Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 12:57:20

LOGOUT.hu

Ajánlott weboldalak:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) nonsen5e válasza Synthwave (#450) üzenetére


nonsen5e
addikt

Elképzelhetőnek, sőt valószínűnek tartom, hogy PS4-re írnak a programhoz egy emulátort, és igazából azon belül fog futni a XII ha kijön, nem átírják architekturálisan az egészet, ahhoz meg nem árt a brute-force, amiből a 4-nek sokkal több van mint a 3-nak, és egyszerűbb is (nagyságrendekkel) programozni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#452) Mister_X válasza nonsen5e (#451) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Brute force van elég PS3-ban is, sőt, sajnos csak az van, hét lakat alatt, bár ennyi idő alatt már megtalálták a first partyk a kulcsokat. Az architekturális különbség mind PS3, mind PS4 felé hatalmas, ígyis-úgyis neki kellene ültetni két proggramozót - komolyabb munkát amúgy se végeznek ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#453) ldave válasza Synthwave (#450) üzenetére


ldave
Topikgazda

El kell engedni már azt a PS3-at, ideje egy lezárt dolognak tekinteni.

A Slime draws near! Command?

(#454) ldave


ldave
Topikgazda

Amúgy meg kellemes ünnepeket és játékot mindenkinek :)

A Slime draws near! Command?

(#455) Synthwave válasza ldave (#453) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

lol

1. 1 éve vettem
2. Vettem volna tavalyi premieren PS4-et, ha vitte volna a PS3-as lemezeket, de mivel a Sony úgy döntött, hogy paraszt lesz, ezért megkíméltem őket 400 EUR-tól - kaptak helyette 180-at.
3. Van uszkve 50 játék, ami nincs meg és nincs végigjátszva.
4. Ha van esze a fejlesztőknek, akkor néhány évig még nem hagyják magára a platformot. Az érkező új (és nagy) címek ezt engedik sejtetni.

Minden, csak nem lezárt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#456) Mister_X válasza Synthwave (#455) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"1. 1 éve vettem" - nyolc éve van a piacon
"2. Vettem volna tavalyi premieren PS4-et, ha vitte volna a PS3-as lemezeket, de mivel a Sony úgy döntött, hogy paraszt lesz, ezért megkíméltem őket 400 EUR-tól - kaptak helyette 180-at." - vett helyetted tizenakárhány millió felhasználó, ők alkotnak egy potenciális felvásárlóbázist, akiket ki kell szolgálni új és növekvő platform okán.
"3. Van uszkve 50 játék, ami nincs meg és nincs végigjátszva." - oké,
"4. Ha van esze a fejlesztőknek, akkor néhány évig még nem hagyják magára a platformot. Az érkező új (és nagy) címek ezt engedik sejtetni." - és meddig tart ez a "lendület"? Mi jön az említett érkező új és nagy címeken túl? Évenkénti FIFA újracsomagolás? A Sony is teljes gőzzel a PS4 felfuttatásán lesz, nem egy letűnt generáció pátyolgatásán.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#457) szőröscica válasza Mister_X (#456) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem sem érdemes új PS3 játékokra várni. Ugyanazon játékok PS4 változata sokkal szebb és adott esetben több tartalommal is rendelkezhet. Ki kell játszani azt a 3-4-50 játékot, amit eddig még nem sikerült PS3-on, az úgyis eltart legalább egy évig, addigra meg a PS4 is elérhetőbb lesz.

(#458) Synthwave válasza Mister_X (#456) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1. Attól még tavaly vettem. A NES-t meg '93-ban, mégsincs lezárva.
Neo Geo '90-ben jött, 2004-ig mentek rá fejlesztések, 2012-ben a NG X-szel ismét feltámadt - de amúgy is az egyik legnépszerűbb HC konzol a szigetországban.
Mindenre addig van fejlesztés, amíg van rá igény és egy újabb bőrt le lehet húzni. Kelet-Európában, az anyagiakat figyelembevéve, PS3-ra még egy darabig lesz.

2. Szerintem nem egyedül én voltam, aki ilyen megfontolásból nem vett PS4-et, hanem 1-2 millió másik ember is. Akkor már nem is olyan kevés az a +220 EUR / fő. Ja, de hogy ha kompatíbilis lenne, akkor minden PS-tulaj azonnal a boltba menne. Persze jobb híján ki kell szórni a PS3-akat is, igaz, megtehették volna, hogy még egy 100-assal megfejelik a 4 árát és kompatíbilis visszafelé. Mert még úgy is azt vettem volna. A hátramaradt PS3-akra is biztos lett volna vevő, mert nem mindegy, hogy valami 180 EUR vagy 500, szépen elfogytak volna. Na de mindegy.
A vicc, hogy tavaly valamivel olcsóbban vettem a PS3-at, mint amennyi most a boltokban (és igazából a 4 sem lett olcsóbb). Amennyi jó játék van rá, el lehet lenni vele még pár évig. PS4-et majd akkor, ha kb. 100 EUR lesz - így részemről megintcsak buktak +120 EUR (vagy az esetleges +220) bevételt, ahogy nyilván más részéről is. Már ha újonan fogom venni, nem kéz alól, mert abból semmi hasznuk nem lesz, maximum csak a vásárolt játékokból. gg no re Sony

4. Ha még két évig, az király, mert akkor nem 50, hanem 55 játékot kell még megvennem. Az meg alsóhangon egy fél évtized, szóval a 100 EUR-os PS4 (tényleges választékkal) is bebiztosítva egyúttal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#459) nonsen5e válasza ldave (#454) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kellemes Ünnepeket! :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#460) Mister_X válasza Synthwave (#458) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szeretem az ilyesfajta logikát. Sebaj, kell az ilyen is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#461) Synthwave válasza Mister_X (#460) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy logikusan érvelve meg tudom védeni a csillió poligonszámot és a felhasználó hülyének nézését nélkülöző nézetemet? Szerintem is kell az ilyen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#462) nonsen5e válasza Synthwave (#461) üzenetére


nonsen5e
addikt

Csak nem ér sokat a logikus érvelés, ha a tényállás az, hogy rohamosan csökken a PS3-ra kiadott AAA játékok száma - nem minden kiadónak van pénze külön csapatokkal megcsináltatni a játékot last-genre, és ha van is pénze, akkor is latba kell azt venni, hogy megéri-e vajon nekik. Az már csak plusz az egészre, hogy amíg last-genre is fejlesztik az adott játékot, addig nem lesz nagyobb mértékű grafikai előrelépés. Ez lehet, hogy neked nem fontos, nekem sem fontos, a szomszédnéninek sem fontos, de a célközönség nagy részének igen.

Van nekem egy am486-os gép a pincében valahol, mégsem sírok, hogy miért nem optimalizálták annyira a krájziszt, hogy menjen rajta. :U

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#463) Mister_X válasza Synthwave (#461) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hogy mi a logikus és mi nem, az sajnos ezen a téren teljesen szubjektív. Innenstől kezdve meg teljesen felesleges egymást meggyőznünk a maguk igazáról.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#464) ldave válasza Synthwave (#455) üzenetére


ldave
Topikgazda

Így van, van rá amint mondod jó sok játék ami érdekel de még nem játszottad végig. Na, arra van a PS3, nem pedig hogy a jövő játékai arra jöjjenek. Bár szerintem a XII HD lesz PS3-ra és Vitára is, ha a X HD-ból indulunk ki. Mondjuk a Type-0 új-gépes kiadása viszont az ellenkező ellen érv.

A Slime draws near! Command?

(#465) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#466) meoindil válasza ldave (#453) üzenetére


meoindil
aktív tag

Dehogy kell! Amíg nincs több PS4 tulaj mint PS3 addig fejlesszenek csak PS3-ra - a 4-et lehet hanyagolni! :))

(#467) nonsen5e válasza meoindil (#466) üzenetére


nonsen5e
addikt

De ha 3-ra is fejlesztenek, akkor sokkal kevesebben fogják megvenni 4-re csak a jobb grafika miatt, amikor olcsóbb gépre megkapják olcsóbban a játékot, aztán e miatt sem fog terjedni a 4.

Orichalcos: Szerintem randa - nem a grafika, mert az mobilon ha így fut akkor epic (mondjuk minimum snapi 800-at fog kérni 3gb ram társaságában), hanem a karakterdesign.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#468) ldave válasza oriic (#465) üzenetére


ldave
Topikgazda

A concept tájképek nem rosszak, de ez a karakterdizájn nekem a koreai MMO-kat idézi, azokat meg rühellem :)

A Slime draws near! Command?

(#469) nonsen5e válasza ldave (#468) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nagyjából erre gondoltam én is, csak nem tudtam melyik ázsiai országból származnak azok a bizonyos MMO-k... :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#470) oriic válasza ldave (#468) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

A kép alapján én azt mondom hogy hack&slash lesz. Sőt tippre dettó olyannak képzelem el, mint az Infinity Blade.

Live-Die-Respawn

(#471) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Csak gondoltam bedobom: [link]

~ new online games related to FFXV planning
Vajon mi lehet ez az online gamesdi ami a XV-vel van összeköttetésben? Lehet valami Outerworld Services szerű dolog megint?
+ van két betű a szövegben ami felkeltette az érdeklődésemet ;]

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#472) oriic válasza nonsen5e (#471) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

FFXVI?? :Y

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#473) nonsen5e válasza oriic (#472) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hogy mit?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#474) oriic válasza nonsen5e (#473) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy az első mondat kezdődik, olyan mintha a XVI lenne odaírva. Közben meglestem a gugli fordítót is, valszeg a japán karakterhez tartozik az a vonal. :DDD

Live-Die-Respawn

(#475) Mister_X válasza oriic (#474) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Facepalm? :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#476) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Mivel most lettem végre 50-es szinten első karakteremmel (WHM) ezért csak egy összecsapott verziót írok az újabb FFXV hírmorzsákból.

Famitsu (interview) Hajime Tabata-val, a játék rendezőjével.

Lehet-e beszélni az NPC-kkel?
Igen. A játék első harmadának Lestallum (amit láttunk a JF'15 trailerben) a fő városa, itt lehet ezt-azt venni, lepihenni.

Legutóbb arról volt szó, hogy az egész játék mozgatórugója a kocsikázás, most már bázisok is vannak?
Szerepe szerint nem direktben bázis, de akként lehet rá tekinteni. Ez az a hely, ahova az egyes missziók előtt beparkolsz és feltöltöd életedet, lepihensz vagy bevásárolsz.

A mellei csak úgy vonzzák a tekintetet.
Eléggé, a designjáért felelős személy beleadta szívét lelkét, ők is nevettek rajta, nem nagyon tudták mit kéne vele kezdeni.

Mi szerepe van a játékban?
A fő történetszálhoz nem sok köze van, gépészként hasznos lesz a csapat utazásainak során, a demóban is benne lesz. Köze lehet valahogy "Cid"-hez.

Most akkor Ő Cid?
Lehet...

Hatalmasak az Eidolonok, hogy működik majd a harcrendszer velük? Továbbá más lesz a harcrendszer az ilyesmi hatalmas ellenségek ellen?
Alapvetően ugyan az lesz a harc ellenük is, egy-egy harc-specifikus mozdulattal (így?), de amiatt nem lesz teljesen más harcrendszer mert nagyok.

A Phantom Sword egy egzotikus fegyver, amikor Noctis használja a speciális képességét, kardok fognak röpködni körülötte ezzel csökkentve a bekapott sebzést. Ez alatt továbbá Noctis is nagyobbat fog ütni és gyorsabban fog mozogni, de lesz ennek még egy ennél erősebb formája is.

A hegyes régió olyan Chocobo-s helynek tűnik.
Benne vannak a játékban, de a demóban nem lesznek sajnos (látni lehet őket, de nem lehet rájuk csücsülni). Lesznek vad chocobo-k is, de városokban bérelhető "darabok" is lesznek.

Érdekel a táborozós része a játéknak, ha emlékezetem nem csal, akkor ez a játék egy fontos aspektusa lesz, nem?
Így igaz, XIV / LR -hez hasonlóan nappal-éjszaka-IDŐ rendszer lesz a játékban, azért kell a kempingezős móka, hogy egy kis életet vigyünk a játékba, bizonyos szintenként le kell pihenni - ekkor kapja meg a beszerzett XP-t a karakter, továbbá itt regenerálhatja magát a megfáradt játékos.

Szóval - ha a táborokban lehet szintet lépni, ez nem teszi őket nagyon fontossá? Van valami megkötés, hogy mikor lehet őket használni? Csak éjszaka pl.?
Bármikor használhatóak, csak egy biztonságos helyet kell hozzá találnod először - ennek hatására lesz az, hogy a táborból kiindulva fogod felfedezni a világot a városokhoz hasonlóan.

Lehet naponta többször is letáborozni?
Ha letáborozol az idő előrehalad a következő napra (éjfélre áll, reggelre áll be az óra, avagy szimplán hozzáad 24 órát, 12 órát, vagy hogy?) - szóval nincs semmi plusz vagy hátrány ha folyamatosan használja az ember őket. Legjobb talán az, ha bevezet mindenki magának valami kis rendszert, pl. nappal harcol, este táborozik meg hasonlók - így kaphatsz bónusz XP szorzókat is pl. Továbbá a táborokban Ignis lesz a szakács.

Szóval sok minden lesz a játékban, hogy senki se unatkozzon?
Hatalmas világa van a játéknak, fent szeretnénk tartani egész végig a játékosok lelkesedését az első perctől fogva. Még mindig nem tudjuk, hogy a demóban lesz-e varázslat, de kombók, csapattámadások, idézés, és olyan dolgok is lesznek benne, amikről még az sem bizonyos, hogy a végleges kiadásba bekerülnek.

Majd kicsit később még írogatok kicsit, de várnak a játékok. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#477) Mister_X válasza nonsen5e (#476) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A demó 0. napos lesz, aztán szerintem befűzöm a home-partnert a felesbe vételért.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#478) InterFox válasza nonsen5e (#476) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi a fordítást.

PSN ID: interfoxthedead

(#479) Synthwave válasza nonsen5e (#467) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alábecsülöd a Vérpista kurázsit.

"Van nekem egy am486-os gép a pincében valahol, mégsem sírok, hogy miért nem optimalizálták annyira a krájziszt, hogy menjen rajta."

Nekem is van. De ennek mi köze a PS2-es FFX XII HD PS3 portjához? Szerintem semmi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#480) Synthwave válasza nonsen5e (#462) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most hirtelenjében csak ennyi hiányzik a PS3-as kollekcióhoz;

Final Fantasy X / X-2 HD Remaster
Final Fantasy XII HD Remaster - ha lesz
Lightning Returns: Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIV
Tales of Vesperia (JP ONLY)
Tales of Graces f
Tales of Symphonia Chronicles
(Tales of Zestiria) - upcoming
Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star
Ar tonelico Qoga: Knell of Ar Ciel
Atelier Rorona: The Alchemist of Arland
Atelier Totori: The Adventurer of Arland
Atelier Meruru: The Apprentice of Arland
Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky
(Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea) - upcoming
Eternal Sonata
Ni No Kuni: Wrath of the White Witch
Star Ocean: The Last Hope
The Guided Fate Paradox
White Knight Chronicles
White Knight Chronicles II
Nier
Demon's Souls
Dark Souls
Dark Souls II
The Elder Scrolls V: Skyrim

Yakuza 3
Yakuza 4
Yakuza 5

(Steins; Gate) - upcoming
Xblaze Code: Embryo
(Xblaze Lost: Memories) - upcoming

Record of Agarest War 2
Record of Agarest War ZERO
Cross Edge
Disgaea 3: Abscence of Justice
Disgaea 4: A Promise Unforgotten
Disgaea D2: A Brighter Darkness
Valkyria Chronicles
Tears to Tiara Gaiden: Avalon no Nazo

The Last of Us
Grand Theft Auto V
Mafia II
Dead Space
Dead Space 2
Dead Space 3
Dead Island
Metal Gear Solid: The Legacy Collection
Dragon's Crown
Okami Zekkeiban HD

BlazBlue: Calamity Trigger
(BlazBlue: Chronophantasma EXTEND) - upcoming
Guilty Gear Xrd -SIGN-
Arcana Heart 3
Persona 4 Arena

Alien: Isolation
Rage
Doom 3 BFG Edition

Journey Collector's Edition
SEGA Mega Drive Ultimate Collection

Jó volt a tippem. 59. :D

+Még kb. ugyanennyi PS1-es cím. Ha már viszi a lemezeket..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#481) Mister_X válasza Synthwave (#480) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Khm, "csak"? :DDD Innen azért van amit inkább PC-n tolnék (már ha a VN-eken kívül elfutna rajta valami).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#482) Synthwave válasza Mister_X (#481) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak. Igyekeztem a legszükségesebbekre korlátozni. :D

4 olyan játék van, de ahhoz legalább egy fél PS4 árát rá kéne költeni a gépre.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#483) nonsen5e válasza Mister_X (#481) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hja Skyrim. 20 órám van benne Steamen, de ebből minimum 18 moddolással telt el, míg nem mondtam, hogy na így már jól néz ki. :DDD

XIV-hez annyit, ha ki szeretnéd próbálni majd mindenképpen PS4 / PC-n. Tegnap Crystal Tower raidben voltunk klánnal (24 fős raid). Volt is bennem káröröm bőven, mikor a Teamspeaken panaszkodtak, hogy így beállt a kép, úgy szaggat a játék a sok effekt miatt (PS4-ről is, de PS3-on azt mondták alig volt játszható), nekem meg meg sem röccent 60fps-ről gépen.

Általában pedig a konzolon játszóknak ilyen tekintetben igazán nincs okuk panaszkodni, mert egy generáció jó pár évig elvan, én meg 2 évente veszek új gépet / videokártyát, ha mindig maxon szeretnék játszani.

[oWn]f4te: Csak példával éltem, hogy miért is fejlesztenék ki PS3-ra, amikor PS4-re több belőle a profit és potenciálisan több játékost vonzz át PS4-re, amiből ilyenkor már több pénz lesz, mint PS3-ból.
Átálláskor tud az embernek fájni, hogy a jelenlegi gépre nem adnak ki ezt meg azt, de ha nem lenne újítás (új generáció) az senkinek sem lenne jó. A cross-gen játékok minőség meg többnyire bőven hagy kívánnivalót maga után.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#484) ldave válasza nonsen5e (#483) üzenetére


ldave
Topikgazda

Amúgy milyenen a raidek FF14-ben WoW-hoz képest? Odáig sajna nem jutottam el.

A Slime draws near! Command?

(#485) Synthwave válasza nonsen5e (#483) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PS4-ből több profit? Egyelőre biztos nem. Szerinted hány millióval több PS3 felhasználó van? Plusz még a gépeket is bőven értékesítik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#486) nonsen5e válasza Synthwave (#485) üzenetére


nonsen5e
addikt

Egy kicsi tényező, hogy drágábbak arra a játékok - és a plusz pénzt nem csak és kizárólag a Sony kapja.
Második az, hogy ha hasonlóan oldanák meg a XII-t mint PC-re a régebbi epizódokat - és a kód régisége miatt ez a legkézenfekvőbb és legvalószínűbb opció - akkor egy emulátorban futna PS-en is (amiből ugye a felhasználó nem lát semmit) és amellett, hogy költséghatékonyabb lenne így megírni, az emulátorok nyers erőből dolgoznak és az több van a 4-ben = még kevesebb ráfordított idő a "portolásra" = több pénz marad nekik.

ldave: Hét közepe felé írok majd róla (valószínűleg Logoutra) egy élménybeszámolót, tegnap voltam először raidelni 1 helyen, nem vonnék le előre következtetéseket az összes raidre vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#487) Synthwave válasza nonsen5e (#486) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Szerinted hány millióval több PS3 felhasználó van?"

Ha van egy kis eszük, csinálnak PS3 portot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#488) ldave válasza Synthwave (#485) üzenetére


ldave
Topikgazda

Egy dolog az eladott gépek száma és más dolog, hogy abból még mennyi aktív, mennyi van rendes használatban. Valószínűleg még előnyben van a PS3, de szerintem ez ebben az évben már megváltozik. Érdemes lenne összehasonlítani egy frissen megjelent multiplatform játék eladásait ebből a szempontból.

A Slime draws near! Command?

(#489) alevan válasza Synthwave (#487) üzenetére


alevan
őstag

Nekem eddig 2 darab PS3 volt (már egyik sem megy). Illetve egy X360 (az sem megy). Szóval last gen konzol statisztikából vonj le engem :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#490) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#491) Synthwave válasza ldave (#488) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyanez igaz a PS4-re is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#492) Synthwave válasza alevan (#489) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

xx millió - 1

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#493) nonsen5e válasza Synthwave (#492) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha egyik sem megy akkor -2.

Mind darabszám mind % szerint mértékrendekkel nagyobb arányban vannak az eladott és már rég nem használt (hogy miért, az e tekintetben teljesen irreleváns) PS3-ak mint PS4-ek.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#494) Synthwave válasza nonsen5e (#493) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De a használatban lévők is nagyságrendekkel többen vannak. És még mindig fogynak a boltok polcairól és cserélnek gazdát aprón.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#495) ldave válasza oriic (#402) üzenetére


ldave
Topikgazda

Azt mondja a Square: Mevius Final Fantasy will be a full-scale, high-quality title.

Szerintem meg lol.

A Slime draws near! Command?

(#496) oriic válasza ldave (#495) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát lol. De tényleg. Egy videó jöhetne már belőle.

Live-Die-Respawn

(#497) ldave válasza nonsen5e (#486) üzenetére


ldave
Topikgazda

FF14: most olvasom, hogy a hamarosan jövő patch lezárja a játék A Realm Reborn történetvonalat és elindítja a történetet az első kieghez, a Heavensward-hoz. Van valami oldal, mint mondjuk a Wowpedia, ahol lehet olvasgatni a történetről?

A Slime draws near! Command?

(#498) nonsen5e válasza ldave (#497) üzenetére


nonsen5e
addikt

XIVDB,com oldalon fent van az összes main scenario küldetés összes szövege, de nem tudom abból mennyire lehet megérteni az egész történetet, tégy egy próbát ha gondolod.
A felvezető patch (Before the Fall) pedig két részre lesz osztva - első fele januárban, másik márciusban. Mondjuk ez nem tudom mikorra teszi a Heavensward kijövetelét, mert tavaszra lett ígérve.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#499) ldave


ldave
Topikgazda

Akkor lássuk miként telt 2014 Japánban:

Famitsu Top 10 2014

01. [3DS] Yo-kai Watch 2: Ganso / Honke <RPG> (Level 5) {2014.07.10} (¥4.937) - 3,050,178
02. [3DS] Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire <RPG> (Pokemon Co.) {2014.11.21} (¥4.937) - 2,464,850
03. [3DS] Monster Hunter 4 Ultimate # <ACT> (Capcom) {2014.10.11} (¥6.264) - 2,381,177
04. [3DS] Super Smash Bros. for Nintendo 3DS <FTG> (Nintendo) {2014.09.13} (¥5.616) - 2,066,022
05. [3DS] Yo-kai Watch 2: Shin Uchi <RPG> (Level 5) {2014.12.13} (¥4.968) - 2,007,327
06. [3DS] Yo-kai Watch <RPG> (Level 5) {2013.07.11} (¥4.800) - 994,346 / 1,280,799
07. [WIU] Mario Kart 8 # <RCE> (Nintendo) {2014.05.29} (¥6.156) - 842,053
08. [3DS] Dragon Quest Monsters 2: Iru to Ruka no Fushigi na Fushigi na Kagi # <RPG> (Square Enix) {2014.02.06} (¥5.490) - 748,139
09. [3DS] Kirby Triple Deluxe <ACT> (Nintendo) {2014.01.11} (¥4.800) - 687,957
10. [WIU] Super Smash Bros. for Wii U # <FTG> (Nintendo) {2014.12.06} (¥7.776) - 478,366

Hardware 2014:

3DS - 3,153,045 / 17,847,056
PSV - 1,147,936 / 3,423,075
PS4 - 925,570
Wii U - 604,856 / 2,123,283
PS3 - 450,034 / 10,018,534
One - 45,958

Állítólag az elmúlt 24 évben ez volt a leggyengébb év az eladások terén :(

A Slime draws near! Command?

(#500) Mister_X válasza ldave (#499) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én mondjuk épp azon gondolkodok, hogy talán a japánok is kezdenek átsállingóózni PC-re. A gyengébb laptopok is alkalmasak kisebb játékokra, plusz szerintem nem véletlenül kezdenek jönni PC-re konzolos címek portjai.ó, és van japán felirat / szinkron a jobb Steames cuccokon. Beszélgettem pár velem egy idős japánnal, mondjuk a fele nem / alkalmanként játszik (Super Smash), de nem ismeretlen arrafele a PC gaming. Persze akkora mértékeket nem ölt gondolom, mint itt Európában, csak létezik.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.