Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#2101) Egorov válasza borcz06 (#2100) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem is 2007 van fent Windows 7 Professional gépen. Az elején amikor mondja, hogy kompatibilitási probléma van, csak simán rányomok arra, hogy "run". Minden gond nélkül fut a program.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2102) borcz06 válasza Egorov (#2101) üzenetére


borcz06
csendes tag

Elindítom és kiírja, hogy hiba és azt ajánlja fel utána, hogy program bezárása.

korábban már volt fent akkor ment. Valami ötlet mi lehet a baja?

(#2103) borcz06 válasza borcz06 (#2102) üzenetére


borcz06
csendes tag

Megvan.
Nem rendszergazdaként indítja el és így nem akarta.

(#2104) Barnes válasza borcz06 (#2103) üzenetére


Barnes
aktív tag

Hello!

Nekem olyan problémám van (AUTOCAD 2012), hogy valamiért nem vált át a másik menücsoportra, ha rákattintok. Ha kettőt kattintok rá, akkor átvált, viszont az ikonok méretei megváltoznak. Van valami billentyűkombináció amivel egyből lehet váltani? Eddig 2009-et használtam, ott ment minden normálisan, de ez így nem a leghasználhatóbb számomra.

Előre is köszönöm a választ!

(#2105) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Hello!

Tudom, hogy hülye kérdés, de esetleg megtudná nekem mondani valaki, hogy hol csudában található a "Kihúzó" ikon az AutoCAD 2010-ben? Kész röhej, de képtelen vagyok megtalálni... :B

A Help menü is említi, hogy Rajz\Modellezés\Kihúzás, de gebedjek meg, nem találom! Eleve nincs Modellezés menü a Rajz menüben...

Kezdek bepipulni magamra...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#2106) Barnes


Barnes
aktív tag

Hello!

Ha pont-vonalat, esetleg szaggatott vonalat akarok rajzolni, hogyan oldható meg hogy modell nézetben meglátszódjon és ne sima egyenesként rajzolja? Legalábbis sima egyenes látszik, mikor beállítottam, hogy szaggatott legyen.

(#2107) Egorov válasza Barnes (#2106) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Remélem egyre gondolunk. Kétszer katt a vonalra, bejön az a menü, ami a képen van. Igaz nekem AutoCAD 2007 van de szerintem a többiben is hasonló menü jön fel. Ott a pirossal bekarikázott értéket tudod állítgatni. Minél kisebb, annál sűrűbb a vonal. A kép jobb oldalán ki van jelölve egy vonal, mellette balra egy ugyanolyan vonal van, csak más érték van beállítva.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2108) stupid user válasza BenJoe80 (#2105) üzenetére


stupid user
tag

mit szeretnél elérni a "kihúzás" paranccsal?

nekem angol nyelvű van, de lehet, hogy a funkció alapján be tudjuk azonosítani

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2109) Tapor


Tapor
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok nekem ebben segíteni?
Melyik lenne a fontosabb CPU vagy GPU erő?

Köszi előre is a válszokat.

(#2110) BenJoe80 válasza stupid user (#2108) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia!

A "Kihúzás" ikon azaz ikon lenne, amivel a 2D-ben megrajzolt alakzatot ki lehet húzni 3D-be a "z" tengely mentén. Közben megtaláltam. Át kell ehhez váltani a 3D modellezésbe és akkor már is ott van.

Eddig csak AutoCAD 2007-el dolgoztam és az egy kicsit más.

Viszont lenne egy másik kérdésem, remélem eltudom magyarázni. Tehát az a problémám, hogy amikor nyomtatok, akkor képtelen vagyok nagy rajzokat (mondjuk egy 2×3m-es szekrény tervét) mozaikba kinyomtatni. Magyarán úgy, hogy a rajz fel legyen osztva A4-es lapokra és össze lehessen utána illeszteni. Az a baj, ha a léptékméretet állítom át (mondjuk 1:10) akkor olyan pici lesz a feliratozás, hogy nyomtatás után képtelenség leolvasni.

Hogyan lehet egyáltalán ezt megcsinálni? Vagy milyen más megoldás van erre?

Aztán az is érdekelne, hogy meglehet-e azt csinálni, hogy nyomtatáskor a 2D-s terv mellett, mondjuk a jobb felső sarokban (mindegy hogy hova) a terv 3D-s miniatűr változatát is kinyomtassa?

Mindig csinálok 3D-s látványtervet is a rajzaimhoz, de képtelen vagyok egyszerre kinyomtatni. Van erre egyáltalán lehetőség vagy hülye ötleteim vannak?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#2111) stupid user válasza BenJoe80 (#2110) üzenetére


stupid user
tag

Szia,

az A4 lapokra nyomtatást nem tudom, hogy lehetne elintézni. AutoCad-ben amennyire én ismerem nincs poszter nyomtatás funkció, így legfeljebb azzal próbálkozhatsz, hogy a nyomtatási területet A4 méretű ablakonként jelölöd ki és egyesével kinyomtatod a komplett rajzot.

A 3D miniatűr már egyszerűbb, papírtérben létrehozol egy külön nézet ablakot, amiben a 3d nézetét állítod be, akkor abban a nézetablakban 3d-ben látszik a "normál" nézet ablakban viszont 2d-ben

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2112) BenJoe80 válasza stupid user (#2111) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hát ezt nem értem... az egyetlen amit meg tudtam csinálni, hogy felosztottam a képernyőt 4 különböző részre (pl. egy nagy és három kisebb) de még azt sem tudtam beállítani, hogy a nagyon a 2D-s tervrajz legyen a többin meg 3D-s látványterv.

Igaz, hogy a rajzaim különböző fóliákon vannak de akkor is... :F

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#2113) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok! Az Autodesk Civil 3D 2006-ot hol lehet magyar nyelvűre váltani vagy magyar nyelvi csomagot leszedni hozzá, ha van egyáltalán ilyen?

(#2114) zserbox


zserbox
őstag

hali!
arciCAD 15-höz kéne olcsón összeraknom egy gépet.már minden megvan csak a videókari a kérdéses.
milyen videókari lenne jó hozzá?max. 30ezerig van keret rá.

(#2115) mdk01 válasza zserbox (#2114) üzenetére


mdk01
addikt

Én úgy gondolom bár nem használom a ArchiCAD-et 30k-ig bőven jó a vidkari. Memória a lényeg hogy a nagy fájlokat is tudja hol tárolni megnyitás után.

Esetleg várj míg jön vki olyan aki használja, vagy a google-ba keresel. Biztos megkédezték már egy páran ezt.

(#2116) mdk01 válasza BenJoe80 (#2112) üzenetére


mdk01
addikt

Csinálsz két nézetablakot egyetlen papírtérben. Ilyenkor ha mozgatod egérrel a lapot akkor az egész lapod mozog viszont ha belekattintasz a nézetablakba és alul megnyomod a "papír" ikont a VVAST mellett akkor abban a nézetablak betudod állítani a modelltérben azt amit látni szeretnél.
kb. ennyi.

(#2117) pschio


pschio
őstag

mostanában sok FTTH hálózatot rajzolok. Nem tud valaki esetleg egy kiegészítőt autocadhez amivel ezt a folyamatot lehetne felgyorsítani? olyasmire gondolok mint a cableart

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2118) pschio válasza pschio (#2117) üzenetére


pschio
őstag

vagy direkt ilyen célszoftvert.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2119) pschio válasza pschio (#2118) üzenetére


pschio
őstag

azt hiszem ez lesz a tökéletes

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2120) mdk01


mdk01
addikt

Akkor ezt megbeszéltük:DDD

Amúgy nekem fin**m sincs mi a problémád.:)

[ Szerkesztve ]

(#2121) Roxy


Roxy
tag

Hello Cad guruk. :D
Meg viszonylag keves lehetoseget hasznaltam ki eddig az AutoCAD/Civil3D ben, ezert nem tudom, hogy meglehet-e, es ha igen akkor hogyan tudom megvalositani egy 3D terepmodellt.

A kezdo anyagom egy szinvonalas terkep, amin a szinvonalak spline vonalakbol vannak, es persze megvan adva a magassaga. A szintmagassagok szama tori meg a spline vonalakat, szal gondolom egyesiteni kene majd oket.

A lenyeg, hogy vmilyen modon tudnak egy modellt osszehozzni, hossz-szelveny es keresztszelvenyekhez, hogy ne kezzel keljen minden egyes ksz-t, es stb kezzel kiszerkeszteni.
A segitseget elore is koszonom :D

(#2122) mdk01 válasza Roxy (#2121) üzenetére


mdk01
addikt

Feltétlen CAD kell hozzá?

(#2123) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

AutoCAD 2010-ben hogy lehet beállítani egy adott modell-tér méretét? Amikor 1:1-ben akarok megrajzolni valamit, akkor 2000mm felett már nem látható az egész rajz a képernyőn és kijjebb már nem tudok zoomolni, mert azt írja ki, hogy elértem a végső határt.

Viszont biztos, hogy lehet nagyobb méretet beállítani, mert láttam rajzokat ahol szintén 1:1-ben volt megrajzolva pl. toronyház és elég erőteljesen rá kellett zoomolni, hogy látható legyen a rajz.

Ajánlottak olyat, hogy a "z" majd <Enter> és ezután az "e" és <Enter>-el elérhetővé teszem az egész lapot de nekem ez nem működik.

Ötlet?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#2124) pschio válasza BenJoe80 (#2123) üzenetére


pschio
őstag

view/zoom/out ?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2125) BenJoe80 válasza pschio (#2124) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ó a sunyiba... ennyi lett volna az egész? :F :W

És mit kínlódtam össze-vissza... igaz, csak az egér görgőjét használtam a zoomoláshoz.

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#2126) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!

Kezdőként azt szeretném kérdezni, hogy beforgatott metszetet hogy tudok létrehozni. AutoCAD 2012-ben. Nem találtam semmi infót róla.

[ Szerkesztve ]

(#2127) Barnes válasza Egorov (#2107) üzenetére


Barnes
aktív tag

Köszönöm! Sikerült is! ;-)

(#2128) Barnes


Barnes
aktív tag

Újabb kérdés merült fel.
Jpg fájlt töltöttem be, amire rajzolni szeretnék, az egyik részre sraffoztam kék vonallal és fehér háttérrel. A sraffozás a modell térben a megadottak szerint néz ki, viszont nyomtatásban a háttér fekete. Mi lehet a probléma?

(#2129) pschio válasza Barnes (#2128) üzenetére


pschio
őstag

a modelltér és a papírtér alapértelmezettként más skálázást használ.

vedd ki innen a pipát a "use paper space units for scaling". mindezt úgy tedd meg, hogy közben a papírtérben vagy (amelyikből nyomtatnál).

format/linetype menüben találod ezt az opciót. show detailst meg kell előbb nyomni, mert alapból nem mutatja ezt az opciót.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2130) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy a rajzelemek tulajdonságát nem tudom megváltozatni a Tulajdonságok ablakban. Nem aktívak a cellák. Úgy gondolom, hogy valami adatkapcsolat hiányozhat, de nem tudok rájönni, hogy mi nem stimmel?!

(#2131) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

kellene nekem egy kis(nagy) segítség. A3 rajzlapot kell bekereteznem. A szélektől 1cm-re kell, hogy legyen a keret, illetve kell még rá egy "táblázat".

Hogyan tudom ezt kivitelezni? Ha lehet lépésről lépésre kellene, illetve, hogy hogyan tudok majd a táblázatba írni.

Most először nyitom majd meg az AutoCAD-et(2007). :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2132) Egorov válasza cellpeti (#2131) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia!

Ha még nem használtál sohasem AutoCAD-et akkor kicsit sok lenne leírni, úgyhogy inkább csináltam neked egyet. :DDD Amit nem tudtam: a név, dátum, ellenőr... oszlop az milyen széles? Én 15mm-re vettem. Illetve a vonalvastagság nincs beállítva, valamint nem tudom milyen betűmérettel kell beleírni a szövegmezőbe. Ha kettőször kattintasz a szövegre, akkor tudsz a méreten és elrendezésen is állítani. Remélem jó, ha nem akkor bocsesz. :)

LINK

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2133) Egorov válasza Egorov (#2132) üzenetére


Egorov
aktív tag

Már kicsúsztam a szerkesztésből, itt egy kép, hogy milyen parancsokat használtam: Pirossal kereteztem őket.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2134) cellpeti válasza Egorov (#2133) üzenetére


cellpeti
veterán

Hogy tudom kinyomtatni A3 mérethez igazítva? Mert megpróbáltam, de... ez lett belőle :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2135) Egorov válasza cellpeti (#2134) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na azt nem tudom. Én mindig Mérnökirodában nyomtattattam ki a rajzaimat, ott méretre is vágták faszán. Esetleg próbáld meg ezt:

Ha a window-ra állítod, akkor elméletileg ki lehet jelölni, hogy mit nyomtasson ki. Aztán ha ez sem működik, akkor nem tudom. Kérdezz meg valami csoporttársat vagy felsőbb éves diákot.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2136) Ala válasza Egorov (#2135) üzenetére


Ala
tag

Helló!
Amit ajánlottak azzal tudod kinyomtatni, csak figyelj arra, hogy a papír méret megfelelőre legyen beállítva. Minálunk így szokták kiplottolni a Cad rajzokat, és ha minden igaz, akkor 1:1-ben jön ki, legalábbis mi úgy kérjük őket.
Egy kalappal hozzá.

(#2137) pschio válasza cellpeti (#2134) üzenetére


pschio
őstag

Először is a papírtérben jobb klikk az aktuális papírtér fülére. Ott page setup managger. Modify. Kiválasztod a nyomtatót először is. Ez lehet PDF nyomtató is.

A korábbi javaslatokkal ellentétben nem window-t plottolsz hanem layout-ot.

Kiválasztod a papírméretet. Jelen esetben ez A3. Nem oversize meg hasonló egzotikumok.

A plot scale-nél mm-ert állítasz be. Nem inch-el dolgozunk :)

A plot offset az 0mm, 0mm

Plot style-nál be tudo állítani, hogy színes fehete fehér vagy szűrkeskálás legyen.

Ha ezeket beállítottad leokézod.

Ekkor a papírtérben megjelenik a rendes papír amit használni fogsz.

Fogod a "modelltérbe belemutató négyzet"-et és kihúzod a lap szélére. Ha akarsz keretet akkor nyomtatási határon belülre rakod, ha nem akkor kívülre. A nyomtatási határ a fehér területen lévő szaggatott vonal. Ha kihúztad akkor belekattintasz a "modelltérbe belemutató négyzet"-be. Ekkor tudosz saccperkb a rajzodra rázoomolni és nagyjából beállítani mit is akarsz nyomtatni. Ha méretarányosan akarsz nyomtatni, akkor ez természetesen nem elég. Ilyenkor visszalépsz a "modelltérbe belemutató négyzet"-ből kijelölöd, jobb klikk properties. Majd a scale mező értékét változtatva pontos méretarányt tudsz megadni. 1:1 rajznál pl ez az érték 1. Azért itt figyelni kell. Mert ha a unitod mm de a rajzban 1 egység mégis 1 métert jelent rajzban, akkor a scale-nél az 1-es érték már 1:1000-es méretarányt fog jelölni. (mert ugye milliméter és méter között ennyi a váltó)

Remélem nagyjából érthető voltam :) Ha nem akkor kérdezz!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2138) cellpeti válasza pschio (#2137) üzenetére


cellpeti
veterán

Csináltam egy A4es keretet. De nem tudom kinyomtatni normálisan. Layout mit jelent, mert nekem magyar a CAD-em. Illetve a Széchenyi István Egyetemet hogyan lehet "normálisan" elrendezni, mert nem igazán tudtam.

"...Fogod a "modelltérbe belemutató négyzet"-et és kihúzod a lap szélére. Ha akarsz keretet akkor nyomtatási határon belülre rakod, ha nem akkor kívülre. A nyomtatási határ a fehér területen lévő szaggatott vonal. Ha kihúztad akkor belekattintasz a "modelltérbe belemutató négyzet"-be. Ekkor tudosz saccperkb a rajzodra rázoomolni és nagyjából beállítani mit is akarsz nyomtatni...."

Ezt a rész mondjuk rohadtul nem értem! :O :(

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2139) pschio válasza cellpeti (#2138) üzenetére


pschio
őstag

Nem is tudom magyarul hogy van. :DDD Elrendezést jelent. Itt egy videó, hogy kell csinálni. Remélem segít. Talán ez magyarázatot ad a "modelltérbe belemutató négyzet"-re. A rajzot maximális hosszában és széltében dupla görgőkattal lehet behozni. Ezt látod a 31. másodpercben. Itt a rajzod is ami így készült.

Ezen megnézheted, hogy rendeztem el a szöveget. Erre gondoltál?

Egyébként javaslom, hogy ne magyar Autocad-et használj. Ha az iskola biztosít angol verziót azt válaszd. Ha netán külföldön fogsz dolgozni megérted majd miért mondom. :D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2140) cellpeti válasza pschio (#2139) üzenetére


cellpeti
veterán

nem kell nekem a CAD nem abba fogok dolgozni, nekem csak a papírkeretezés miatt kell egyenlőre.

Persze nem rossz dolog, ha ért hozzá az ember

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2141) pschio válasza cellpeti (#2140) üzenetére


pschio
őstag

segítettek a videók?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2142) cellpeti válasza pschio (#2141) üzenetére


cellpeti
veterán

igen, az A4-es és A3-as rajzot megtudnád nekem csinálni PDF-be, mert nekem sehogy nem sikerül. :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2143) pschio válasza cellpeti (#2142) üzenetére


pschio
őstag

így? :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2144) cellpeti válasza pschio (#2143) üzenetére


cellpeti
veterán

Tökéletes, köszönöm szépen. Habár mindkettő A4es lett. :B

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2145) pschio válasza cellpeti (#2144) üzenetére


pschio
őstag

Nincs mit. Ha megnézed akkor kiderül, hogy nem ;)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2146) cellpeti


cellpeti
veterán

szaggatott illetve pontvonalat hogyan tudok rajzolni CAD-ben?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2147) pschio


pschio
őstag

Vagy az adott layernek adod meg ezt a tulajdonságát a layer kezelőben vagy a vonal húzása előtt állítod be itt. A 3 By layer közül a középsővel. Vagy megrajzolod a vonalat és rajzolás után állítod be a fenti 2 módszer egyikével. Utobbinál előbb ki kell jelölnöd azt a vonalat vagy vonalakat amiknek állítani akarod a vonalstílusát.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2148) cellpeti válasza pschio (#2147) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2149) cellpeti


cellpeti
veterán

Segítsetek kinyomtatni PDF-be, mert nekem a kurva életért se megy sehogyse. Nagyon megkösszönném.

Csonkolt kocka palástja

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2150) Manitou válasza cellpeti (#2149) üzenetére


Manitou
addikt

Mekkora léptékben kell?
álló A4-ben ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.