Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#2501) nand válasza kriszpontaz (#2499) üzenetére


nand
csendes tag

köszönöm.
a vonaltípusok létrehozása nem volt engedélyezve.
mindkét bajomra ez a gyógyír.

[ Szerkesztve ]

(#2502) pf-prg válasza konyi79 (#2497) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Töltsd le EZT a fájlt.
Az Eszköz -> Alkalmazás betöltése... menüponttal töltsd be.
Tedd aktuálissá az attribútumok kívánt fóliáját.
Add ki a parancssorban az attr-actlayer parancsot.
Válaszd ki a blokkreferenciákat. Nem kell szűrőt használnod, a programocska a kiválasztott rajzelemek közül csak a blokkreferenciákat veszi figyelembe.

Remélem nem hagytam hibát benne.

(#2503) kriszpontaz válasza nand (#2501) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szívesen.

(#2504) Kloden válasza pf-prg (#2500) üzenetére


Kloden
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2505) konyi79 válasza pf-prg (#2502) üzenetére


konyi79
addikt

Köszönöm!

(#2506) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Skacok. Beültem megint CAD-ezni és egy gyors kérdésem lenne. Kiépített nyomvonalhossz teljes hosszát, hogyan tudom kimérni? Egybe az egész nyomvonal hosszat. Nem jut az istenért eszembe és sos kéne. :W :R

(#2507) kriszpontaz válasza Gyufaaa (#2506) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha a nyomvonal tengelye megvan, akkor értelemszerűen a meglévő vonallánc tulajdonságai alatt ott a hossz.
Amennyiben nincs, de tudod a tengelyt, rárajzolsz egy vonalláncot, majd tulajdonságok alatt ott a hossz.
Ha Civil3D-ben van, akkor értelemszerűen feliratozod, vagy a tulajdonságok alatt ott a hossz.

Amennyiben félreértettem valamit jelezd, de jó lenne tudni miben is dolgozol.

[ Szerkesztve ]

(#2508) Gyufaaa válasza kriszpontaz (#2507) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy GEODÉTA által bemért rajzról lenne szó. Amiben optikai gerinc hálózat nyomvonala van telepített "aknákkal". Fejállomásunkról indulva, egy adott városrészen lévő teljes kiépített szakaszhosszt szeretnék egyszerűen megmérni, hogy mennyi az össz szakasz hossza a telepített szekrényekből kiinduló lépcsőházi leágazásokat is beleértve. Komplett rajzon lévő megrajzolt vonalak együttes hosszát szeretném kimérni. :B AutoCAD 2013 :R

(#2509) Gyufaaa válasza kriszpontaz (#2507) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Közben meglett a delikvens parancs. :R

(#2510) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Egy PL-nal körbekerített szakasz tartamát, hogyan tudom törölni egyszerűen?

(#2511) stupid user válasza Gyufaaa (#2510) üzenetére


stupid user
tag

húzd ki a fóliát, amin a törlendők és a poliline van

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2512) Gyufaaa válasza stupid user (#2511) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy kicsit bővebben PLS. Hogy érted a kihúzást? :B :R

(#2513) pf-prg válasza Gyufaaa (#2510) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Rajzelemek kiválasztása megadott határvonallal:

Ha a Válasszon rajzelemeket promptra adandó válasz közben akarod egyenként megadni egy poligon pontjait, akkor a promptra válaszolj a következők egyikével:

Csak befoglalt objektumok kiválasztásához angol AutoCAD-ben: wp
Csak befoglalt objektumok kiválasztásához magyar AutoCAD-ben: ap

Befoglalt és metszett objektumok kiválasztásához angol AutoCAD-ben: cp
Befoglalt és metszett objektumok kiválasztásához magyar AutoCAD-ben: mp

Ezután az AutoCAD bekéri a poligon pontjait.

Ha egy könnyű vonallánc objektum kiválasztásával akarod ugyanezt megoldani:

Töltsd le EZT a fájlt.
Az Eszköz -> Alkalmazás betöltése... menüponttal töltsd be.
Olvasd el a parancstörténetben megjelenő használati útmutatót.
Add ki a parancssorban a selpolyline parancsot, és válaszd ki a vonalláncot.

A rajzelem módosító parancsok elemkiválasztása közben válaszolj !halmaz ENTER -rel.

(#2514) Gyufaaa válasza pf-prg (#2513) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Zsir! Holnap nekiesek. Köszönöm! :R

(#2515) pf-prg válasza Gyufaaa (#2514) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Rájöttem, hogy kis módosítással transzparens parancsként is használható, más parancsok objektumok kiválasztását kérő promptjainál. Töltsd le újra!

Példa a használatra:

Parancs:
Parancs: TVÁLT
Válasszon objektumokat: 'selpolyline
Válassza ki a vonalláncot <Selection set: 4b>
4 talált
Válasszon objektumokat:
Adja meg a módosítani kívánt tulajdonságot
[Szín/Fólia/vonalTípus/vtLépték/vonalVastagság/vastagsáG/Nyomtstílus]: s
Új szín [Truecolor/SZínkatalógus] <1 (vörös)>: 2
Adja meg a módosítani kívánt tulajdonságot
[Szín/Fólia/vonalTípus/vtLépték/vonalVastagság/vastagsáG/Nyomtstílus]:
Parancs:

(#2516) Gyufaaa válasza pf-prg (#2515) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:K :R

(#2517) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv!
Most tettem fel a laptopomra az Autocad 2012-t, de olyan problémám van, hogy amikor rajzolok, vonal húzásánál, pozicionálásánál, rettentő lassú, mintha állatira szaggatna. A gép Core i5-ös 4 Gb memóriával, HD4000+GT630M videóval. Ilyet nem nagyon tapasztaltam még, mert a régi gépemen (Core2Duo, 2Gb RAM, HD3470 videó) is simán ment. Mi lehet a gond, tudna vki segíteni?

(#2518) Gyufaaa válasza Gabesz87 (#2517) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A 2012 nálam sem volt jó. 2013 az viszont korrekt szvsz. Ezt kapcsold át

(#2519) Gabesz87 válasza Gyufaaa (#2518) üzenetére


Gabesz87
addikt

Asztali gépen is u.e-t használom, és ott semmi gond nincs. Meg mondom, előző, régebbi laptopomon sem tapasztaltam ilyet. Most 1-en áll ez az érték, mire váltsam át? 0-ra vagy 2-re?

[ Szerkesztve ]

(#2520) Gyufaaa válasza Gabesz87 (#2519) üzenetére


Gyufaaa
veterán

3.

Hardveres gyorsítást is engedélyezted?

[ Szerkesztve ]

(#2521) Gabesz87 válasza Gyufaaa (#2520) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezzel sem lett jobb sajna:( Lehet, hogy megpróbálok majd akkor másik AutoCAD-et.

Nem igazán állítgattam semmit.

Elég fura, a hardveres gyorsítást be sem tudom kapcsolni, inaktív és egy piros háromszög van mellette felkiáltójellel.

[ Szerkesztve ]

(#2522) Gyufaaa válasza Gabesz87 (#2521) üzenetére


Gyufaaa
veterán

VGA driver fennt van? :U

(#2523) Gabesz87 válasza Gyufaaa (#2522) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze:)

(#2524) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Milyen rendszerigénye van egy 2009-es verziónak.
Gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.
IntelT6600 CPU, 4Gb RAM és HD4500 a laptop hardver összetétele(Dell Latitude).
Lesz ezen futtatásbeli probléma?
Kösz

(#2525) hfrankee


hfrankee
senior tag

UP!

(#2526) kraftxld válasza hfrankee (#2524) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Két vonalat akarsz benne húzni vagy az egész bolygót mm pontosan renderelni 3D-ben egy db 500 ezer GB-os dwg fileból? :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2527) kriszpontaz válasza Gabesz87 (#2521) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A tárgyraszterkövetést és a tárgyrasztereket kapcsold ki és csak akkor használd őket amikor feltétlenül kell. Általános 2012-től fennálló betegség.

(#2528) Gabesz87 válasza kriszpontaz (#2527) üzenetére


Gabesz87
addikt

De hát az asztali gépen is ugyanígy van, és ott nincs semmi gáz, tökéletesen működik. Na mindegy igazából, mert már letöröltem. Megpróbálok majd egy korábbit talán.

Kösz a tippet amúgy!

[ Szerkesztve ]

(#2529) kriszpontaz válasza Gabesz87 (#2528) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A legutolsó service pack is fent van? Esetleg próbáld meg (notebookon használt nálunk) 1. legfrissebb VGA driver, 2. legutolsó SP az Autocadhez, 3. 3D gyorsítás alatt frissítések keresése, majd 3D gyorsítás ki és visszakapcsolása CAD alatt. Utána nálunk észhez tért. AMD VGA elsőre nem igazán szerette, de utána simán ment.
+ dinamikus FKR kikapcsolása, dinamikus adatbevitel (szövegdoboz a szálkereszt kurzor mellett) kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

(#2530) hfrankee válasza kraftxld (#2526) üzenetére


hfrankee
senior tag

Egy krva szót sem értek ebből uram.... :D
Egy barátnőm kezdi el az Autocad tanfolyamot,belsőépítészi iskola mellett,mivel majd ezt kell használnia a cégnél.
Az ő laptopjára vonatkozott a kérdés,hogy vegyen e másikat vagy jó az adott.
Nem hiszem,hogy alaprajzokon meg épület belsőkön kívül lesz nagyobb volumenű(galaxis tervezés) feladata.
Ennek fényében?
Kösz

(#2531) kriszpontaz válasza hfrankee (#2530) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Alap Autocad használatra, normál méretű rajzokhoz bőven elég. Nem kell ezalá paksi atomerőmű. 2009-es verzióhoz meg főleg. A 2010-es verziótól felfelé kicsit erőforrás igényesebb az Autocad, de azok is elfutnak rajta normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#2532) hfrankee válasza kriszpontaz (#2531) üzenetére


hfrankee
senior tag

Kösz a választ!

(#2533) Gabesz87 válasza kriszpontaz (#2529) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi, majd próbálkozom. Lehet, hogy telepítésnél nem tettem fel az SP-t. Mert ha jól emlékszem, volt ott ilyen opció, hogy a legfrissebb SP letöltése.

(#2534) nand


nand
csendes tag

üdv,

hogyan konvertálok sok elemet solid típusból hatch típusba? van ilyen lehetőség?

a hatch jól jelenik meg a solid nem. ha 3d-ben elkezdtem forgatni akkor látszik is, h a solid szétesik.

microstation alatt kezeltem kicsit és valszeg akkor érte a sokk.

a dwgben a két elem rossz, azaz solid típusú, a jobb oldali pedig a jó hatch típusú (már rendbe tettem microstation alatt, de nagyon lassú a folyamat).
https://dl.dropbox.com/u/70485161/minta.dwg
http://prohardver.hu/dl/upc/2013-03/27/428570_sb4vtgtpxqoouopb_minta.jpg

google:
ezt a két lehetőséget nézegetem, de még egyikkel sem értem el sikert...
http://forums.augi.com/showthread.php?88587-Convert-solid-to-hatch-pattern
http://www.cadtutor.net/forum/archive/index.php/t-53044.html

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2535) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Blokkot, hogyan tudok átalakítani vonalakká? :U

(#2536) nand válasza Gyufaaa (#2535) üzenetére


nand
csendes tag

robbantással:
explode vagy magyarnál _explode paranccsal

(#2537) Gyufaaa válasza nand (#2536) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Királyság! Köszönet!

(#2538) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Vonallánc vonal szakasszá alakítása? (angol CAD) :R

(#2539) nand válasza Gyufaaa (#2538) üzenetére


nand
csendes tag

explode -dal ezt is szétszúzod. kérdés, h érdemes-e, mert a végén igencsak belassul az egész a soksok millió elemtől...

(#2540) Gyufaaa válasza nand (#2539) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszönöm! Csak szerkesztés erejéig. :R

(#2541) icons


icons
addikt

Üdv!

Egyik ismerősöm szeretne laptopot venni és azon AutoCADet használni. Tudom, hogy ez pontos felhasználástól függ, de általánosságban mire van szüksége az AutoCADnak (nem extrém felhasználás mellett) CPU, GPU terén? Úgy hallottam egy integrált HD4000en már elketyeg valahogy. Tapasztalatok szerint ez valós statisztika, tehát tényleg elég lehet hozzá egy IGP?

Illetve ha valakinek van róla tapasztalata: mennyire skálázódik 2 illetve 4 magos procin? (tehát van-e értelme i7et venni, vagy elég egy i5 is hozzá. Még mindig laptopra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#2542) Gabesz87 válasza icons (#2541) üzenetére


Gabesz87
addikt

[link]

Itt fel vannak sorolva a követelmények minden verzióhoz 32 és 64 bitre is. Biztosan elmegy HD4000-el is, de szerintem a későbbi felhasználás szempontjából sokkal jobb egy dedikált GPU. Pl. ha komplettebb, 3D-s programokat is használni szeretne.
Szerintem egy i5 is bőven elég, de ha nem a pénz az elsődleges, akkor nem hátrány az i7!
És nem árt a sok memória, bár az is inkább a 3D-s szoftverekhez kell.

Én pl. a régi laptopomon, egy Core2Duo-val, 2Gb RAM-al, 256Mb-os HD3470 VGA-val gond nélkül futtattam a 2010-es ACAD-et.

[ Szerkesztve ]

(#2543) kriszpontaz válasza icons (#2541) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Sima Autocad 2D tervezéshez bőven elég egy IGP. A gép memóriája jó ha minimum 4GB. 64Bites oprendszer ajánlott.

(#2544) icons válasza Gabesz87 (#2542) üzenetére


icons
addikt

Köszi!

Ezt néztem is, de az igazat megvallva vannak benne furcsa dolgok:D Pl a 128megás GPU. :D (ami lehet, hogy igaz, de akko az IGP bőőőőven elég lesz neki)
Azt mondta, hogy 3Ds tervezéshez kellene. A rendszerkövetelmény és a vélemények alapján azt szűröm le, hogy elég lehet hozzá egy HD4000, de nem ártana a későbbi, esetleg komolyabb 3D felhasználás miattt egy dGPU.

(#2545) Gabesz87 válasza icons (#2544) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem fura az. Mint mondtam, én is egy 256Mb-os dedi8kált VGA-val használtam a régi laptopomon, simán ment vele. Az AutoCAD szerintem 3D-s felhasználásra nem igazán kiforrott, arra ott vannak a Catia, Inventor, SolidEdge, SolidWorks stb. Nos igen, ha valóban 3D-hez kell, akkor bizony elkél a külön VGA+min.4Gb (bár ez már alap) memória, de 8-al sokkal jobb.
Meg a gyors futtatáshoz én lehet, hogy már SSD-ben is gondolkodnék. A jelenlegi laptopomon nekem is úgy van, hogy az 500Gb-os HDD mellett van egy 64Gb-os mSATA SSD. Azon van a Win7+a progik. Jobban örülnék mondjuk egy 120Gb körülinek, de nekem ez fért bele a keretbe.

Mennyit szánna rá a cimbid, és mik az igényei? Segíthetek laptop választásban, eléggé beleástam magam tavaly év vége felé, mert én is akkor vettem.

[ Szerkesztve ]

(#2546) icons válasza Gabesz87 (#2545) üzenetére


icons
addikt

Köszi a sok segítséget!
A laptoppal kapcsolatos segítséget privátban szívesen fogadom, nem szeretnék itt offolni :)

Azt mondta, hogy házakat meg bútorokot tervezne 3Dben. Én erre azt mondanám, hogy kell dGPU, igazam lehet?

(#2547) Gabesz87 válasza icons (#2546) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, az ilyen jellegű kérdéseket már privin inkább, nem ide tartozik.
Hát, nem tudom, hogy bútorok tervezéséhez van-e vmi spéci program, házakhoz biztosan, bár azokat sem ismerem annyira, én csak a gépészeti tervezéshez szükséges szoftvereket ismerem. De igen, mivel 3D-s, nem egy sima 2D rajz, nyilván ahhoz kell dGPU.

(#2548) kriszpontaz válasza icons (#2546) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ház tervezéshez a Autocad Revit (régebben Architectural Suite) vagy Archicad való. Sima Autocadben enyhe kínszenvedés, sok felesleges melóval. Bútortervezéshez? Háááát, szerintem ahhoz is van megfelelő célszoftver.

(#2549) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

távolságot szeretnék mérni DIST parancsal. Kaptam egy új térképet, amin (nem akarok hülyeséget mondani) mintha collban mérné a távot. A régi térképen rendesen métert tudok mérni, vagy is abban adja meg a mértéket. Beállításoknál néztem, hogy mindkettőnél mm van megadva. Mit lehet vagy kell átállítanom?

(#2550) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

:U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.