Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274) AMDFan


AMDFan
addikt

Na most én is jövök egy 2009-es albummal, de ez akkora hatással volt rám, hogy muszáj beírnom :)

The Upbeats - Big Skeleton (2009) Drum and Bass / Neurofunk

Tőlük egész eddig csak remixeket hallottam, azok tetszettek, de saját számaikat még nem hallottam.
Az egész úgy kezdődött, hogy jó akkor keressünk új zenét last.fm-en. Cyantific, Danny Byrd. Meghallgattam tőlük pár számot, de hát egyik sem varázsolt el, már már kezdtem volna elaludni fülessel a fejemen amikor megszólalt a Big Skeleton, és egyszerűen behúzott. Önkéntelenül is elkezdtem vigyorogni és levegőben dobolni :D Akkor nem gondoltam, hogy tudják majd tartani a tempót és a lényeg, hogy fenn tudják tartani az érdeklődésemet is a további számok után. Szerencsére tévedtem, az album végig lendületes, sodró. Ez ritka dolog, tekintve, hogy egy eléggé minimalista zenéről van szó. De a minimalizmus is jó értelemben vett, talán erre szokták azt mondani, hogy letisztult, sallangoktól mentes a zene. Az album háromnegyede körül kezdtem érezni azt, hogy kezd kicsit unalomba fulladni a dolog, azt hittem, hogy nem tudnak újat mutatni már, de megint tévedtem :) Az utolsó számot külön kiemelném, mert az egyik legjobb női vokálos dnb amit valaha hallottam. Nagyon jól illeszkedik az ének a számba, egyáltalán nem volt az az érzésem, hogy elkészítettek egy számot, majd aláraktak egy női éneket aminek amúgy totál semmi köze a zenéhez.

A stílus eléggé veretős, minimalista és sötét hangulatú, néha már már pszichedelikus mélységekbe gázolnak, nagyon mélyre van keverve a hangzás is, de hát elvégre dob és basszus nem?

Big Skeleton

Akad azért egy két melódikus hangvételű anyag is, mint pl a

The City That Sleeps

Ebben a számban van egy egyszerű kis dallam amit egymilliószor hallottam már, és nem jut eszembe hogy mi az. Segítség! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.