Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#2401) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. AutoCAD kérdéssel fordultak hozzám, de mivel nem vagyok szaki, ezért úgy gondoltam, hogy felteszem a kérdést itt, hátha tudtok segíteni. Előre is köszi.

"Van nekem egy térképem .dxf -ben. Telkek vannak rajta megrajzolva, mindenféle információkkal.
Alapvetően engem a telekhatárok érdekelnek, és az abban lévő text , azaz szöveges információ. A telekhatárok sajnos 2 layer-en lettek berajzolva, vagyis így teljes a térkép. A szöveg a telekhatárokon belül van írva. A kérdésem az lenne, hogy valahogy ki tudom-e listázni , vagyis inkább kiemelni az egész térképen azon telkeket (vonalakkal körülvett területeket) amelyben vagy az R vagy az L betű szerepel?"

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2402) pschio válasza GrooveHero (#2401) üzenetére


pschio
őstag

Nekem is írt a srác emailt. De akkor legyen itt is a válasz :K :

hi!

A kérdésedet feltehetted volna nyugodtan a fórumban is. Ott is szoktam válaszolni. Vagy ha nem én, akkor más. :)

Természetesen meg tudod tenni:

Autocad 101: A neked való parancs jelen esetben a filter.

A parancs kiadása után "add selected object"-t.

Rákattintasz arra a rajzobjektumra amit szűrni szeretnél, jelen esetben arra a szövegre amiből az R vagy L betűsöket akarod kiszűrni. Nem baj ha olyanra kattintasz amiben nincs R vagy L.

Kattintás után a rákattintott objektum összes tulajdonságát kilistázza neked a filter ablakban.

Ezek közül neked szelektálnod kell. A Delete gombbal kell törölnöd a nem kívántakat.

Neked 2 tulajdonságot kell megtartanod: A "Layer" nevűt és a "Text value" nevűt.

Az utóbbit editálnod kell az "Edit item" gombbal, hogy csak az R betűsöket szűrje. A "Text value-nek ennek kell lennie: *r*

Utána "Apply" Aztán mielőtt bármit leütnél vagy nyomnál, beírod hogy "all" és ütsz 2 entert egymás után. Ekkor kijelöli az összes "r" betűset. Az exportáláshoz ezeket az elemeket most a rajzon belül egy üres helyre, ahol nincs semmilyen más objektum lemásolod.

Ezután jön az export. XLS-be fogja megcsinálni.

"Tools" menü azon belül "Data extraction" Neked újat kell most csinálni. Ezért csak egy "Next"-et nyomsz. Ell kell menteni az új exportálást beírsz valami nevet. Mind1 mit.

Itt most benyomod, hogy "select objects in the current drawing". Felszabadul a jobbra vele egy sorban lévő kis gomb. Azzal kijelölöd azokat az elemeket amiket az előbb az üres helyre másoltál. Ha kijelölted mindet, akkor "next" a 6-os lapig (asszem 4x nyomod meg a nextet addig az ablakik mikor is be lehet pipálni, hogy "Output data to external file". Ekkor feldob egy default nevet. Ezt fogadd el vagy írd át, ahogy tetszik. Ide fogja menteni. Megint Next. Aztán Finish. Nyisd meg az excel file-od és abban már azt csinálsz az exportált adatokkal amit csak akarsz. Ott lesznek az utcanevek is.

Értelemszerűen ezt még egyszer az L betűsökre is. Leírva lehet bonyolultnak tűnik. Hidd el nem az. 2-3x megcsinálod és az egész nem tart tovább 30 másodpercnél.

üdv: pschio

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2403) mdk01


mdk01
addikt

Na ha már benézte megkérdezem hogy van egy olyan lehetőség papírtérben hogy egy nézetablakban lévő rajzot ellehet forgatni.
Addig jutottam hogy az egyik rendszerváltozóban kell a 0 helyett 1-et megadni és akkor külön lehet forgatni, de acad2004-ben nem találtam ilyet és mivel angol parancsot találta(ha az egyáltalán az volt) az nem működik a magyar verzióban.

Szóval mindegy is hogy én mit találtam meg mire jutottam a lényeg, hogy egy nézetablakban szeretnék elforgatni egy rajzot.:)

Köszönöm

(#2404) Gyufaaa válasza GrooveHero (#2401) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem is ít. Nem értem. Pedig egyszerűbb itt leírni a dolgot.

(#2405) sMogyi86 válasza mdk01 (#2403) üzenetére

Amit én szoktam:
dupla-katt a nézet ablakba (modelltérben leszel, (*) csak úgy szabadulsz vissza papírtérbe, ha a nézetablakon kívül duplán klikkelsz, vagy a "PTÉR", "_.PSPACE" parancs)
Mikor bent vagy állítasz egy FKR-t (_UCS), majd _PLAN parancs és kiválastzod, hogy "forgatás az aktuális FKR-hez" vagy valami hasonló (2 enter ha jól emlékszem mert ez az alapértelmezett).
Visszatérés a papírtérbe a korábban leírtak szerint (*). Ilyenkor még érdemes ellenőrizni a nézetablak léptékét mert a zoom-oláskor 100-ból 99x úgy is véletlenül elállítod a méretarányt!

"A félelem az elme gyilkosa."

(#2406) pschio válasza mdk01 (#2403) üzenetére


pschio
őstag

Magyarul nem tudom hogy van. És abban sem vagyok biztos hogy acad2004 tudja egyáltalán. "mvsetup" -al lehet forgatni a papírtérben a nézetet.

Dupla katt bele nézetablakba. Beírod, hogy mvsetup. Enter. Aztán a kis menüben "align" aztán "rotate view". Adsz neki egy bázispont. Mind1 hol. Majd utólag megigazítod. Beírod a szöget. Pl ha a szelvényed 60 fokkal van elforgatva amire rá akarod forgatni a papírteret, akkor -60 -at írsz be. Aztán enter és el is van forgatva.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2407) kriszpontaz válasza mdk01 (#2403) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A papírtér nézetablakba kattintva:

Z tengely forgatása (FKR menüsoron van, X tengely vízszintes állását adod meg), majd Nézet menü - 3D nézetek - FKR aktuális, és betekeri a rajzot a megfelelő irányba.

Utána a léptéket ellenőrizni, mert automatikusan zoom-terjedelem parancs fut le.

[ Szerkesztve ]

(#2408) nemisfontos válasza mdk01 (#2403) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Tudtommal az angol parancsoknak is menni kellene magyar autocad alatt, max teszel egy aláhúzást a parancs elé, nem? Nekem így menni szokott.
Egyébként az "UCSFOLLOW" parancsra gondolsz, nem? Én legalábbis azt szoktam használni nézetablak forgatásához.

(#2409) mdk01


mdk01
addikt

Köszönöm mindenkinek kipróbálom őket.:R

(#2410) zserbox


zserbox
őstag

hali!
van egy metszetem egy forgástestről.
ezt hogy tudnám 3D-sé alakítani(azaz megforgatni a forgástengelye körül?)
térfogat számításhoz kéne.
2010-es autoCAD
esetleg solid edge-be be lehet valahogy importálni 2D-s rajzot a vázlat rajzoláshoz?

(#2411) zserbox válasza zserbox (#2410) üzenetére


zserbox
őstag

na megvan a 3d-s cucc
hogy lehet meghatározni a térfogatát?

(#2412) pf-prg válasza zserbox (#2411) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Töltsd be az alábbi AutoLisp parancsfüggvényt:

(defun c:dump ( / elem obj qwer)
(if (setq elem (entsel "\nVálassz rajzelemet: "))
(setq
elem (car elem)
obj (vlax-ename->vla-object elem)
qwer (vlax-dump-object obj T)
qwer (vlax-release-object obj)
)
)
(princ)
)

Parancs: dump
Válassz rajzelemet: Kiválasztod a szilárdtestet

A szöveges ablakban megjelennek a szilárdtest tulajdonságai. a Volume (RO) = kezdetű sorban találod a térfogatot.

(#2413) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Adott 2 xp rendszer, az egyik naprakész frissítésekkel, a másik inkább csak back up, ha valami gond lenne az előzővel (ez frissítve sincs)

Autocad 2007 a naprakész rendszeren most nem indul el, pedig 4-5 hónappal ezelőtt még problémamentesen működött.

Most próbaképp telepítettem a régebbi rendszerre, ott hiba nélkül m1.

Vagy 4-5 ször próbáltam az újabb xp-re felhúzni, fel is települ, csak nem akar elindulni, kifagy az indításnál (100%cpu, elkezdi a menüket betölteni, de megakad).

Próbáltam úgy telepíteni, h semmi vírusírtó ne menjen, vagy minden regisztrációs kulcsot törölve az uninstall során, próbáltam ugyanazokkal a háttérben futó szolgáltatások mellett futtatni, win installert is frissítettem, de semmi haszna, kompatibilitási módban sem indult.

Valaki nem tapasztalt valami hasonlót eddig???

[ Szerkesztve ]

(#2414) kriszpontaz válasza darvak (#2413) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ilyen még nem volt. VGA driver naprakész? DirectX telepítve?

(#2415) darvak válasza kriszpontaz (#2414) üzenetére


darvak
senior tag

Hello!

Driver nem lehet, mert a gépben 2 HDD, egyiken a frissített, másikon vinyón a régi rendszer. Utóbbin tökéletesen működik, pedig több éves minden rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2416) Utopista válasza zserbox (#2410) üzenetére


Utopista
tag

AutoCAD rajzot SE-ből konvertálás nélkül meg lehet nyitni. Csak indítsd el a SE-t, majd megnyitás és válaszd ki a dwg filet. Innen egyzserű ctrl+c segítségével másolni tudod a vágólapra és egy alkatrészen belül be tudod illeszteni vázlat vagy profil szerkesztésnél.

(#2417) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,
Van valakinek ötlete hogy lehetne autolisp-ben megírni hogy az autocadben található elemeket, egyenest, arc-ot, köröket megvastagítja?
Azzal próbálkozok hogy az egyeneseket hogy lehetne polyline-ná alakítani s onnan width-vel tudnám vastagítani.
Köszönöm!

(#2418) nemisfontos válasza mdraco (#2417) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

"_pedit" vagy "vledit" parancsokkal tudsz konvertálni vonallánccá.

(#2419) mdraco válasza nemisfontos (#2418) üzenetére


mdraco
őstag

De a parancs hogy működik?
Pl. adott egy elem, ami lehet egyenes, kör, arc vagy polyline.
(setq elem (entlast))
(command "pedit"...itt hogy van? Próbáltam már join-nal stb.

[ Szerkesztve ]

(#2420) nemisfontos válasza mdraco (#2419) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Jaj bocsi, én csak a sima autocad parancsot mondtam a vonallánccá alakításhoz:D
Autolisp-et sose használtam (még).

(#2421) kriszpontaz válasza mdraco (#2417) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Google: autolisp line width

Első találat.

Második találat.

Civil3D/MAP parancsként:

mapclean

Itt be tudod állítani hogy alakítson át mindent vonallánccá (kör, ív, vonal...stb)
Majd újra futtatva egyesíteni tudja.

A vledit parancsnál a futtatás után a T (Több) gomb benyomására mindent kiválasztasz amit egyesíteni akarsz, majd E (egyesít) és megadod a keresési távolságot (nem illeszkedő vonalak egyesítéséhez) milliméterben.

Harmadik mezei módszer, kijelölsz mindent és beállítod a globális szélességet.

(#2422) stupid user


stupid user
tag

Sziasztok,

azt tudja esetleg valamelyikőtök, hogyan lehetne létrehozni olyan betűstílust, ami automatikusan keretet rak a szöveg köré?

Előre is köszönöm a segítséget

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2423) pf-prg válasza stupid user (#2422) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Ezt szövegstílussal tudomásom szerint nem lehet megoldani.

Az Expess Tools tartalmaz számodra talán alkalmas funkciót a TEXT rajzelemek keretezésére.
Express menü >> Text >> Enclose Text wiht Object

(#2424) pf-prg válasza mdraco (#2417) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Használd a _chprop (TVÁLT) parancsot.

Ha mégis AutoLisp kell, akkor az alábbi lisp függvény mintájára lehet megoldani:

; A vastagit függvény az ujvastagsag paraméterben kapja meg a kívánt vastagságot.
; Példa: (vastagit 100)
(defun vastagit (ujvastagsag / halmaz q elem eleml)
; A felhasználó által kiválasztott rajzelemek közül az alábbi OR (vagy) szűrő
; feltételben felsorolt rajzelemtípusúak lesznek feldolgozva.
; Ha a felhasználó nem választ ki megfelelő rajzelemet, a végrehajtás végetér.
(if
(setq halmaz
(ssget
'(
(-4 . "<OR")
(0 . "LINE")
(0 . "POLYLINE")
(0 . "LWPOLYLINE")
(0 . "ARC")
(0 . "CIRCLE")
(0 . "ELLIPSE")
(0 . "SPLINE")
(-4 . "OR>")
)
)
)
(progn
(setq q -1)
(while (setq q (1+ q) elem (ssname halmaz q))
(setq eleml (entget elem))
(if (assoc 370 eleml)
(entmod (subst (cons 370 ujvastagsag) (assoc 370 eleml) eleml))
(entmod (append eleml (list (cons 370 ujvastagsag))))
)
)
)
)
(princ)
)

[ Szerkesztve ]

(#2425) stupid user válasza pf-prg (#2423) üzenetére


stupid user
tag

köszi,

sajnos az LT-ben nincs expressz menü, de utánaolvastam gugliban és ott találtam olyat, ahol a tűrés megadására szolgáló mezőt használják ilyesmire, mert azt automatikusan tudja keretezni és ha 0,01 re vesszük a nyíl méretét, akkor sima szövegnek látszik.
Ez viszont csak korlátozott hosszúságú szöveget tartalmazhat.

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2426) mdraco


mdraco
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#2427) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne ACAD 2007-et használok és a mai nap reggelétől ezt csinálja, ha a fóliakezelőre akarok menni:[link]
valakinek, lenne valami ötlete? Előre is köszönöm! :))

(#2428) pschio válasza Malanrion (#2427) üzenetére


pschio
őstag

2007 nem kompatibilis win7-tel. A layer kezelő nálam hibásan működött win7 alatt. Ha működött. Használj újabb verziót!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2429) Malanrion válasza pschio (#2428) üzenetére


Malanrion
tag

oké, de attól még ez bosszantó, hogy reggel csak hipp-hopp a linkelt hibajelentést kapom.. pont most, mikor a fóliáimat kellene beállítani-.-

(#2430) Malanrion válasza pschio (#2428) üzenetére


Malanrion
tag

tudom, hogy nem kompatibilis, de az be van állítva, tehát xp sp3-alatt fut.

(#2431) kriszpontaz válasza Malanrion (#2429) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lehet hogy a rajzban van a hiba, adj ki egy _audit parancsot, és hagyd hogy javítsa a hibákat, majd mentsd le a rajzot, nyisd meg újra és próbáld megint a fóliavezérlést.

(#2432) Nisida válasza Malanrion (#2429) üzenetére


Nisida
aktív tag

Hello!

Ez a hiba általános a magyar a2007-esnél :) nálam is ideget ölt párszor :) A megoldás nálam a fólia vagy layer parancs beírása volt kézzel és nem menüs választás , ha ez nem jön be akkor egy régebbi a hiba elötti file verzió megnyitása az elözöben lírtak szerint kézzel való fólia meghívás.

Nem "fixált" hiba - értem ezalatt , nem tudom mi a kiváltó oka, nekem volt , hogy 2 évig semmi aztán 3 hónapig hetene egyszer - van rá peccs a autodesknél de azzal is elöjőtt :) valószínű a törés egyik mellék következménye vagy alap autocad programozási hiba.

Ja igen 2401 és 2402 -es postra:

Nem azt kapod amit a kérdező akkar , öneki egy földhivatali ingatlan nyilvántartási térképe van amit DAT szabványból konvertáltak dxf-be és gondolom azok a földrészletek kellenek kiemelve határvonalal amik Legelő és Rét művelési ágba vannak sorolva. Amit ti írtok a filter parancs nem fogja kiemelni az adatokat mivel a text obijektum és a határ vonal semmilyen logikai vagy fizikai összekötettésben sincs egymással. :(
Amit ő szeretne talán ArcGis tudná megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#2433) Malanrion válasza Nisida (#2432) üzenetére


Malanrion
tag

Köszi szépen, igen próbáltam parancssorból is, de meguntam és letöröltem, felteszem majd újra, most a CAD 2012 van fent, 3D-ben úgyis ArchiCAD-et használok, tervekre, és 2d-re pedig elbírja a gépem simán a 12-t szóval egyenlőre ez marad:)

(#2434) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, Acad 2012-es verziót gyakorlom, egy gyors kérdésem lenne: felületi érdesség jelet hogyan lehet kitenni?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2435) kriszpontaz válasza Kloden (#2434) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Létrehozol egy blokkot és azt illesztgeted be. Ilyen rajzjel alapból nincs az Autocadben, max az Autocad Mechanical-ban.

(#2436) Kloden válasza kriszpontaz (#2435) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, köszi! :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2437) Kloden


Kloden
senior tag

Az megoldható, hogy a képen ahol metszve van a tárgy, ott sraffozás legyen?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2438) stupid user válasza Kloden (#2437) üzenetére


stupid user
tag

Szia,

magától nem csinálja meg, neked kell kijelölnöd a felületeket, amit sraffozva szeretnél látni

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2439) Kloden válasza stupid user (#2438) üzenetére


Kloden
senior tag

Oook, de hogyan? Épp ez lenne a kérdés.
Szétbontottam felületekre a testet, így már ki lehet jelölni a kérdéses metszeti felületeket sraffozásra, ki si jelölöm de ugye nem jeleníti meg, vagy nem is engedi megcsinálni, lényeg, hogy nem ok. Hogy kéne?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2440) stupid user válasza Kloden (#2439) üzenetére


stupid user
tag

Szia,

nem tudok videót csinálni, találtam egyet a Youtube-on.

http://www.youtube.com/watch?v=FdlJhmac1co

[ Szerkesztve ]

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2441) Kloden válasza stupid user (#2440) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, ezzel nem volt gond, viszont közben meg is van a bibi, az a retek koordináta szívatott mint már oly sokszor, azt kellett arrébb pakolgatni, és így már szépen besraffoza.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2442) oxox


oxox
addikt

Ave

sorry, hogy ide is felteszem az alábbi kérdésem, de itt vannak specifikus emberkék akik tuti guruk a témához.

"Megkértek, hogy nézzek itt utána, hogy az egy konkrét gép mennyiért jönne ki.
autocad, flight simulator, solit edge-re lesz hasznalva (hobbi szinten)
i5 3550
Gigabyte GA-H77 D3H
2x4GB Kingston HyperX Genesis 1600Mhz
Gigabyte GH-N650OC-2GB (szerintem ez nem az ideális választás)
Chieftec 500W smart táp
1TB seagate 7200rpb/64MB
Therlmatake VM550 ház
64GB samsung MZ-7PC064B SSD
pl nézzétek meg, hogy ez a fenti dolgokra alkalmas-e, ill. mit mire lenne érdemes cserélni.
200k-t szánnak rár /30k-s win7-el számolva/
thx
oxox "

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2443) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha van egy 3D modellezéssel létrehozott tárgy, akkor hogyan lehet eljutni odáig, hogy PDF fájlba teszek egy axonometrikus rajzot róla? Most mindegy, hogy izometrikus vagy dimetrikus vagy frontális. Tehát amelyik egyszerűbb az érdekel.
Ilyenkor lehet méretvonalat létrehozni? Arra gondolok, hogy az x és z tengelyek irányában mekkora a tárgy illetve a tárgy egyes részeinek a mérete az látszik az axonometrikus ábrázoláson. De lehet az y és z tengelyek irányában is.
2012-esben. Kezdő vagyok a programban.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2444) nosz14.barta


nosz14.barta
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lehet videózni a farming simulator 2013-ba?

(#2445) pschio válasza nosz14.barta (#2444) üzenetére


pschio
őstag

Kihajolsz a kombájn ablakán a kameráddal.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2446) stupid user válasza tknof1871 (#2443) üzenetére


stupid user
tag

Szia,

az AutoCAD-nek van saját pdf nyomtatója. Pdf to dwg a neve.
Azzal simán ki tudod nyomtatni bármelyik papírteret, vagy a modelltér egy részét.

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2447) kriszpontaz válasza nosz14.barta (#2444) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezt komolyan ide írtad be? "-.-

(#2448) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mekkora VGA-t érdemes a program alá pakolni? Értem ez alatt, hogy a legújabb IB-s notikban található HD4000 elég neki, vagy érdemesebb valami integrált VGA-s veriót vadászni? Illetve gondolom min i5-ös CPU-val érdemes nézelődni?

(#2449) kriszpontaz válasza germinator66 (#2448) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hali!
Amennyiben nem dolgozol nagy állományokkal (térképi állomány, stb.) akkor tök felesleges, főleg ha csak 2D-ben fogod használni. Arra elég egy HD4000 is. Amennyiben gondolsz a jövőre is, akkor olyat keresel, amiben legalább egy GT630M nVidia vagy egy A10M AMD van.

(#2450) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Azzal a kéréssel fordultak hozzám hogy AutoCAD-re és Invetor programra építsek egy gépet. 3D autótervezéshez kellene egy készülő autómodellhez amibe elképzelhető hogy akár 3000db alkatrész is kerülne amennyiben erre a program képes, ezt kellene egyszerre megmozgatnia a gépnek.

Kezdésnek gondoltam egy 3770K-t, 16-32GB rammal. A VGA-val viszont bajban vagyok.

Érdemes professzionális kártyában gondolkodni (pl Quadro 2000) vagy elég egy mezei csúcskártya (GTX680 / 7970)?

https://tinyurl.com/phnas

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.