Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaNyEe

    aktív tag

    válasz dragonfx #226 üzenetére

    Hát az, hogy mekkora nyomást bír ki az csak attól függ mit raknak bele :)
    Ha valami olyan ''okosítást'' szeretne az illető, hogy csak rávágjuk a turbot meg amik feltétlen kellenek akkor két dolog fog történni, már vagy eleve rossz méretű turbot raktak fel, következésképp alacsony fordulatszámon lesz csak képes tölteni, ha túl nagy akkor meg csak fent de lehet még ott sem. Tehát nem mindegy, hogy milyen fordulatszámon van meg az a 0,6-0,7bar.
    Aztán jönnek a finom dolgok, hogy leemelődik valami miatt a hengerfej, megolvadnak a dugók, csapágyak besülnek, elhajlik a hajtókar, de olyat is láttam, hogy a hajtókar leszakadt a főtengelyről és csak úgy odavágta az olajteknőn keresztül! a dugót hajtókart meg a gyűrűket az aszfaltra (hülyeség rulez).
    Tehát minden TERVEZÉS kérdése és 20 fillérből nem lehet turbósítani! Voltak már próbálkozások és a végén oda jutottak, hogy kipróbált ezt azt amazt és ott tartottak mintha elvitte volna egy olyan műhelybe ahol kimondotan azzal foglalkoznak és JÓL megcsinálják ELSŐRE! Persze ők nem, ennyiért nem kell mert nagyon drága nekik. Aztán lemaortizáltak egy szett dugattyút, egy motorblokkot és hengerfejet :DDD
    De végül összejött nekik!!!
    Aztán feltettük a kérdést, hogy nem-e lett volna jobb egy gyári turbósat venni??? Sztem tudjátok a választ :B
    Ja és ha mindezzel megvagytok akkor lehet tapsikolni önmagatoknak, hogy hogyan papírozzuk a kocsit mert ugye, hivatalból nem volt csigabiga a motortérben :)

    De, hogy konkrétan is válaszoljak a kérdésedre, el lehet cseszni egy motort és turbot is egyaránt 0,3 barral és mehet teljesen üzembiztosan 1-1,5barral is!

Új hozzászólás Aktív témák