Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ladybug válasza Rive (#550) üzenetére


ladybug
őstag

Nem, nincs neki. Gyermektelen házasságban élt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#552) Wolverine válasza Rive (#550) üzenetére


Wolverine
félisten

Gyermeke nincs, viszont fiatal korában ismerte már Adamát...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#553) tbs válasza Wolverine (#552) üzenetére


tbs
addikt

Az öregség nem indok. CapricaSix is öregszik, láttam a múltkor a neten..!

(#554) doc válasza Wolverine (#552) üzenetére


doc
nagyúr

a kérdés az, hogy mikortól készülnek az emberi kinézetű toasterek
a Razor alapján elég korán kísérleteztek már ezzel
meg aztán az is lehet, hogy le tudták másolni, és csak kicserélték az "igazit" a cylon Tigh-ra (bár erre még semmi nem utalt)

(#555) brownus válasza doc (#554) üzenetére


brownus
veterán

a kulcs: időutazás:)

(#556) doc válasza brownus (#555) üzenetére


doc
nagyúr

gondolod?

(#557) Rive válasza doc (#554) üzenetére


Rive
veterán

a kérdés az, hogy mikortól készülnek az emberi kinézetű toasterek
Nomost nekem néhány dologból az jött le, hogy az utolsó ötnek tulajdonképpen nem sok köze van a kenyérpirítókhoz - annál jóval régebbi 'gyártmányok'. Vagy legalábbis a vérvonaluk, vagy mijük. SZVSZ a kolóniák alapításával függ össze a létrejöttük, nem a 'jelenidejű' ember-cylon háborúkkal.

Sőt, szerintem a legutolsó még akár egy ciklussal régebbi is lehet.

Ui.: mondjuk ez meg most jól tökönböki az összes eddigi kritériumot, de nem baj :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#558) brownus válasza doc (#556) üzenetére


brownus
veterán

spoiler s04e01

kara azt mondta 6 órát volt távol, mig a többiek 2 hónapot mondtak. és mivel ez egy sci-fi sorozat, simán belefér.
(#557) Rive, lehet egy túlfejlett, agyonprogramozott raider lesz az:) vagy egy bazi nagy anyahajó:)

1.)
lehet a föld már olyan technikával rendelkezik, hogy még a cylon teknikát is lepipálja, lehet már a földön CSAK cylon-ember hibridek élnek. vagy akár vegyesen, de lehet nem cylonnak hivják őket/magukat hanem calynnak és lehet ahogy tbs is mondta, már ott van az 5. cylon, csak ők se tudják, hogy ő az 5.
2.)
lehet a föld még/már néptelen és a cylon támadást túlélők fogják benépesíteni... ez mondjuk szopi:D

az igazság az, hogy nem akarom tudni, legyen meglepetés. sőt, mamaszitát próbálom rávenni, hogy ne 1-1 részenként nézzük meg hanem egyben. úgy is két részben adják le a 4. évadot. (lehet én se fogom kibirni)

[ Szerkesztve ]

(#559) doc válasza brownus (#558) üzenetére


doc
nagyúr

nem hinném hogy a Starbuck-féle cucc időutazás volt, teljesen feleslegesen keverné a dolgokat
persze nem lehetetlen, történtek már cifrábbak is :D

(#560) tbs válasza brownus (#558) üzenetére


tbs
addikt

Nos. Ha vérprofik lennének a készítők, akkor:

A Föld jelenjébe csöppennének bele, és az utolsó jelenetekben feloldódnának a cylonok és az emberek a Föld nagyvárosi forgatagaiban... A időprobléma nyugodtan lehet fizikai, rohadt nagy szerencsével megspékelve. Az utolsó cylon a cylonisten/baltaristen, a Földön/Holdon, kb. mint Daneel Olivav Asimovnál... Stb... :DDD

(#561) brownus válasza tbs (#560) üzenetére


brownus
veterán

mint olivav, ez mekkora:) jó hasonlat :R

(#562) tbs válasza brownus (#561) üzenetére


tbs
addikt

Persze a részleteken még dolgoznom kell... ;]

Azért meggyőző, hogy rendes iramban folytatódik a dolog, nem kifulladva "na még egy kicsit"... Tight megformálója kicsit morcosnak tűnik itt-ott...

(#563) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

S04 E03: Nagyon kíváncsi lennék, mit tud Adama az utolsó jelenetben...

https://www.coreinfinity.tech

(#564) Poctar válasza doc (#559) üzenetére


Poctar
senior tag

Szerintem a Starbuck-féle cucc nem más, mint egy Worm hole dolog. Belépésnél "szétesett", majd "összerakódott" és meglátta a Földet ;]

(#565) doc


doc
nagyúr

érdekes hogy az újabb részeket nem kommentálja senki
bár az uccsó rész nem sokat adott a sztorihoz, elég unalmasak a túlságosan filozofálgatós részek
persze nem kell mindig vérnek folynia, de azért valami történjen időnként...

4x03 SPOILER

én pl. rendesen ledöbbentem mikor Cally repült. pedig kedveltem :(

[ Szerkesztve ]

(#566) ladybug válasza doc (#565) üzenetére


ladybug
őstag

Mivel kevés a mondanivalója, nagyon kommentálni sem lehet. Inkább az elmélkedés részbe csaptak megint át. Ez a mostani rész pedig.... Sokszor fogtam a fejem a hülye ötleteken. Baltar dolgai megint, meg ez a Tory...

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#567) doc válasza ladybug (#566) üzenetére


doc
nagyúr

Tory tényleg gáz, meg nem értem hogy hova akar eljutni. Tigh keresi önmagát, Tyrol kissé megzakkant, de hogy ez a csaj miért balhézik... így csak lebuktatja magát előbb-utóbb
a Baltaros messiás-mánia meg már unalmas :(

(#568) Darth_Revan válasza doc (#565) üzenetére


Darth_Revan
veterán

azon én is ledöbbentem :(

[ Szerkesztve ]

(#569) doc


doc
nagyúr

na végre kezd valami történni, bár a lényeg (remélem most már) a következő részben lesz

mondjuk arra kíváncsi lennék, miért időnként van a sorozatepizódok végén a "to be continued" felirat, hiszen nyilván folytatják, ez még csak az 5. rész volt az évadból... ennél a sorozatnál meg főleg minden rész összefügg a következővel

(#570) nyunyu


nyunyu
félisten

Latott mar valaki 720p-s 4x05-ot?

Masfel napja arra varok :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#571) doc


doc
nagyúr

valaki le tudná nagyjából írni hogy mi is volt az az operaházas látomás amit az elnöknő látott? már nagyon nem emlékszem...

SPOILER 4x06

végre beindultak az események...
viszont az jutott eszembe, mikor a hibrid azt mondja Stabucknak, hogy a pusztulásba vezeti őket, lehet hogy nem is az emberekről beszélt?
az viszont durva lesz ha felébresztik D'anna-t, és tényleg felismeri a final five-ot
főleg az ötödiket...

(#572) Rive válasza doc (#571) üzenetére


Rive
veterán

az viszont durva lesz ha felébresztik D'anna-t
Addig még majd egy kicsit orrba kell koppintani Cavil bácsit, szóval lesz tüzijáték :D

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#573) doc válasza Rive (#572) üzenetére


doc
nagyúr

azért elképzelem, ahogy a csaj felkel, meglátja mondjuk tigh-t majd közli a hídon hogy ő egy toaster, lenne nagy poén :D

(#574) doc válasza doc (#571) üzenetére


doc
nagyúr

na, megvan a válasz a kérdésemre az operaházas látomással kapcsolatban :)

SPOILER 4x07

na a végén megvolt a meglepődés...
Sharon mi a francnak lőtte le a hatost, aki aztán tényleg semmit nem csinált a gyerekével? ennek még tuti lesznek durva következményei. de ha jól értem, ez az egész cirkusz még nem volt az operaházas látomással kapcsolataban, egyrészt Baltar sem volt sehol, másrészt meg nem is vitte el a csajszi a gyereket - vagy ez majd később lesz?
meg van egy nagyon durva ötletem, arról ahogy kilép az ajtón a hatos, Baltar meg a gyerkőc -> ez új Ádám és Éva :U
a rész elején a ugrás elég ütősre sikerült :D

(#575) Darth_Revan válasza doc (#574) üzenetére


Darth_Revan
veterán

SPOILER
A rész végén levő ugrás is durva volt...visszakapcsolják a hibridet, hogy kikérdezzék, erre meg gyorsan benyögi: "JUMP" és már el is ugrik valahova a Bázis hajó :D Kíváncsi vagyok hova ugrott...

(#576) RexpecT


RexpecT
addikt

Ez a rész tényleg nagyon ott volt.Lederáltam kb egy hónap alatt ezt a 4 évadot de nem bántam meg.

(#577) RexpecT válasza RexpecT (#576) üzenetére


RexpecT
addikt

Szóval 3 évadot meg a 4.évadból az eddigi részeket :B .

(#578) doc válasza RexpecT (#576) üzenetére


doc
nagyúr

ja, csak már előre várom, hogy tényleg a legjobb, legfeszültebb résznél jön a "szünet" aztán várhatunk hónapokat a végére :(

(#579) RexpecT válasza doc (#578) üzenetére


RexpecT
addikt

Én nem tudom hogy milyen felosztással kerülnek a részek a Tv-be.Elég sok sorozatot nézek.

(#580) doc válasza RexpecT (#579) üzenetére


doc
nagyúr

úgy tudom, két részletben adják a negyedik évadot, vagyis a fele most, a másik fele jövő tavasszal :(

(#581) RexpecT válasza doc (#580) üzenetére


RexpecT
addikt

Hosszupuska-n is olvastam egy ilyen kommentet :( .1 év szünet azért elég durva :O .

(#582) Rive válasza doc (#578) üzenetére


Rive
veterán

Ezt már nehéz lesz soká' feszíteni... Még sehol az évad vége - addig, fogadni mernék, jópárszor körbefordul a szereplőkkel a világ - és máris a Crossroads intenzitását karistolják...

Ui.: igen, két adagban megy majd a dolog, az évad második fele csak jövőre. De a két rész között lesz néhány webizód, vagy mi.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#583) nyunyu válasza Rive (#582) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahogy olvastam iden lemegy meg 3 resz, 4x12-4x20 viszont csak 2009-ben jon :O
De kozben hogy ne unatkozzunk lesz 10 webizod, illetve igernek meg 3 filmet is, ami a haboru elotti multrol szol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#584) #54715584


#54715584
törölt tag

(#585) nyunyu válasza #54715584 (#584) üzenetére


nyunyu
félisten

Roslin And Adama a 2. evad, Fight Night meg a 3. evad OST-jen van.

Egyebkent nekem a pilot zeneje jobban bejon (azt Richard Gibbs irta)
Sokkal elesebb, femesebb a hangzasa, mint a kesobbi evadoke. (amit McCreary)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#586) VladimirR


VladimirR
nagyúr

4x08-hoz nem tud valaki feliratot? (angol is jo, csak ezt a hulye bsg-t a hatterzajok miatt nem tudom hallas utan megerteni minden esetben)

(#587) Rive válasza VladimirR (#586) üzenetére


Rive
veterán

Én is azt keresek, még nem találtam...

Amúgy kész vagyok :DDD Utolsó évad felénél járunk lassan, egy csomó dolgot el kellene kezdeni elvarrni, erre egy pörgős, intenzív rész után, amikor azt várná az ember, hogy most aztán belecsapnak a lecsóba, egy szép 'nyugis' epizód keretében mindent felforgatnak :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#588) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem egy egyszeru resz, az biztos. :K

Nekem is csak a negyedik nekifutasra sikerult megerteni, mit dormog az oreg Tighnak, pedig kozben feltekertem maximumra az erositot, annyira nem lehet kivenni, hol vannak a szokozok a motyogasban.

Az is feltunt, hogy egyaltalan nem szoltak filmnezes kozben a hattersugarzoim, erre most nezem, a barom ripper sztereo AC3ba rakta at a hangot a gyari 5.1 helyett. :W :W :W

Ez mondjuk megmagyarazza, miert nem erteni a szoveget, mivel nincs kulon center csatorna.
Raadasul olyan hulyen kodolta sztereoba, hogy hiaba tolom ki optikain az erositonek, az nem veszi eszre, hogy sztereo, es nem aktivalodik a ProLogic dekoder. :Y

Nem hinnem, hogy az adas lenne a gond, SkyOneHD 5.1-ben tolta az elozo evadokat.

Elvileg most hetvegen adjak az USAban ezt a reszt, remelhetoleg lesz belole rendes hangu 720p.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#589) VladimirR válasza nyunyu (#588) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mit szedtel le? mert 350MB-os release-be legjobb tudomasom szerint nem szoktak, csak 2 hangcsatornat tenni
imho probalkozz egy 720p-vel (ha azzal probalkoztal elsore is, akkor nem szoltam)

viszont sajnos szerintem a bsg az egyik legkevesbe ertheto amerikai sorozat a zorgesekkel, zugasokkal, motyogassal, 1800-as evekbol importalt radiokkal

SPOILER:
Rive: igen, en is vartam, hogy nagy akciok lesznek, erre csak szep csendben atrendeztek mind a polgari, mind a katonai vezetest
gondolom meg a kovetkezo resz is hasonloan lassabb lesz a szokasosnal, aztan ez majd mind jol lecsapodik az utolso reszben, hogy a nezo besz*rjon, beh*gy*zzon, mint ahogy azt mar megszokhattuk a bsg-tol

(#590) nyunyu válasza VladimirR (#589) üzenetére


nyunyu
félisten

mit szedtel le? mert 350MB-os release-be legjobb tudomasom szerint nem szoktak, csak 2 hangcsatornat tenni

Nez meg olyat valaki?

imho probalkozz egy 720p-vel

Battlestar.Galactica.S04E08.720p.HDTV.x264-BiA-rol beszelek...

Eddig meg egyszer sem volt gond a SkyOneHD-rol szedett 720p-s BiA cuccokkal (BSG 1. evad, 4400), nem tudom, ki szurhatta el most a hangot.

1800-as evekbol importalt radiokkal

Annyira nem regi.
Eredetileg a vietnami haboruban hasznaltak azokat a telefonokat :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#591) VladimirR válasza nyunyu (#590) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Nez meg olyat valaki?"

en peldaul - nalam keves mu erdemli meg a hd miatti megnovekedett savszelesseg- es tarhelyigenyt

"1800-as evekbol importalt radiokkal"

ez itt a poen helye (volt)
de akkor is: urromboloik vannak, fenyesebesseg felett utaznak, de a normalis minosegu hangatvitelt meg nem fejlesztettek ki ^^ (ha anyanyelvem lenne az angol, tuti nem zavarna, de igy, jelenlegi tudasommal problemat okoz, csak ugy, mint a fentebb emlitett motyogas is)

[ Szerkesztve ]

(#592) tbs válasza VladimirR (#591) üzenetére


tbs
addikt

Normális minőségű hangátvitel: katonai alkalmazásokra jellemzően az érthetőség határát szokták hagyni. A szénné enkriptált és szteganografált, másodpercenkénti több giga telemetria mellett épp hogy elfér pár bitben az RT hang. Jóaz. :DDD

Aldrinék a Holdról hasonló érthetőségben beszéltek, de volt tévékép meg 2k/perc telemetria, kódolós trükkök nélkül. Virágnyelv rulez... :)

(#593) doc


doc
nagyúr

nem hiszem el hogy még mindig nincs angol felirat :O
ha valaki esetleg tud lelőhelyet, plíííz privi :U

MOD: bazz, ebben a pillanatban került fel a hosszupuskara :D

[ Szerkesztve ]

(#594) Rive válasza doc (#593) üzenetére


Rive
veterán

ebben a pillanatban került fel a hosszupuskara

Igazság szerint nekem már tegnapelőtt horogra akadt egy angol felirat, de aztán belenéztem, és úgy döntöttem, várok valami mást :DDD

SPOILER

I believe that a cell is not the best place to
take care of a little girl.///Ret�renla of my sight.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#595) RexpecT


RexpecT
addikt

Úgy látszik, hogy nem lesz magyar felirat többet Cicmax-tól :( .Bővebben: [link] [link]

(#596) Xantomas válasza RexpecT (#595) üzenetére


Xantomas
őstag

Szánalom ami megy. Gusztustalan egyesek hozzállása a feliratokhoz.
CicMax tényleg jobban tenné, ha tényleg abbahagyná. Neki is rossz, mert szapulják, nem is leli már örömét benne.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#597) Wolverine válasza RexpecT (#595) üzenetére


Wolverine
félisten

Senki sem pótolhatatlan.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#598) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nah, ma én is elkezdem nézni. Most jön lefelé a 0x1.

(#599) doc válasza (Kolombusz) (#598) üzenetére


doc
nagyúr

nem 1x0?
mondjuk részletkérdés a szemantika :)
a lényeg, hogy a (talán két- vagy három részes) minisorozattal kezdd!

(#600) RexpecT válasza Wolverine (#597) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen ez biztos.Akkor sem ezt érdemelte volna :U .

doc:
2 × ~ 90 perc

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.