterán

Az IP-kkel mi lesz? Jönnek a Valkyre Profile és Star Ocean játékok iosra/androidra?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#706) Thorus válasza nonsen5e (#701) üzenetére


Thorus
aktív tag

Ha meg is jelenik PC-re én maradok a konzolnál, hogy meglegyen a sorozat egy platformon.
EU-ban 05.08. a megjelenés konzolra, akkor a port szerintem olyan év vége fele jelenne meg.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#707) nonsen5e válasza Thorus (#706) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ki tudja mennyi ideje dolgoznak rajta (ha egyáltalán dolgoznak rajta) plusz milyen minőségű lesz a port. Egy nevetségesen rossz portot nagyon gyorsan össze lehet csapni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#708) ldave


ldave
Topikgazda

Eközben Japánban:

Dragon Quest reklám, buborékfólia.

A Slime draws near! Command?

(#709) ldave válasza ldave (#708) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nem tudom ehhez van-e köze, de április végén jön a DQ X következő kiadása:

A Slime draws near! Command?

(#710) ldave


ldave
Topikgazda

Cosplay + iPad:

A Slime draws near! Command?

(#711) oriic válasza ldave (#710) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez tök jó. Köszi. :)

Live-Die-Respawn

(#712) ldave


ldave
Topikgazda

Amúgy örülök, hogy a PS4 egyre jobban teljesít Japánban is.

Ha most csak az Atlus-t nézem, akkor ők PS2-re kiadtak vagy hét játékot a Shin Megami sorozatban, igaz, az engine nagyrészt ugyanaz volt, de a játékmechanika azért eléggé különböző a címek között. PS3-ra pedig most két játék ugrik be. Mondjuk közben kézikonzolon azért eléggé aktívak voltak.
A Persona 5 pedig már szinte biztos, hogy jön PS4-re, szóval az Atlus-nak újra van egy játékmotorja, ami működik az aktuális konzolokon, talán ezek után újra nagyobb szerepet kap majd nálunk az otthoni konzol.

A Slime draws near! Command?

(#713) ldave


ldave
Topikgazda

Yosuke Matsuda, a Squeenix fejese nemrég Párizsban járt a Dontnod-nál (a Life is Strange állítólag elég jól nyitott az első epizóddal) és ha már ott járt a francia Gamekult készített vele egy interjút: [link]

Pár érdekesség:
- jónak látja az epizódikus játékformátumot, de Final Fantasy és Dragon Quest játékok (mainline) esetében nem terveznek ilyesmit
- az FF 15 továbbra is a belső Luminous motorral készül, a KH 3-et pedig áttették Unreal Engine 4-re
- nem tervezik a Luminous és más belső fejleszői környezetek külső licencelését
- a mobil részlegük Unity-t használ, így könnyen lehet a játékaikat PS4-re és Vita-ra átírni, amit terveznek is a jövőben
- elismeri, hogy nyugaton a DQ sorozat kicsit háttérbe került, de tudják, hogy van rá igény és van is ötletük, hogy miként elégítség azt ki (mondjuk egy DQ7 3DS, angol vátlozottal...)

- Matsuda szerint felismerték, hogy a nyugati játékosok még mindig kedvelik a tradicionális japán szerepjátékokat és erre is komolyabb hangsúlyt fektetnének a jövőben

A Slime draws near! Command?

(#714) alevan válasza ldave (#713) üzenetére


alevan
őstag

Nem kér a nyugat sokat. Csak a japán megjelenés utáni mihamarabbi nyugati kiadás. Nem kell szinkron, stb. Sima szöveges fordítás elég (+ feliratok szövegelés és átvezetők alatt). Amig igazából egy átlagos JRPG esetén egy kisebb állandó team (aki csak játékfordításokkal foglalkozna) megcsinál legkésőbb másfél hónap alatt.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#715) ldave


ldave
Topikgazda

Friss és ropogós:

A Slime draws near! Command?

(#716) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#717) ldave válasza oriic (#716) üzenetére


ldave
Topikgazda

Falcom jó csapat, csak kérdés eljut-e ez hozzánk majd egyszer. Japánban azért életképes a Vita, nyugaton már kevésbé.

A Slime draws near! Command?

(#718) Totheground válasza ldave (#717) üzenetére


Totheground
addikt

Simán tudod importálni, max egy nagyon kicsivel drágább lesz. Nekem is van így pár játék a Vitához.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#719) ldave válasza Totheground (#718) üzenetére


ldave
Topikgazda

Akár, bár ez kevésbe pénz, mint inkább nyelvtudás kérdése nálam, ugyanis semmit nem tudok japánul.

A Slime draws near! Command?

(#720) ldave


ldave
Topikgazda

Ha már japán nyelvű játékok: a PSP-re csak Japánban megjelent Eternal Punishment-nek készül egy rajongói fordítása.

A Slime draws near! Command?

(#721) nonsen5e


nonsen5e
addikt

A A Realm Reborn accountok száma (totál; nem éppen aktív) elérte a 4 milliót. Ennek és a 2.51-es patch kijövetelének örömére februárt 27-től március 9-ig bárki ingyen játszhat vele, akinek már meg lett véve a játék.

Ingyen fél hónap játékidő, kedves gesztus ez. Sajnos én pár hete pont nem tudtam befejezni a story questeket, és pénzem sem nagyon volt újabb gamecard-ra, nagyon jól jött ki ez. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#722) ldave


ldave
Topikgazda

Puella Magi Madoka Magica kedvelőknek jó hír, hogy a 2012-ben megjelent PSP játék fordítása jól halad, még idén megjelenik, legalábbis a jelenlegi tervek szerint. Itt lesz a weboldol témában, március 5-től kéne indulnia.

A Slime draws near! Command?

(#723) Mister_X válasza ldave (#722) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Még mindig a hideg ráz ki az angol címtől.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#724) ldave válasza Mister_X (#723) üzenetére


ldave
Topikgazda

Még most se tudok japánul :)

A Slime draws near! Command?

(#725) alevan válasza ldave (#722) üzenetére


alevan
őstag

Ez a tradukosoft.com szerintem egy gyakran látogatott webhely lessz a webböngészőmben. :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#726) Mister_X válasza ldave (#724) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tíz animéből tizenegy japán nevét kiírja latin betűkkel minden egyes katalógus (vagy mi, ami összegyűjt mindent), ha valaki animét néz, nagyon kevés esetben nem a japán nevével érintkezik (ebben a szezonban kettő rémlik: Junketsu no Maria helyett Maria the Virgin Witch, valamint Kiseijuu: Sei no Kakuritsu helyett Parasite: The maxim). Tehát nem kifogás, hogy nem tud angolul valaki, én már akkor a japán címekhez szoktattam magam, amikor még hiraganákat setudtam rendesen írni).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#727) ldave válasza alevan (#725) üzenetére


ldave
Topikgazda

Hja, remélem nem csak kezdeti lekesedés van meg nálunk, hanem végigviszik a Persona 2 fordítást is, jó lenne a teljes történetet végigjátszani majd.

@Mister_X: egészségedre :)

A Slime draws near! Command?

(#728) alevan válasza Mister_X (#726) üzenetére


alevan
őstag

Én is a japán neveket használom, úgy hogy közben nem tudom mit jelentenek. Össze is keverem a Shirobako-t és a Saekano-t minden héten :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#729) Mister_X válasza alevan (#728) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én nem is szoktam nézni az értelmét, ha nem is ismerem - mert többségében olyan f*sszág jön ki, hogy csak na. :D Shirobako simán fehérdoboz, a Saekano meg mizé. Mozaikszó? Saenai Kanojo no Sodate-kata - szeretik a japók kb. mindennél az első két tag két szótagját kivenni, főleg az ilyesmi brainfuck címeknél.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#730) ldave


ldave
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#731) nonsen5e válasza ldave (#730) üzenetére


nonsen5e
addikt

Most a 15eurós SE bundle mellett csak az 1eurósra van pénzem, de ez a Fairy Bloom Freesia jópofa kis játéknak tűnik, és a kőkori laposomon is elmegy gépigény szerint. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#732) ldave válasza nonsen5e (#731) üzenetére


ldave
Topikgazda

Még nem néztem mi micsoda, majd holnap.

A Slime draws near! Command?

(#733) Liquid Snake válasza ldave (#720) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Nekem tetszett ez a rész. Anno végig toltam ezt a részt Playstation 1.
Van egy pár WTF részek, meg a csaták is nagyon jók!
Főgonosz Adolf Hitler és a kis serege :C

[ Szerkesztve ]

A Hideo Kojima Game

(#734) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó egy év után, pár napja megint elővettem a Final Fantasy XIII-at. Anno Chapter 11 közepe táján hagytam félbe, 55 játékórával.
Újrakezdtem és most egy kicsit jobban figyelek a sztorira. Eddig van benne 38 óra és ~10 órán belül nagyjából beérem magam; már ismét Chapter 11-ben vagyok.

Ugye kegyetlenül lineáris csőben mész, de ha más nem, legalább a mai napig szép - leginkább a karakterek és az ég. Meg ugye a CG és az OST se rossz.

A játékrendszer külsőre 1x1, végletekig le van butítva (meh..), de azért a háttérben sok számolás folyik (Game Mechanics Guide). Mondjuk örülnék, ha GUI-szinten lenne látszata, nem Strength meg Magic + egy Skilltree meg pár tárgy és csá..

Nincs világtérkép, minijátékok, etc. Szóval Final Fantasy-nak annyira nem az (csak bizonyos hangulati- és kezelési elemeket illetően - meg a hossz), inkább egy lineáris akciójáték, aminek története is van.
Azért lelkiismeretesen végignyomom, aztán követi a XIII-2, végül a Lightning Returns - és akkor a XIII-trilógia letudva.

De hogy legalább azt a szájbarakott japán hangsávot nem voltak képesek rágyömöszölni egy BD lemezre... És no loli.. >: (

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#735) nonsen5e válasza Synthwave (#734) üzenetére


nonsen5e
addikt

:P

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#736) Synthwave válasza nonsen5e (#735) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó. És mit csináljak azzal a PC-s digitális fertővel?

Nem tudom, direkt idegelsz-e.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#737) nonsen5e válasza Synthwave (#736) üzenetére


nonsen5e
addikt

Játssz japán nyelven.

Direkt idegellek. :DDD
De ettől még nem tudom megérteni miért utálod ennyire az egész PC-s mindenséget.
Szerintem meg abszolút ez a jövő, a trend is azt mutatja, hogy egyre több esetben még konzolon is (bár ott kicsit kevésbé) több a digitális vásárlások száma mint a dobozosoké. Nem lepődnék meg ha PS5, inkább 6 idejére már csak 1-1 díszkiadás jelenne meg a játékokból fizikailag.

Amúgy a játékban hibának én is csak a túlzottan lineráis játékmenetet - amihez azért hozzá kell tenni, hogy sztori is sokat hozzátett - tudnám megemlíteni. Menekülünk az egész világ, rendszer elől, nem lehet csak úgy megállni és nézelődni Palumpolum, Eden vagy a Palamecia airship közepén mert megtalálnak és megölnek.

Külön plusz, hogy vannak nehezebb harcok is - sok szerencsét rájönni az első Barthandelus harc mechanikájára és társai.

Linearitás szempontjából a XIII-2 sokkal jobb, de a Lightning Returns-be abszolút nyilt világ lesz (világtérkép+) ezernyi sidequesttel - viszont real time akció harcrendszer ami bár egyáltalán nem FF, de eszméletlen szórakoztató.
Minimum normál nehézség, inkább hard (akár elsőre is), mert az easy-t csukott szemmel random gombokat nyomogatva is végig lehet vinni.

Harcrendszer XIII-2-ben tökre hasonló, csak javított, de szerintem sajnos jóval egyszerűbb is 1-2 harctól eltekintve.

Viszont a grafika visszafelé fejlődik, mindig is foglalkoztatott, hogy vajon miért.
1) - Recseg, ropog a Crystal Tools engine ha nem egy csőben megy a játék.
2) - Nem szántak rá annyi pénzt.
3) - Out of RAM, elég nehéz beleférni ilyen grafikával 256mb RAM + 256mb VRAM kombóba.

Számomra meg pont a grafika nem volt egy olyan nagy plusz pont (CGI videókat leszámítva, azok álleejtősek). :) Jónak jó, de bőven szebbek vannak nála.

Amúgy a XIV:ARR igaz MMORPG, de a fő sztoriszálában, annak történetében, és a világ kidolgozásában sokkal inkább érződik az "FF", WoW mellett szerintem az abszolút top.
-És akkor ide mégegyszer - akinek van megvett A Realm Reborn játéka, az most kapott majd két hét gametimeot az új patch alkalmából.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#738) ldave válasza nonsen5e (#737) üzenetére


ldave
Topikgazda

Az bírom [oWn]f4te-ben, hogy olyan dolgokért rajong, amiktől egy átlag ember kifut a világból, fordítva meg őt lehet az őrületbe kergetni :)

A Slime draws near! Command?

(#739) Mister_X válasza Synthwave (#736) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valamit valamiért. Ez jár a glorious PC masterrace-nek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#740) Synthwave válasza Mister_X (#739) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg a konzol-árú VGA és konzol-árú CPU, meg a lemezes verzió hiánya.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#741) Mister_X válasza Synthwave (#740) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem csak egy konzol árában lehet alkatrészeket venni és kapni dobozos formátumban játékokat. Bár milyen igaz, a processzor kitett egy Nintendo Wii-t, a VGA már majdnem lehetett volna egy 4GB-os Xbox 360 és a mervlemez is volt annyi, mint egy használt PlayStation 2. De ők kérnek elnézést, hogy megtehetik, hogy összedobhatnak egy, a konzoloknál joval erősebb PC-t, ha kedvük (és tárcájuk) úgy tartja.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#742) nonsen5e válasza Synthwave (#740) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szeretem a konzol árú CPU-m és a dupla konzolárú VGA-mat. :P

Amúgy ha azt számoljuk, hogy azért egy embernek szüksége van egy normális számítógépre is a mindennapi mindenhez. PS-en Google-t megnyitottam és kifagyott az egész gép. Akkor kevésbé drága az egész.

Továbbá ;]
Multifunkciós, több monitor támogatása.
Nem szaggat a játék (60 fps, vagy mégtöbb).
Olcsóbb játékok (dobozosan, PSN-en nem is merem összeszámolni a mostani 4000Ft-os Humble Bundle-ért mennyit fizethettem volna: Hitman Absolution, Tomb Raider, Deus Ex Human Revolution, Sleeping Dogs, Thief, Murdered Soul Suspect, Lara Croft Guardian of Light, Kane & Lynch és apróságok... de lehet 6 számjegyű összeg lett volna).
1080p + Ultra grafikai beállítások + élsimítás = nem villognak a textúrák agyba-főbe. Többet játékot renderelek ki 4K-ban mint amennyit nem.
Modolás lehetősége.
Megválasztható beviteli eszköz.
Stb...

Félreértés ne essék, nem a konzolok ellen beszélek. Volt is, van is, és lesz is a nagyszerű exkluzív címek miatt (mondjuk párért khm.. khm... mindenkitudjamiért ölnék, hogy kijöjjön PC-re is, hogy még szebb legyen, de ha nem, akkor sebaj), nyaralóra is egyszerűbben csak bevágom a hátizsákba laptop mellé. Csak, hogy nagyon is kapok nem kevés számomra fontos dolgot azért a kisebb vagyonért amit beleölök.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#743) ldave válasza nonsen5e (#737) üzenetére


ldave
Topikgazda

Rohadjon meg a FF14: resetelem a jelszóm, mert nem fogadja el amire emlékeztem. Ezek után neten sikerül belépni, minden ok. Elindítom játékot PS3-on, ott meg nem enged be, mert hogy "Based upon recent suspicious activity, we have identified that your account may potentially be at risk. For your protection, we have temporarily suspended login access to this account." És most ez után PC-n se tudok belépni. WTF?

A Slime draws near! Command?

(#744) nonsen5e válasza ldave (#743) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem kell ehhez gépek között váltani. :D
Kikapcsolom a routert vagy szimplán csak újracsatlakozok rá akkor ezt írja ki.
Authenticatort meg vagy rendelek x ezer forintért vagy letöltöm ingyen droid/ios-re, wp-re b@$zt4k kiadni... Leszedtem egy android emulátort és futtatom abban indítás előtt.

De legalább biztos lehetsz benne, hogy nem fogják ellopni az accot. Blizzardos védelem is ilyen, hogy amikor lementem nyaralóra egy órámba tellett mire műküdésre bírtam a saját fiókomat, annyi védelmi réteg volt rajta.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#745) Synthwave válasza nonsen5e (#742) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Amúgy ha azt számoljuk, hogy azért egy embernek szüksége van egy normális számítógépre is a mindennapi mindenhez."

Attól függ mire. Ha Blu-ray-ezel, netezel, irodázol, esetleg régebbi játékokkal játszol, akkor totál fölösleges 40 ezres CPU meg 70 ezres VGA. A kettő árából meg már ott a vatta nextgen konzol.

Az Ivy-cerkás konfigom röhögve megbírkózik 117 (egzakt szám) füles böngészővel (amiből vagy 50 YT és egyéb flash lejátszós baszás), úgy, hogy mellette megy a BD rip kirakva TV-re, meg van nyitva szövegszerkesztő, 9 instában fut képnézegető, egy filekonvertáló, TC, megy torrent, IRC, Skype, ts3, Quake Live kliens. Szerintem ez normális gép a mindennapokra. Az emberek 70 %-ának még ennyire sincs szüksége, csak megteheti.

Kérdés, hogy mire használod. Bár az szívderítően lélekromboló, hogy megveszed a csodát nettó 5milliójé, oszt 3 hónap múlva meg egy elavult szarhegy, aminek kilójáér adnak egy zacskó szotyit.

"Multifunkciós"

Nem azt mondtam, hogy ne legyen PC-d. Nekem is 20 éve van és mindig is lesz.

"több monitor támogatása"

Használod is? Dolgozni és böngészni tényleg jó 2-3 monitoron, de játékban nekem konkrétan az agyamra ment - az MS Filght Simulator kivételével. Ezt a funckiót amúgy már egy 3 ezer Forintos videokártya is tudja.

"PS-en Google-t megnyitottam és kifagyott az egész gép"

Mert a PS arra van, hogy játssz vagy néha berakj egy lemezes BD filmet.

"Hitman Absolution, Tomb Raider, Deus Ex Human Revolution, Sleeping Dogs, Thief, Murdered Soul Suspect, Lara Croft Guardian of Light, Kane & Lynch és apróságok... de lehet 6 számjegyű összeg lett volna)."

Ebből részemről max. Hitman Absolution, azt megveszem lemezesen 3,5 ezerért és hibátlanul folyik a PS3-on, miközben igencsak szép is. De tényleg guszta, egyes helyeken majdhogynem nextgen feeling.
15 másik tökfölösleges izé nekem nem köll, csak azért, hogy legyen, akciós, meg 10 perc után végleg töröljem a bináris enyészetbe.

Ha nem premieren veszed a fóliást, 1000-5000 Ft között túlnyomó többség beszerezhető, a leges-legújabbak 7-8 körül úgy, hogy 2x voltak gépben.
Boltból vadiújonan 3-7 ezer között sok van, jellemzően inkább 5 és 7 ezer közé betájolva. Annyit meg megér egy játék, amibe sok tíz, netán sokszáz (egyes eldurvult esetekben többezer) órát beleraksz.

Inkább megadom a módját; csak azért fizetek, amit rendesen ki is játszom, töltelék nem kell. Aztán szépen megy a polcra és elő-előveszem még, ha úgy alakul a hangulat.
A szememnek is kellemes és nem utolsó sorban kézzelfogható érték is.

Persze ha kell, kiadom a +1-2 ezret, hogy ne Platinum / Essentials / TESCO-gazdaságos kiadás legyen. Mert csak. Ha meg nagyon "csucsupresztízs" gémről van szó, akkor jöhet a Limited / Collector's is, ha nem 1,5-2-3x-os az árszorzó.

Régen én is sokat baszódtam a géppel. Mindig fejlesztés, csere-bere, jobb proci, jobb VGA. Aztán az utóbbi 5-6 évben már úgy vagyok vele, hogy megvettem újonan, amit kellett, ésszel költekezve, tényleg csak azt, amit ki is használok, 2 ezer Forinttal sem többet és víz. Menjen, ne kelljen belenyúlni. Majd időnként veszek még vinyókat (az sosem elég), aztán ha már 20 ezer lesz az i5, akkor azért dobok bele egyet, + 4 GB RAM társaságában.

Számomra a PC-gaming halott. Mármint az "újkori" verziója. Az utolsó új gém, ami érdekelt számítógépen, az 2008-ban jött ki (a 2011-es Dead Island kivételével, de hát ugye a zombi apokalipszis az a szívem egyik csücske, szóval nyilván érdekelt), de már akkor is több év pangás után.

FPS-t tényleg soha konzolon, a rezgős gaypadot annak nyomkodnám föl rektálisan egy szöges léccel, aki szerint jó / jobb (úristen..) vele lőni.
Részemről ezügyben amúgy is gyakorlatilag szinte csak Quake-ek vagy Doom / Build engine-es cuccok.
RTS az SC: BW és WC3. Egyértelmű, hogy csak PC.
Meg ugye a nagy klasszikusok, körökre osztott csodák, Black Isle / Interplay RPG-k, 527 millió másik dolog a '90-es évekből, DOSBox, miegyebek. Erre még a Tualatinos Voodoo Boxom is bőven sok.

Minden másra meg ott a konzol, amit nem kell fejlesztgetni, telepítgetni, vackolódni, bíbelődni, peccselgetni, szopkodni a vérerest a syntax fatal error application closed reason your mother is probably a whore ablakocskák miatt. Berakom a lemezt, és fullban indul is, oszt folyik. Nem beszélve arról, hogy a japán stuffok (amiknek jórésze exkluzív is) felhozatala kicsit más számjegyű.

Máshogy látjuk a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#746) Mister_X válasza Synthwave (#745) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Máshogy látjuk a dolgokat."

És akkor enyhén fogalmaztál.

Amúgy konzolos FPS ftw, szarok rá, hogy egérrel pontosabb, de bőven van, ami PC-re nincs, ami meg van, az tele csalókkal.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#747) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azé ez durva.

Változó napszakok. Milyen hulladékul fest, nem?

Némi hent. Azé na.

Open world.

Huhú, szerintem csak ezért fogok majd PS4-et venni. Érzem azt a bizsergést, amit anno 2000-ben az FF VIII CG-k megpillantásakor a GURU mellékletén - hogy KELL. :>

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#748) Synthwave válasza Mister_X (#746) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

lul

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#749) Mister_X válasza Synthwave (#748) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem is lul a PC-gaming ellenességed.

De legalább örömmel látom, hogy te is WarCraftozol.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#750) Synthwave válasza Mister_X (#749) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. A VALLÁSOM a hardcore FPS-gaming, jövőre 20 éve. Azon kevés dolgok egyike, amihez kellő kompetenciám (+ raw skillem) is van.

A létező FPS-ek 98%-a egy nyögvenyelve vergődős, lassú és überkönnyű csiricsáré casual bélsárhurka, a maradék 2 % meg csakis kizárólag PC-re van és annak is csak a fele ténylegesen királyság online (kb. 6+1 címről van szó, ezekből 4 Q-betűvel kezdődik :>).

A "modern" PC gaminget közvetetten a 2000 utáni konzolok és az azokon felnövő generáció tették lullá; nekik is köszönhető, hogy manapság 10 új játékból 8 (inkább 9) maximum 5 percig "köt" le.
Sajnos. De a szívemben örökké él az Aranykor és annak reneszánsza - és az átjátszott SOK-SOKEZER óra.

"De legalább örömmel látom, hogy te is WarCraftozol."

Since '95 - mióta van saját PC-m. Még 4 floppy-n, egy 386 DX40-en indult Azeroth leigázása. Bár az utóbbi ~5 évben már leginkább csak a 3-4 hetente esedékes LAN-on veszem elő a WC3 TFT-t. Ha lesz valamikor 4, azért arra kiváncsi leszek. És csak remélni tudom, hogy nem basszák el olyan kapitális szinten, mind az über Brood War után az SC 2-őt..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.