Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz hackeeeee #143774 üzenetére

    Szóval az a promó, hogy venni kell egy bazinagy, mondjuk 55" TV-t, lehetőleg 4K-sat, hogy utána olyan távolságból nézzük (2,5-3m), ahonnan már egy átlagos látású ember már a FHD-t sem "látja ki", és a távolság miatt nagyobbnak sem tűnik, mint egy asztalon használt kommersz ~24" monitor.

    Persze, a matek megmagyarázza, miért nem látjátok a difit, de azt azért szerintem meredek állítani, hogy jobb lenne. Persze, azt értem, hogy egy kotvány, rossz minőségű monitorhoz képest jobb lehet egy jobb TV, de TV-ből is ugyanúgy megvannak a pocsék darabok.

    Szerintem ez az egész nem több pszichológiai önámításnál. Az 55" > 24", a 4K > FHD, akkor biztos jobb is. Ugyanez lement a digitális fényképezőknél (Mpixel war) és a zeneiparban is (loudness war). Ugyanez a grafikai opciók. Az átlag usernek fáj egy High presetet belőni Ultra helyett, de ha nincs miből választani egyből "nem látja a különbséget" a mediumnál sem, és egyből jó a natív helyett felskálázott felbontás is. :N

    És amúgy ezekkel semmi baj nincs, csak arra akartam rávilágítani, sok PC-s a saját maga által ásott gödörbe esik az állandó fejlesztgetéssel. Amikor igazából a 720p is jó lenne neki mesium grafikán, ha venne egy USB hosszabbítót egy fél méterrel távolabbról nézni a monitort. ;]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés