Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) doc válasza remington2 (#1000) üzenetére


doc
nagyúr

van egy par reszes kepregeny ami ugyan csak fel-hivatalos de sokat elmond az elso Cylonok torteneterol, es Pythia is szerepel benne :)

a Lost nem hiszem hogy gyorsabb vagy lassabb lenne a BSG-nel, kicsit mas a ritmusa, vannak benne boven durva reszek, meg lightosabbak is, mindenesetre az is nagyon jo anyag :R

[ Szerkesztve ]

(#1002) brownus válasza doc (#1001) üzenetére


brownus
veterán

erről a képregényről adnál bővebb információt? köszi! jöhet egy t link is, és akkor lekapom

(#1003) doc válasza brownus (#1002) üzenetére


doc
nagyúr

huhh, korul kell neznem, valahol megvan a ... ooo ... bescennelve :D

(#1004) doc


doc
nagyúr

ez csak nekem volt ujdonsag? nem is hallottam meg rola...
brownus: meg mindig nem talaltam meg, nem tudom hol a hoherban lehet... valahol pedig tutira felre van teve...

[ Szerkesztve ]

(#1005) CPT.Pirk válasza doc (#1004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 78-as alap sorozat még nézhető. De amit 80-ban csináltak folytatásnak, na az aztán nem csoda, hogy 10 rész után cacnelt kapott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1006) brownus


brownus
veterán

muhaha:D -> kínai bsg borító: bsg dvd cover

(#1007) horvathd válasza brownus (#1006) üzenetére


horvathd
aktív tag

A SGA-s Csillagkapu a háttérben pedig már fel sem tűnik. :D

"The Kid just rages for a while."

(#1008) doc válasza brownus (#1006) üzenetére


doc
nagyúr

brownus, neked meseltem egyszer a BSG kepregenyekrol? csak mert vegre megtalaltam :D
ha erdekel, PM ;)

(#1009) Kinder


Kinder
senior tag

És mi van azzal a pár ( 20-30 ) Cylon anyahajóval, akik nem tartózkodtak ott a főhadiszálláson az atomozáskor az utolsó részben? :F

(#1010) remington2 válasza Kinder (#1009) üzenetére


remington2
senior tag

SPOILER!!!

Mivel kitört a világbéke, ezért leálltak.

A gyakorlatban ezeken a hajókon centurionok + két vagy három modelltípus (a cavil-hívők) voltak, őket valószínűleg meg a robotok lerendezték, miután szabadságot kaptak. Vagy kaptak egy választást: lemehetnek a Földre élni, vagy meghalhatnak. Persze, ehhez az kellett, hogy kapcsolat legyen köztük. Ha nem volt, akkor hosszú buli vár rájuk az űrben :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1011) Kinder válasza remington2 (#1010) üzenetére


Kinder
senior tag

SPOILER!!!

Naja, de miután meglátták a főhadiszállás helyén az atomfelhőt, gondolom ráébredtek, hogy kissé törékeny béke lett az... :D
Amúgy ja, valószínű a centurionokéi lettek a hajók.

Azért magunk közt, Kara angyallá minősítése elég kínos írói fordulat volt. :)
Nyugodtan lehetett volna Daniel helyett egy kísérlet, amiről Cavil sem tudott.

(#1012) remington2 válasza Kinder (#1011) üzenetére


remington2
senior tag

SPOILER

"Naja, de miután meglátták a főhadiszállás helyén az atomfelhőt, gondolom ráébredtek, hogy kissé törékeny béke lett az... "

Én a végső, nagy egymásraborulásra (letelepedés a Földön) gondolok.

Karánál engem egyik lehetőség sem zavarna, ha kicsit is ki lenne fejtve. De csak szenved (az írók miatt), és lényegében a végéig a levegőben lóg, csak úgy. Úr angyala (ő is), de nincs kidolgozva a karaktere, így meg tényleg gáz - legalábbis nekem. Persze, anno én is leesett állal néztem az egész finálét, de az idő kicsit összerázta a dolgokat, ma már majdnem ziccer-kihagyásnak tekintem az egészet. Szvsz ez valahol természetes.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1013) Kinder válasza remington2 (#1012) üzenetére


Kinder
senior tag

SPOILER!!!

Szerintem a végső nagy, Földön lévő összeborulásról a Cylon anyahajók nem tudtak, mivel nem ismerték a kordinátákat.
Mert Kara odaugrott ugye fejből, aztán egy Viper visszaugrott a flottához, majd a Földhöz vitte őket.
Aztán bumm a napba, haver! :D

Node mindegy, én is Cylon vagyok hétmilliárdod részben :Y :W :O
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1014) remington2


remington2
senior tag

"Ízlelgessük: Battlestar Galactica: Blood & Chrome. Ez lesz a címe a SyFy-on készülő, az ifjú William Adama első cylon háborúban történt kalandjait bemutató BSG spinoffnak, ami megkapta a 2 órás pilot berendelést."

forrás: Sorozatjunkie

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1015) sghc_toma válasza remington2 (#1014) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a Caprica-t meg elkaszaltak: [link]
nem is tudom, ha valaki megkerdezte, milyen, siman ravagtam, hogy szar, de most kicsit azert megis csalodott vagyok..

in asm we trust

(#1016) doc válasza sghc_toma (#1015) üzenetére


doc
nagyúr

basszus :(
igaz hogy az utobbi par resz eleg lapos lett, de a tavasszal kimondottan jo kezdett lenni
most hol fogom nezegetni Torressani kisasszonyt? :O

(#1017) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mi ez a lazsálás a topicban?!

Launch the alert vipers!!! :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1018) doc válasza Zirowe (#1017) üzenetére


doc
nagyúr

jottel dicsekedni az avataroddal, mi? :P
amugy nem veletlenul pang a topic, a BSG-nek vege, a Caprica haldoklik, az uj BSG meg meg arrebb van :(

(#1019) Zirowe válasza doc (#1018) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jaja, ma este kaptam meg:D

Amugy kivancsivagyomk erre az uj sorozatra, mert elvileg elso haborurol fog szolni, es Adama lesz a foszereplo, de elvileg Razorban nem az volt, h az utolso csata volt neki az elso?
Igy nem lesz sok csata:S

Meg az a masik, h elkepzelni nem tudok olyan fiatal szineszt, aki olyan karizmatikusan tudna adni a szerepet, mint az Oreg..

Amugy kepregenyeket olvasta vki?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1020) janos666 válasza sghc_toma (#1015) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Új albiban nekem sem volt netem, így ismerősükhöz járta a heti sorozatadagért. Kérdezték mi az a Caprica, és mondtam:
Egy unalmas Sfi-fi, csak azért nézem, mert a BSG előzménysorozata, és azt kiválképp szerettem, így "kötelező jelleggel" nézegetem, de csodálom, hogy jöttek új részek, szerintem nem él meg egy 2. évadot, úgyhogy belefér még ez a pár rész.

Aztán mentem újra, és láttam, hogy nincs is új Caprica (csak SD-ben, úgy meg nekem felejtős), és akkor elszomorodtam, hogy:
"Á, pedig már kezdett kifejezetten érdekes lenni. Kár érte! Pedig már olyan jól felvezették a dologokat, és így már sohasem tudom meg hogy futnak össze a szálak, pedig voltak elképzeléseim."

És szerintem töben is vagyunk még ezzel így. Sokan biztos hiányolták belőle a BSG-t, és nem vették észre, hogy mit kaptak helyette.
Persze az sem segített, hogy az első évad első fele nagyon vontatott volt, és rögtön ráverték a koporsószegeket azzal, hogy kettétőrték az évadot a mélypontján, és mikor visszajött, még akkor sem kezdett aratni, épp csak bontakozni (pedig a mai farkasvilágban már így is túl késő volt neki).

Hát, ez már ilyen lett.
Én szívesebben néztem volna végig ebből még pár évadot, mint abból az Adamás sorozatból, amit itt emlegettek.

Adama is szépet zuhant a szememben Bulldog visszatérése után, Rosslin-t pedig akkor gyűlöltem meg végérvényesen.
Épp nagyban kínozták Baltar-t, mint népellenség, és közben felvilantották, hogy "lehet hogy épp Adama volt a parancsnok, mikor kirobbantották az új Cylon háborút". Adama kötelességtudóan besétált Rosslin-hoz, hogy felmond, erre "ne viccelj már, mindenki hibázik néha, de az amúgy sem a te hibád volt, csak a körülmények áldozata voltál. Adok inkább egy kitüntetést! Ja.. és akasszuk fel Baltar-t, mert népellenség, és azzal védi magát, hogy csak a körülmények áldozata!!!! De főképp, mert nem bírom a pofáját. MUHAHA! De jók vagyunk így ketten elnök-parancsnok! Mi jobban tudjuk mi kell ezeknek a birkáknak! BRUHAHAHA!" :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1021) remington2 válasza janos666 (#1020) üzenetére


remington2
senior tag

Érdekes, én is elég rendesen megutáltam ezeket karaktereket, nálam Roslin elnök asszony a cylon hibrid baba szélnek eresztésével ásta el magát (amikor a halálos ágyán is az elnöki kötelességének Numero Unoja a gyerek kinyírása volt), és Adama is csappant sokat, bár őt nem nagyon tudtam utálni, mert paradox módon a végén a nemtörődöm makrancos stílusa még jobban bejött, mint korábbi önmaga.. Kár, hogy nem a negyedik évad közepén lévő depressziós lázadással indították a sorozatot, teljesen más irány lett volna, szerintem a főnyereményt hagyták az asztalon. Az utálás persze jó dolog, ebből is látszik, milyen jó kis karakterek voltak ezek . . .

Nekem annyi a bajom, hogy amikor újranézem, már tudom, hogy semminek nem lesz értelme, mert semmit nem magyaráznak meg, még a ködös Isten-megoldást is csak alibiből lehet ráhúzni a történésekre nagy részére. Akkor, amikor ment a show, jó megoldásoknak tűntek, de utólag nézve úgy hullik az egész darabokra, mint a kártyavár. Még figyeltem is, hogy mi minden esett szét, nem magyarázták meg, stb stb, de egy idő után meguntam. Sorozatoknál - újranézéskor - ez részben törvényszerű, viszont az igazi zseniknél a második mérlegelés után is marad erő a ringben, nem ereszt le, mint egy lufi.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1022) doc


doc
nagyúr

mivel a diszdobozos verziobol hianyzik a Plan, gondoltam megveszem
talaltam is a nemet amazonon ket verziot - az egyik a nemet kiadas, a masik UK import
az erdekelne, hogy szerintetek van-e mas kulonbseg azon kivul, hogy az egyiken rajta van a nemet nyelv is? mert ha hianyoznak rola extrak vagy ilyesmi, akkor inkabb az angolt vennem meg, de ha nincs kulonbseg, akkor jo nekem olcsobban is :D

(#1023) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Súgja meg nekem valaki, hogy jó lóra tettem e a BSG letöltésével, ha ezek bejöttek: Stargate, Star Trek, FarScape.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1024) doc válasza TESCO-Zsömle (#1023) üzenetére


doc
nagyúr

akar bejottek, akar nem, a BSG mindig jo valasztas ;)
bar az altalad felsoroltak sokkal kommerszebb, limonadesabb stilusuak (nem lenezo jelzo, en is vegigneztem az osszes stargate szeriat, farscape-et is elkezdtem), a BSG sokkal komolyabb/komorabb. de az teny, hogy minden idok egyik legjobb SF sorozata :)

(#1025) TESCO-Zsömle válasza doc (#1024) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát ezzel most nem vagyok előrébb, úgy érzem...

A komorabb az oké. De a komolyabb önmagában nem jön át. Milyen téren komolyabb és melyikhez képest?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1026) doc válasza TESCO-Zsömle (#1025) üzenetére


doc
nagyúr

minden teren, es minden altalad felsorolthoz kepest :)
nagyjabol ugy tudnam megfogalmazni, hogy a Star Trek ellentete, ami ugye az uber-utopia csucsa, mindenki hepi, minden gyonyoru, csodalatos vilagegyseg, mi vagyunk a vilag ura, stb, tisztara mint valami 70-es evek beli orosz SF regeny :)
a BSG teljesen mas, itt nem az a fo problema hogy jajj adjuk mar kolcson azt a cuki high-tech kutyut a tizedesnek hogy megkerhesse a menyasszonya kezet (kitalalt sztori, de tokeletesen passzolna barmelyikbe a harom kozul), hanem mondjuk az hogy 'basszameg, mi a f@szt csinaljunk hogy ne dogoljunk ehen egy heten belul!?'
szoval eltekintve a koritestol (ember formaju robotok, stb) egy abszolut realis, eletszeru sorozat, nagyon komoly, valos problemakkal

de azt sem ertem, miert olyan nagy problema hogy elkezdd-e egyaltalan? megnezed az elso 4-5 reszt, aztan ha nem jon be (ami igen ritkan esik meg) maximum nem nezed tovabb...

(#1027) brownus válasza TESCO-Zsömle (#1025) üzenetére


brownus
veterán

úgy tudnám legegyszerűbben szemléltetni, hogy a BSG az szépirodalom, a SG meg ponyva lenne ha könyvekről beszélnénk.

(#1028) doc válasza brownus (#1027) üzenetére


doc
nagyúr

osszefoglaltad egy mondatban amit en egy oldalon keresztul probaltam elmagyarazni :C

(#1029) Rive válasza TESCO-Zsömle (#1023) üzenetére


Rive
veterán

Nagyon egyedi sorozat a BSG: amig futott, elég sok emberrel találkoztam, aki az általad emlitett más sorozatok után emezt nagyon szerette: meg olyanokkal is, aki nem szerette. Szóval előre megmondani nem lehet. Szerintem minél kevesebb várakozással fogsz neki, annál jobb, mert jó eséllyel úgyis teljesen mást kapsz, mint amire számitasz.

Arra azért készülj fel, hogy a pilot és az első rész után vagyesebb, hullámzó időszak jön.

Más: a BSG epizódoknak van olyan szinészi játéka, sztorija, rendezése, hogy az már önmagában is elviszi a legtöbb részt - ennek ellenére jobban jársz, ha rendes környezetben, tisztességes felbontásban, normális hanggal, jobb/nagyobbfajta monitoron nézed, mert a kép és a hang is igencsak odab@sz.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1031) Rive válasza brownus (#1030) üzenetére


Rive
veterán

Ha ezt látták bemutatásra érdemesnek... Hát izé, nekem az jut eszembe, amit a Spartacus-sorozatból láttam. Vér és csöcs króm. A cim végülis stimmelősnek hangzik, de amennyit sejtet, azzal engem nem fogtak meg.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1032) remington2 válasza Rive (#1031) üzenetére


remington2
senior tag

Emodama harca a gonosz depressiconok ellen.

Bár ez csak egy kép persze, még semmi nincs belőle. Anno a BSG pilottól sem vertem magam a földhöz habzó szájjal, sőt, az első évad egy része is khmm. Mégis elég jó (volt egy darabig).

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1033) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm a leírásokat. A második évad felénél járok és tényleg eléggé hullámzó. Viszont nekem nagyon bejön. Mire valami kiderülne, válaszok helyett csak újabb kérdések jönnek. megnéztem másfél évadot és fogalmam sincs merre fog haladni a történet.

Ez a túlzott bizonytalanság persze nyomasztó is kicsit, de tűrhető.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1034) Rive válasza TESCO-Zsömle (#1033) üzenetére


Rive
veterán

A második évad felénél járok...
Akkor ha eddig tetszett, ezután még jobban fog :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1035) neduddki válasza TESCO-Zsömle (#1033) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor emg masfel jo evadd van hatra, erossen javallot 3 vegevel nyitni egy kaszat es Mgadban elkonyvelni hogy akkor most enneknicns vege, kapcsolodo filmeklet szinten tilos megnezni es akkor leglabb szep emlekeid lesznek /elmehetneke ivorybe vasutat epiteni egy darabig akkik a 4.evadot igy elB! ill. hagytrak elB!:- (((/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1036) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

SPOILER!!!

Most értem el oda, ahol a Pegazus csatlakozik, és olyan érzésem van, mintha 2 részt kihagytam volna. Az "előző részek tartalmából" blokkban olyan dolgok voltak, amiket biztos nem láttam még, mert az előző részben a feketerigót (blackbird) avatták. Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez normális és direkt hiányzik onnan. Eddig ezeket a blokkokat áttekertem, mert többnyire az volt benne, amit már láttam.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1037) Rive válasza TESCO-Zsömle (#1036) üzenetére


Rive
veterán

Abban a blokkban tipikusan az adott rész szempontjából fontos régebbi események (illetve emlékeim szerint egy-két villanásnyi spoiler) kapnak helyet. Esetenként akár négy-öt epizóddal korábbi dolgok is előkerülhetnek - mikor melyik szálat viszik tovább a rendezők.

Szóval ha nem vagy perfekt a régi epizódokban, akkor előfordulhat egy-egy meglepő, vagy meglepő szempontból tálalt esemény.

A harmadik évad végén majd ne feledd el megnézni a Razor-t (történetileg oda passzol), illetve a negyedik évad közepéig ne aggódj a szinvonal miatt - és utána is SZVSZ inkább csak megfurcsul a sorozat, nem tönkremegy. Persze izlések és pofonok raptorok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1038) TESCO-Zsömle válasza Rive (#1037) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem arról van szó, hogy olyan volt benne, amire nem emlékszem. Olyan volt benne, amit még nem láttam. És a spoiler-t -ha jól vettem észre- a második bejátszásba mutatják.

Egyszerűen nem láttam azt a részt, amikor a pegazus megérkezik, mikor az a csóka megerőszakolja a vágottszeműt. Úgy kezdődött a rész a blackBird-avatás után, hogy a főnök és a gyerek apja kivégzésre várnak egy cellában.

Onnan -az eddigiek alapján- hiányzik -nekem- egy rész. De számozva úgy van, hogy 9-10.
Két hete kezdtem el nézni. Bajban lennék, ha nem emlékeznék az elejére.

sz: Eszerint minden rendben. Csak eddig mindig úgy volt, hogy az előző részek tartalmában csak az előző részek tartalma volt. Semmi spoiler, semmi utalás, semmi. Csak az, amit már leadtak. Most meg nem...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1039) Rive válasza TESCO-Zsömle (#1038) üzenetére


Rive
veterán

Bajban lennék, ha nem emlékeznék az elejére.
Jóvanna :B Én a csillagkaput néztem végig 'egyhúzóra' és nem nagyon emlékeztem a végére, hogy néhány résszel előbb mi volt.

Megnézem, nekem mi van sorba, mmi hogy kezdődik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1040) nyunyu válasza TESCO-Zsömle (#1036) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lehet, hogy a szamodra hianyzo a reszek a ket evad kozti webizodokban voltak?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1041) nyunyu válasza nyunyu (#1040) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem szoltam.

Pegasus a 2. evad elso felet zarta, mig a The Resistance reszek a 2. es 3. evad kozott voltak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1042) Rive válasza Rive (#1039) üzenetére


Rive
veterán

Nah. A Blackbird-röpte után tényleg közvetlenül a Pegasus érkezése van. Annyiban más a 02E10 eleje, hogy helyhiány miatt szinte azonnal belecsaptak a lecsóba és adták az új anyagot.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1043) TESCO-Zsömle válasza Rive (#1039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Irigyellek, komolyan.

Én meglátom egy helyszínelők elejét és tudom ki a tettes, meg mi a sztori. Pedig csak 1x láttam.

SG-vel ugyanez. ST dettó. Az első 1-2 perc után tudom hogy mi fog történni.

Lehet tanulni kéne ilyen fejjel, de mit oktatnak izgalmas videókon... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1044) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#1038) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na, megvan a bibi.

Nálam így vannak a részek számozva:
10 - Resurrection Ship: Part 1
11 - Resurrection Ship: Part 2
12 - Pegasus

Gyak a Pegasus átkerült a 10. helyről a 12-re. Ez okozta a kavarodást.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1045) brownus válasza TESCO-Zsömle (#1033) üzenetére


brownus
veterán

nekem a 2. évad a kedvencem :)

(#1046) brownus válasza neduddki (#1035) üzenetére


brownus
veterán

sírni tudnék amikor eszembe jut az elbaszott 4. évad part 2. - főleg a vége. :(

[ Szerkesztve ]

(#1047) neduddki válasza brownus (#1046) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en nem is tom a veget, mert a 4.masodik felre mar evek ota nembiriom rabeszlni magam:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1048) remington2 válasza brownus (#1046) üzenetére


remington2
senior tag

Emlékszem, nekem mennyire tetszett, amikor láttam. Teljesen el voltam ájulva. Vagy egy évre rá, amikor elkezdtem újranézni, akkor már tudtam, mi is lesz a vége, és az egész úgy tört darabokra, mint egy üvegpohár. Nálam emiatt 0 az élvezhetősége sorozatnak is, mert akármilyen zseniális meg fantasztikus, nézed, és tudod, hogy "igen, ezt sem oldották meg", "igen, ez is hablaty, nem került megmagyarázásra", és ezek jönnek folyamatosan, végig az első három évadon, és nem tudsz már elnyilatkoztatni a végétől. Ami amúgy nem rossz megoldás, csak nekem nem tetszett. Van, akinek igen, állítólag minden sorozatfinálé megosztó.

SPOILER, amely mögött kiborultam :D

Kiragadott példának ott a razor, amelyben az egész filmnek semmi értelme nincs, az öreg cylonos történetszál teljesen nulla, lényegében üresjárat, a nagy relevációt meg akármelyik hibrid megmondhatta volna egy adott rész 10 másodpercében. Végül persze Kara sem halálangyal, bár lehet erőlködve magyarázni, de maguk az írók is elismerték, hogy 4 évadon (a nagy terv, lényegében nincs is, de nem baj, csak 4 évadon keresztül volt minden rész elején és határozta meg az egészet) keresztül mindenkit átvertek, és még azon is vért izzadtak, mire ezt a homályos katyvaszt összeszenvedjék, hogy a jövőben esetleg máshol is dolgozhassanak. Ott van az egyisten/többisten hit, amely megint lóg, mint pók a falon, és lényeges szerepe azon kívül, hogy dugás közben egymás fülébe lihegik a cylonok, nincs. Előadva viszont úgy lett, mintha szerepe lenne (mint egyébként mindennek, amit előadtak). Vagy ott van Baltar, azt hiszem, a második évadban jönnek látomásai a gyerekes a babával, megkontrázva az Egyetlen Istennel, amelynek szintén dettó semmi, de semmi értelme nincs. Komolyan eszemben volt, amikor újranéztem, hogy felírom az összes, lényeges szálat, amelyeknek semmi értelme nem lett a végére. Úgy kicsavarták, hogy az szinte hihetetlen. Mintha a vége egy külön világ lenne, és az összes írót lecserélték volna, az újak meg teljesen újraindították volna az egészet. Mellesleg az Istenes szálra kíváncsiak nézzék meg a Supernatural 5 évadát, hogy ott mit sikerült belőle és az angyalokból, meg az emberi drámából kihozni, aztán gondoljanak vissza arra a vicces akármire, ami itt volt.

Hogy mennyire nem voltak képben a BSG gondjaival, azt a Caprica totális bukása mögötti koncepció mutatja: az ötlet, amit csináltak Zoeval, igazi remekmű és gyöngyszem, csak úgy csomagolták, hogy még a fanatikusok is megköpködték. Bár, tudván, mi lett az egész vége a BSG-ben, azt hiszem, jobb, ha ezt a történetszálat (nem BSG keretekben) egy másik sorozatra hagyják, ahol majd jól ki lehet valamilyen formában bontani, és nem fogja elrettenteni a rajongókat. Én úgy vélem, elmélyültebb scifi sorozatok terén akkora lehetőség semmiben nincs, mint amit a caprica megmutatott az MI-k ilyen fajta felvezetésében és kezelésében (és nem a robotos, unalomig csócsált skynetes formában).

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1049) Rive válasza remington2 (#1048) üzenetére


Rive
veterán

Nagyon magasak ám ezek az elvárások... Talán épp ebből látszik legjobban, hogy hova rakta a lécet a BSG :P Sajna abszolute semmi esélye annak, hogy egy high-scifi sorozatot teljes hosszában előre berendeljen bárki is. Következményesen minden sorozat csak évadonként döcög előre, az adott évad végére kitűzött célok felé, az irók/rendezők pedig minden évadban vért izzadnak, hogy összehozzanak elég nézettséget egy, az adott évad keretein belül nagyjából konzisztens történettel. (Extra ide, hogy a jobbfajta karakterek bizony csak menet közben kelnek életre, sokszor kifejezetten a tervezett történet ellenére, összezavarva mindent a saját életükkel ;] - ebben is kiemelkedő volt a BSG, hiszen ettől lesz hiteles a szinész&karakter együttes. ) Ez nem is gáz addig, amig az évad (sorozat) története nem (sokkal) több, mint az rég szokásban volt, miszerint lehetőleg változatos és szórakoztató/izgalmas módon legyakni az aktuális mumust, max. két epizódra széthúzva, cliffhangerrel, pew-pew-pew, tyiűűűűű.

Node mit lehet kezdeni egy olyan történettel, aminek a vége kötött? Hogyan lehet úgy elmesélni, hogy ha kasza, akkor is legyen valami vége az évad végén? Sehogy.

Ez a halála a Caprica alapötletének is. Hiába jó, hiába lendültek bele az évad végére - most is, és bármi majdani variációnál is úgy kell majd dolgoznia bármi irónak, hogy az évad végén akár kasza is jöhet.

Az SGU-nak is ez tett be (nomeg, hogy egyszerre próbálták megtartani a régi rajongókat és ujragondolni a brandet. )

Eléggé fájdalmas ez, pláne, mert egyben azt is jelenti, hogy nem nagyon várható belátható időn belül nekem való (karaktervezérelt dráma átfogó&érdekes történettel) sorozat :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1050) remington2 válasza Rive (#1049) üzenetére


remington2
senior tag

Spoileres

"Ez nem is gáz addig, amig az évad (sorozat) története nem (sokkal) több, mint az rég szokásban volt, miszerint lehetőleg változatos és szórakoztató/izgalmas módon legyakni az aktuális mumust, max. két epizódra széthúzva, cliffhangerrel, pew-pew-pew, tyiűűűűű."

"Következményesen minden sorozat csak évadonként döcög előre, az adott évad végére kitűzött célok felé, az irók/rendezők pedig minden évadban vért izzadnak, hogy összehozzanak elég nézettséget egy, az adott évad keretein belül nagyjából konzisztens történettel."

Nem hiszem, hogy óriási elvárások lennének, ugyanakkor a BSG éppen ebbe a nagy történetmesélésbe bukott bele (nálam). Nem kellett volna ekkora lufit fújni, akkor nem durrant volna ilyen nagyot. Tudom, hogy a sorozatkészítés így működik, de nagyon sokan jól elboldogulnak ezeken a kereteken belül, évadról-évadra szőve és elmesélve a történetet, hogy a végén mégis összeáll a nagy, összefüggő egész, azaz amellett, hogy az aktuális évadra koncentrálnak, fejlődni is tudnak belőle, évadról évadra "felfelé". Korlátok vannak, de itt elég jól inspirálják a készítőket ezek a gondok, szerintem inkább pozitívum, mint negatívum. A DS9 például el tudott mesélni egy háborút, lassan, szépen felépítve az egészet úgy, hogy a készítők ugyanúgy évadról évadra döcögtek, mint itt (a klingon háborúnál a neten található nyilatkozatokban említik is, hogyan akarták a következő évadot NEM a klingonokra építeni, továbblépni, és ehhez milyen megoldás kellett). És a lezárása tökéletes volt. Vagy ott van a Csillagkapu, amelynek ugyan komolyabb konzisztens története nincs, de elég szépen mutatja be a "főellenségek" expanzióját az évadok során, mindig újabb szintre lépve. Ebből a szempontból szerintem az etalon a supernatural, ott olyan tökéletesen szőtték végig a történetet évadról évadra, mindig rátéve egy lapáttal, hogy zseniális. Úgyszintén kerek egész (az ötödik évadig, van azóta hatodik is, de azt még nem láttam. Ott váltás volt a készítőknél, az első öt évad konzisztens egésznek tekinthető). Közben pedig a sorozaton is csavartak egy nagyot, mégsem vált unalmassá. A BSG-nél is volt egy cél, sőt, A cél, amelyet igyekeztek is hangsúlyozni, minden rész elején pl. A cél, az egész történet értelme, amely felé haladtak, húzták a rajongókat, akik nézték a sorozatot, hogy a végén aztán jól hozzájuk csapják a vizes lepedőt. Érdekes, tucatnyi olyan, évadokon átívelő történettel bíró sorozat van, amelyet (időnként) újra meg újra végig tudok nézni, akármilyen hiányosságai is vannak, de a BSG olyan elemi szinten lett szertezúzva, hogy képtelen vagyok rá. Persze, ez - a maga módján - a készítők korai évados (1-4.5) sikereit dicséri, mert nagyon jó, pokolian jó munkát csináltak ott. Bennem az újranézés alatti folytonos "ennek sem lesz értelme, ez sem lesz megoldva, az a szál csak időhúzás, mellébeszélés" állandó emlékezet-felidézések okoztak sokkot, nekem legalábbis ott derült ki, mekkora zsákbamacska is az egész. Szép és jó az első négy és fél évad, de amikor vacsorázni hívnak egy étterembe, egy gyönyörű nővel vagy, minden klappol, a kiszolgálás szuper, az étel finom, a pincér udvarias, a hangulat tökéletes, és a végén egy őrült rádönt egy vödör kutyagumit, mi fog megmaradni?

Persze, ez csak nálam van így, biztosan van, akinek tetszik. Állítólag az ilyen végek mindig megosztják a rajongókat.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.