Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26) AMDFan


AMDFan
addikt

Újabb albumot ajánlanék, és végre rock/metal stílusban. Nem emlékszem, hogy mikor hallottam utoljára ennyire jó rockzenét. Külön öröm, hogy magyar zenekarról van szó.

Subscribe - Bookmarks (2011) Alternative metal / Crossover / Funk (?)

A stílusmeghatározással rendesen bajban vagyok mert nagyon nagyon egyedi stílusú főleg ez az album. Ugyan megtartották a jellegzetes riffeket, és a subscribeos hangzásvilágot, de eszméletlen, hogy milyen betéteket raktak a számokba. Régebben túlsúlyban voltak a reggea betétek most főleg popos,jazzes részekkel szakítják meg a zúzást. Nagyon félve álltam neki a hallgatásnak, mert a Subscribe volt az a zenekar aki 2004-ben olyan zenét csinált amit addig senki, aztán 2007-ben a második albumukkal nem tudtak akkora meglepetést okozni, és most jött ki a harmadik. A második szám vége, harmadik szám eleje körül már kezdtem érezni, hogy már nem kell aggódni, és a hatodik számnál döntöttem el, hogy a hallgatás befejeztével meg is rendelem a CD-t.

Én úgy gondolom, hogy a jelenlegi rock színtéren ez a lemez világszínvonal. Mostanában hallgattam meg a Children of bodom új lemezét, ami egy duplanulla, a Disturbed új lemeze is csak a szokásosat hozza, semmi extra. A Subscribe viszont olyan zenét csinál amilyet a világon senki, és képesek arra, hogy megújuljanak úgy hogy nem távolodnak el a gyökereiktől. Szerintem kreativitásban nyugodtan lehet a Muse-al egy lapon emlegetni őket, bár a Muse kicsit nyugisabb stílusban alkot. Ez az album 10/10 nálam, és előre sejtem hogy az év legjobb rock lemeze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.