Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) miresz válasza gordonfreemN (#16950) üzenetére


miresz
veterán

Visított? Én a hangját sem hallotam nagyon. Max játék alatt de akkor sem ment feljebb a fordulat 60%-nál,de visító hangot nem hallottam,sőt egészen halknak mondható a vetélytársaival szemben.

(#16952) polonic válasza GeneraL_XTX (#16948) üzenetére


polonic
félisten

Van már 11.11 WHQL.
Egy hónapban egy whql driver.

Ezek a javítások majd a 11.12 WHQL-ben lesznek.

(#16947) Gaboman

AvP-nek ott van az ingyenesen letölthető benchmark programja.

[ Szerkesztve ]

(#16953) Gaboman válasza polonic (#16952) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Semmit nem érsz vele mert nem a reális teljesítményt mutatja azt amit a játékon belül tapasztalsz.
Ezért kértem külön hogy játékon belül mérjék le, az a mérvadó nem a Benchmark.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16954) Beri válasza Gaboman (#16953) üzenetére


Beri
addikt

A benchmark mért nem mérvadó? Hibátlanul megismételhető teszt, a játék engine-jét használja. Ha valaki random helyen random mód elindul a játékban, majd nézi fraps-el, hogy mi történik, azt nem tudod PONTOSAN ugyanúgy utána csinálni, tehát nem azért kaptok majd különböző eredményeket, mert eltérő módon teljesítenek a gépeitek, hanem mert mást mértek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16955) Gaboman válasza Beri (#16954) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azért nem mászkálni kell, leírtam pontosan, szerintem érthető a dolog!
Azért nem mérvadó mert én is próbáltam 5870el és 6870el is, teljesen eltérő a Benchmarkban és a játékban nyújtott teljesítménye a két kártyának.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16956) d@minator válasza Beri (#16954) üzenetére


d@minator
addikt

Általában mérvadó de tényleg nem mindig ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint a játék...pl. GTA4 benchmark[link] és ingame[link].

(#16957) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

E8500, 4 Gb Ram, Gigabyte EP45 DS3 alaplapba venném meg ezt a 6850-es videokártyát.

Csak a 3 év gar, és a 2 venti és az ára miatt döntenék a Giga mellett.

Lenne pár kérdésem. Garancia akkor is él, ha ipon megszűnik? Passzol a gépembe, vagy nem is lehet beletenni?
Figyelem már az árakat egy ideje, most kezdett csökkenni az ára. Érdemes várni, vagy rendeljem meg (még ma)?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#16958) Kissjeno válasza miresz (#16951) üzenetére


Kissjeno
tag

Eleinte nekem is csendes volt de egyre hangosabb. csendes a gépem de egyedül szinte ez hallatszik ki a gépházból rohadt idegesítő. Ha lefogom a ventit szinte megkönnyebbülés a zaj hiánya.
Jövőre megpróbálom gariztatni, év végén nem szívesen adom be, mert úgyis ráülnek egy csomó időre.

Köszönöm a segítséget.

(#16959) csucsbicep válasza Gabbana (#16957) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jó lenne mellé egy 4magos cpu.
Ipon nem fog megszűnni.
Az árak nem fognak csökkenni, főleg, hogy nagyobb lesz az áfa.

(#16960) Gabbana válasza csucsbicep (#16959) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Megrendeltem.

A négymagos story tervben van, majd még a kártya gariideje alatt, talán még jövőre. De akkor már alaplapot, remot procit is cserélnem kellene, akkor meg már ssd.
Ezeket kb 150.000 Ft-ra saccolom most látatlanban min. Ha lesz ennyim, lépek tovább..

Köszi, remélem a márkával nem lesz bajom, fiók pc-t akarok építeni, abba kerül majd.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#16961) Beri válasza Gaboman (#16955) üzenetére


Beri
addikt

Igen, érthető, de nem tud pixelpontosan ugyanoda nézni senki, ahová te. Ha pedig ez nem kivitelezhető, akkor az bizony elég trehány és pontatlan mérés.

d@minator: A GTA4 eléggé furcsa állatfaj benchmark szempontjából a beállításai miatt. Gyakorlatilag két különböző gépen nem tudod hajszálra ugyanazt bekonfigolni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16962) Gabbana


Gabbana
aktív tag

chieftec 550 AB elég ennek a karinak?

[link]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#16963) csucsbicep válasza Gabbana (#16962) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szartig elég.

(#16964) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Megjött az asus 6870em, ujra teljesjogú ideirogató vagyok ;)
Első benyomás nagyon rendben van, halk, nagyon jól van szabályozva.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16965) lipido válasza gordonfreemN (#16964) üzenetére


lipido
senior tag

Nana... az még nem jogosít fel semmire, no meg az "őstag"-sága sem! :R :R

(#16966) Tothgera30 válasza gordonfreemN (#16964) üzenetére


Tothgera30
Ármester

DirectCU ha jól tudom :DDD ? Apróról mennyiéért sikerült összeszedni ;] ? Szerintem nem lesz nagy különbség a 6850-hez képest, szabad tudni miért váltottál :B ?

#16965 lipido: Ahogy téged sem, ha jól gondolom :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16967) lipido válasza Tothgera30 (#16966) üzenetére


lipido
senior tag

Ne gondolkodj, még a végén megerőlteted Magad! :R :DDD

Szerk: Am stimmt! :))

[ Szerkesztve ]

(#16968) gordonfreemN válasza Tothgera30 (#16966) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát ö, izé, téglahűtős változat. 45k postával 2 év gari, ami értékbiztositva, időgarantáltan érkezett kinizsi kollegától.
Nem erre váltottam 6850-ről hanem előtte 5870-em volt. Tehát a képlet= •6850°>•5870°>•6870°©®±¢

Az első konklúzió, hogy végre egy kártya ami kifujja a házból a levegőjét, mindemellett csendes, a teljesitményt csak reinstall után tudom megmondani, mert AMD phenom 2 x3 helyett mostmár i5 van a gépben.
De ha konkrétan kiváncsi vagy valamire, szivesen válaszolok broda, jöhet pm-ben is.
:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16969) Alastair' válasza lipido (#16967) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Berúgtál? :DDD

Alister from Hell

(#16970) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#16968) üzenetére


gordonfreemN
addikt

mondjuk azt hozzátenném, hogy kb két hete vettem az 5870et, 45k-ban garival és egy EK fc blokkal. Az ugy jó vétel volt, nem? :W

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16971) miresz


miresz
veterán

Ilyen [6870]-e van itt valakinek,vagy esetleg tud valaki véleményt mondani róla? Hang,OC,stb....

(#16972) eszes123


eszes123
csendes tag

Sziasztok!
Új gépet vásárolok. A másik topic-ban kapott segítség alapján egy hd6850-et néztem ki, viszont nem tudom melyik gyártó verzióját válasszam. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy bőven elég a Sapphire-féle alap verzió, vagy másik gyártó alap verzióját érdemesebb megvenni, esetleg valamilyen gyárilag tuningolt verziót ajánlotok ? A megbízhatóság számomra a legfontosabb.
Üdv,
e.i.

(#16973) Keni21 válasza miresz (#16971) üzenetére


Keni21
tag

Szia nekem ilyenem van az első nap után vga memo hibával szállt el. A mostani bírja rendesen eddig a kicsi ház miatt 65 fokos volt a vga ultra beállítások mellett a BF3 alatt. Oc-t nem tudok írni de ha húzod akkor tuti hangos lesz a ventije

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#16974) polonic válasza eszes123 (#16972) üzenetére


polonic
félisten

Sapphire, powercolor jó választás. Asust, msi-t is ide lehet sorolni. Tuningosat meg fölösleges venni, max akkor ha minimális közöttük az árkülönbség. Kézzel is fel lehet olyan szintre tuningolni.

(#16975) Gaboman válasza Beri (#16961) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hú ha, leírom még egyszer ha már nem érted a lényeget, ezen a ponton sehová nem mozdulsz!
A játék alapból oda állít be a pálya elején, nem kell az egérhez sem hozzányúlnod, remélem így már érthető!
Itt mindenki ugyan azt méri.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16976) eszes123 válasza polonic (#16974) üzenetére


eszes123
csendes tag

A sima Sapphire és az MSI cyclone kiadása között van 3,4k különbség. Megéri ezt a felárat?

(#16977) Gaboman válasza eszes123 (#16976) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen megéri, egy jóval halkabb, hűsebb kártyát fogsz kapni mint a sima referencia.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16978) csucsbicep válasza eszes123 (#16976) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem Sapphire van és meg vagyok vele elégedve. Csendes és megbízható.

(#16979) bitpork válasza csucsbicep (#16978) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

+1
zafír 6850 gyári hűtéssel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16980) Tothgera30 válasza gordonfreemN (#16968) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, arról nem tudtam. Köszi az infót, ha eszembe jut még valami, akkor írok/kérdezek.

#16967 lipido: Nem szoktam, ez csak egy szójáték.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16981) asdf2 válasza Gabbana (#16957) üzenetére


asdf2
tag

Nem tudsz rajta feszt változtatni, velem is ez volt... Pedig amúgy nem rossz kari... (Egy v. két oldalt visszamész, és ott írtam.)

De a vanilia (asszem ez a neve) verzió ugyanilyen hűtőt kapott, csak nincs rajta alap OC, és lehet feszt változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#16982) polonic válasza csucsbicep (#16978) üzenetére


polonic
félisten

Dettó.

(#16983) Begi válasza Gaboman (#16977) üzenetére


Begi
senior tag

Mivel nincs és nem is hallottam a Saphire-t igy arról nem tudok mit mondani, de a Cyclone szép is és hűs is:).
(Anno a venti design miatt döntöttem mellette... Kinek a pap... :DD )

(#16984) Shevchenko


Shevchenko
csendes tag

Halihó!
Ezt a kártyát néztem ki magamnak, az lenne a kérdésem, hogy a 4850-es Vapor-X-hez képest ez mennyire hangos ez SAPPHIRE 11180-00-20R HD6850 1GB GDDR5 PCIE kártya???

(#16985) Tothgera30 válasza Shevchenko (#16984) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Picit hangosabb. Én inkább WindForce, DirectCU vagy Cycloe hűtésű modellt néznék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16986) Shevchenko válasza Tothgera30 (#16985) üzenetére


Shevchenko
csendes tag

Az a baj hogy azok 40 körül vannak ez meg 36k.

(#16987) Tothgera30 válasza Shevchenko (#16986) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt a plusz 4k-t biztosan megéri az hogy terhelés esetén se fogd a fejed a hangtól!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16988) Shevchenko válasza Tothgera30 (#16987) üzenetére


Shevchenko
csendes tag

Az igaz köszi!

(#16989) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

a sima giga 6850 videókarira rálehet rakni az oc biosát?

(#16990) miresz válasza kungzi (#16989) üzenetére


miresz
veterán

Az miért jó?

(#16991) kungzi


kungzi
veterán

ez bonyolult. mert vettem a karit, ami az eladó szerint oc volt, bevallom én meg se néztem. most eladtam és kiderült, hogy nem is oc. bár 920/1150-en ment alapfeszen, csak most írt rám a vevő, hogy nem is oc kártya :D

(#16992) Tothgera30 válasza kungzi (#16991) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pontosan milyen VGA volt? Bár szerintem felesleges ezzel hülyéskedni, tovább húzható amúgy a kari mint ahogy az OC-kat kiadják, de ha garancia feltétele ez akkor annál fontosabb érv.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16993) kungzi válasza Tothgera30 (#16992) üzenetére


kungzi
veterán

nem a garancia rendben van, mert a gari papír rendesen a graihoz szól, csak én nem néztem, hogy oc nem oc, beraktam a gépbe oszt cső :DDD

(#16994) Tothgera30 válasza kungzi (#16993) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Térjünk vissza az első kérdésemre, és had pontosítsak: gyártó, típus, és egy (B)link(/B) is hogy pontosan hogy néz ki (kép és a gyártó oldaláról is), nem csak behatárolni, pl.: kék, meg venti is volt rajta, meg forgott is. Így könnyebb beazonosítani és akkor meg lehet mondani hogy hogyan is volt. Mert ha OC-s volt akkor a gyári oldalról letöltöd a bios-t és frissítéssel fel is lehet rá tenni, de ha nem az akkor nem garantálom hogy biosfrissítés után újra felvillan-e a monitor.

ui.: ...Ha pedig nem indul el akkor az új tulaj sem fog örülni...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16995) kungzi válasza Tothgera30 (#16994) üzenetére


kungzi
veterán

giga 6850 nem oc-s verziót tévesztettem össze az oc-sel, végül is mindkettő windforce hűtős. nem néztem, hogy milyen. de mind1, mert megfelelt így is a vevőnek :D

(#16996) miresz válasza kungzi (#16995) üzenetére


miresz
veterán

Ugyanaz az OC,és a sima nyákja? (elég szőrszál hasogató ez a vevő :D )

[ Szerkesztve ]

(#16997) csucsbicep válasza Tothgera30 (#16987) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Terhelés alatt abszolút nem hangos.

(#16998) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Csak egy kis info:

Fogyasztásmérővel megnéztem a konfigom fogyasztását és mindössze 280Watt-ot evett, nem is sok, azt vártam, hogy valahol 350 körül lesz min :))

x4 965
hd6870

no oc.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#16999) zoleeno1 válasza miresz (#16996) üzenetére


zoleeno1
addikt

a szemét... nem azt kapja amit rendelt és még panaszkodik is :DD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#17000) kungzi válasza miresz (#16996) üzenetére


kungzi
veterán

de már megbeszéltük. mondtam neki, hogy jóval többet bír, mint a sima oc órajel, úgyhogy ne foglalkozzon vele :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.