Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Babaváró hitel

Hozzászólások

(#1) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Beszélgessünk a Babaváró hitelről. Tényleg ez az elmúlt évek legjobb "üzlete"? Szinte mindenhol csak jót olvasni róla, természetesen, ha jön a baba.
Ki mit kezdene vele?

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Engem az érdekelne, hogy tényleg csak azok igényelhetik a hitelt, akiknek nincsen másik aktív hitelszerződésük?

⭐ Stella

(#3) mephisto5 válasza radi8tor (#2) üzenetére


mephisto5
csendes tag

nem gondolom. ha van még szabad keret az igazolható jövedelemből (illetve annak a hiteltörlesztésre fordítható részéből), akkor meglévő hitel nem akadály.

(#5) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Egy dolgot nem értek. Ugyebár, ha az első 5 éven belül megszületik a gyerkőc, akkor teljesül a 0%-os THM feltétele. Kalkuláltam egyet a BB oldalán (10 mFt, 20 év intervallum), és havi 45.834 forint törlesztő jött ki. Ezt felszorozva a 240 hónappal kb 11 milliós befizetni való keletkezik. Ez nem 0, hanem 10%-os kamat. Ahogy nézem ennek az oka a 4167 forintos Kezességvállalási díj. Annyit tudok, hogy ezt a bank kapja.

Szóval a kérdésem az, hogy:
1. ezt mindvégig fizetni kell a 240 hónap alatt?
2. addig kell fizetni, amíg meg nem születik a gyerkőc?

...továbbá, ha ez utóbbi, akkor visszajár-e ez az összeg?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6) temporello válasza aleister (#5) üzenetére


temporello
tag

A kamat 0%,nem a THM.

(#7) aleister válasza temporello (#6) üzenetére


aleister
veterán

Jogos. Viszont általában a meghirdetett kamatnál kicsivel magasabb szokott lenni.a THM, mert ami pluszban rámegy a kamatra (kezelői költség pl), az minimális a kamathoz képest.
Itt viszont 0% kamat -> 10% THM elég nagy a különbség. Ez így ebből a szemszögből simán egy bújtatott, átnevezett költség. Kvázi akárhogy is nézem, 10%-kal többet kell visszafizetnem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8) aleister válasza temporello (#6) üzenetére


aleister
veterán

Egyébként az OTP kalkulátora szerint a THM 0.4%, így sehogy sem jön ez ki. Ellenben ezt írják a kezességvállalási díjra:
A törlesztőrészlet tartalmazza a kezességvállalási díj összegét (a tőke évi 0.5%-ának egy hónapra eső része), ami minden év januárjában automatikusan átszámításra kerül a fennálló tőkére vonatkozóan.

Szóval az első évben lesz 10%-os a THM. A másodikban az 4.167 forint helyett már csak a 9.52 mFt után már csak havi 3.966 forintot kell pluszban fizetni a 40.000 mellé. Ez kb 9.5%os THM. És ez így megy végig az utolsó évig. Addigra az ember befizetett már az alaptőkéből 228x41.666 (9.5 m) forintot, és a fennmaradó fél millió után már csak havi 208 forintot fizet THM-ként, ami 0.5% THM-nek felel meg.
Akinek van kedve kiszámolhatja, hogy összesen mennyit kell a legvégén befizetni. Mivel az első évben, amikor nagy a fennálló tőketartozás, és pont akkor magas a THM, ezért olyan 7% körülire tippelnék.

Valaki meg tudja erősíteni, hogy helyes-e a fenti számításom?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9) radi8tor válasza aleister (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt elég sokat írnak róla. Nincs benne válasz a kérdésedre?

⭐ Stella

(#10) MasterDeeJay válasza aleister (#8) üzenetére

Hali!
Jövő héten megyek aláírni és 5mft-ot vettem fel 20 évre havi ~21eFt mivel szerencsémre még a gyermek születése elött leadtam mindent és másnapra meg is született a kisfiam :)
Feléből a maradék lakáshitelemet váltom ki, persze elötte még igényelem az 1Mft-ot két gyerek után mivel a második július elseje után született. Tartozáscsökkentő támogatás gyermekek után

Kalkulátor szerint egy gyerek után:
(induló részlet 3 évig 0Ft, utána kell fizetni)

10M 20év
Induló törlesztőrészlet
0 Ft
info
Futamidő: 240 hó
THM
0,40 %
Éves kamat: 0,00 %
Visszafizetendő
10 524 548 Ft
Hitel teljes díja: 524 548 Ft

5Mft 20év
Induló törlesztőrészlet
0 Ft
info
Futamidő: 240 hó
THM
0,40 %
Éves kamat: 0,00 %
Visszafizetendő
5 262 376 Ft
Hitel teljes díja: 262 376 Ft

[ Szerkesztve ]

(#11) aleister válasza radi8tor (#9) üzenetére


aleister
veterán

Sajnos nem. Pedig azért ez egy elég kardinális kérdés szerintem. :F
Viszont volt az oldalon egy link a bank360 oldalára, ahol már szemléletes formában, kiszámolva ábrázolja a kalkulátor a törlesztendő összegeket.

(#10) MasterDeeJay
Köszi az infót!
Eszerint akkor kb 5.2% a THM.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12) huan válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


huan
őstag

"Tartozáscsökkentő támogatás gyermekek után"

"2. gyermek után – 1 millió forint,...."
"a harmadik és minden egyes további gyermek után ..."

Csak nekem fura a megfogalmazás? Tehát a 2. gyerek után is igényelhető az 1 millió, azaz csak 2 gyermekem van, vagy csak ha 3 gyermek van? (természetesen mind július 1. utáni születésű)

(#13) MasterDeeJay válasza huan (#12) üzenetére

Én úgy értelmezem hogy ha már megvan 1 gyerek akkor július után született második után jár 1mft, ha már megvan 2 gyerek és július után születik a 3. akkor 4mft.
Ha viszont van már 3 gyermek és július után születik még egy akkor csak 1mft jár.
Gondolom az a lényeg hogy akinek 2 van az vállaljon 3.-at (statisztikailag lehet ebből van több)

[link]
Mindegy az igényt leadom aztán majd mondanak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#14) huan válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


huan
őstag

A pontoknak a számok után jelentősége van szerintem.
Vagy lehet így kell érteni:
4.sor: Július 1 után született két gyermek... Tehát ha 1 születik július 1 után, arra sem jár semmi.

(#15) huan válasza huan (#14) üzenetére


huan
őstag

"Itt is éles határvonalat jelent azonban a július 1-jei dátum:
Amennyiben egy családban június 30-án születik a második gyermek, akkor ő utána semmilyen támogatás nem jár, míg egy nappal később 1 millió Ft-tal faragható le általa a hiteltartozás."

"Ha a 2. gyermek július elsején vagy ezt követően születik, akkor viszont 1 millió Ft hiteltartozás elengedését igényelhetik meg a szülők."

[ Szerkesztve ]

(#16) MasterDeeJay válasza huan (#15) üzenetére

Na akkor a fenti kép hibás azaz hiányzik egy pont.
Az én esetem az hogy a második gyermek Augusztus 2-án született szóval jár az 1Mft.

(#17) bugizozi válasza MasterDeeJay (#16) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A gyermek születését mennyi időn belül kell bejelenteni?
Július 6án született meg a gyerkőc, többször voltam már a bankban, de még mindig nem tudják hogyan kell ezt intézni :F a születési anyakönyvi kivonata már ott van náluk lefenymasolva.

Köszönöm :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18) MasterDeeJay válasza bugizozi (#17) üzenetére

Ha a bank nem tudja akkor a kormányablakba kellene megkérdezni.
Nekem a hitelemet eleve úgy intéztem hogy figyelembe volt véve a gyermek.

(#19) mephisto5


mephisto5
csendes tag

ha megszületett a gyermek, a kezességvállalási díjat is szüneteltetik, vagy csak a tőketartozás fizetését?

(#20) alakesh válasza mephisto5 (#19) üzenetére


alakesh
tag

Én úgy tudom, hogy a kezességvállalási díj is szünetel.

Ki melyik bankot javasolja az igényléshez? Mi háromszor próbálkoztunk az OTP-ben, viszont mindhárom alkalommal elutasítás lett a vége, indoklás nélkül, így negyedjére már nem futnánk neki... :)

(#21) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A házasság feltétele a kölcsön futamidejének végéig fent kell állnia?

(#22) bugizozi válasza alakesh (#20) üzenetére


bugizozi
őstag

Mi Erste-ben igényeltük, egyből megkaptuk (lehet az előny volt, hogy nekem ott van számlám, oda megy a fizetésem)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Picit más téma: ki mire tervezi költeni? :)

⭐ Stella

(#24) bugizozi válasza radi8tor (#23) üzenetére


bugizozi
őstag

Jelenlegi lakashitelt valtottuk ki vele, így tehermentes lett az ingatlan, könnyebb lesz eladni és nagyobba költözni. (remélhetőleg)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25) alakesh válasza radi8tor (#23) üzenetére


alakesh
tag

egy része hitelkiváltásra megy, a másik része pedig az önerő része lesz saját lakáshoz :)

(#26) huan válasza huan (#21) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, a házasságnak a futamidő végéig fent kell állnia?

(#27) alakesh válasza huan (#26) üzenetére


alakesh
tag

Nem, viszont elvesztitek a kamatkedvezményt, és visszamenőlegesen is vissza kell fizetni, ha nem születik gyerek, illetve a válástól függetlenül mindketten ugyanúgy kötelezettek vagytok a visszafizetésre:

"A kamattámogatás a fennmaradó tartozás összegére és a hátralévő futamidőre szűnik meg. Az igénybe vett kamattámogatást csak abban az esetben kell visszafizetni, ha még nem teljesült a gyermekvállalás. Az Adós és az Adóstárs egyetemleges kötelezettek, mindketten felelnek a kölcsön visszafizetéséért, függetlenül attól, hogy elváltak."

(#28) huan válasza alakesh (#27) üzenetére


huan
őstag

"..ha nem születik gyerek" , de születik gyerek, csak a házasság nem tartana a futamidő végéig. :)
Tehát házasság+gyerek van felvételkor, azonban a házasság mondjuk 10 év múlva felbomlik.
A linkelt idézetből nekem az jön le, hogy a házasság+gyerekkel teljesítem a feltételt és a házasságnak nem kell futamidő végéig fentállnia.

[ Szerkesztve ]

(#29) zsoika


zsoika
addikt

Ahogy látom mi jókor vettük fel :C
2020 jan ÁKK referencia kamat 1.03.
Babaváró kamattámogatással érintett kamat kiszámítása 1.03x1.3 (30%-al növelt alap)+ 2% = 3.34% ... szemben a dec 3.30%-al.
Igaz nem sok a különbség ... nem úgy mint a 2019 júl 4.73%, az szívás volt.

[ Szerkesztve ]

(#30) geleati


geleati
tag

Sziasztok, van esetleg olyan lehetőség, hogy felvettem az A banknál a babaváró hitelt, de az A banknál meg akarom szüntetni a számlámat, akkor valahogy át lehet vinni a hitelt a B bankhoz (és ott számlát nyitni)?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#31) zsoika válasza geleati (#30) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Szerintem csak annyi a lényeg hogy " A " bankszámlán mindig legyen annyi pénz amannyi a törlesztőt fedezi.
Nyugodtan nyithatsz egy "B" banknál is számlát ha az kedvezőbb számodra és csak annyit utalsz "A" ra amennyi kell. Az "A" banknál meg olyan számlacsomagra váltasz ami a legolcsóbb, de ezt csak gondolom... nincs személyes tapasztalatom.

(#32) geleati válasza zsoika (#31) üzenetére


geleati
tag

Persze, csak az "A" banknál, ahol jelenleg vagyok, a legolcsóbb csomagban is van számlavezetési díj és ezt akartam megspórolni.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#33) zsoika válasza geleati (#32) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem a babaváró egy hitel amit "A" banknál vettél fel ,de azért kérdezz rá ... lehet hogy nem kötött számlához.
Ha mégis feltétele az ottani bankszámla akkor is megéri "B" ben másikat nyitni , ha ott minden ingyenes (utalás, csoportos stb) .
Lehet "A" banknál egy alap csomaggal ( prémium csomagból már sokminden ingyenes, de ott meg a csomag drága) összességében többe kerülne a banki szolgáltatások mint "A" +"B" együttes használatával... ezt ki kell számod, felhasználói szokásoktól is függ.
Én már a babaváró felvételekor 0 t fizettem a Raiffeisen nél .

(#34) zsoika


zsoika
addikt

Még egy érdekes cikk [link]

(#35) geleati válasza zsoika (#33) üzenetére


geleati
tag

Rendben, köszi szépen!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#36) radi8tor válasza geleati (#32) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tuti fizetős lesz ez a dolog, mivel a hitelszerződés módosítása nem ingyenes.

⭐ Stella

(#37) athomi


athomi
veterán

Hello!

Szeretnénk babavárót, mert tervezünk további 1 gyermeket. Mivel csak évek múlva tervezünk költözni, így egyelőre a pénz menne állampapír pluszba. Viszont a tovább 1 gyereket nem biztos hogy bevállaljuk.

Eszerint a cikk szerint még akkor is megéri kihasználnunk ezt a lehetőséget, ha nem születik gyermek. Csakhogy nekünk ma egy pénzügyi tanácsadó azt mondta, hogy az hogy ezt megéri e csinálni, attól függ, hogy mennyit fog változni a következő években a jegybanki alapkamat és még akár az is lehet, hogy nem fogunk jól járni. Ez mennyire igaz?

(#38) szeraj válasza athomi (#37) üzenetére


szeraj
csendes tag

/link

[ Szerkesztve ]

(#39) Kareszka81 válasza athomi (#37) üzenetére


Kareszka81
újonc

Szerintem számold ki, hogy neked megéri-e.

(#40) Ádám16


Ádám16
addikt

Nagy dilemmában vagyunk a feleségemmel.
Tavaly házasodtunk, van lakásunk, a hitel apósom nevén (jobb konstrukciót kapott).
Gyereket nagyjából pont 5 éven belül pont tervezünk, akkor lejár 2 LTP, a lakáshitel ezzel kimegy.
Arra gondoltunk, hogy felvesszük a 10m-t 20 évre, 8-at berakunk MÁP+-ba, 2-ből törlesztgetjük, és 5 év múlva az alap megtakarításainkkal, a gyerek születésekor marad 10 milliónk. Ennek segítségével tudnánk házba költözni majd akár.

Az egyetlen hatalmas dilemmánk, hogy megéri-e a mostani gazdasági helyzetben befektetni ezt a pénzt akár MÁP-ba, akár másba. Ti mit gondoltok erről?
Azt sem tudom, hogy ha nagyon rosszra fordulnak a dolgok, merünk-e gyereket vállalni 5 éven belül, adottak lesznek-e hozzá a feltételek (korrekt munkahely + fizu marad-e). Eléggé feszélyezhet ez az 5 év, mert még a tornádó előszelét érezzük a válságnak. Ha pedig 5 év múlva átvált piaci kamatozásúra, attól tartok, akkorra a jegybanki alapkamat rendesen emelkedik, és adunk a szarnak egy pofont azzal, hogy felvettük.

Viszont az is tuti, hogy ilyen konstrukció mostanában nem lesz, ami segítheti az előrelépésünket.

Ti mit mondtok, érdemes belevágni?

[ Szerkesztve ]

(#41) athomi válasza Ádám16 (#40) üzenetére


athomi
veterán

Ha mégse jön a baba 5 éven belül, akkor ne a piaci kamatozású hitelbe történő átlépést válaszd, hanem fizesd vissza a 10 misit (pontosabban csak a fent maradó összeget) + ezen felül az 5 év alatt kapott kamattámogatás összegét is vissza kell fizetned. Nyilván többet kell majd visszafizetned, mint amennyit igénybe vettél, viszont ha ezt az összeget jó helyen parkoltattad (pl. máp+) addig, akkor még így is pozitív mérleggel szállsz ki.

(#42) zsoika válasza athomi (#41) üzenetére


zsoika
addikt

Sajnos már nem akkora üzlet így hogy a ref. kamat és a támogatás utáni kamat is emelkedett. Mi pont a legjobbkor 2019.dec ben vettük fel ....most 5 év után több mint 100eFt al többet kéne visszafizetni és ő csak 8mFt ot kíván MÁP+ ba tenni. Szóval nem biztos hogy pozitív mérleggel zárna...10mFt nál már biztos a pozitív mérleg.

Ádám16
Szerintem nyugodtan felvehetitek ha mind a 10mFt ot befektetitek MÁP + ba....ha jön a baba akkor nagy a nyereség, hanem jön 5 évig akkor vissza tudjátok fizetni és egy kis plusz is marad, vagy majd akkor látjátok hogy alakul és átválltjátok piaci kamatra....megérheti az is ,ha házat vesztek, építetek és amúgy is venézek fel hitelt (nem kell bajlódni a közjegyzővel, készültségi fokokkal, jelzáloggal).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43) athomi válasza zsoika (#42) üzenetére


athomi
veterán

Ha nem jönne a baba, még mindig bőven pozitív mérleggel lehet kiszállni, persze igaz, ehhez mind a 10-et be kell tolni máp+-ba. Én mondjuk legalább 2 jegyzésbe tenném be. Mondjuk egy 8 milliósba és egy 2 milliósba, így ha beütne a családi csőd és nem tudnám önerőből törleszgeteni, akkor a 2 milliós lekötés feltöréséből lehetne tovább törlesztgetni, a 8 milliós meg ugyanúgy kamatozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) huan


huan
őstag

Sziasztok!

Babaváró hiteligénylés előtt be szeretném szerezni a szükséges dokumentumokat,hogy rövidítsem az átfutási időt, de lenne pár kérdésem:

30 napnál nem régebbi jövedelemigazolás: ezt a munkáltatótól kell kérni
- banki formátum, vagy saját is megfelel?

3 év TB jogviszony igazolás,a területileg illetékes járási hivataloknál lehet kikérni az igazolást
- mennyi az érvényessége? Mennyivel előtte érdemes kérni?

NAV köztartozás mentességről szóló igazolás
- mennyi az érvényessége? Mennyivel előtte érdemes kérni?

Köszönöm!

(#45) alakesh válasza huan (#44) üzenetére


alakesh
tag

1. Javasolt a bank saját formanyomtatványát használni, de el szokták fogadni az azzal megegyező adattartalmút is. Én inkább a sajátjukat javaslom, így nem köthetnek bele :)

2. A TB igazolás érvényessége 30 nap. Bizonyos helyeken (pl. főváros, Teve utca) azonnal kiállítják, más helyeken az igényt veszik fel és kb. egy-két hét a postázása.

3. Én úgy tudom erről csak nyilatkozni szükséges, nagyon kevés helyen kérik csak be a tényleges nyilatkozatot, egyébként szintén kiállítástól 30 napig fogadják el.

(#46) huan válasza alakesh (#45) üzenetére


huan
őstag

350+175 leigazolt nettó jövedelem mellett egy 56ezres személyi kölcsön mellé mennyire esélyes a pozitív hitelbírálat maximum összegre? (16 éves határozatlan munkaviszony mindkettő, bűntetlen és tartozásmentes előélet)
Egy adásvételt kellene elindítanom és ezzel is kell számolnom 1 hónap múlva...ha biztos lenne.

(#47) radi8tor válasza huan (#46) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beszélj velük: [link]

⭐ Stella

(#48) alakesh válasza huan (#46) üzenetére


alakesh
tag

Ez bankfüggő, a Sberbank relatíve laza, és nem kötözködnek, a K&H-nál viszont az utolsó fillérig el kell számolni lakáscélra a babavárót.

Mi az OTP-nél igényeltük, volt egy-két bökkenő, de végül a törvényi időn belül sikerült a max összeg.

(#49) huan válasza alakesh (#48) üzenetére


huan
őstag

Igen, ezt olvasom én is a K&H-ról. A Sberbank mellett talán a Takarék hasonló még.
Ha van egy Erste-s hitel, arról kell "igazolás" ha nem Ersténél intézném?

(#50) alakesh válasza huan (#49) üzenetére


alakesh
tag

A Takaréknál a migráció óta elég döcögős az ügyintézés :)

Amennyiben nem hitelkiváltás a cél, nem kell róla semmi :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Babaváró hitel
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.