Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#2751) wolfman válasza koxx (#2750) üzenetére


wolfman
veterán

Jó, hát én meg a Photoshoppal vagyok így, hogy még az 5.0-nál kezdtem el használni, aztán mindig hamar átszoktam a CS2-3-4 változatokra (a CS4 még mindig elég nekem), de ha egy régi könyvből kéne tanuljam a CS4-et, akkor már bajba lennék, mert némileg máshogy néz ki, sok az új funkció.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2752) mielikki válasza kriszpontaz (#2748) üzenetére


mielikki
csendes tag

Szia!
Köszi szépen a választ! Elvégeztem egy Civil 3D alapozó oktatást...hasnoló óraszámban mint a hungarocad-nál van csak éppen harmad áron, a Win Investornál (ez itt a reklám helye :P) Én vmi hasonlóan olcsó dolgot kerestem volna...
Összeszedek egy pár kérdést és megírom neked! Előre is köszi a segítséget!

(#2753) kriszpontaz válasza wolfman (#2749) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Benne egy ideje. A 2013 - 2014 közti váltásnál ennyi pluszt tapasztaltam:

Új, lebegő, de dokkolható parancssor.
Bing Maps integráció (nyomtatásban nem látszik, semmi értelme, csak betekintésre jó).
Pontfehő objektumok (normál felhasználó nem találkozik sűrűn ezzel, valaki soha).
2014-es verzióban megjelent a böngésző-szerű fájl fül nézet.
Windows 8, 8.1 alatt a 2014-es verzió nem fagy le 15-30 másodperc után exe hibával.
2013 alatt még nem volt ilyen, de 2014 alatt van egy idegesítő bug, ami abban jelentkezik, hogy ha sokáig rajzolsz, a visszavonás parancshoz tartozó logfile méretkorlát telítettség miatt hibaüzenetet vág az arcodba és a hibaüzenet után az előzőleg kiadott rajzon művelt változtatásokat nem tudod visszavonni, mert a visszavonás funkciót kikapcsolja a Civil3D. Ez baromira idegesítő és nem vettem észre hogy javították volna.
A 2014-es Civil3D-ben a felületek összehasonlítása / gyors földtömeg számítás menüparancsot kivették, és átalakították úgy, hogy kénytelen vagy létrehozni egy térfogatfelületet amiből a program hajlandó dolgozni.
A 2014-es verzióban (elődeitől eltérő módon) annyira nem történt a fájlrendszerben és a fájlstruktúrában változtatás, hogy egy 2014-el készült Civil3D állományt simán meg tudsz nyitni 2013-ban és fordítva, szerkesztheted, módosíthatod. Ez az előző verziókban nem így volt. Pl. egy 2012-essel készült rajzot csak proxy objektumként, nem szerkeszthető formátumban tudtál egy 2011-es programmal megnyitni.
3 évente van új DWG formátum. A 2013-as verzióval érkező DWG formátumot egy 2012-es program képtelen megnyitni. Ezért vannak 2004, 2007, 2010, 2013-as DWG formátumok exportálásnál is.
Kinézetre és funkciókra szinte teljesen megegyezik a 2013-2014-es verzió.

Ez a Civil3D-re vonatkozik, de mivel alapjaiban Autocad, így arra is igaz.

A változtatások nem túl nagy mértékűek évről évre, valakinek hasznos funkciókat tartalmaznak, valakinek haszontalant.

Visszamenőlegesen a változások:
Autocad 2010-nél jött be a szalagmenü, de akármelyik verziónál vissza lehet térni a régi menüsorra ha azt szokta meg valaki.

Autocad 2011
Autocad 2012
Autocad 2013
Autocad 2014

Régebbi verziókat nem is részletezek, mert sok értelmét nem látom. Érdemes mindig az újat használni (ha sikerül megvenni).

A könyvről:
Az alapfunkciók változatlanok, így a régebbi könyvekből is meg lehet tanulni ezt-azt, de minden új verzió hoz magával egy-két újítást, amit vagy használsz, vagy nem.

Próbálok majd összeszedni egy-két dolgot még a funkciókról.

[ Szerkesztve ]

(#2754) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Szerk. idő lejárt.

Windows 8, 8.1 alatt a sima Autocad 2013-as verzióig talán hajlandó elindulni de nem támogatott oprendszer.
Az új Windowshoz már 2014-es verzió ajánlott.

(#2752) mielikki: csak bátran ;)

[ Szerkesztve ]

(#2755) wolfman válasza kriszpontaz (#2753) üzenetére


wolfman
veterán

Köszönöm a segítséget!

3 évente van új DWG formátum. A 2013-as verzióval érkező DWG formátumot egy 2012-es program képtelen megnyitni. Ezért vannak 2004, 2007, 2010, 2013-as DWG formátumok exportálásnál is.

Akkor ez olyan mint az Office 2010 megjelenésekor, hogy jött az xlsx meg docx, de el lehet menteni sima doc és xls fájlokba is intrikák nélkül, ha épp nem használsz a doksiban az új lehetőségek közül (pl. nem színpalettából használsz betűszínt, hanem te kevered ki).

Annyi kérdésem van még (nagyon beginner kérdés lesz), hogy mik a különbségek a különböző verziók közt?
Tudom hogy van AutoCad, AC LT, AC Civil3D, AC Electrical, AC, Mechanical, AC Inventor stb stb.
Értem, hogy az electrical az villanyszerelőknek van de ezt mind nam tartalmazza a sima AC? Mert full meg vagyok zavarodva. Az LT ha jól tudom akkor egy némileg butított AC de ez nem biztos.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2756) kriszpontaz válasza wolfman (#2755) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hát fogjuk rá hogy olyan. Végül is a kiterjesztés megmarad (DWG) csak maga a tömörítés és a fájlstruktúra más. A DWG TrueView programmal (ingyenes) átkonvertálható az újabb formátumú rajz régebbire, viszont ez pl. Civil3D esetén azzal jár hogy utána a Civil specifikus objektumok nem szerkeszthetők, vagy blokként exportálódnak ki.

Az alap AutoCAD 2D/3D általános tervezőprogram. Az AutoCAD LT ennek a kiherélt változata, 2D tervezőprogram, csökkentett funkcionalitással, 3D tervezési rész nélkül, LISP futtatás nélkül (AutoCAD normál verzióhoz képest harmadáron). Általános tervezésre, 2D vonalrajz szinten tökéletes.
Ezután jönnek a specifikus csomagokkal, funkciókkal ellátott szakági programok amiket felsoroltál.

Az AutoCAD Civil3D mélyépítési (út, csatorna, földmunka, geodézia, topológia (MAP)) funkciókkal.
Képes magassággal rendelkező blokkok, pontfájlok, 3d vonalláncok, vonalak, kézzel bevitt pontok, szövegek (magassági érték a szövegmezőben) stb. felhasználásával 3D terepmodell létrehozására, azokat alapként felhasználva specifikus tervek létrehozására, helyszínrajz, hossz-szelvény, keresztszelvények, adatbázis kapcsolat, exportálás, anyagkimutatás létrehozása. Alapjaiban ugyanaz mint az AutoCAD MAP csak bővített funkciókkal.

Autocad Electrical - elektromos vezérlések tervezői számára készült verzió, villamosmérnöki
Autocad Mechanical - az AutoCAD® szoftver gépészeti verziója
Autocad Inventor - a 3D gépészmérnöki tervezéshez, dokumentáláshoz és termékszimulációhoz

Az alap AutoCAD ezeket a specifikus kiegészítéseket nem tartalmazza. Vagyis bizonyos mértékben igen, tehát alap rajzi elemekkel ugyanazt megcsinálhatod, csak hosszabb idő alatt, és manuálisan. Nem mindegy, mert az idő pénz.

Minden termék plusz funkciója részletesen le van írva az Autodesk honlapján, érdemes elolvasni.

Ezekhez jönnek még a Design Suite csomagok amik átlagosan 6-8 szoftvert tartalmaznak egy telepítőcsomagban, egy kulccsal.

Én az Infrastructure Design Suite Premium csomaggal dolgozom.

[ Szerkesztve ]

(#2757) milan0422


milan0422
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan iskolát, okj-s tanfolyamot ami kifejezetten CAD oktatással foglalkozik? Lehetőleg Budapesti elhelyezkedéssel? Van valami tapasztalatotok ezen a téren?
Válaszokat előre is köszönöm.
Milán

"a rolling stone gathers no moss"

(#2758) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
AutoCAD 2009 ben kollégák két jelenséget vettek észre ami nagyon zavaró tud lenni

Egyik, hogy a függőleges és vízszintes vonalak, hiába ugyanaz a szín eltérő színűek lesznek.

Másik, nagyításnál elugrálnak a vonalak a "helyükről".....

Tapasztalt valaki már hasonló hibákat, a probléma, hogy nem egy embernél fordul elő, és értetlenül állunk előttük.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2759) kriszpontaz válasza L4mie (#2758) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Képet tudnál linkelni? Nehéz elképzelni. Valószínűleg a színeltérés (ha LCD-n dolgoznak) az esetleges natív felbontástól eltérő kisebb felbontás okozta interpolációs színhiba, de így nehéz megmondani, ilyet még én sem láttam. A hardveres gyorsítás be van kapcsolva? VGA driver a legfrissebb? Milyen gépkörnyezetben tapasztalható a hiba (VGA, CPU, felbontás, Win verzió)?

(#2760) L4mie válasza kriszpontaz (#2759) üzenetére


L4mie
veterán

Ok, valszin valami driver hiba lesz mivel, megkértem kollégát, hogy csináljon egy ptrsc-t nálam oké a kép, nála a kép se stimmel.
Ezekszerint nem AutoCadben kell keresgélni a hibát.
Ettől független köszönöm, mivel, ha nem kérsz képet, nem kérek én se :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2761) L4mie válasza L4mie (#2760) üzenetére


L4mie
veterán

a színkezelési probléma megoldódott, egy HDMI-VGA átalalkító volt az oka...nem rendesen továbbította a színeket.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2762) kriszpontaz válasza L4mie (#2761) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Na ez jó hír. Örülök hogy minden rendben :).

(#2763) bolint válasza pschio (#2119) üzenetére


bolint
csendes tag

Szia!

Erről van több infód már nem él a link. Hasonló dologra kelen nekem is.

Köszönöm!

(#2764) wolfman


wolfman
veterán

Hol lehet beállítani (ha egyáltalán lehet), hogy az egeremnek ne a görgőjével kelljen mozgatni a rajzterületet, hanem egy másik gombjával? A görgőm kontaktos. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2765) wolfman


wolfman
veterán

Hogyan lehet függőlegesen írni? Bemegyek a 'Szövegstílus' menübe, de nekem inaktív az a lehetőség. Fejjel lefelé, hátrafelé tudok írni, de függőlegesen nem! Azt mondja egy haver, hogy biztos a betűtipus a ludas, de ha Arial-ban és TimesNR-ban sem engedi, akkor valami más lesz a gond.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2766) wolfman


wolfman
veterán

És még egy kérdés!

Hogyan lehet a rajzot fekvő tájolással nyomtatni? Sehol nem találok olyan beállítást, ahol ezt lehet módosítani.
Nagy nehezen megtaláltam a nyomtatóm beállítás menüjét, ott nyomtam neki, hogy fekvő, erre mikor visszamentem, kiírja, hogy érvénytelen parancs meg hogy nincs meg az attribútum vagy mi. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2767) pf-prg válasza wolfman (#2764) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Általában három billentyűs egeret célszerű használni, amelynek a középső billentyűje görgős.

A bal billentyűt szokás pontkijelölésre, elemkiválasztásra, vezérlőelemek akivizálására használni.

A középső billentyűt lenyomva lehet valós idejű eltolást végrehajtani, görgetve pedig zoomolni.

A jobb billentyűvel lehet parancsot megszakítani. Ha nincs aktív parancs, akkor vagy parancs ismétlésre, vagy a helyi menű megjelenítésére szokás beállítani.

Ha bármelyik billentyű hibás, igen nehézkessé válik az AutoCAD kezelése egérrel. Legalábbis az olyanoknak mint én, akik rühellnek a billentyűzeten matatni.
Lehet, hogy az oprendszer által biztosított beállítási lehetőségekkel valamelyest át tudod hidalni ezt a nehézséget, de hát kb. kétezer forintért vehetsz egy új egeret.

(#2768) pf-prg válasza wolfman (#2765) üzenetére


pf-prg
csendes tag

A súgó szerint:

"Függőleges
A karaktereket függőlegesen illesztve jeleníti meg. A Függőleges opció csak akkor áll rendelkezésre, ha a kiválasztott betűtípus támogatja a kettős irányultságot. A Függőleges helyzet TrueType betűtípusok esetén nem áll rendelkezésre. "

Ha simplex betűtípust rendeltem a szövegstílushoz, be lehetett állítani a függőleges szövegirányt.

(#2769) pf-prg válasza wolfman (#2766) üzenetére


pf-prg
csendes tag

AutoCAD 2006 -ot használok.

Abban a Nyomtatás dialógusablak jobb alsó sarkában van egy vezérlőelem, amellyel tobábbi beállításokat lehet megjeleníteni, közöttük a rajz tájolásának megadására szolgálókat is.

(#2771) wolfman válasza pf-prg (#2767) üzenetére


wolfman
veterán

Az a gond, hogy világ életemben utáltam ha a görgőt kell nyomni valamihez. Játékokban is, ha valami funkció ezzel érhető el, akkor rögtön állítom át button 4-5-6-ra. MX1000 egerem van, itt a görgő körül is van két gomb, valamint a görgőt lehet jobbra és balra is dönteni. Namár most, nekem bármelyik másik gomb jó lenne, csak a görgő nem. Szerintem egy nagyon hülye találmány a görgő-gomb.

Valamint bent a cégnél is vannak gondok, mert itt egy Logitech LX-5 van, aminek extra érzékeny a görgője, aztán ha lenyomom, mindig elmozdul, aztán inaktiválódik a húzogatás, szóval nem kényelmes! :(

Hát ezért érdekel a gomb áthelyezés dolog.

Találtam egy olyat, hogy Kezelés ; Felhasználói felület ; Egérgombok, de ez meg nekem eléggé érthetetlen módon múkod. :( ha valaki érti, az ossza meg velem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2772) kriszpontaz válasza wolfman (#2771) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A Logitech szoftverben (egérhez való, vagy G szériás gamer szoftverben) beprogramozod a kiválasztott gombot hogy KÖZÉPSŐ EGÉRGOMBKÉNT működjön és örülsz. Ennyire egyszerű. Ha az egér nem programozható, akkor venni kell egy olyat amit lehet programozni. Hard coded a középső gomb pan funkció, a programon belül nem tudod átállítani.
A jobbra - balra billenő gombokat meg letiltod, nem rendelsz hozzá funkciót és nem fog belepofátlankodni a műveletbe ha elbillen az ujjad.

[ Szerkesztve ]

(#2773) koxx válasza koxx (#2742) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A menüben való turkálás helyett az acad.pgp-ben szimplán átírtam a parancsokat, hogy ez eddig miért nem jutott eszembe... :W :)

wolfman: pedig a középső gomb sztem nagyon hasznos, cadben és solid worksben is (bár utóbbihoz egy spacemouse a legjobb)

[ Szerkesztve ]

(#2774) wolfman


wolfman
veterán

A nagyítás mértékét hogyan lehet állítani? Túl nagy léptékben ugrál. Van benne valami állíthatósági lehetőség?

Valamint ide tartozik még, hogy hol tudom megnézni az aktuális nagyítás értékét/állapotát? Csak mert otthon elkezdtem egy rajzot és ott ha szövegnek megadtam, a 30-as méretet, akkor pont jó volt, most itt bent a cégnél meg a 100-as kell. Ugyan így a falvastagságnak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2775) kriszpontaz válasza wolfman (#2774) üzenetére


kriszpontaz
veterán

ZOOMFACTOR paranccsal. Kisebb értéket adsz meg.

mielikki-nek szántam a videót, de akit érdekel megtekintheti, készül még pár videó, csak voltak gondok a szoftverrel.

AutoCAD Civil3D - blokkból COGO pont és felület létrehozása

[ Szerkesztve ]

(#2776) naksys


naksys
senior tag

Autocad 2013-ban hogyan tudom visszaállítani az eredeti menü kinézetét rajzolás és feliratozásban?
Össze vissza állítgattam és sehogy sem jó, jó lenne defaultra rakni -ha lehet.

(#2777) kriszpontaz válasza naksys (#2776) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A helyedben ezt próbálnám meg először:

Beállítások - Profilok - AutoCAD - Alaphelyzet gomb jobb oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#2778) wolfman válasza kriszpontaz (#2775) üzenetére


wolfman
veterán

Köszi.

Amúgy köszönöm a rengeteg segítséget, már körvonalazódik a program. :) Persze még 1%-át ismerem csak, de ami késik nem múlik! :D Majd még biztos nyaggatlak, ha nem baj!?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2779) kriszpontaz válasza wolfman (#2778) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nyugodtan ha épp itt vagyok és nem melózom, mert ma is beesett egy délután, a beígért videókat sem tudtam megcsinálni.

(#2780) MPM


MPM
tag

Sziasztok! Abban valaki tudna segíteni, hogy ugyan megcsináltam egy rajzot, de a méretei méteres nagyságrendűek, és A4-es lapra kellene nyomtatnom. Azt hogy tudnám megoldani, hogy a rajzot lekicsinyítem, de a méretvonalak feliratai valós méretűek maradjanak? (a méretvonalakhoz külön fóliát használok).

(#2781) naksys válasza kriszpontaz (#2777) üzenetére


naksys
senior tag

:R

(#2782) pf-prg válasza #46372352 (#2770) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Sajnos én be vagyok oltva billentyűzet kezelés ellen.

Úgy 30 éve használok QWERTY billentyűzetes számítógépet, 26 éve IBM PC kompatibilis gépeket, de még mindig látnom kell a billentyűzetet, ha pötyögök, és iszonyúan lassú vagyok rajta. Pedig naponta minimum 2-3 órát töltök gép előtt. Már beletörődtem.

Az általam megbuherált AutoCAD -ekben minden lényeges dolgot elérhetővé teszek eszköztárról, dialógusablakból. Szerencsére az én szakmámban viszonylag kevés adatot kell billentyűzetről megadni. Ha mégsem, akkor az olyasmit átpasszolom a kolléganőknek. :-)

(#2783) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv!

egy elég bátor feladat elébe nézek, péntekig meg kéne tanulnom haladó szinten autocadben rajzolni úgy, hogy eddig egyszer használtam. valószínűleg nem fog menni :D azt szeretném kérdezni a topiclakóktól, hogy merre lenne érdemes elindulnom, van-e valami ajánlott olvasmány hozzá, vagy valami használható tutorial a neten, hogy el tudjam kezdeni. nyilván találtam ilyeneket én is, de hátha ti tudtok valami igazán jót.

köszönöm előre is :R

ui.:

sima autocad 2013 a delikvens

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2784) koxx válasza hoffman_ (#2783) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pár alap oktató dolgot olvass el a könyvben és gyakorolj sokat. Ha kérdés merül fel írj a fórumra, guglizd ki. Hamar tanulható, nem atomfizika :)

(#2785) hoffman_ válasza koxx (#2784) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, azt elég hamar konstatáltam, hogy semmi nehézség nincs benne gyakorlatilag, csak olyan sok opció és lehetőség van benne, hogy eltart egy darabig megismerni őket. köszi, ha lesz kérdésem, jövök :) találtam a 2011-hez egy elég jó tutorial sorozatot, sok különbséget egyelőre nem véltem felfedezni, szerintem jó leszek, ha ledarálom és elkezdek gyakorolni. hogy mikor gyakorlom, az jó kérdés, mert egyetem meg másik meló attól még van minden nap, de majd nem alszunk megint :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2786) koxx válasza hoffman_ (#2785) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én a diplomamunkámhoz készülő rajzokon tanultam meg menet közben :) nem mindig volt egyszerű, de a végére nagyon belejöttem. Szerintem sokmindenben tudunk itt is segíteni.

(#2787) hoffman_ válasza koxx (#2786) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem akarok elkiabálni semmit, mert nem szabad, de azért kell most nekiesnem, mert végül alkalmaznak annál a cégnél gyakornoknak, ahová tavaly szerettem volna bejutni, és pontosan, tökéletesen, egy az egyben azt fedi le, amit diploma után szerettem volna csinálni. szóval a motivációval nincs baj, egy kis autocad tanulás ahhoz, hogy felvegyem a fonalat, piskóta. (nem mellékesen nagyon tetszik a program, és a benne lévő lehetőségek, ez sem hátrány, ha valamit elkezd az ember)

köszi még egyszer, szerintem azért akad majd kérdés, ha mélyebbre jutok :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2788) wolfman válasza hoffman_ (#2787) üzenetére


wolfman
veterán

Nálam ugyan ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy most közmunkán vagyok a cégnél, aztán a felvételi esélyeimen hatalmasat lendítene a Cad ismerete. Idebent senki nem ismeri, a mérnök is kézzel rajzol, aztán a napi egy rajzol le lehetne rövidíteni lényegesen. A héten bejött egy feladat, 30 raktárat kellett lerajzolni és annak pontos tartalmát, aztán a kényszer nagy úr volt, belelendültem és most már tudom mi merre. Persze még mindig csak 5%-át ismerem, vannak hatalmas ködfoltok, de már tudom merre induljak. :)

Nekem egy jóbarátom ajánlotta, hogy gyakorló feladatokat nézegessek és úgy tanuljam, mert a bibliák konkrét tanulásra nem jók, csak a funkciókat tudod meg hol keresd. Van egy olyan könyvem, hogy AutoCad tankönyv és példatár. Na ebből egyszerűbb egy fokkal (2009 környékén jelent meg).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2789) L4mie válasza hoffman_ (#2787) üzenetére


L4mie
veterán

keresd meg a billentyűparancsokat, lényegesen gyorsít minden folyamaton.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2790) hoffman_ válasza L4mie (#2789) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, hamar feltűnt, hogy érdemes használni őket, köszi :)

wolfman:

hol szerzel be "gyakorlófeladatokat"? többször az is segítene, ha kész projektem is lenne, amit tudnék nézni utólag, hogy mi merre hány méter :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2791) wolfman válasza hoffman_ (#2790) üzenetére


wolfman
veterán

sehol nem tudok ilyet beszerezni, mondjuk neten vannak ilyen video tutorialok. Nekem egy könyvem van, amit még anno a szegedi egyetem könyvtárából vettem, abban vannak ilyen mit hogyan dolgok. Ez.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2792) koxx válasza hoffman_ (#2790) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Régi rajzkönyveket keress elő és a benne lévő rajzokat készítsd el cadben.

(#2793) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszi a tippeket uraim! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2794) koxx válasza hoffman_ (#2793) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha ilyet vagy hasonlót tudnál szerezni az jó lehet [link]

(#2795) hoffman_ válasza koxx (#2794) üzenetére


hoffman_
nagyúr

érdekes lesz. körülnézek a könyvtárban, bár ez főleg villamos, maximum átszagolok a gépészekhez, hátha. köszi a mintát!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2796) hoffman_


hoffman_
nagyúr

annyi csak, hogy leírom, hátha más is keres, úgy mint én, és találjon is valamit. youtube alapon a cadeeze csatornára bukkantam elég hamar, ahol a 2011-es autocad és a 2014-es is ki van vesézve. én az előbbit kezdtem el nézni, elég aprólékos, és eszméletlen könnyű érteni az angolját.

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2797) wolfman


wolfman
veterán

Olvasom hogy mire jó a raszter háló, hogy a kurzorom ami éppen rajzol, a rajzfelület egy képzeletbeli pontháló pontjaira ugrik csak (van ennek egy pontosabb leírása is, de értitek). Ha én bekapcsolom ezt a funkciót, akkor nem csinál semmi ilyet. Ugyan úgy rajzolok mint anélkül. Benyomom, elkezdek rajzolni egy vonalat vagy négyzetet de nem ugrik egységenként az egérmutató. :( Ez most miért van? Mitől függ?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2798) pf-prg válasza wolfman (#2797) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Az Eszköz -> Rajzbeállítások menüponttal megjeleníthető dialógusban állítható be a kurzor raszter kiosztása (lépésköze).
Ha az igen kicsinyre van állítva, nagyobb nézetablak terjedelem esetén vizuálisan nem észlelhető a kurzor "ugrálása". Hozz létre egérrel kattintgatva rajzelemeket. A Formátum -> Mértékegység... menüpontban a Hosszúság vezérlőcsoport Pontosság mezőjében állítsd maximálisra a kijelzett tizedesjegyek számát, és az Objektum tulajdonságok panelen vizsgáld meg a jellemző pontjaik koordinátáit. Ha azokban az értékes tizedesjegyek száma megfelel a beállított kurzor raszter lépésköznek, akkor működött a kurzor raszter a rajzelem létrehozásakor.

(#2799) wolfman válasza pf-prg (#2798) üzenetére


wolfman
veterán

Lehet bennem van a hiba, biztos is vagyok benne, de egyik említett menüpontot sem tudom merre van. melyik verziót használod?
Amúgy már a hálót is meg tudom jeleníteni, csak a pontos behúzás nincs meg. Majd visszatérek rá.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2800) kriszpontaz válasza wolfman (#2797) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A raszterhálót F7-el kapcsolod be de addig nem lesz raster snap, amíg az F9-et be nem kapcsolod hozzá.
A háló és a raster snap kiosztását X-Y irányban így éred el:

A képernyő alján a következő menüsoron a sárgával kiemelt gombok valamelyikére jobb gombbal kattintasz, majd a tulajdonságok menü alatt beállítod a kiosztást és a snap rasztert.

Ha nem akarna működni parancs közben a snap az F9-re csak kapcsold ki és vissza, utána észhez tér.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.