Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35751) Lacpac válasza ollie (#35743) üzenetére


Lacpac
őstag

X1900GT Rev.1 karin is lehetett a feszt állítani. Ment is xtx feszen 710-et a HIS IceQ!
Volt 2D üzmmód is! Csak kiegészítésképp.

(#35752) ollie válasza Lacpac (#35751) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem az a kérdés, hogy lehet e feszt állítani, vagy biost moddolni a 2d üzemmódhoz, hanem hogy a dobozból kicsomagolás után vált-e a kártya a 2D és 3D módok között. Az X1950PRO tuti nem váltott, fixen ugyanazon az órajelen ment a GPU. Ha a te X1900GT-d ilyen volt, akkor szerintem a gyártó módosított biossal szállította (a HIS ICEQ-ra amúgy is jellemző).

***

(#35753) Tottika


Tottika
tag

Sziasztok!Olvasgattam a fórumot,tegnap hoztam egy Sapphire hd3870est.Igazábol apró kérdéseim lennének..Melyik a legjobb Catalyst amit érdemes lenne felrakni xp alá?Hdmi audio drivert honnan lehet letölteni,illetve ha csak játszok vele kell-e telepítenem.Mégegy fontos kérdés.3dmark 06 7500 sm2-4009
sm3-4617
cpu-1100
....szóval valószinű a proci miatt kapok ilyen keveset ugye?

Köszi+!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35754) ollie válasza Tottika (#35753) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a proci nagyon gyenge hozzá. Én 3GB-s C2D-vel kapok kb 10600 pontot. A 8.9-es driver úgy tűnik, hogy teljesen jó, a HDMI drivert meg ugyanott töltheted le, de csak akkor fogod használni, ha HDMI-n keresztűl kötöd a géped HD képes TV-re vagy monitorra. Ha simán a DVI-n (vagy D-SUB) keresztűl kötöd a moncsira, akkor nem kell a driver, sőt, inkább ne is tedd fel, mert minél több a driver, annál több probléma is lehet belőle.

***

(#35755) Tottika válasza ollie (#35754) üzenetére


Tottika
tag

Oké,köszi a segítséget akkor hagyom ,,?"jelesen :)
Hát tudom,hogy gyenge a proci,viszont Dirt-Crysis 1650ben egész szépen megy,szóval nem panaszkodom:)Jó kis vga ez:R

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35756) nemt0m


nemt0m
csendes tag

Mostanában tervezem, hogy új alaplapot és procit (E8500) vásárolok.
Miután elolvastam egy rakás oldalt, úgy döntöttem, hogy egy hd3870 volna a legjobb VGA számomra. (Nem szeretnék túl sokat költeni rá... 20-30 ezer még reálisnak tűnik)
Főleg játékra használnám, és egyenlőre maradnék a winxpsp2-nél (32bit).

Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek jól döntöttem-e? Ha nem akkor inkább mit ajánlanátok?

Előre is köszönet a véleményekért.

Jah igen.. 1280x1024-ben használnám a konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#35757) WesTM válasza nemt0m (#35756) üzenetére


WesTM
senior tag

Hello!!
Elsőre nem tűnik rossznak a választás,de ha még a 3*ezer forintos kategoria belefér,mindenképp a 4850et ajánlom,ujabb és a megfelelő proci alatt(e8500 nagyon az)sokkal gyorsabb is, 1280 ban viszont maximálisan elég a 3870 is. Szóval rajtad áll,hogy hosszabb távra tervezel,vagy kevesebb pénzből is jó gépet hozol össze.Mindkét döntés jó döntés. :)

(#35758) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!
Jártam már erre és a 3850 ill. 4670-et javasoltátok.
Teszteket elnézve (3850 vs. 4670) nincs sok különbség számomra a két kártya között.
De megkérdezném a hozzáértőket,ha a két kártya közül kellene választani akkor melyiket választanátok?
Jól gondolom,ha nagyobb felbontásban is szeretnék játszani akkor inkább 3850-et vegyek a 4670-en helyett?
Mely kártyák tartóznak az "ajánlott vétel" kategóriába ?

(#35759) nygma válasza zodo (#35758) üzenetére


nygma
addikt

Üdv.

Ha a procid rendesen kihajtja,akkor én ATi 4850-et ajánlom...

(#35760) Gordiann válasza zodo (#35758) üzenetére


Gordiann
őstag

Helo

Én pl. baromira felháborodtam a 4670 tesztjén... 256mb-os 3850-nel összevetni... :(
Így sztem semmit nem ér a cikk....
pont az a nüansznyi különbség számít a két kártya között, erre lehúzzák 256mb-al... :(((

(#35761) zodo válasza Gordiann (#35760) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!
Én a kérdésem után vettem csak észre az említett várva várt PH-s tesztet.
Észre se vettem a 3850 -es 256mb-t,kicsit nézztem is a grafikonokat. :F .
De akkor melyikre szavaznál,persze az 512 mb-ok közül?

nygma : sajna legfeljebb a 3850-t ajánlották a procimhoz.

[ Szerkesztve ]

(#35762) Gordiann válasza zodo (#35761) üzenetére


Gordiann
őstag

Én nem vagyok ügyes az ilyen tanácsadásban, hogy melyik jobb.... de azt tudom, hogy az a teszt nem mérvadó (valami külföldi tesztet olvasnék inkább.). Azt tudom, hogy kevesebbet fogyaszt az új kártya, de néhány paraméterben a 3850 alatt van. Ez elvileg magasabb felbontásokban jön ki leginkább.
A többit, meg a konkrét választ a többiek majd mondják... :B

(#35763) zodo válasza Gordiann (#35762) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor ez egy fél 3850 , köszönöm. :)

(#35764) Gordiann válasza zodo (#35763) üzenetére


Gordiann
őstag

Ne érts férre, lehet, hogy jobb a 4670, én csak az adatokat közöltem. :B
(de ha szimpátia számít, akkor lehet 1 szavazat....)

MÁS:

Ha nincs fent a hangkártya drivere, akkor nem akad a képem, de most egy SB Live 5.1-kártyát raktam a gépbe.....alap driver fel.....megint akad.

Jelenleg nem tudok hangal játszani/meg semmit...
Valami ötlet, hogy mit tegyek fel?

(#35765) zodo válasza Gordiann (#35764) üzenetére


zodo
nagyúr

Öszinte leszek,nem vagyok egy nagy varázsló most is csak az alaplapomhoz adott dvd-n lévő drivereket használom.Ha valami nem müködik nálam akkor újrateszem a rendszert, ami úgyse árt nagyritkán és kész. Sajna ez, passz. :B

ollie : köszönöm,ezek jó érvek. 1-1

[ Szerkesztve ]

(#35766) ollie válasza zodo (#35758) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a 4670-et javaslom, mert hiszek benne, hogy hónapokon belül még inkább gyorsulni fog az újabb driverekkel. Na meg az sem hátrány, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt, és kevésbé melegszik, valamitn a videolejátszási képességei is jobbak.

Ja, és a tesztnél - mint ahogy ki is fejtették a hozzászólásoknál - nem igazán számított, hogy a 3850-en hány mega memória volt.

[ Szerkesztve ]

***

(#35767) zodo válasza ollie (#35766) üzenetére


zodo
nagyúr

Ezt ,hogy érted ?
256 vagy 512 mb ,mindegy a 3850-es esetében akkor is a 4670 lenne többségében fölényben?

(#35768) szumo válasza Gordiann (#35764) üzenetére


szumo
senior tag

Házad?
Nem dugtál az alaplapra ac97' -es előlapi csatlakozót? csatlakozóz?
Én szétszedném, összeraknám, és az oprendszeres vinyót is legyalulnám, de nem csak feületesen, és a partíciós határok máshova kerüljenek.
Alaplapi chip driver után hang, és utána videókari (a .net 2.0-t ne feledd)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#35769) Gordiann válasza szumo (#35768) üzenetére


Gordiann
őstag

Nincs előlapi audio, 1 vinyó van, és lehet tényleg nem ártana neki egy rendes formázás (nem quick) A driver telepítés az ilyen sorrendben szokott történni.

Köszi az ötletet! Ez lesz, ha hétvégéig nem találok megoldást. :R

(#35770) ollie válasza zodo (#35767) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

igen, így

***

(#35771) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Bocs, hogy nem bögésztem végig a topikot. Milyen hűtést ajánlanátok egy 3870-es egy slotos referencia Sapphire helyére? Köszi.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#35772) katt777 válasza Rica (#35771) üzenetére


katt777
félisten

Coolink GFX Chilla: Kis hely, halk működés, jó hűtés, CF lehetőség megmarad.

De majd jön FeRRaR1, akit már rég láttam, és megmondja, hogy:

Accelero S1 + 12cm venti: Batár nagy, halk működés, kicsivel jobb hűtés, No CF lehetőség.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35773) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Üdvözlet ismét!

Az alábbi sorokat leginkább 3870 X2 tulajoknak szánom. Sőt, másképp fejezem ki magam. Nekik kötelező elolvasni, de a többi fórumtársnak is érdekesség lehet...

Első körben szeretnék tisztába tenni néhány dolgot az X2-esekkel kapcsolatban. Engem zavart például, hogy a CCC-n belül nem látok Crossfire opciót. Ezért az utóbbi időben elég sok külföldi fórumot olvasgattam a témával kapcsolatban. Sikerült is jobban beleásni magam, úgyhogy bele is vágnék a közepébe
Azt ugye tudjuk, hogy az X2-esek másképp működnek mint a teljes értékű két kártyás CF megoldások. Mivel itt a két gpu egy nyákon helyezkedik el, nagyobb az esély a plusz teljesítmény elérésére. Hiszen a két külön kártya okozta inkompatibilitást, és a Crossfire támogatású alaplap meglétét is kilőhetjük
A nyákon található harmadik chip felelős a PCI-E híd kommunikációs elosztásáért a két gpu közt. Éppen ezért a Crossfire rendszer folyamatosan működik az X2-nél, emiatt a CF mód kikapcsolására sincs lehetőség. A CCC-n belül ezért nincs külön Crossfire opció az X2 esetében
Egyetlen módon iktathatjuk ki az egyik gpu-t szoftveresen. Mégpedig a Catalyst A.I. kikapcsolásával. Éppen ezért a Catalyst A.I.-t az X2 esetében létkérdés bekapcsolva hagyni. Ezt tapasztaltam én is, a ki és bekapcsolt állapot között legalább 40% teljesítmény különbség van. Esetenként több is
Egyébként a Catalyst A.I. nem más, mint driverbe épített alkalmazás specifikus optimalizáció. Éppen ezért sima 3870-esek esetében is érdemes bekapcsolva hagyni, bár ott nyílván nem fog egetrengető pluszt hozni
Ezt az nVidia esetében driveren belül ki lehet választani egy adott játékra, az ATI globálisan teszi mindezt. Arról nem beszélve, hogy a zöldek folyamatosan igyekeznek a játékfejlesztőket kilóra megvenni, hogy az ő megoldásukon fusson jobban az adott játék. Jó példa erre a Crysis is. De akár a 3DMark 03 is, ahol konkrétan ki is derült hogy az nVidia csalt a mérőprogiban
Tehát X2-nél csak abban az esetben kapcsoljuk ki az A.I.-t, ha régi játékkal játszunk és textúrahibákat vagy érthetetlen lassulást érzékelnénk. Ez általában megoldja a gondot, a régebbi alkalmazások hírből sem ismerik a multi gpu fogalmát

És most jön a kedvenc részem ;]
Nézzük például a Race Driver GRID-et. Csúnya, gonosz játék, mert alapból nem komálja az X2-t. Nálam a demó nevetségesen kevés fps értékeket produkált. Van viszont egy trükk, hogy a CF valódi erejét akkor is előhozzuk, ha az engine valamiért nem engedné
A trükköt úgy hívják, hogy exe átnevezés
Elsőként a Bioshock esetében próbáltam ki, amikor láttam hogy a sima 3870-es karikhoz hasonló fps-t produkál a játék. Gyanús volt, így át is neveztem az exe fájlt Fear névre
A vizes nyitó jelenet a tűzzel, és a süllyedő repülőgéppel. Előtte 50 fps körül, utána 90 fps körül. A belső részeknél ez még brutálisabban kijött, volt hogy 100%-nál is nagyobb lett a teljesítménykülönbség
Használhatunk más exe nevet is, de némelyik textúra hibákat produkál. Nálam például a Bioshock - Oblivion-ra való átnevezése brutális fps pluszt hozott, de sajnos az árnyékokat és shadereket is hibásan jelenítette meg. Viszont a fentebb említett nyitó jelenetben az alap 50 fps helyett 147 körüli értéket dobott. Belső helyszíneken folyamatosan 200 felett volt
Tehát próbálkozni kell, és nyílván olyan játék is lesz ahol nem fog működni a dolog még exe átnevezéssel sem. A legtöbb, X2 alatt gyanúsan kevés teljesítményt nyújtó játékban viszont működik
Crysis alatt meg ugye ott van az r_MultiGPU 1 parancs. Ha ez sem válna be, lehet ott is exe-t átnevezni. Jelenleg nincs a gépemen, szal nem tudom hogy ott működik-e a dolog. Ez ügyben X2 tulajoktól visszajelzést kérnék, mert ez engem is érdekelne
A leginkább átnevezésre használt exe nevek:
Fear.exe
Oblivion.exe
3dmark06.exe
CoJ.exe
graw.exe

Ezek után talán némelyekben átértékelődhet az X2 kártyák létjogosultsága, vagy értékállósága. Arról nem beszélve, hogy a HD3870 X2-k használt ára rohamosan csökken. Remélem az X2 tulajoknak mosolyt csal az arcukra ez a hsz. Végülis, csak ez volt a célom vele...

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#35774) syC válasza mert_csokis (#35773) üzenetére


syC
addikt

Tanulságos hsz :) És ha jól látom 35ért kapni X2-est. Nevetséges :C

(#35775) twine válasza twine (#35740) üzenetére


twine
addikt

Hát akkor ennyi... VAN MEGOLDÁS! PowerStrip 3.8 Rulez!

Képfrissítés , Refresh Rate , Hz , 60Hz , Dx10 ,

(#35776) barnam_ válasza twine (#35775) üzenetére


barnam_
nagyúr

ja igen, elfelejtettem írni hogy a Power Strip is jó :B korábban én is azt használtam, de az ATT jobban bejön nekem.

(#35777) twine válasza barnam_ (#35776) üzenetére


twine
addikt

Köszi.. :R az ATT nekem valamiért nem volt hajlandó Fixálni az értéket,,,de persze lehet hogy csak türelmetlen voltam...hamar ment a levesbe...de baromira örülök hogy van megoldás,,bár azért egy picit fáj hogy ehez külön program kell :((

(#35778) Tottika


Tottika
tag

Sikerült tegnap tesztingelni a Sapphire 3870/512őt _ 2.9ghz-es Athlon64emmel:)

Megnéztem 2féle Ati Catalyst-el is és úgytünik a legujjabb 8.9es gyorsult elég rendesen.

850/1250órajeleken:

8.6Catalyst
3dmark03 - 34900
3dmark05 - 13844
3dmark06 - 7489

8.9Catalyst
3dmark03 - 35090
3dmark05 - 14060
3dmark06 - 7699

Tehát azért az Ati gyorsulgat-gyorsulgat:)

Crysis 1650 felbontáson árnyékok médiumon minden más maxon,simítás nélkül 20fps körül produkál.

Dirt 1650 minden maxon simítás nélkül Ausztrál pálya 40fps körül.

Tehát nekem jó választás volt egész jol szalad a vga,bűr 3d tesztekben a proci miatt súlyos pontokat veszítek:)

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35779) katt777 válasza Tottika (#35778) üzenetére


katt777
félisten

25% teljesítményt veszítesz a procid miatt. Jó lenne nem default, hanem magas összetettségű tesztekkel megnézned, úgy bizonyosan kevesebb az elmaradásod. Összehasonlító adatokat találsz a honlapomon a 3D06 tesztek között.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35780) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Babraltam tegnap a Catalístot, kikapcsoltam az A.I.-t, es crysis-ben eltunt minden, csak hegyeket lattam meg a fuvet :)
(3850)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#35781) katt777 válasza mert_csokis (#35773) üzenetére


katt777
félisten

Na most az a kérdés, hogy az átnevezett fájlokkal nem azért gyorsul-e a megjelenítés, mert az adott játékok (főleg a régebbiek) nem képesek bizonyos grafikai elemeket megjeleníteni, így ha átvered a Catalyst-et, könnyen lehet, hogy az meg téged ver át, mert az átnevezett játékban is ismeretlennek tekinti az extra feature-öket (mivel azt hiszi, hogy az egy másik játék). Jó példa erre az Oblivion, amely nem tud egyszerre HDR-t és élelmosást pl., amúgy viszont nálam CF-ben semmilyen üzemmóddal nem hozott semmiféle gyorsulást, tehát hótt biztos, hogy egy Oblivionra átnevezett játék nem attól gyorsul, hogy hirtelen kezelni tudja a 2 magot, hanem inkább attól, hogy az az engine kisebb tudású, és a Catalyst ehhez igazodik.
Crysis amúgy alapból kezeli a több GPU-t, csak az ATI-nál ez a növekedés CF-ben nem több 30%-nál.
GRID-et amúgy nem értem, milyen alacsony FPS-ről beszélsz, nálam a szimpla 3870-nel full grafikán, zökkenőmentesen futott 1680x1050-ben.
Én mindenesetre inkább a fenti vélemény mellett vagyok, mert az eléggé hihetetlen, hogy egyes játéknevekre direkt ne lennének optimalizálva a driverek, mert ez egyetlen cégnek sem érdeke, ugyanis nem fizethet az nV annyit (még ha fizetne is, de arról van szó, hogy nV-ra könnyebb programozni), hogy azért feladják a játékpiac egy jókora részét. Vsz. tehát nem csak X2-vel, hanem más kártyával is működik az átnevezéses dolog, csak nem árt belegondolni, milyen technikai alapokon működhet mindez.

Az nVidia az ilyen csalásokat ált. driverbe építi, amit szemfüles gamer-ek kinagyított screenshotokkal persze le is lepleznek. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35782) katt777 válasza JohnnyX (#35780) üzenetére


katt777
félisten

De legalább gyorsult? :F :D :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35783) Tottika válasza katt777 (#35779) üzenetére


Tottika
tag

Oké szétnézek az oldaladon és leírom az újjabb eredményeket. :R

.-.-és elírtam a felbontást én is Crysis-t - Dirt-et 1680x1050 felbontásban próbáltam és a Grid-et is.Szépen megy mindegyik game.

[ Szerkesztve ]

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35784) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Köszi szépen a tanulságos infót. Ez szerintem mindenki hasznára vállik. :R

Nekem mondjuk a GRID 1680x1050-ben maxon 80-90,áttlagban 70FPS-el fut,csak az érdekes a dologban,hogy néztem itt a PH-s tesztet,amiben 1920x1200-as felbontásban viszont zéró volt.Ez mondjuk érdekes dolog :F

[ Szerkesztve ]

(#35785) Tottika válasza zsolt1129 (#35784) üzenetére


Tottika
tag

Hova már az a sok fps?:D
Milyen vga-d van?CF-ben gondolom....

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35786) zsolt1129 válasza Tottika (#35785) üzenetére


zsolt1129
addikt

3870x2

(#35787) Tottika válasza zsolt1129 (#35786) üzenetére


Tottika
tag

Ez ennyivel jobb,mint a sima 3870? :Y Nem semmi..nekem 40fps körül van a Grid,persze elég ingadozó,de ezt is tesztelem ma akkor:)

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35788) hakos1987 válasza mert_csokis (#35773) üzenetére


hakos1987
őstag

köszönjük a leírást!!! Igaz, én már kitapasztaltam,katt-al ezt beszélgettük is, merthogy elvileg ki kellene kapcsolni, de akkor nekem is rohadt kevés FPS-em volt... erről a crysis-es dologról viszont nem hallottam még... este kipróbálom!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35789) zsolt1129 válasza hakos1987 (#35788) üzenetére


zsolt1129
addikt

De számoljál ám be róla hogy mi a helyzet a Crysis-el,mert arra én is kiváncsi lenn :D ék.

(#35790) katt777 válasza hakos1987 (#35788) üzenetére


katt777
félisten

Csak aztán nézzétek az átnevezett fájlok nyújtotta képminőséget is. :P :)
Amúgy tök mindegy, hogy egy játék 40, vagy 70FPS-szel fut, ha meg néhol akadozik, annak megint mindegy, melyik VGA van bent.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35791) Tottika válasza katt777 (#35790) üzenetére


Tottika
tag

Hát igen,30fps felett mindegy de érdekes dolog ez akkor is hogy az x2 ilyen jól muzsikál:)

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#35792) TBG válasza mert_csokis (#35773) üzenetére


TBG
senior tag

Ez most azt akarja jelenteni, hogy a driver az exe alapján azonosítja a gammát és bizonyos esetekben szándékosan butít???

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#35793) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen videókártyát de a hűtés eléggé hangos. Olvastam hogy van egy RivaTuner nevű program amivel tudom ezt kezelni. Na és az a kérdésem hogy mindegy hogy melyik verzióját töltöm le a RivaTunernek?

(#35794) fatal` válasza krypton (#35793) üzenetére


fatal`
titán

2.11et tölts, az a legújabb.

(#35795) katt777 válasza TBG (#35792) üzenetére


katt777
félisten

Nem "szándékosan" butít, hanem mivel a driverbe folyamatosan építik be az egyes játékok támogatását, nyilván egy más nevű játékot másképp fog lekezelni. És 2 játék még ua. a motorral is ritkán fedi egymást teljesen, tehát véleményem szerint ettől a gyorsulás, mert ha átnevezed, attól a játék még nem fogja tudni egy másik "feature"-eit, viszont a sajátjai nem fognak 100%-ban működni (ergo minőségromlás árán gyorsul). Persze lehet villogni vele, hogy de felgyorsult a játékunk, meg szidni a "csaló" fejlesztőket, csak ez kicsit mulatságos, és persze árulkodó. Szerintem.

krypton: 1. hsz sokat segíthet ám! ;) (Vagy szimplán a logoutom/honlapom.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35796) G4ga válasza katt777 (#35795) üzenetére


G4ga
őstag

Hali all!

A segitségeteket kérném!
A két kártya közül mejiket ajánlanátok?
4850 vagy 3870X2? igazából arra lennék kiváncsi mejik melet mi szól.

Segitségeteket nagyon köszönöm!

SRY nem válasznak akartam irni!

[ Szerkesztve ]

(#35797) hakos1987 válasza zsolt1129 (#35789) üzenetére


hakos1987
őstag

kipróbáltam a crysis-t... ha átnevezem az exe-t, akkor tiszta textura hibás lesz, kb 3db poligon tölti ki a képet :F
azt az r_multiGPU-t nem tudtam kipróbálni, mert bármit beírtam a consolba, unknow command... valaki ebben tud vmi tanácsot adni?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35798) ollie válasza G4ga (#35796) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a 4850-et, mert egyrészt kevesebbet fogyaszt, másrészt nem függ a drivertől, hogy mindkét mag működik e (mert ugye csak 1 van). Újabb technológia, ezért még jócskán gyorsulhat újabb driverekkel, az X2 valszeg már nemigen fog.

***

(#35799) hakos1987 válasza G4ga (#35796) üzenetére


hakos1987
őstag

X2 erősebb, 4850 kevesebbet fogyaszt, melegszik, de az X2 is, mindkettőnek be kell lőni a ventijét, bár 4850 akkor is melegebb... ezt neked érdemes eldönteni, mert lassan egy árban lesznek... tapasztalatból mondom, hogy X2 erősebb, tesónak 4850-e van, bár nem mindenhol működik rendesen a CF, én idáig semmi ilyet nem tapasztaltam.....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35800) katt777 válasza G4ga (#35796) üzenetére


katt777
félisten

Mejik melet? :F Ez török? :U
Konfigodban ott a 4850, egyébként HIS4850IceQ4, de 1GB-os 4850-et is lehet elfogadható áron kapni, amely új játékokban több FPS-t is jelenthet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.