Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#294) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy végre kiváltsam a vállalkozóimat. Többek között a munkahelyem is megköveteli (ezt már valahol itt megemlítettem) a munka meg ugye kell.
Mint programozóként helyezkedem el a cégnél, de ezt mára egyre ritkábban űzhetem  (no ez mind1 is).

Több embert kérdeztem már a kollegáim közül is, de kisebb káosz van a fejemben erről a témáról.
Tehát fix munka időben dolgozok óra bérben, eddig 1-2x jutott csak eszembe, hogy mellette tudnék mér pár dolgot csinálni, amihez kellene a számla képesség.
Könyvelő remélem meg fog oldódni, de még nem tudtam ezt megbeszélni az ismerősömmel.
Inkább csak az érdekelne, hogy akik itt a PH!-n hasonló munkakörrel rendelkeznek, milyen vállalkozóit váltottak ki, vagy kft, bt.. <- bár ezek túl drágák lennének.
Hallottam ÁFA mentes, EVA-s stb dolgokat, mind-mind elmagyarázták a dolgokat, tudom, hogy X ideje és adóság mentesnek kell lenni stb. De itt a munkahelyemen a legtöbbnek valami cége van, na az nekem sok lenne. Viszont egyéni vállalkozásról csak 1-2emberke tudod valamit is mondani.
Ebben kérném a segítséget, ha ÁFÁ-s vagyok akkor számla kell (költség), ha nem akarok az lenni, ahhoz várni kell. Mi a legjobb megoldás, ahol marad is. Ha lehet példákat is írjatok.
Kösziii amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.