Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) miresz válasza Roliiii (#16600) üzenetére


miresz
veterán

Milyen tápod van?

(#16602) Roliiii válasza miresz (#16601) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Arctic Cooling 550R

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#16603) Beri válasza csucsbicep (#16596) üzenetére


Beri
addikt

Nálam is ugyanez volt. Ezért nem látom értelmét a plusz fesznek (persze a tuningrekordok döntögetésén kívül).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16604) dik válasza gordonfreemN (#16551) üzenetére


dik
őstag

Beleültetted az agyamba a bogarat ezzel a kábel dologgal. Találtam ezt az irományt nem épp a legújabb de talán mondhat valami jót.
http://pcworld.hu/kerulje-el-a-monitor-csapdat-20070816.html
Az iromány alján vannak a csatlakozók ezek közül nekem a középső van a kábelen DVI-D single link(ránézésre megegyezik). A giga 6870 vga hátulján könyv szerint van DVI-I és DVI-D. Ha a DVI-I-be teszem a kábelt ezt a DVI-D kábelt akkor lesz kép de nagyon későn és nincs módom felbontás állítani nem engedi(ez így belegondolva elég érdekes párosítás). Ha viszont a DVI-D-be teszem a vga-n akkor nincs kép (gépet nem indítottam újra a kábelcserék között remélem ez nem probléma). Lehet nekem ez a régi kábel (2006 vett monitoré) nem jó? Milyet is kellene akkor vennem hogy jó legyen? Kissé elvesztettem a fonalat a kábelek között? :B
Persze aki más is jártas ebben a témában kisegíthetne, hogy melyik is lenne a jó! Mert lehet nem is a kártyával van a baj hanem a kábellel.
Boltban ahol voltam erre nem hívták fel a figyelmem hogy nem mindegy melyik a jó (gondolom fogalmuk sem volt róla több féle létezik).
Elnézést érte, hogy kissé hosszúra sikerült az irományom de próbáltam leirni a gondom remélem nagyból érthető voltam.
Válaszokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16605) dik


dik
őstag

Ja igen és annyi kimaradt előzőből, hogy a monitoromom akkor melyik csatlakozó van mert oda csak DVI van irva. Vagy az szingorúan DVI-D lehet?
Hajjaj egyre zavarosabb ez számomra!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16606) Hikvision


Hikvision
senior tag

Ez a kábel dolog érdekes. Az előző monitorom DVI-os volt, és a TV-is egy DVI-HDMI-vel van összekötve a géppel. Tehát 2DVI csati van használva a kártyán. Aztán 2hete vettem egy 24"-os Samsung Monitort aminek csak D-sub és HDMI bemenete van. Mondom, semmi gond Sapphire 6870-en ugye van közvetlen HDMI kimenet is. Vettem egy Sima HDMI kábelt, hazajövök összekötöm, semmi. TV jól működik azon látom, h felismeri mint monitort, felbontást is tudom állítani, de a monior csak villog, h nincs jel. Gondoltam szar a HDMI kábel (pedig még sose volt) Kipróbálom másikkal ugyanaz... Mondom kettő nem lehet szar, találtam itthon HDMI-DVI Átalakítót arra rákötöttem a monitort és egyből ment... Tehát én a HDMI kimenetet a kártyán nem tudom használni...

20 éve a PH-n.

(#16607) csucsbicep válasza Beri (#16603) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Csak kíváncsi voltam, mit bír így. Amúgy alapon használom, de ha kell van benne tartalék bőven.

(#16608) h1n1_900 válasza csucsbicep (#16596) üzenetére


h1n1_900
senior tag

1.3V... Nem sajnáltad :Y

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16609) csucsbicep válasza h1n1_900 (#16608) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pontosan 1,274V, amin egy Vantage tesztet simán kibír, ez nem 24/7.

(#16610) vrobi.nyh


vrobi.nyh
csendes tag

Sziasztok

Egy olyan gondom van hogy a hd6850 es karim win 7 64 biten bekapcsolás után nem vált fel rendes felbontásba (sm 2242sn 1920x1080 60hz) a monitor nem ismert felbontást ír csak a 60hz stimmel. Ha az amd vision progiban megpiszkálom akkor müködik és egyböl megjavul.A hibát úgy néz ki hogy 2 oldalt 20-30mm fekete sáv van ás kicsit megnyúlva a kép. Kábelt cseréltem monitort ráraktam másik gépre jó minden. Felraktam probára a ubuntut jól kezeli a felbontást.
A jelenség friss telepítés után 1-2 nappal kezdődik a gépen 2 játék van és csak alap dolgok telepítve + frissítések semmilyen codek pack meg marhaság. A driver friss és réggebivel is kiprobálva tanácstalan vagyok help:(((( hátha találkozott már valaki hasonlovan:)

(#16611) h1n1_900 válasza csucsbicep (#16609) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Csak az a valóságban inkább 1.3V
vrm-et megfogtad? Mert szerintem ott égett volna a kezed. Legalábbis 5850-nél már 1.22V-nál is égetett.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#16612) Malibutomi válasza h1n1_900 (#16611) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én simán feltoltam próba szinten 1,35-re is :)

(#16613) csucsbicep válasza h1n1_900 (#16611) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A valóságot, így nem lehet megmondani, mert azt meg kell mérni.
Ez vantage alatt, úgy, hogy a hűtés 100%-on volt nem okoz gondot. 24/7-ben biztos lenne hatása az élettartamra. Mellesleg a 6850 nem az a melegedős fajta...

(#16614) Baryka007 válasza Roliiii (#16600) üzenetére


Baryka007
őstag

Uhhh mi az :D nekem az EAH 4850 es karim mikor weblapot görgetem akkor is sípol ::D de csak mikor pörgetem mikor elindítom a crysist akkor meg.... nah de m1 nemsokára jön a 6870 :)

(#16615) alibaba78 válasza h1n1_900 (#16611) üzenetére


alibaba78
őstag

Hogy tudtad megfogni a vrm-et? Leszedted a hutot?

(#16616) Hanok


Hanok
senior tag

Első körben nem találtam hasonló h.sz.-t, 6850 vs Led Tv 1.4-es hdmi-vel összekötve, a tv meg az erősítővel(optical). Stereo hangon kívül nem sikerül mást kiszednem belőle, viszont a TV USB-s hdd-ről adja a DTS-t. Pár dolgot próbáltam már de lehet hogy elsiklottam valami beállítás felett.Valakinek valami ötlet?

(#16617) dik


dik
őstag

Esetleg valaki tudja hogy hova fordulhatnák ilyen kábel kérdéssel ahol tudják az előzőleg feltett kérdésemre a választ mert eddig senki sehol nem válaszolt ahol próbálkoztam.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16618) Beri válasza dik (#16617) üzenetére


Beri
addikt

Már nagyon régen a hónod alá kellett volna venned az egész hóbelebancot és visszavinni a fenébe. Itt szívsz napok óta és csak találgatsz. Ugyanúgy, ahogy mindenki más is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16619) dik válasza Beri (#16618) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm a kimerítő válaszod! De mintha nem tünt volna fel analóg kábellel hibátlanul működik(ami egynek jó), csak ki akarom próbálni másik kábelel is pusztán kíváncsiságból hátha annyi a DVI híja de nem életbevágóan fontos persze mivel különbség nem nagyon van közte képminőségben. Nem derült ki hol lehet a kérdésemre választ kapni kábel ügyben de azért kösz hogy találgattál. De mindegy is igaz hadjuk a fenébe nem lényeg. Elnézést hogy ilyet kérdeztem!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16620) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ilyen hibák mimiatt történhetnek?

[link]

Elvileg a VGA egy zsírúj 6950@2gb. Gondoltam esetleg táp... de egy 450Ws Corsair van alatta. A probléma kvázi folyamatos... semmit se lehet a vgaval csinálni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16621) ///Krisz\\\ válasza dik (#16619) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Össze tudnád írni, hogy mi a hiba és most hol tartasz a megoldásában? Mert elolvastam az eddigi hsz-eidet a topikban, de nem nagyon értem a dolgot. DVI-vel nem megy és D-SUB-al pedig megy? Melyik csatlakozóba és milyen DVI-t kötöttél?

Egyébként ha nem jutunk dűlőre itt is megtudod kérdezni.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16622) dik válasza ///Krisz\\\ (#16621) üzenetére


dik
őstag

Nincs nagyon mit irni analóggal tökéletes, de ebből is csak ezzel amivel most megy. A kártya DVi-D csatijába teszem a monitort semmi kép, ha a DVI-I-be teszem ott van kép de nagyon későn (win7 betölti) és csak 640 felbontásban és nem enged állítani. Dióhélyban ennyi a történet.
De itt már nem zakalatom a társaságot mostmár tényleg nehogy le legyek ba..va megint mekkora balek vagyok hogy nem rohanok vissza garanciába egyből ami tőlem 200km van és nagyon sokba kerülne viszaküldeni miközben valami kis kábel lehet ami nem jó.
Szétnézek ott amit javasoltál és ha ott se akkor ígymarad nem rosz ez így sem annyira....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16623) Hikvision válasza Dare2Live (#16620) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ha a Bios-ba is ilyen a kép akkor elpattant a vram. Nincs átkapcsolva a bios kapcsoló?

20 éve a PH-n.

(#16624) alibaba78 válasza Dare2Live (#16620) üzenetére


alibaba78
őstag

+1 vram

mod.: Ha visszabbveszed a gpu, es/vagy a vram orajelet akkor is csinalja?

[ Szerkesztve ]

(#16625) csucsbicep válasza Dare2Live (#16620) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Vram hiba. Garanciáztasd.

(#16626) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, agyalok egy 6850 toxic vásárlásán. Mennyire jó ez a kártya?
Egy q9550 @ 3,2GHz 8GB ram és egy chieftech 550W-os táp lenne alatta.
Vízzel van hűtve a gép, a kártyát is be akarom vizezni.

(#16627) Hikvision válasza szijartg (#16626) üzenetére


Hikvision
senior tag

Sztem Egy 6870-el jobban járnál. Nincs sok különbség árban köztük.

20 éve a PH-n.

(#16628) Tothgera30 válasza szijartg (#16626) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó kis karesz, ha vizezed akkor adhatod neki a plusz fesz.t bőven....

#16627 Saycz: Nem sokkal, nekem volt mindkettő, 6850-ből kettő, 70-ből egy, hozzám közelebb áll az előbbi. Az 50-esek jobban húzhatók (általában), így egész erős kis kártyák azok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16629) szijartg válasza Tothgera30 (#16628) üzenetére


szijartg
senior tag

Agyaltam a 70-esen is... de kicsit jobban utána olvasva tényleg az jött le hogy az 50-es meg jobban húzható. Bár annyira nem akarok elszállni vele...

(#16630) Tothgera30 válasza szijartg (#16629) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vízzel pedig adhatnál neki rendesen, csak a memóriákat is hűtsd. Bár mondjuk én is úgy vagyok vele hogy nem néztem meg meddig bírja, csak feltoltam egy szintre és jó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16631) lsc válasza szijartg (#16626) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha vizezed miért adsz ki plusz pénzt az extra hűtésért ? Akkor inkább egy alap 6870, azt is lehet húzni.

Az élet kegyetlen .

(#16632) gordonfreemN válasza lsc (#16631) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Illetve fc blokkok leginkább csak ref kártyákhoz vannak
l

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16633) szijartg válasza lsc (#16631) üzenetére


szijartg
senior tag

Na ezek után még nem olvastam utána, hogy melyikre milyen blokk passzolna.
De mindenképp olyan lenne jó ami teljesen behűti az egészet

(#16634) Malibutomi válasza Tothgera30 (#16628) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kicsit érdekel már ez a 6850 jobban húzható téma.
Ugye a két chip ugyanaz, csak a 6850 kevesebb shader. Alacsonyabbról indul, szóval százalékban többet lehet húzni rajta az biztos, de sok 6870 is felmegy 1000-ig vagy kicsit fölé.
A lényeg viszont, nézegettem én itt a 3dmark eredményeket, és nekem a 6870 kis húzással többet hoz, mint a rommá húzott 6850.
Belinkelném, remélem nem zavarja az éritetteket:

Csúcsbicep vantage score 1050MHz 17.461GPU score [link]

Hasonlító 6870 eredmény 980MHz 17.642GPU score

Beri 3dmark11 1075MHZ 4518score [link]

6870 3dmark11 985MHz 4526score

Nekem ebből az jön le hogy igen általában a 6850 tovább húzható, de a 6870-nem nem is kell annyi.
Ha meg tovább húzod tovább is megy:

6870 3dmark11 1030MHZ 4633score

Nem akarok flamelni, csak leírtam a gondolataim.

[ Szerkesztve ]

(#16635) gordonfreemN válasza Malibutomi (#16634) üzenetére


gordonfreemN
addikt

nagyon jó téma, érdekel az érdekeltek véleménye

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16636) Malibutomi válasza gordonfreemN (#16635) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mondjuk igazából nem is értem minek írtam ilyen sokat :)
Elvben a 6870 mindig kicsit gyorsabb lesz a 6850-nél, ha ugyanazon a frekin mennek a shaderek miatt. De ugye nincs két egyforma gép, egyforma tuning, szóval lehet hogy valakinek a 6850-e más 6870-ét odaveri.
Nekem pl az 1030 leglább olyan "rommáhúzás" a 6870-en mint az 1075 a 6850-en. Ott már nagyon vége van. De az is látszik hogy 980-on is hozza a 6850-et. Más kérdés hogy megér-e plusz pénzt persze :)

[ Szerkesztve ]

(#16637) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

"Nekem ebből az jön le hogy igen általában a 6850 tovább húzható, de a 6870-nem nem is kell annyi."
Ez így is van és azonos órajelen nyilván soha nem fogja utolérni a 6850 a 6870-est, mivel erős shader és textúrázó hátrányban szenved. :K

Szerintem ez a 6850 jobban húzható téma abból indult ki, hogy általában a 6850-esek magasabb órajelet képesek elérni mint a 6870-esek. :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16638) Hikvision válasza ///Krisz\\\ (#16637) üzenetére


Hikvision
senior tag

Pedig ez teljesen logikátlan lenne a gyártó szempontjából. Legalábbis alapórajelen.

20 éve a PH-n.

(#16639) Tothgera30 válasza Malibutomi (#16634) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezzel tisztában vagyok. Ezért írtam anno hogy 6870 és 6850 nem tudja ugyanazt azonos órajelen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16640) alibaba78 válasza Malibutomi (#16634) üzenetére


alibaba78
őstag

Sokkal egyertelmubb lenne a helyzet, ha nem a vegeredmenyt, hanem a gpu score-okat teszed lathatova, ugyanis a cpu sokat nyomhat a latba (3dm11).

(#16641) ///Krisz\\\ válasza Hikvision (#16638) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Mármint, hogy tovább húzható?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16642) Hikvision válasza ///Krisz\\\ (#16641) üzenetére


Hikvision
senior tag

Igen, mert adott egy chip bizonyos alapórajel és feszültség mellett ami mondjuk a 6870-hez kell, és mondjuk adott egy másik ugyan ilyen Chip, de ugyanazon a feszültségen nem bírja azt az órajelet mint a másik, akkor abból remek 6850-est lehet készíteni csökkentett órajellel. Tehát ezért is írtam, h logikátlan lenne, ha ugyanazon feszültség mellett magasabb órajelekre lenne képes a 6850, mert általában a gyengébb gpu-t rakják a gyengébb kártyára.

20 éve a PH-n.

(#16643) ///Krisz\\\ válasza Hikvision (#16642) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Hát igen.
Bár az nem lehet, hogy attól félnek, hogy ha jobban tuningolható chip-eket rakna a 6870-re akkor már megközelítené az 1GB-os 6950 teljesítményét és ott van veszteni valójuk bőven, mert 20e Ft a két kártya között a különbség viszont a 6850 és a 6870 között csak 6e Ft a különbség. De ez csak találgatás.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16644) Beri válasza dik (#16619) üzenetére


Beri
addikt

Ha az elején mondtad volna, hogy nem akarod visszavinni, akkor nyilván nem írom le még 100szor.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16645) dik válasza Beri (#16644) üzenetére


dik
őstag

Ha minden húr szakad nyilvánvalóan muszály lesz viszaküldeni kerül amibe kerül akkor nincs választási lehetőségen. De még nem muszály addig nincs értelme....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16646) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

HD 6850 tulajok! ..hogy a mákos jó életbe csináltok ti 17ezer fölötti Vantage GPU pontokat? :DDD :Y Én az 1050Mhz es GPU órajeltől kicsit darázok az már neccesnek tűnik nekem :U Persze láttam már olyan oldalt ahol durván tényleg rongyá húzták szegény 50-est. :B

Szerény véleményem szerint egyébként ennek a 6850/70 háborúnak abban az értelemben tök semmi értelme nincs (na ezt jól összehoztam), hogy ugyan úgy játszunk akár magas részletességen szinte bármelyik játékkal..Mind a két szériával tökéletesen futtathatóak a mostani (jól optimalizált) játékok és ez a lényeg.
Még a 6790es kis tesóval is. :K

Inkább a tuning tapasztalatok vagy pro/kontra lenne jó mint vélemény csere-bere aki ha benéz el tudja dönteni: Kevés pénzed van ezt vedd jól jársz ,húzhatod és megfelelő teljesítményt is kapsz.Több pénzed van ezt vegyed, nem kell húznod és bitang ereje van.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#16647) csucsbicep válasza Malibutomi (#16634) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Itt egy kis finomítás: [link]

Ez a 6850 vs 6870 sztem hülyeség. A 6870 erősebb c2c és ez így van rendjén.

[ Szerkesztve ]

(#16648) HartgeH3-2.8 válasza csucsbicep (#16647) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Bocs a hülye kérdés miatt, de mi az a c2c?? :DDD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#16649) csucsbicep válasza HartgeH3-2.8 (#16648) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azonos órajeleken, clock to clock.

(#16650) HartgeH3-2.8 válasza csucsbicep (#16649) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Áhh értem köszi!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.