Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) gordonfreemN válasza dik (#16547) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jójó, csak arra gondoltam, lehet az nem tetszik neki, mert a VGA-n lévő DVI-nek is saját típusa van, legalábbis asus 6850-en találkoztam ilyennel.
Krisz: :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16552) DoxaM


DoxaM
aktív tag

már kezd rohadtúl idegesíteni ez a 10 percenkénti fagyás :((( kocsog gigától sem jeleztek még vissza..pedig írtam nekik a supportra.Nem tudom, ki lehet-e rögtön cseréltetni másra azonnal.

(#16553) Winne


Winne
nagyúr

Urak szeptember 30-ai ccc-re azt írja, hogy up to date, nincs valami újabb, ami jobb esetleg? MW3-at játszanék, de iw5mp.exe hibával kidobál, gondoltam ezen frissítenék, hátha megoldja a gondom.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16554) Töki bácsi válasza Winne (#16553) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Október 31-én jelent meg a 11.10-es. Próbáld ki, nekem teljesen jól működik.

osu-no seishin

(#16555) Misua válasza ///Krisz\\\ (#16549) üzenetére


Misua
senior tag

És ha nalam most lett lecserélve a moncsi egy 19-s HD readty TV-Monitorra (1366x768), akkor e felbontásnál mi terhelődik jobban CPU vagy VGA?
(Phenom II 955 - 6850)

[ Szerkesztve ]

(#16556) Beri válasza Misua (#16555) üzenetére


Beri
addikt

Továbbra is alkalmazásfüggő a dolog.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16557) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok! Olyat tapasztalt már valaki, hogy az új driverrel atikmpag.sys-es BSOD-t kapott? Eddig a 11.7-es volt fenn, lesikáltam, feldobtam az újat és ha ilyen honlapokba beágyazott videókat nézek van hogy fura dolgokat művel (pl. a Windows kilövi az Aero-t, a grafikus kártya helyreállt, utána BSOD a fenti sys-re hivatkozva). Ez amúgy akkor van főleg, ha Media Player-es a beágyazot videó, tehát pl. yoututbe-nál nem csinálja. Azért is fura ez, mert a CCC-ben kilőttem minden videós okoskodást, semmibe nem nyúlhat bele elvileg a kártya. Játékok alatt minden oké. Ezt a korábbi driver nem csinálta soha...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#16558) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Csatlakozok egy Sapphire 6850-el.

(#16559) Winne válasza Töki bácsi (#16554) üzenetére


Winne
nagyúr

Ok, köszi, kipróbálom este, hátha segít.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16560) Hikvision válasza Agyzuzo (#16557) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nézd meg, h videok alatt felemeli-e az órajeleket.

20 éve a PH-n.

(#16561) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Kb fél éve nem volt ATi kártyám, melyik driver most a legjobb/legstabilabb?

(#16562) Hikvision válasza csucsbicep (#16561) üzenetére


Hikvision
senior tag

11.10 Kivéve ha Rage-hez kell.

20 éve a PH-n.

(#16563) dik


dik
őstag

Pár nap kinlódás után úgytűnik most jó. Észrevétel annyi valamiért hogy ha dvi kábelt teszek rá lesz kép csak kb. mire betölti a win 7 és nem enged felbontást állítani nem ismeri meg a monitorom sem valami 640x480 van. Ha kicserélem analóg kábelre (átalakítóval) akkor tökéletesem megy felbontás és minden. Ilyet én még még nem láttam valaki esetleg ötlet ez miért van így?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16564) csucsbicep válasza Hikvision (#16562) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi. Kb 5 perce tettem be. Elsőre nagyon halk idle, most kipróbálom játékok alatt.

(#16565) Baryka007 válasza Beri (#16550) üzenetére


Baryka007
őstag

Ne haragudj de nem érted a kérdésemet... én azt kérdeztem hogy elmegy e vele a 6850 avval amim most van.... nem kell ide táp ajánlás nagyon jól tudom milyet akarok venni ha kevés lesz a kártyának... "ajánljatok egy olcsó tápot amin elmegy a 6870 mert akkor már azt veszek előre is köszi" ez alatt azt értettem hogy kb hány w -os tápot érdemes venni...

[ Szerkesztve ]

(#16566) gordonfreemN válasza dik (#16563) üzenetére


gordonfreemN
addikt

amint már irtam, lehet a kábel és a monitor vga csatlakozók egyezésének hiánya. vagy fos kábel. másra nem tudok gondolni. esetleg törölni eszközkezelőből a monitort és ujrainditani a gépet.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16567) dik válasza gordonfreemN (#16566) üzenetére


dik
őstag

Eddig bajom nem volt ezzel a kábellel csak most így dobtam is. Vettem sima analógot és átalakítóval használom majd. Most ezzel a megoldással tökéletesen megy.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16568) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Holnaptól csatlakozok a klubba egy sapphire 6870-el :))

Jajj de várom már :D Azt, had kérdezzem meg előre, hogy melyik drivert érdemes feltenni, mert pl 5770 nél a 11.6 os jött be a legjobban :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#16569) Mi5i válasza Baryka007 (#16565) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Én pedig kicsit türelmetlennek látlak, arra válaszolt amit kérdeztél.
Nem tudni, hogy a noname 450-es elviszi-e rendesen, ezt nyilván így ennyi információból nem fogja tudni megmondani Neked.
"Ajánljatok" nem = ajánljatokkal. Értem. Azaz, nem értem ;]

Utóbbi, pontosított kérdésedre válaszolva, egy tisztességes táp, legyen az akár 400-450-es, elviszi. Lásd a saját példám, 450-es táp és 6950, simán boldogulnak egymással.

Esetedben, megveszed a kártyát és reménykedve elindítod, majd meglátod mi lesz. - Ugyanis lehetséges, hogy elviszi, persze.. Vagy, a linkelt - szintúgy nagyon hasznos - topikban kérj egy pici segítséget.

(#16570) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Jó kis teszt mit is tud egy 6870 OC.
Kellemes csalódás ez számomra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16571) esox válasza esox (#16419) üzenetére


esox
senior tag

Ezt csinálta ma kb 10 perc játék után, de voltak előtte kisebb sárg pöttyök is itt ott a képernyőn:

vissza a menübe:

majd desktop:

it tlátszik hogy már 2d-ben is vmi bibi van a képpel:

790/1000-en fut a kártya Asus Hd6850 gyári hűtéssel, 11.10es catalyst, de a régi driverrel is ezt csinálta. Melege lenne a kártyának?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16572) Malibutomi válasza esox (#16571) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem akkor volt ilyen mikor túlhúztam.

(#16573) esox válasza Malibutomi (#16572) üzenetére


esox
senior tag

Igen, most látom, hogy nem 790/1000en volt a kártya. Visszavettem és most okés. Fél óra játék után sem szemetel és nem is esik szét a kép.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16574) alibaba78 válasza Gaboman (#16570) üzenetére


alibaba78
őstag

Vegre egy teszt, ahol van min. fps is. Bevallom oszinten, a korabbi(ak)ban emiatt ketelkedtem is. Tenyleg kellemes csalodas. Azt hiszem, nem veszek most uj kartyat egyelore.

[ Szerkesztve ]

(#16575) agemate


agemate
addikt

A kártyámon (Sapphire 6850) az egyik DVI-on egy mínusz, a másikon egy plusz jel. Gondolom ez a single/dual linket jelenti. Melyikbe érdemes dugni a monitort? Egy megjelenítőt használok.

(#16576) ///Krisz\\\ válasza Misua (#16555) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ahogy Beri is mondja alkalmazás függő. De ott már azért közel egyenlő mértékben terhelődik a proci és a VGA is.
De egyszerűen letudod tesztelni, futtasd le annak a játéknak a benchmark-ját amire kíváncsi vagy majd húzz egy kicsit a proci órejelén és futtasd le újból a bench-et, ha több pontot/FPS-t kapsz akkor proci limit volt/van ha ugyanannyit akkor pedig valószínűleg VGA limit van és ugyanezt eltudod játszani a VGA húzásával is.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16577) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Milyen programot használtok tuninghoz? Régen nagyon jól tudtam alkalmazni az ATT, de régen volt már Ati-m.

(#16578) Dark KillerX válasza csucsbicep (#16577) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sapphire Trixx-et![link] vagy AB-t! :U

(#16579) Asbee válasza csucsbicep (#16577) üzenetére


Asbee
veterán

MSI Afterburner nekem nagyon bejött. Ventit is nagyon jól lehet benne szabályozni ha esetleg szükség van rá.

(#16580) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Most is AB-t használok, de sztem az ATT azért sokkal profibb. Főleg ez érdekelne, hogy az újabb driverekkel, hogyan működik.

Még egy kérdésem lenne a 6850 tulajokhoz, hogy mennyi nálatok az alapfesz?

[ Szerkesztve ]

(#16581) ///Krisz\\\ válasza csucsbicep (#16580) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Idle 0.95V
Load 1.15V

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16582) csucsbicep válasza ///Krisz\\\ (#16581) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Okés, nálam is így, van csak a 460-aknál teljesen másak voltak az alapfeszek.

(#16583) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy oldalt, ahol feszkót is tudtak állítani 6850-es karin... Ez most hogy van, mert én sehogysem tudok...

(#16584) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Első körben eddig próbáltam alapfeszen: [link]

(#16585) Misua válasza ///Krisz\\\ (#16576) üzenetére


Misua
senior tag

Első észrevételként hallkabb lett az egész gépezet...mondjuk CPU leginkább a proci csere után lett hallkabb (athlon X3 > phenom X4) azonos procc hűtő mellett :U

(#16586) denko


denko
senior tag

ssziasztok!

XFX 6870 HD687A-ZD VAGY HIS 6870 ?
ti mit gndoltok
melyik jobb?

(#16587) agemate válasza denko (#16586) üzenetére


agemate
addikt

Szia! A téglahűtős HIS, vagy a nagyventis? De mindkettőnél jobbnak tűnik az XFX.

(#16588) safy


safy
tag

sziasztok
akinek vtx 6850 kártyájuk van mi a véleményük a hűtésről? Zaj, hatásfok érdekelne....
Köszönöm

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#16589) denko válasza agemate (#16587) üzenetére


denko
senior tag

dupla ventis xfx...erröl is csak jókat halottam, ICEQ 6870 rol is csupa jokat olvastam
árban ugyan annyi

(#16590) lsc válasza denko (#16589) üzenetére


lsc
nagyúr

Iceq, az egyik legjobb gyártó.

Mod safy : Kicsit szélzajos a ventije, de a hűtés hatásos.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#16591) agemate válasza denko (#16589) üzenetére


agemate
addikt

Az ICEQ is nagyon oké. Amelyik szimpatikusabb/olcsóbb.

(#16592) denko


denko
senior tag

kösönöm szépen a válaszokatr!
mostmár csak megkelle rendelni a karit és kész a gép végre..ilyen euro mellet sokba kerül az ilyen mulatság..

(#16593) safy válasza lsc (#16590) üzenetére


safy
tag

köszi.

Phenom II és 1 EKL Cold tower mellett lenne....

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#16594) lsc válasza safy (#16593) üzenetére


lsc
nagyúr

X2 elég kevés lesz mellé, egy X4 már jó.

Az élet kegyetlen .

(#16595) safy válasza lsc (#16594) üzenetére


safy
tag

955 BE lesz..zaj tekintetében írtam..

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#16596) csucsbicep válasza csucsbicep (#16584) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egy kis javítás, már vmoddal 1050/4800: [link]
Érdekes, hogy alapfeszen 1000-et megy a gpu és a vmoddal csak +50Mhz-et kapok.

[ Szerkesztve ]

(#16597) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Megjött a Giga OC Windforce hűtéssel, első benyomásom hogy sokkal halkabb hűsebb mint az 5870.
AvP tesztet csináltam csak, ott ez az eredmény született:

6870OC
Average FPS: 46.7

5870
Average FPS: 50.1

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16598) Gaboman válasza Gaboman (#16597) üzenetére


Gaboman
nagyúr

AvPben viszont játék közben 10FPSel emelkedett a 6870 előnyére.
Nagyon bejön ez a kártya!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16599) Alastair' válasza Gaboman (#16598) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ugye-ugye, csak jó ez a 6800. :D

Alister from Hell

(#16600) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Na meglett a sapphire 6870-em, elsőre azt mondanám, hogy elég meleg, furmark alatt feltolta a ventit 2000 főlé...volt hangja, játék alatt viszonyt nem igazán volt hangja szerencsére. Amit még említésre méltónak atartanék, hogy néha kicsit sípol...ilyen elektronika magas frekvenciás sípolás. 5770 em is csinálta de az sokkal durvábban, kezdem azt hinni hogy az alaplap csinálja...Akkor sípol inkább amikor a szőrgombócnak az élét látni.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.